Atrakcje i wycieczki
Jasper

Od jezior po lodowce – zapierające dech w piersiach krajobrazy czekają tutaj za każdym rogiem.

Jasper – nasze najbardziej polecane atrakcje

Jasper: bilet Columbia Icefield Skywalk i Ice Explorer

1. Jasper: bilet Columbia Icefield Skywalk i Ice Explorer

Przeżyj przygodę w Columbia Icefield Discovery Center. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu Athabasca na Ice Explorer, podziwiaj wspaniałe góry i lodowce i słuchaj, jak Twój przewodnik informuje Cię o wszystkich faktach i historii. Poznaj swojego przewodnika, który zabierze Cię na lodowiec Athabasca. O wyznaczonej godzinie wsiądź do swojego Ice Explorera, ogromnego pojazdu zaprojektowanego specjalnie do podróży po lodowcu, i wyrusz w ekscytującą przejażdżkę. Podczas jazdy posłuchaj historii i faktów na temat Columbia Icefield i lodowców wokół ciebie. Będąc na lodowcu, zeskocz z pojazdu, aby przejść się po grubym, liczącym 25 000 lat lodzie i napić się zimnej, czystej wody z samego lodowca. To doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Następnie wybierz się na krótką przejażdżkę do Columbia Icefield Skywalk. Wzmocnij swoje zmysły, chodząc po platformie, gdzie tylko szkło oddziela cię od 279-metrowego spadku. Podziwiaj spektakularne widoki na góry, lodowce i rzekę Sunwapta z wodospadami.

Jasper: Columbia Icefield Skywalk

2. Jasper: Columbia Icefield Skywalk

Zdobądź bilet wstępu do Columbia Icefield Skywalk, chodnika na krawędzi klifu, 279 metrów nad dnem doliny. Zobacz gigantyczne lodowce wznoszące się nad tobą i spektakularną dolinę Sunwapta poniżej dzięki temu doświadczeniu. Udaj się do Columbia Icefield Discovery Centre w Jasper, a następnie wsiądź do promu, aby dostać się na kładkę. Po przybyciu na platformę obserwacyjną odbierz audioprzewodnik i rozpocznij swoją przygodę. Wejdź na szklaną podłogę Columbia Icefield Skywalk, aby rozpocząć malowniczy 1-kilometrowy spacer w otoczeniu fantastycznych widoków. Podziwiaj krystalicznie czyste wodospady, podziwiaj góry i lodowce powyżej oraz wypatruj dzikiej przyrody zamieszkującej Góry Skaliste Candian.

Z Banff: Wycieczka na lodowiec Athabasca i pole lodowe Columbia

3. Z Banff: Wycieczka na lodowiec Athabasca i pole lodowe Columbia

Odkryj lodowiec Athabasca podczas wycieczki z przewodnikiem z Banff. Podróżuj malowniczą drogą Icefields Parkway i wsiądź do pojazdu Ice Explorer, aby odkrywać niesamowity lodowiec. Przeżyj zapierające dech w piersiach widoki na dolinę Sunwapta, przechodząc przez Glacier Skywalk. Odbierz ze swojego hotelu Banff nowoczesnym minibusem przez przyjaznego przewodnika. Wyjeżdżając z Banff, Twój przewodnik powita Cię na wycieczce z przeglądem, dokąd udasz się, gdy usiądziesz i będziesz cieszyć się jazdą wzdłuż Icefields Parkway, jednej z najpiękniejszych tras widokowych na świecie. Skorzystaj z wycieczki, podczas której nie musisz nawigować ani obserwować drogi. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i skup się na amfiteatrze gór wznoszącym się nad nami, patrząc na dziką przyrodę na skraju lasu. Zatrzymaj się w Columbia Icefield Glacier Discovery Center i wsiądź do pojazdu Ice Explorer. Wjedź na lodowiec Athabasca, poznaj jego historię i poświęć trochę czasu na podziwianie widoków. Dotknij tej starożytnej tafli lodu, a nawet napij się czystej, zimnej wody prosto z lodowca. Udaj się na pobliską szklaną podłogę Glacier Skywalk i podążaj 1-kilometrowym chodnikiem, który prowadzi na platformę, na której szkło jest wszystkim, co oddziela Cię od 918-metrowego spadku. Zobacz gigantyczne lodowce wznoszące się nad tobą i podziwiaj widoki na spektakularną dolinę Sunwapta rozłożoną poniżej. Ciesz się malowniczym przystankiem na obfity zapakowany lunch z kanapką, sokiem, owocami, frytkami i ciasteczkami. Odwiedź kultowe zabytki wzdłuż Icefields Parkway, takie jak Bow Lake, górny bieg potężnej rzeki Bow, zanim wrócisz do Banff.

