Dodaj daty

Jaskinia Phong Nha

Jaskinia Phong Nha – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dong Hoi: Rajska Jaskinia i Phong Nha Cave Tour & Lunch

1. Z Dong Hoi: Rajska Jaskinia i Phong Nha Cave Tour & Lunch

Wyjazd: 8:00 rano z Dong Hoi, 9:00 rano z Phong Nha Wyrusz z Dong Hoi i miasta Phong Nha na malowniczą przejażdżkę do Paradise Cave. Wybierz się na krótką przejażdżkę buggy, a następnie zwiedź wnętrze tej jaskini, znanej z dużych stalaktytów i stalagmitów. Zjedz lunch w lokalnej wietnamskiej restauracji, a następnie wybierz się na przejażdżkę łodzią. Zwiedź jaskinię Phong Nha, a następnie wróć do Dong Hoi. Rozpocznij od porannego odbioru w Dong Hoi lub Phong Nha. Następnie przejedź około 43 mil (70 km) do Paradise Cave. Przyjedź do Paradise Cave, wapiennej jaskini, która została odkryta przez miejscowego mężczyznę w 2005 roku. Podróżuj buggy i przejdź około 570 metrów, zanim wejdziesz do jaskini, aby zwiedzić jej wnętrze. Zrelaksuj się w miejscu odpoczynku, a następnie wejdź do Jaskini Raj, zwanej także Jaskinią Thiên Đường. Podziwiaj spektakularne stalaktyty zwisające z dachu. Zakończ wizytę w jaskini, a następnie udaj się szlakiem Ho Chi Minha i po drodze poznaj więcej fascynujących faktów z historii Wietnamu. Zjedz lunch w południe w lokalnej restauracji i delektuj się autentyczną wietnamską kuchnią. Po posiłku udaj się do jaskini Phong Nha, słynącej z długiej podwodnej rzeki. Popłyń łodzią wzdłuż rzeki Son, zwanej także rzeką szminki, z centrum turystycznego i podziwiaj piękne krajobrazy podczas podróży. Spędź trochę czasu wewnątrz jaskini i doceń jej cechy geologiczne. Zobacz także niektóre ze słynnych formacji skalnych. Na koniec opuść jaskinię. Wróć do Dong Hoi, aby zakończyć swoją przygodę.

Phong Nha: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Phong Nha z lunchem

2. Phong Nha: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Phong Nha z lunchem

8:30 -9:00 Nasz kierowca i przewodnik odbiorą Cię z Twojego hotelu/kwatery prywatnej i wyruszysz na naszą jednodniową przygodę 09:20 Odwiedź Jaskinię Raju. Rajska Jaskinia została po raz pierwszy odkryta w 2005 roku przez Brytyjskie Stowarzyszenie Badań Jaskiniowych. Jest to największa i najpiękniejsza jaskinia na obszarze Parku Narodowego Phong Nha Ke Bang przez brytyjskich grotołazów. Mówi się, że piękno jaskini przypomina pałac cesarski i bardzo podoba jej się łatwy dostęp, wspaniałe chodniki i doskonałe oświetlenie, które czyni ją wyjątkową. Przejazd samochodem elektrycznym z parkingu do podnóża jaskini (2 km). Podziwiaj niezliczone stalaktyty o różnych kształtach. 11:30 Obiad w restauracji z lokalnymi specjałami od tutejszych przetwórców. 13:00 Kontynuacja podróży do rzeki Chay – Jaskinia Ciemna 13:30Dotarcie do wejścia do jaskini po 400-metrowej tyrolce o wysokości 10 metrów lub kajakiem dla tych, którzy boją się wysokości. Obudzi Cię 15-metrowy dopłynięcie do jaskini po chłodnej wodzie. Na końcu jaskini najciekawszym miejscem jest kąpiel błotna, w której jak się w niej zanurzysz, nie będziesz chciał już z niej wychodzić. Na rzece Chay czekają na Ciebie huśtawki, mini tyrolki z torem przeszkód. Pływanie w chłodnej, błękitnej wodzie to jedno z niezwykłych doświadczeń w Twoim życiu - musi znaleźć się na Twojej liście życzeń.. Będziesz miał bardzo ciekawe doświadczenie, gdy weźmiesz udział w tej jaskini. 16:30 Transport pojazdem z powrotem do miasta Phong Nha 17:00 Transport do Twojego hotelu. Koniec podróży! Prosimy o kontakt, jeśli po wycieczce chcieliby Państwo udać się do Ninh Binh, Ha Noi, Hue, Da Nang, Hoi An. Uwaga: rocznica może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych o każdej porze roku/dnia

