Dodaj daty

Jaskinia Ruakuri
Nauka i literatura

Nauka i literatura
Liczba znalezionych atrakcji: 1

Waitomo: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Jaskinia Ruakuri Nauka i literatura

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

1. Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Płyń w dół podziemnej rzeki, wślizgnij się do rwącej wody, zeskocz z małego wodospadu i rozkoszuj się magią groty robaczków świętojańskich w jaskini Ruakuri podczas tej przygody w Czarnym Labiryncie. Załóż swój sprzęt i ucz się od profesjonalnie wyszkolonych przewodników, którzy zabiorą Cię na tyrolkę, rafting i speleologię. Zamelduj się na przygodę z czarną wodą w Waitomo. Zdobądź cały swój sprzęt i instrukcje od swojego przewodnika, zanim rozpoczniesz podziemną podróż. Przeskakuj kaskadowe wodospady, tkaj i wspinaj się po krainie pełnej robaczków świętojańskich. Po energetyzującej wycieczce popłyń spokojnie w dół podziemnej rzeki. Ciesz się pokazem robaczków świętojańskich na sklepionych wapiennych galeriach powyżej. Przejedź się strumieniem, który wije się i zakręca przez kanion, zjedź w dół ukrytego wodospadu i zjeżdżalni skalnej, zanim wyjdziesz do skąpanego w słońcu lasu Waitomo. Baza raftingowa znajduje się w niewielkiej odległości od wioski Waitomo Caves. Jest to punkt rezerwacji i zbiórki na wszystkie wyprawy raftingowe na czarnych wodach. To także siedziba Long Black Cafe, gdzie znajdziesz pyszne jedzenie, kawę i miłą obsługę Kiwi.

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

2. Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Poznaj jaskinię Ruakuri, najdłuższą podziemną pieszą wycieczkę z przewodnikiem w Nowej Zelandii. Jaskinia Ruakuri oferuje urzekające połączenie najbardziej fascynujących podziemnych doświadczeń Waitomo. Jaskinia Ruakuri zawiera pokazy świetlików i jest wypełniona pięknymi stalaktytami i stalagmitami powstałymi przez miliony lat. Zejdź w dół przez spektakularne spiralne wejście i podziwiaj miękko składane formacje wapienne przypominające szal i kryształowe gobeliny. Usłysz odległy grzmot podziemnych wodospadów i zbliż się do robaczków świętojańskich. Główne funkcje to Holdens Cavern, nazwana na cześć Jamesa Holdena, który jako pierwszy otworzył jaskinię dla publiczności, The Drum Passage, The Pretties i The Ghost Passage. Twój kompetentny przewodnik ożywi historię, cechy i legendy jaskini dzięki ich opowiadaniu. Wielu przewodników to miejscowi, których rodzice i dziadkowie oprowadzali po jaskiniach. To doświadczenie sprawi, że będziesz zachwycony i pokorny przez sam majestat natury.

Z Auckland: Jednodniowa wycieczka do Hobbitonu i jaskiń Waitomo

3. Z Auckland: Jednodniowa wycieczka do Hobbitonu i jaskiń Waitomo

Zyskaj dodatkową wartość, odwiedzając zarówno Hobbiton Movie Set, jak i Waitomo w ciągu jednego dnia dzięki tej wycieczce. Po przybyciu do Hobbiton masz trochę czasu, aby coś zjeść lub zwiedzić sklep z pamiątkami Shires Rest, zanim dołączysz do Hobbiton Tours na wycieczkę po planie filmowym Hobbiton. Udaj się na plan filmowy autobusem, a następnie dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po planie. Popularna atrakcja, wykorzystywana do kręcenia scen w wiosce Hobbiton w serii filmów Władca Pierścieni i Hobbit, jest obowiązkowa dla każdego fana filmu lub literatury. Ciesz się bezpłatnym drinkiem w Green Dragon przed wejściem na pokład autokaru do następnego przystanku. Po przybyciu do Waitomo, ciesz się 45-minutową wycieczką po jaskini Glowworm. Spaceruj po oszałamiającej jaskini i podziwiaj jej złożoną podziemną formację. Wypłyń małą łodzią przez Grotę Glowworm i podziwiaj miliony świecących robaków. Twoja wycieczka kończy się powrotem do Auckland i odwiezieniem do hotelu. Piknikowy lunch jest wliczony w cenę pomiędzy przystankami.

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

4. Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

Waitomo Caves & Rotorua Tour to wycieczka w małej grupie z przewodnikiem, która łączy w sobie naturę, kulturę Maorysów i dwie najważniejsze atrakcje na Wyspie Północnej, tworząc najlepszą jednodniową wycieczkę z Auckland. Wycieczka prowadzona jest przez naszych słynnych, pełnych pasji przewodników, słynących z tego, że ożywiają Twoją podróż, dzieląc się swoimi historiami i bogatą wiedzą, i odbywa się w nowoczesnych, wygodnych minibusach wypełnionych dodatkami zapewniającymi komfort i bezpieczeństwo. Najważniejsze atrakcje: - Jaskinie Waitomo - Park geotermalny Te Puia i gejzer Pohutu - Maoryska wioska kulturalna i szkoła artystyczna - Najważniejsze atrakcje miasta Rotorua

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Kiwi House - wycieczka w małej grupie

5. Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Kiwi House - wycieczka w małej grupie

Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu w Auckland i wyrusz w malowniczą podróż do regionu Waitomo, przemierzając malownicze tereny Nowej Zelandii w drodze do jaskiń Ruakuri. Zejdź w hipnotyzujące głębiny jaskiń Ruakuri, gdzie przez miliony lat rozwijały się godne podziwu formacje wapienne przypominające łupki i kryształowe gobeliny. Uchwyć piękno na zdjęciach. Odkryj dramatyczne spiralne wejście, stworzone w celu ochrony Wahi Tapu (świętego obszaru), dodając kulturowy wymiar do swojej podziemnej podróży. Zagłęb się w fascynujące życie robaków świętojańskich i poznaj ich wyjątkową egzystencję. Przeznacz średnio 2 godziny na podziwianie inspirującego piękna i historycznego znaczenia tego podziemnego cudu. Następnie zatrzymaj się na lunch (na własny koszt) w lokalnej restauracji, delektując się regionalnymi smakami i przygotowując się na popołudniowe spotkania. Kontynuuj krótką przejażdżkę do Otorohanga Kiwi House. Odkryj różnorodne eksponaty i napotkaj rodzime ptaki, w tym kultowe kiwi, aby połączyć się z bogatą różnorodnością biologiczną kraju. Zastanów się nad przygodami dnia podczas spokojnej jazdy z powrotem do Auckland.

Waitomo

Waitomo

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Nauka i literatura w: Jaskinia Ruakuri

Oprócz atrakcji typu Nauka i literatura w: Jaskinia Ruakuri jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Waitomo?

W: Waitomo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jaskinia Ruakuri: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jaskinia Ruakuri? Kliknij tutaj.