Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Japonia

Japonia – nasze najbardziej polecane atrakcje

teamLab Planets TOKYO: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Cyfrowej

1. teamLab Planets TOKYO: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Cyfrowej

Wejdź do teamLab Planets TOKYO i odkryj niesamowitą, wciągającą wystawę sztuki. To doświadczenie sztuki cyfrowej obejmujące całe ciało pozwala odwiedzającym całkowicie wejść w dzieła sztuki, ze stymulacją wszystkich pięciu zmysłów. Na tej wyjątkowej wystawie obecność każdego zwiedzającego wpływa na dzieło sztuki, aby w końcu stać się jego częścią. Powierzchnia wystawiennicza obejmuje kilka powierzchni, łącznie o łącznej powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych. Poznaj szeroką gamę instalacji, z różnymi światłami, dźwiękami i materiałami, które zahipnotyzują każdego gościa.

Z Tokio: Całodniowe zwiedzanie góry Fuji

2. Z Tokio: Całodniowe zwiedzanie góry Fuji

Poznaj najsłynniejsze miejsca do zwiedzania wokół góry Fuji. Poznaj japońską historię i kulturę, podziwiając dramatyczne widoki wokół góry Fuji. Wyrusz z Tokio autobusem i dotrzyj do Kawaguchiko Oishi Park, gdzie możesz zrobić piękne zdjęcia z jeziorem Kawaguchi i górą Fuji w tle. Następnie udaj się do parku Arakura Sengen, położonego w połowie drogi na górę Arakura w Fujiyoshida w prefekturze Yamanashi. Podziwiaj panoramiczne widoki na miasto z górą Fuji w tle i podziwiaj wiosenne kwiaty wiśni. Następnie udaj się do Oshino Hakkai, jednego z najbardziej znanych miejsc w regionie Fujisan. Możesz tam zobaczyć 8 różnych jezior i skosztować wody z góry Fuji. Ostatnim miejscem, do którego się udasz, jest 5. stacja (w połowie drogi) góry Fuji, która ma 2300 m wysokości. Możesz cieszyć się wyjątkowym jedzeniem lub kupić unikalne pamiątki tutaj, z bardzo bliskim widokiem na szczyt góry Fuji. Zimą zamiast tego udamy się do 4. stacji / 1. stacji góry Fuji lub parku Yamanakako Hananomiyako, aby zobaczyć zachód słońca na górze Fuji.