Phong Nha: Eksploracja jaskiń i wycieczka po ciemnej jaskini na tyrolce

3. Phong Nha: Eksploracja jaskiń i wycieczka po ciemnej jaskini na tyrolce

Rozpocznij swoją przygodę od porannego odbioru, wyruszając na odkrywanie cudów natury tego obszaru. Twoim pierwszym celem jest ogród botaniczny, w którym masz wyjątkową okazję obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku i dowiedzieć się o wysiłkach na rzecz ochrony zagrożonych gatunków. Podróż będzie kontynuowana, gdy przejdziesz do zwiedzania wspaniałej jaskini Phong Nha łodzią i pieszo. Podziwiaj oszałamiające formacje stalagmitów i stalaktytów, które przybierają kształty twarzy i zwierząt. Rejs łodzią zabierze Cię z powrotem do punktu wyjścia, a następnie zjesz orzeźwiający lunch w pobliskiej restauracji. Po południu przygoda nabierze tempa dzięki serii ekscytujących zajęć. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez ekscytujące przejażdżki tyrolką nad rzeką Chay, spacer z przewodnikiem po rzece Dark Cave i relaks w naturalnym basenie błotnym - najważniejszy punkt tego doświadczenia. Po odmłodzeniu się w kąpieli błotnej, oczyść się w rzece, a następnie wróć kajakiem do punktu wyjścia, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, takich jak dodatkowa przejażdżka tyrolką lub spokojna kąpiel, w zależności od preferencji. Dzień zakończy się powrotem do miejsca zakwaterowania, pozostawiając wspomnienia z ekscytującej podróży przez naturę.

Z Phong Nha/Dong Hoi: Wycieczka do raju i jaskini Phong Nha

4. Z Phong Nha/Dong Hoi: Wycieczka do raju i jaskini Phong Nha

Kierowca i przewodnik odbiorą cię  z twojego hotelu w Dong Hoi lub Phong Nha, skąd rozpoczniesz 1-dniową wycieczkę. Udaj się do jaskini Phong Nha uformowanej 400 milionów lat temu. Jedź wzdłuż rzeki i przyjedź do wejścia do jaskini. Podziwiaj zapierające dech w piersiach piaszczyste plaże i starożytne formacje skalne. Odkryj jaskinię, którą od jej połowy zwiedzisz na pieszo, dzięki czemu będziesz miał okazję przyjrzeć jej się bliżej. Po przybyciu do portu w miejscowości Phong Nha zjedz lunch w lokalnej restauracji. Jedź dalej do jaskini Paradise, która rozciąga się na niesamowite 31 kilometrów, a której wysokość wynosi 72 metry i szerokość 150 metrów w niektórych miejscach. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych suchych jaskiń na świecie.