Icefields Parkway: wycieczka samochodem z dźwiękiem na smartfonie

4. Icefields Parkway: wycieczka samochodem z dźwiękiem na smartfonie

Odkryj niesamowitą trasę Icefields Parkway dzięki tej wycieczce z audioprzewodnikiem na smartfonie między Lake Louise i Jasper. Pozwól swojemu audioprzewodnikowi przekształcić tę piękną, malowniczą trasę w ciekawą przygodę dla całej rodziny. Z telefonem jako przewodnikiem, zacznij od Jasper lub Lake Louise, a zakończ w drugim. Ciesz się tymi samymi wrażeniami z wycieczki w obu kierunkach. Twój audioprzewodnik wskaże obowiązkowe zabytki, atrakcje, zapierające dech w piersiach góry i lodowce, które mijasz podczas podróży. Dowiedz się o pierwszych pionierach tego obszaru, zwierzętach, geografii i wydarzeniach historycznych, które doprowadziły do powstania autostrady. Podziwiaj panoramiczne widoki na jezioro Hector i Bow Lake i zatrzymaj się na łatwe szlaki w Parku Narodowym Banff. Odkryj słynne pola lodowe Columbia Icefields i Columbia Icefields Discovery Center. Zobacz majestatyczne szczyty Dolomite i Bow Peaks, Mount Amery, Mount Murchison i Mount Wilson. Podziwiaj przepiękne wodospady Sunwapta, gdzie woda spływa z topniejącego lodowca Athabasca. Słuchaj o ludziach i wydarzeniach, które uczyniły ten obszar sławnym, takich jak Mary Shaffer Warren, Bill Peyto, George Simpson i Palliser Expedition. Z łatwością poruszaj się po trasie i ciesz się rozrywką odpowiednią dla wszystkich grup wiekowych. Śmiej się i bądź zaangażowany z przyjaciółmi lub rodziną po drodze dzięki ciekawostkom. Słuchaj zabawnych klipów dźwiękowych, które są odtwarzane automatycznie podczas jazdy przy użyciu mapy GPS na żywo. Wypróbuj pytania wielokrotnego wyboru dotyczące zabytków w każdym mijanym punkcie zainteresowania. Bez ograniczeń czasowych, ciesz się swobodą zatrzymywania się w dowolnym miejscu i nie spiesz się z odkrywaniem.

Jasper: Wycieczka po dzikiej przyrodzie i wodospadach z Maligne Cruise

5. Jasper: Wycieczka po dzikiej przyrodzie i wodospadach z Maligne Cruise

Po odebraniu z zakwaterowania w Jasper wejdź na pokład 21-miejscowego autobusu wycieczkowego, aby wygodnie podjechać doliną. Twój pierwszy przystanek będzie w Maligne Canyon. Ciesz się łatwym 30-minutowym spacerem i zobacz najgłębszą część na wysokości 164 stóp, w tym grzmiący wodospad. Ponownie wsiądź do autobusu i jedź dalej przez wspaniałe krajobrazy w drodze do Medicine Lake. Tutaj wycieczka zatrzyma się na 10 minut na zdjęcia, a przewodnik wyjaśni, dlaczego jest to znane lokalnie jako „znikające jezioro”. Kontynuuj podróż do jeziora Maligne i wybierz się na 90-minutowy rejs widokowy na wyspę Spirit. Przez cały dzień wypatruj słynnych kanadyjskich dzikich zwierząt, takich jak obfity łoś, dziwny czarny niedźwiedź, a nawet grizzly.