Tokio: Góra Fuji, Hakone, rejs po jeziorze Ashi i pociąg z pociskami

3. Tokio: Góra Fuji, Hakone, rejs po jeziorze Ashi i pociąg z pociskami

Poznaj górę Fuji, najwyższą górę Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa w 2013 roku. Ciesz się lunchem, zanim zobaczysz Hakone, które słynie z naturalnego piękna i zapierających dech w piersiach widoków na jezioro Ashi. Najpierw wsiądź do wygodnego klimatyzowanego autokaru z Wi-Fi, który zabierze Cię do 5. stacji góry Fuji, 2000 metrów nad ziemią. Wyjdź na zewnątrz i weź głęboki oddech od natury góry Fuji i świętej atmosfery japońskiej świątyni Shinto. *Jeśli nie możemy tam wjechać, udamy się do najwyższego dostępnego punktu w danym dniu, a jeśli jest to tylko pierwsza stacja lub podjazd jest zamknięty, odwiedzimy Oshino Hakkai lub alternatywne miejsce. Następnie autobus zabierze Cię na lunch w formie bufetu z pięknym widokiem na górę Fuji! Ciesz się japońskim lunchem w formie bufetu z lokalnymi świeżymi składnikami, ile chcesz! Zabierzemy Cię również do japońskiego ogrodu z Ninja! Spaceruj po tradycyjnym japońskim ogrodzie z japońskim krajobrazem góry Fuji. Może uda Ci się zrobić zdjęcia z Ninja!!! *Dostępny jest posiłek wegetariański, przyjazny dla muzułmanów. Poproś o to podczas dokonywania rezerwacji. Następnie autobus zabierze Cię do obszaru Hakone. Zacznij od "Owakudani", doliny zwanej niegdyś "Doliną Piekieł", niegdyś i nadal aktywnego wulkanu. Poczuj zapach siarki! Stamtąd wybierz się na Hakone Ropeway, ekscytujące doświadczenie z niesamowitym widokiem na górę Hakone. Zobacz bogatą naturę góry, a w pogodny dzień, aż do góry Fuji. Kolejka linowa zabierze Cię nad jezioro Ashi, jezioro kalderowe, po którym odbędziesz rejs. Na koniec zakończ swoją wycieczkę w świątyni Hakone. Zobacz fotogeniczną czerwoną bramę torii unoszącą się na wodzie, zwaną "Torii Pokoju". Napełnij pustą butelkę w głównej świątyni, pomódl się o zdrowie i napij się źródlanej wody, która podobno oczyszcza złe duchy. *Począwszy od kwietnia 2024 r., japońska nowelizacja prawa sprawi, że przedłużone zatrzymania autobusów staną się nielegalne. W związku z tym, jeśli nieprzewidziane zdarzenia, takie jak wypadki lub korki, uniemożliwią powrót na stację Odawara do godziny 17:30, organizator wycieczki pominie bezpłatną wizytę w świątyni Hakone. Nie zostaną zapewnione żadne alternatywy, bezpłatne oferty ani częściowe zwroty kosztów. Następnie wsiądź do autobusu jadącego na stację Odawara i wsiądź do japońskiego pociągu Shinkansen. Przyjedź z powrotem do Tokio około godziny 18:00.

Z Tokio na górę Fuji: Całodniowa wycieczka i rejs do Hakone

4. Z Tokio na górę Fuji: Całodniowa wycieczka i rejs do Hakone

Odkryj japońskie cuda natury góry Fuji i Hakone w ciągu 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem. Oderwij się od zgiełku Tokio i otocz się naturą, odwiedzając najwyższą górę Japonii. Przejedź się ekscytującą kolejką linową Hakone i ciesz się malowniczym rejsem po jeziorze Ashi. Rozpoczynamy wycieczkę z centrum Tokio, Shinjuku (pomnik miłości) o 8 rano. Wygodny klimatyzowany autokar zabierze Cię najpierw do piątej stacji góry Fuji, 2000 metrów nad ziemią. Weź głęboki oddech, podziwiając cudowną przyrodę góry Fuji i wspaniałe krajobrazy. Poczuj także świętą atmosferę w japońskiej świątyni shinto! *Jeśli nie możemy się tam dostać, odwiedzimy najwyższy dostępny punkt w danym dniu, a jeśli jest to tylko pierwsza stacja lub podjazd jest zamknięty, odwiedzimy Oshino Hakkai lub alternatywne miejsce. Następnie autobus zabierze Cię na lunch w formie bufetu z pięknym widokiem na górę Fuji! Ciesz się japońskim lunchem w formie bufetu z lokalnymi świeżymi składnikami, ile chcesz! Zabierzemy Cię również do japońskiego ogrodu z Ninja! Spaceruj po tradycyjnym japońskim ogrodzie z japońskim krajobrazem góry Fuji. Może uda Ci się zrobić zdjęcia z Ninja!!! *Dostępny jest posiłek wegetariański, przyjazny dla muzułmanów. Poproś o to podczas dokonywania rezerwacji. Po naładowaniu energii autobus jedzie do obszaru Hakone! Zaczynając od "Owakudani", doliny zwanej kiedyś "Doliną Piekieł". Jest to nadal aktywny wulkan, z którego nadal możesz zobaczyć parę wydobywającą się z ziemi. Przejedziemy się kolejką linową Hakone, ekscytującym doświadczeniem z niesamowitym widokiem na górę Hakone. Możesz zobaczyć bogatą naturę góry, a nawet zobaczyć górę Fuji na czystym niebie! Kolejka linowa zabierze Cię nad jezioro Ashi, jezioro kalderowe. Ciesz się orzeźwiającym rejsem po jeziorze Ashi i zobacz piękny naturalny krajobraz oraz górę Fuji. Nie przegap Bramy Torii, która unosi się na wodzie! To jeszcze nie koniec! Kończymy w świątyni Hakone, jednej z najbardziej znanych świątyń w okolicy ze względu na fotogeniczną czerwoną bramę torii unoszącą się na wodzie zwaną "Torii Pokoju". Tak, to właśnie tę bramę zobaczymy podczas rejsu! I nie zapomnij zabrać ze sobą pustej butelki! Podejdź do głównej świątyni, pomódl się o zdrowie i napij się źródlanej wody, która podobno oczyszcza złe duchy. *Począwszy od kwietnia 2024 r., japońska nowelizacja prawa sprawi, że przedłużone zatrzymania autobusów staną się nielegalne. W związku z tym, jeśli nieprzewidziane zdarzenia, takie jak wypadki lub korki, uniemożliwią powrót na stację Odawara do godziny 17:30, organizator wycieczki pominie bezpłatną wizytę w świątyni Hakone. Nie zostaną zapewnione żadne alternatywy, bezpłatne oferty ani częściowe zwroty kosztów. Po spędzeniu spokojnego czasu w świątyni, autobus zatrzyma się na stacji Odawara i wróci na stację Shinjuku, docierając tam około 18:50. Przez kilka dni ta wycieczka kończy się na stacji Odawara, aby uniknąć dużych korków. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj "Dowiedz się, zanim wyruszysz"