Z Hanoi: 2-dniowa wycieczka do rajskiej jaskini Phong Nha

5. Z Hanoi: 2-dniowa wycieczka do rajskiej jaskini Phong Nha

Wsiądź w autobus z Ha Noi do Phong Nha i spędź noc w hostelu. Następnego dnia podziwiaj stalaktyty Rajskiej Jaskini. Wybierz się na pływanie kajakiem lub zjazd na linie i pokonaj tor przeszkód. Zjedz kolację w restauracji, a następnie wskocz do autobusu. Przylot do Hue, ostatniego miejsca docelowego, o 22:00. Pierwszego dnia wsiądź do autobusu w biurze Camel Bus Office o godzinie 18:00 wieczorem. Udaj się do Parku Narodowego Phong Nha i zatrzymaj się na krótką przerwę o 21:00. Jeśli jesteś zmęczony, śpij w autobusie. Następnie przyjedź do miasta Phong Nha o 3:30. Idź do hostelu, a następnie idź do swojego pokoju. Prześpij całą noc. Następnie pobudka i śniadanie w hostelu o 8:00. Następnie kierowca odbierze Cię między 8:30 a 9:00. Wybierz się samochodem elektrycznym do Jaskini Raju, odkrytej przez Brytyjskie Stowarzyszenie Badań Jaskiniowych w 2005 roku. Podziwiaj piękno tej wapiennej jaskini, która przypomina pałac. Spaceruj chodnikami tej jaskini i podziwiaj stalaktyty. Następnie zjedz lunch w restauracji o 11:30 i delektuj się lokalnymi specjałami. Jedź dalej do rzeki Chay o 13:00. Jeśli chcesz, poleć tyrolką do wejścia do jaskini. Jeśli masz lęk wysokości, popłyń tam kajakiem. Popływaj w jaskini lub odkryj tor przeszkód nad rzeką. Jeśli chcesz, zanurz się w kąpieli błotnej. Transfer z powrotem do Phong Nha o 16:30. Następnie dotrzyj do hostelu o godzinie 17:00. Odpocznij i zjedz kolację. Na koniec wsiądź w autobus do Hue i przyjedź tutaj o 22:00, aby zakończyć podróż.

Z Hue: Jeden dzień w jaskini Phong Nha

6. Z Hue: Jeden dzień w jaskini Phong Nha

UWAGA: Wycieczka będzie odbywać się w nieparzyste dni miesiąca. 07:00-07:30: Autobus i przewodnik odbierają Cię z miejsca spotkania w centrum Hue i wyruszają do jaskini Phong Nha - Ke Bang. Po drodze zatrzymaj się, aby odwiedzić Świętą Ziemię La Vang. Następnie kontynuuj wycieczkę, słuchając przewodnika przedstawiającego rewolucyjne miejsca historyczne, takie jak: Most Hien Luong, rzeka Ben Hai. Południe: 12:00 Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Popołudnie: 13:00 Odwiedź jaskinię Phong Nha, odkryj piękno, które jest uważane za pierwszy cud jaskini z najszerszą i najpiękniejszą suchą jaskinią, popłyń łodzią po rzece Son, aby odwiedzić najdłuższą jaskinię wodną. Jaskinia Phong Nha jest najbardziej typowym miejscem widokowym systemu jaskiń kompleksu krajobrazowego Phong Nha - Ke Bang, uznanym za jedną z najpiękniejszych jaskiń na świecie z najdłuższą podziemną rzeką, najpiękniejszym podziemnym jeziorem, najwyższym i najszerszym wejściem do jaskini, najpiękniejszymi piaszczystymi ławicami i rafami. 3:30 pm: Odbierz delegację z powrotem do Hue około godziny 20:00. Koniec wycieczki.

Codzienna wycieczka - Rajska Jaskinia i zwiedzanie jaskini Phong Nha łodzią

7. Codzienna wycieczka - Rajska Jaskinia i zwiedzanie jaskini Phong Nha łodzią

8:30 – 9:00: Czas odbioru. 9:30: Centrum Ratownictwa Dzikich Zwierząt Nasz początek podróży do Wildlife Rescuse Center to naprawdę niezapomniane przeżycie. Będziesz świadkiem piękna i dzikiej przyrody różnych gatunków dzikich zwierząt, od małych do dużych, żyjących w bezpiecznym i naturalnym środowisku. To fantastyczna okazja, aby zanurzyć się w przyrodzie i lepiej zrozumieć życie dzikich zwierząt. 10:00: dotrzesz na dworzec autobusowy Paradise. Stamtąd będziesz wędrować przez dżunglę przez około 40 minut, aby dostać się do ujścia Rajskiej Jaskini. Po wejściu na górę możesz być zmęczony, możesz zrobić sobie krótką przerwę w poczekalni (ochłonięcie), a następnie wejść do Jaskini Raj. Masz około godziny na odkrycie piękna pierwszego kilometra jaskini dzięki fascynującym wyjaśnieniom przewodnika. Kiedy skończysz eksplorację jaskini, zabierzesz buggy z powrotem na dworzec autobusowy. Żegnając się z „rajem”, wrócisz do normalnego życia obiadem w lokalnej restauracji. 14:00: popłyniesz łodzią wzdłuż rzeki Son przez około 30 minut, zanim dotrzesz do ujścia jaskini Phong Nha. To czas na zwiedzanie rzeki i gór, poznanie codziennego życia miejscowej ludności, a także relaks. Następnie będziesz kontynuować podróż łodzią i pieszo, aby odkryć piękno stalagmitów i stalaktytów o ciekawych kształtach twarzy i zwierząt w jaskini Phong Nha. Późnym popołudniem ponownie popłyniesz łodzią, aby wrócić do stacji łodzi Phong Nha. Następnie odwieziemy Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w mieście Phong Nha. Koniec podróży!