Park Narodowy Jasper: Wieczorna lub poranna wycieczka z obserwacją dzikiej przyrody

6. Park Narodowy Jasper: Wieczorna lub poranna wycieczka z obserwacją dzikiej przyrody

Odkryj piękno Parku Narodowego Jasper podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Jasper na pokładzie przestronnego autokaru. Ciesz się wspaniałymi naturalnymi krajobrazami, szukając stworzeń w ich rodzimych siedliskach. Skorzystaj z odbioru w hotelu lub pensjonacie w Jasper i podróżuj wygodnym autokarem w dół doliny. Wyjrzyj przez duże okna, aby podziwiać wspaniałe widoki na góry i otaczającą dzicz. Podróżuj po utwardzonych drogach, szukając wielu gatunków zwierząt występujących w Parku Narodowym Jasper. Twój przewodnik wybiera trasę w oparciu o sezonowe ruchy dzikiej przyrody, co daje największe szanse na znalezienie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Spotkaj niesamowite stworzenia o tej porze dnia, kiedy są najbardziej aktywne. Rób wspaniałe zdjęcia z wnętrza minibusa lub podczas okazjonalnych krótkich spacerów, według uznania Twojego przewodnika. Uzyskaj cenny wgląd w wyzwania związane z zarządzaniem i ochroną dzikiej przyrody w parku narodowym. Zadaj swojemu przewodnikowi wszelkie pytania dotyczące zauważonych zwierząt. Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu w Jasper.

Jasper: bilety na wycieczkę do planetarium Jaspera i teleskopu

7. Jasper: bilety na wycieczkę do planetarium Jaspera i teleskopu

Odkryj cuda nocnego nieba dzięki naszemu wielokrotnie nagradzanemu pakietowi wycieczek z obserwacją gwiazd! Rozpocznij swoją wycieczkę w Planetarium Dome Theatre i poznaj lokalne konstelacje Pierwszych Narodów, Drogę Mleczną, a nawet krańce wszechświata! Po wyjściu z planetarium udaj się na zewnątrz na wycieczkę z przewodnikiem po największych i najpotężniejszych teleskopach Gór Skalistych. Jeśli niebo jest czyste, możesz spojrzeć przez teleskopy i dowiedzieć się o nauce stojącej za zorzą polarną, jak fotografować zorzę polarną, a nawet zdobyć meteoryty, skałę księżycową i skałę marsjańską! Ciesz się interaktywnymi wrażeniami na żywo dzięki „natychmiastowym powtórkom” poprzednich widoków na żywo, jeśli jest zbyt pochmurno. To 1,5-godzinne doświadczenie jest otwarte dla wszystkich grup wiekowych, z wyjątkiem dzieci poniżej 4 roku życia, którym wstęp do Planetarium Dome Theatre jest zabroniony. Jeśli nie widzisz gwiazd z powodu zachmurzonego nieba, zawsze możesz wrócić z naszym dwuletnim „Rain Check” bez dodatkowych opłat! Nie przegap tej niesamowitej okazji do odkrywania nocnego nieba!

Hrabstwo Clearwater: Kanadyjskie Góry Skaliste - widokowa wycieczka helikopterem

8. Hrabstwo Clearwater: Kanadyjskie Góry Skaliste - widokowa wycieczka helikopterem

Wybierz między 20-minutową, 30-minutową lub 55-minutową wycieczką po Canadian Rockies z profesjonalnym pilotem. Dzień zaczyna się w bazie helikopterów otoczonej górskimi widokami. Przejdź przez szczegółową odprawę bezpieczeństwa z załogą lotniczą, zanim poznasz sterowanie i wyposażysz się w profesjonalny zestaw słuchawkowy. Poczuj rosnące podekscytowanie, gdy załoga przygotowuje się do startu. W powietrzu trasa będzie się różnić w zależności od wybranej opcji. Tak czy inaczej, zapierające dech w piersiach widoki są gwarantowane. 20-minutowa wycieczka Głęboko w sercu Kanadyjskich Gór Skalistych podziwiaj niesamowity widok na jezioro Abraham Lake - jego niesamowity niebieski kolor i unikalne wzory bąbelków to naprawdę widok do zobaczenia. Po spojrzeniu na jezioro kontynuuj lot wokół kanadyjskich Gór Skalistych. 30-minutowa wycieczka Najpopularniejszy z 3 lotów, ta przygoda obejmuje szczeliny, lodowce i wodospady nad pięknym Wilson Icefield. Szybuj z fajną prędkością 100 mil na godzinę, 9000 stóp (2900 m) nad przełęczą Cline. Podziwiaj imponującą dzikość gór, lecąc obok nich. 55-minutowa wycieczka „Complete Columbia Icefields Tour” jest właśnie tym – kompletnym, pełnym, 55 minut wspaniałej scenerii i starożytnego lodu. Zobacz kultowe Columbia Icefield tak, jak było zamierzone, niesamowitą atrakcję wycieczki, którą zapamiętasz na długie lata. Podziwiaj niesamowite panoramy wodospadów, szmaragdowozielonych jezior i górskich grzbietów. Przejdź przez 6 różnych lodowców otoczonych zamarzniętymi jeziorami i wodospadami. Podczas podróży odsłania się wiele gór, w tym Purple Mountain, Mount Cline, Resolute Mountain, Mount Harlan, Minster Mountain i inne. Ta podróż z pewnością pozostawi każdego bez słowa. Wszystkie wycieczki kończą się ostatnim 360-stopniowym widokiem na Canadian Rockies i Abraham Lake przed miękkim lądowaniem z powrotem na lądowisku dla helikopterów.