Tokio: 1-dniowa wycieczka autobusowa na górę Fuji i nad jezioro Kawaguchi

5. Tokio: 1-dniowa wycieczka autobusowa na górę Fuji i nad jezioro Kawaguchi

Odkryj krajobrazy i historyczne zabytki wokół jeziora Kawaguchi podczas wycieczki z przewodnikiem z Tokio. Podziwiaj widoki na górę Fuji, oglądając tradycyjne domy, wspaniałe pagody oraz kolorowe kwiaty i rośliny parku Oishi. Dołącz do wycieczki w sercu Tokio, w punkcie startowym Shinagawa lub Shinjuku i wyrusz w kierunku góry Fuji. W pogodne dni będziesz mógł zobaczyć górę Fuji z daleka podczas jazdy autobusem. Zrób pierwszy przystanek w jednym z najbardziej kultowych miejsc w Japonii: Arakurayama Sengen Park. Podziwiaj idealny widok na 5 symbolicznych pagód z górą Fuji w tle. Kontynuuj podróż z góry Arakurayama i przejdź do parku rzemieślniczego Kawaguchiko tuż obok jeziora Kawaguchi. Przygotujemy dla Ciebie zestaw lunchowy z wołowiną Wine lub zestaw lunchowy z makaronem Houtou. Jeśli wolisz, po obiedzie możesz poświęcić czas na spacer wokół jeziora, podziwiając malowniczy widok na odbicie góry Fuji w wodzie. Następnie udaj się do parku Oishi, który oferuje sezonową scenerię z różnymi rodzajami kwiatów. Na koniec zatrzymaj się w Saiko Iyashi no Sato Nenba, które znajduje się nad brzegiem jeziora Saiko. Wybierz się na spacer po wiosce i podziwiaj domy z dachami krytymi strzechą, które dadzą Ci wgląd w życie w Japonii w dawnych czasach. Zakończ wycieczkę o 18:00, kiedy zostaniesz wysadzony w Shinjuku.