Wyprawa do jaskini Phong Nha 4,5 km kajakiem

8. Wyprawa do jaskini Phong Nha 4,5 km kajakiem

Phong Nha Cave Expedition 4,5 km kajakiem to nasz nowy produkt związany z jaskinią Phong Nha. Biorąc udział w tej wycieczce kajakiem Phong Nha, odwiedzający staną się prawdziwymi odkrywcami jaskiń. Od 19 lipca 2013 r., po prawie 20 latach ciemności, wspaniałość systemu stalaktytów, zwłaszcza unikalnej podziemnej rzeki w Wietnamie, w połączeniu z dobrze zaprojektowanym i profesjonalnym systemem oświetlenia Led, zrobiła wrażenie nawet na zwykłych turystach, którzy przyjeżdżali do Phong Nha kilka razy. Pływanie kajakiem wewnątrz podziemnej jaskini rzeki Phong Nha w Parku Narodowym Phong Nha Ke Bang z latarkami i specjalistycznym sprzętem to także ekscytująca przygoda. Wycieczka z pewnością przeniesie Cię do świata tajemniczych systemów stalaktytów o wyjątkowych światowych kryteriach jaskini Phong Nha. Zamiast zwiedzać jaskinię z kolorowymi światłami, podczas tej wycieczki odwiedzający staną się profesjonalnymi poszukiwaczami przygód, aby odkrywać tajemniczą podziemną rzekę i imponujące piękno jaskini Phong Nha za pomocą kajaka, pieszej wędrówki lub piragua, latarek i innego specjalistycznego sprzętu. Nowe doświadczenie na najdłuższej podziemnej rzece na świecie zapewni odwiedzającym niezapomniane wrażenia. Dołączając do tej wyjątkowej wycieczki, odwiedzający po raz pierwszy odczują i doświadczą pełnych 7 wybitnych światowych kryteriów jaskini Phong Nha przegłosowanych przez brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie Jaskiniowe w 1997 roku. Jaskinia Phong Nha ma najwybitniejsze walory estetyczne i unikalne wartości z 7 wybitnymi kryteriami przegłosowanymi przez brytyjskie królewskie stowarzyszenie jaskiń w 1997 roku. Phong Nha Cave Kayak Tour - Phong Nha - lokalni mieszkańcy Wycieczka kajakiem do jaskini Phong Nha Możesz odkrywać tajemniczą podziemną rzekę i imponujące piękno jaskini Phong Nha za pomocą kajaka, pieszych wędrówek, piragua, latarek i innego specjalistycznego sprzętu jaskiniowego. 09:00: Odbiór z hotelu w mieście Phong Nha. 09:30: Nasz przewodnik opowie Ci o programie wycieczki i przygotuje sprzęt jaskiniowy. 10:30: Poćwiczysz i nauczysz się pływać kajakiem przed wejściem do jaskini Phong Nha. Pokaż nam, jakim jesteś profesjonalistą! Zacznij płynąć kajakiem przez jaskinię w ciemności (pierwsze 3 kilometry). 12:00: Wyłącz kajak, dotrzyj do miejsca wędrówki (1,5 km). 1:00 PM: Dotrzyj do tajnego podziemnego jeziora i ciesz się pływaniem w ciemnym basenie. 1:30 PM: Zjedz piknik w miejscu na lunch. 14:00 Wędrówka i spływ kajakowy z powrotem do ujścia jaskini Phong Nha. 3:00 Zejdź z kajaka, udaj się do innych suchych komór i zobacz starożytne pismo ludu Cham, wczesnego królestwa ludzkiego w Wietnamie, które podąża za hinduizmem. 16:00: wróć do hotelu i zakończ wycieczkę kajakiem po jaskini Phong Nha.