Jasper: Park Narodowy Jasper Łatwy 2-godzinny spływ tratwą

9. Jasper: Park Narodowy Jasper Łatwy 2-godzinny spływ tratwą

Zrelaksuj się i ciesz się popołudniem, którego nigdy nie zapomnisz. To prawdziwe kanadyjskie przeżycie na świeżym powietrzu. Wybierz się na zabawną i malowniczą wycieczkę w dół rzeki Athabasca, wyznaczonej kanadyjskiej rzeki dziedzictwa. Licencjonowany przewodnik Parku Narodowego przedstawi komentarz na temat ludzkiej i naturalnej historii Jasper, prowadząc Cię tą samą trasą, którą przemierzali handlarze futrami ponad 200 lat temu . Specjalnie zaprojektowane, 7-metrowe lub 25-metrowe tratwy napędzane wiosłami są wyposażone w kamizelki ratunkowe i zapewniają bezpieczną, wygodną przejażdżkę przez kilka małych zestawów bystrzy i spokojnych odcinków, które spodoba się każdemu początkującemu flisakowi . Nie martw się - przewodnicy zajmą się wiosłowaniem. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i zrelaksować się, podziwiając spektakularną scenerię. Możesz spotkać różne lokalne dzikie zwierzęta, w tym łosie, jelenie, łosie, kojoty, wilki, orły, rybołowy, owce górskie i niedźwiedzie. Jesteśmy przyjazną psom firmą raftingową, w autobusie wahadłowym i tratwie mogą znajdować się psy na smyczy. Wybierz nasz wyjazd o godzinie 12:00 tylko wtedy, gdy nie chcesz mieć żadnych psów na swojej wycieczce. *Klienci muszą wcześniej zadzwonić do naszego biura i potwierdzić, czy zdecydują się przywieźć psa*. Obowiązują dodatkowe opłaty. Goście, którzy pojawią się z psami bez wcześniejszego potwierdzenia, zostaną odrzuceni i poproszeni o zmianę rezerwacji na odpowiedni zaplanowany czas Dog Friendly.

Rodzinny rafting w Parku Narodowym Jasper

10. Rodzinny rafting w Parku Narodowym Jasper

Spłyń rzeką Athabasca podczas ekscytującej, rodzinnej 2-godzinnej przygody na tle dramatycznych gór alpejskich, rwących wód lodowcowych, pasących się łosi i innych dzikich zwierząt. Podpisz formularz zrzeczenia się w miejscu odprawy Rafting, a następnie przejedź autobusem na krótką 15-minutową przejażdżkę do miejsca rozpoczęcia raftingu. Po przybyciu na miejsce przewodnicy rozdadzą mokre kombinezony i sprzęt ochronny oraz przeprowadzą pouczającą i zabawną rozmowę na temat bezpieczeństwa, aby upewnić się, że wszyscy czują się komfortowo. Po wejściu na rzekę przejdź przez poważne komendy wiosła i poćwicz na płaskiej wodzie, zanim uderzysz w bystrza. Przepłyń 5 mil w dół rzeki, kierując się do Old Fort Point w Jasper. Po drodze napotkasz nie mniej niż 5 zestawów bystrzy klasy 2 z rozpryskującą się białą wodą, idealnych dla początkujących i dzieci w wieku od 5 lat.

Najciekawsze atrakcje

Jasper: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 82
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Jasper

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jasper

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jasper to:

Lake Louise

Jasper: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jasper? Kliknij tutaj.