Tokio: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

6. Tokio: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

Zobacz miasto Tokio z perspektywy autobusu wycieczkowego z otwartym dachem i wybieraj z kilku dostępnych tras, w zależności od Twoich zainteresowań. Dzięki biletowi masz nielimitowany dostęp do wszystkich tras i możliwość wysiadania na dowolnym przystanku, aby poznać miasto lepiej. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta, takie jak wieża Tokyo Skytree, Asakusa, Wieża Tokyo Tower, Tsukiji i Ginza. Trasa 1: Wieża Tokyo Skytree Budynek Marunouchi Mitsubishi — Stacja Kodemmacho — Ryogoku Edo-Tokyo Museum — Stacja Tokyo Skytree — Asakusa Hanakawado — Asakusa Tawaramachi — Ueno Matsuzakaya — Akihabara (Suehirocho) —Stacja Shin-Nihombashi — Budynek Marunouchi Mitsubishi Trasa 2: Wieża Tokyo Tower, Tsukiji Ginza Budynek Marunouchi Mitsubishi — Wieża Tokyo Tower — Tokyo Prince Hotel / Świątynia Zojo-ji ― Tokyo Teleport Station — Tsukiji Ginza — Budynek Marunouchi Mitsubishi Trasa 3: Shinjuku Shibuya Budynek Marunouchi Mitsubishi — park Shinjuku Gyoen — południowe wyjście ze stacji Shinjuku / Hotel Century Southern Tower — zachodnie wyjście ze stacji Shinjuku / Tokyo Metropolitan Government Building — ratusz Shibuya / Harajuku / świątynia Meiji Jingu — budynek Marunouchi Mitsubishi Możesz wysiadać z autobusu i wsiadać z powrotem, kiedy chcesz, i we własnym tempie odkrywać interesujące Cię atrakcje miasta. Siedząc na pokładzie autobusu z otwartym dachem, zachwycisz się panoramą Tokio i posłuchasz komentarza z audioprzewodnika.

Tokio: 1-dniowy paszport DisneySea

7. Tokio: 1-dniowy paszport DisneySea

Zanurz się w świecie ukochanych opowieści Disneya w Tokyo DisneySea. Rozpocznij swoją wizytę w Tokyo DisneySea - łatwej jednodniowej destynacji z miasta - od Tokyo Station. Przeżyj niezapomniany wypoczynek z Tokyo DisneySea. Odkryj mity i legendy o morzach w Tokyo DisneySea. Następnie skorzystaj z ekscytujących atrakcji i zobacz olśniewające pokazy. Następnie przejdź się kolorowymi alejami kurortu wypełnionymi sklepami. Zatrzymaj się w jednej z restauracji i poznaj wyjątkowego japońskiego ducha gościnności.

Kioto: Ceremonia herbaciana Ju-An w świątyni Jotokuji

8. Kioto: Ceremonia herbaciana Ju-An w świątyni Jotokuji

Rozpocznij ceremonię parzenia herbaty, wchodząc przez główne bramy świątyni Jotoku-ji. Miniesz wejście do Wielkiej Herbaciarni po lewej stronie i sklep obok i spotkasz się przy pobliskich czerwonych ławkach, na których czeka Twój przewodnik. Spacerując po świątyni możesz podziwiać architekturę i stanąć przy fontannie oczyszczenia. Przy sprzyjającej pogodzie można usiąść na czerwonych ławkach i zrobić sobie przerwę. W razie deszczu można stanąć na zewnątrz pod szczytem sklepu lub poczekać w Wielkiej Herbaciarni. Gdy skończysz zwiedzać świątynię lub usiąść na czerwonych ławkach i pochłonąć atmosferę, możesz wejść do Wielkiej Herbaciarni, gdzie czeka na Ciebie instruktor. Rozpocznij swoją wycieczkę po świątyni od tradycyjnego rytuału oczyszczenia, całkowicie wyjątkowego i odkrywczego doświadczenia dla zachodnich gości. Następnie zdejmiesz buty przy wejściu do Wielkiej Herbaciarni i w swojej grupie wejdziesz do środka, aby zająć miejsce. Skorzystaj z okazji, aby spróbować herbaty matcha w najlepszym wydaniu. Tea Master poprowadzi Cię przez cały proces, pokazując i wyjaśniając każdy krok. Podczas ceremonii poznasz sztukę picia herbaty matcha i dowiesz się, jak ważna jest ta ceremonia.