Phong Nha i Rajska Jaskinia 1-dniowa wycieczka z Dong Hoi/Phong Nha

9. Phong Nha i Rajska Jaskinia 1-dniowa wycieczka z Dong Hoi/Phong Nha

Jaskinia Paradise jest najdłuższą suchą jaskinią w Azji, położoną w głównej strefie Parku Narodowego Phong Nha - Ke bang. Dzięki naturalnie prymitywnym cechom, Paradise Cave wygląda jak malowidło krajobrazowe; czyniąc ją cudem natury, którym wielu cieszy się od czasu jej otwarcia w 2010 roku. Wysokość jaskini może sięgać 72 m, a szerokość do 150 m. szerokości. Znajduje się tu seria białych kryształowych stalaktytów (złóż wapienia) przypominających naturalne filary i wiele innych spektakularnych formacji. Zwiedzanie tej jaskini obejmuje przejażdżkę buggy przez dżunglę, 200-metrową pochyłą wędrówkę do ujścia jaskini i 1-kilometrową eksplorację w dół jaskini wzdłuż drewnianych promenad zainstalowanych w celu ochrony starożytnych stalagmitów i stalaktytów. Wszystkie wspaniałe formacje są delikatnie oświetlone, aby podkreślić ich wielkość. Jaskinia Phong Nha lub "jaskinia rzeczna" znajduje się wzdłuż historycznego szlaku Ho Chi Minha i stanowi system reliktów wojny amerykańsko-wietnamskiej. Jaskinia ta była aktywnie wykorzystywana do wspomagania szlaku wspierającego pole bitwy w Wietnamie Południowym. Bezpieczna przed rutynowymi bombardowaniami, była wykorzystywana jako miejsce do ukrywania tajnych pływających mostów. które były wyciągane w nocy i umieszczane nad rzeką, aby pomóc ciężarówkom w dostarczaniu zaopatrzenia na południe. Kiedyś służył jako szpital, z bronią zainstalowaną przy wejściu. Dziś obszar ten stał się pierwszym odcinkiem popularnej drogi Ho Chi Minh Road, ponieważ prezentuje bujny, górzysty krajobraz. Zwiedzanie tej jaskini obejmuje 6-kilometrową przejażdżkę smoczą łodzią w górę turkusowej rzeki Son i do jaskini, gdzie możesz podziwiać jej wspaniałą strukturę. Przepłyń 1 km do jaskini, a następnie pokonaj 300 m pieszo. Plan wycieczki 07:30-07:45 Zostaniesz odebrany z hotelu w Dong Hoi lub Phong Nha o 8:45. 09:00 Odkryjesz najbardziej imponującą jaskinię Paradise - najdłuższą suchą jaskinię w Azji. 12:45 Lunch w lokalnej restauracji. Dostępna opcja wegetariańska. 13:30 Odwiedź jaskinię Phong Nha (50 km od miasta, 45 minut jazdy). Po 25 minutach podróży łodzią goście dotrą do jaskini Phong Nha, a zwiedzanie zajmie kilka godzin. Jaskinia ta nazywana jest jaskinią wodną i słynie z formacji skalnych, którym nadano nazwy takie jak "Lew", "Jaskinie Wróżki", "Dwór Królewski" i "Budda". 16:00 - 17:30 Wycieczka kończy się i zabiera gości z powrotem do hotelu.

Hue: Transfer z/na lotnisko, Hoi An, Danang prywatnym samochodem

10. Hue: Transfer z/na lotnisko, Hoi An, Danang prywatnym samochodem

Uzgodniony czas: Nasz doświadczony i przyjazny kierowca odbierze Cię z hotelu w centrum miasta i wyruszysz na prywatny transfer samochodem Hue do/z Hoi An lub Da Nang. Dzisiaj możesz zdecydować się na bezpośredni transfer lub wybrać opcje z przystankami na wycieczkę po najlepszej nadmorskiej trasie widokowej w środkowym Wietnamie: 1 – Sanktuarium My Son: położone około 40 km od starożytnego miasta Hoi An i zbudowane pomiędzy IV a XIV wiekiem przez lud Cham, aby czcić Śiwę, Wisznu, Bramę i kilku innych bogów i boginię hinduizmu. 2- Ba Na Hills to stacja górska i ośrodek położony w górach Truong Son na zachód od miasta Da Nang, w środkowym Wietnamie. Stacja, reklamowana przez lokalne władze turystyczne jako „Da Lat prowincji Danang”, została założona w 1919 roku przez francuskich kolonistów. Pagoda Linh Ung znajduje się w pobliżu stacji, w pobliżu kolejki linowej dla turystów i z kurortu. Kolejka linowa Ba Na, otwarta 29 marca 2013 r., jest rekordzistą świata w kategorii najdłuższej jednotorowej kolejki linowej działającej non-stop i ma długość 5801 metrów. Najnowszą atrakcją turystyczną jest Most Złotej Ręki Danang. 3 - Góra Marmurowa: Wszystkie góry mają wejścia do jaskiń i liczne tunele, a na szczyt można wspiąć się na górę Thuy Mount (Wodna Góra). W jaskiniach znajduje się także kilka świątyń buddyjskich, co czyni tę miejscowość popularną atrakcją turystyczną. Obszar ten jest również znany z tworzenia rzeźb kamiennych i rzemiosła kamieniarskiego u podnóża góry. 4 - Pagoda Linh Ung na Małpiej Górze (wietnamski: Chùa Linh Ứng Bãi Bụt): znana również jako Pagoda Lady Buddy w Da Nang jest jedną z trzech najsłynniejszych pagód Linh Ung w Da Nang. Nie tylko słynie ze świętej kultury duchowej, ale jest również znany jako słynna miejscowość turystyczna półwyspu Son Tra. Doskonała lokalizacja, wyjątkowa architektura oraz piękno urokliwej okolicy sprawiają, że każdy odwiedzający jest pełen entuzjazmu za każdym razem, gdy odwiedza. 5 – Przełęcz Hai Van: Jest dobrze znana jako Przełęcz Pochmurna, najbardziej malownicza droga na wzgórzu w Wietnamie, skąd można podziwiać góry, niebo i ocean. Jest to przełęcz na północ od miasta Danang, która ma niedawne znaczenie historyczne. 6 - Zatoka Lang Co: Zatoka Lang Co znana jest jako Wioska Bocianów, położona w środkowej części Wietnamu, na dnie przełęczy Hai Van, która wyznacza dwie różne strefy klimatyczne. Zatoka ta jest również uznawana za jedną z najpiękniejszych zatok na świecie. 7 - Lap An Lagoon: Lap An Lagoon to mała, atrakcyjna laguna z turkusową górą po jednej stronie i 10 km plaży po drugiej. Jeśli przyjedziesz tu w porze lunchu, spróbuj pysznych owoców morza i zobacz krajobraz obok lokalnej restauracji i wioski rybackiej. 8 – Cmentarz An Bang: Grobowce Miasto Duchów znajduje się w wiosce An Bang, w dystrykcie Phu Vang, w prowincji Thua Thien Hue w środkowym Wietnamie. Ten cmentarz z setkami ogromnych, kolorowych grobowców/mauzoleów wszelkich kształtów. An Bang to spokojna wioska w pobliżu plaży Thuan An, około 35 kilometrów na wschód od miasta Hue. Dlatego miejscowa ludność nazywa je Miastem Duchów.

Liczba znalezionych atrakcji: 54
Sortuj wg::

Jaskinia Phong Nha: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jaskinia Phong Nha? Kliknij tutaj.

Jaskinia Phong Nha: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(15 recenzji)

Bardzo podobała nam się ta jednodniowa wycieczka. Park narodowy jest absolutnie piękny i trzeba go zobaczyć, jeśli jesteś w okolicy. Nasz przewodnik Huang (lub „król”) był bardzo przyjazny i dostarczył wielu informacji na temat parku narodowego i jaskiń. Lunch też był miły. Ogólnie możemy polecić.

Bardzo dobrze zorganizowane. Doskonały posiłek. Doskonałe wyczucie czasu, bez długości i pośpiechu. Obecny i naprawdę przyjazny przewodnik. Polecam!