Kioto: 45-minutowa ceremonia parzenia herbaty

9. Kioto: 45-minutowa ceremonia parzenia herbaty

Usiądź na tatami, tradycyjnej japońskiej macie umieszczanej na podłodze, i spotkaj się ze swoim anglojęzycznym opiekunem wycieczki, który jest licencjonowanym mistrzem największej japońskiej szkoły parzenia herbaty – Urasenke. Obserwuj, jak opiekun w uroczysty sposób przygotowuje matchę, sproszkowaną zieloną herbatę. Później będziesz mieć okazję samodzielnie zaparzyć herbatę. W tym czasie opiekun opowie Ci o historii i duchowej roli ceremonii parzenia tego napoju oraz o tym, jak każda metoda parzenia herbaty wpływa na jej smak. Następnie spróbuj tradycyjnych japońskich słodyczy. Po zakończeniu ceremonii zobacz kimona i piękne tkaniny wykonane w dzielnicy Nishijin w Kioto. Jeśli w ramach atrakcji chcesz założyć kimono, wybierz odpowiedni dodatek podczas dokonywania rezerwacji. Nie zapomnij zrobić pamiątkowych zdjęć.

Tokyo Tower: Bilet wstępu

10. Tokyo Tower: Bilet wstępu

Położony w centrum Tokio Tokyo Tower to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście, zbudowany w 1958 roku. Położony w pobliżu stacji linii JR, Hamamatsucho, można do niego wygodnie dotrzeć z dowolnego miejsca w mieście. Jaskrawoczerwony kolor wieży sprawia, że w ciągu dnia wyróżnia się ona na tle pobliskich budynków, a piękne pejzaże świetlne w nocy sprawiają, że ten punkt orientacyjny zapiera dech w piersiach przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Koncepcja oświetlenia została zaprojektowana przez światowej sławy projektanta oświetlenia Ishii Shogo, a czas świecenia przypada między zachodem słońca a północą. Kolor światła zmienia się w zależności od pory roku: płonąca biel latem i pomarańczowa wiosną, jesienią i zimą. Wieża ma duży taras widokowy na wysokości 490 stóp i specjalny taras widokowy na wysokości 820 stóp. Oferuje panoramiczne widoki na miasto, a nawet na górę Fudżi w słoneczne dni. Oprócz wejścia do obserwatorium znajduje się również tematyczne akwarium i różne pamiątki do kupienia.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 878
Sortuj wg::

Japonia: Ciekawe miejsca

Japonia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Japonia? Kliknij tutaj.

Japonia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 9841 opinii

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Dopisała nam pogoda i zasadniczo od wyjazdu z Tokio widzieliśmy lico świętej góry :) Arakura Fuji Sengen Shrine i 398 pokonanych stopni ;), Kawaguchiko Onsen oraz Oishi Park, a także Saiko Iyashi-no-Sato Nenba 💪 Wyjazd około 8:30 powrót przed 18:00 (grupa słuchała się przewodnika i zawsze byliśmy na czas). Bez pośpiechu wbrew pozorom. Jazda autokarem to około 1,5 godziny w jedną stronę. Lunch (wołowina) pycha! Polecam.

Doskonały!!! wszystko było doskonale zorganizowane, a TAKA, nasz przewodnik, był naprawdę świetny! ! Chcielibyśmy tylko mieć trochę więcej czasu na posiłek, trochę więcej czasu na miejscu w Owakudani i więcej wolnego czasu w Sanktuarium Hakone i na zakupy.

Wszystko przebiegło dobrze internet działał dobrze zasilanie routera wystarczyło na długo 8 godzin i praca na 5 urządzeniach max- u mnie to 3. Polecam

Idealny do poznania okolic Tokio w krótkim czasie. Dobry przewodnik i dobre jedzenie dopełniły wycieczkę.

Świetna wycieczka dookoła, idealna pogoda. Przewodnik był zabawny i pouczający.