Izrael – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: Masada i Morze Martwe – wycieczka całodniowa z odbiorem

2. Z Tel Awiwu: Masada i Morze Martwe – wycieczka całodniowa z odbiorem

Weź udział w całodniowej wycieczce autobusowej z przewodnikiem z Tel Awiwu na Wyżynę Judzką i na wybrzeże Morza Martwego. Odwiedź starożytną twierdzę Masada, przejedź się kolejką linową, a w drodze powrotnej podziwiaj groty Kumran. W Masadzie – wznoszącej się na szczycie płaskowyżu starożytnej twierdzy – schronili się Zeloci stawiający opór Rzymianom. W 73 roku n.e. Zeloci popełnili w twierdzy zbiorowe samobójstwo. Ruiny Masady położone są około 400 metrów n.p.m. i mają ponad 600 metrów długości oraz ponad 300 metrów szerokości. Z twierdzy można podziwiać wspaniałe widoki na Morze Martwe i Pustynię Judzką. Wejście na szczyt płaskowyżu wymaga wyczerpującej wspinaczki. Z tego względu, aby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza, wjedziesz tam kolejką linową. Zwiedź twierdzę wzniesioną przez króla Heroda około 37 roku p.n.e. Zobacz pozostałości pałaców, pokryte mozaikami podłogi, łaźnie rzymskie i inne znaleziska. Na terenie Masady znajdowała się najstarsza w Izraelu synagoga. Jednak najbardziej niezwykłym elementem tego miejsca było 12 zbiorników na wodę, każdy o pojemności 3960 m³. Po zwiedzaniu Masady pojedziesz na plażę Mineral Beach nad Morzem Martwym, które znajduje się w Dolinie Jordanu, pomiędzy Jordanią i Zachodnim Brzegiem. Morze Martwe jest najgłębszą depresją na naszej planecie. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zażyj kąpieli błotnej, korzystając z leczniczych właściwości naturalnego błota z Morza Martwego. Następnie wróć do Tel Awiwu. Podczas podróży powrotnej zobacz grotę Kumran, w której znaleziono zwoje znad Morza Martwego.

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

3. Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych miejsc Jordanii podczas 2-dniowej prywatnej wycieczki z Ammanu. Dzień 1: Amman - Petra Wyjedź z Ammanu i udaj się na południe do Petry. Założona przez Nabatejczyków Petra jest uważana za jeden z cudów świata. Położona 139 mil (225 kilometrów) od Ammanu Petra została wykuta w kamieniu ponad 2000 lat temu. Dominował na szlakach handlowych starożytnej Arabii. Po przyjeździe przejdź wąską ścieżką Siq, aby odkryć główne wejście do miasta. Na końcu Siq zobacz skarbiec (al-Khazneh), w którym wierzono, że zawiera niezliczone skarby. Kontynuuj do klasztoru i Ołtarza Ofiarnego. Następnie przejazd do Wadi Rum po południu. Spędź noc w obozie Beduinów i ciesz się kolacją oraz nocnymi zajęciami. Dzień 2: Wadi Rum – Morze Martwe Po śniadaniu przejazd jeepem z napędem na 4 koła do Wadi Rum. Wadi Rum („Dolina Księżyca”) to miejsce, w którym kręcono legendarny film „Lawrence z Arabii”. Podziwiaj wyjątkowy kształt góry, która wznosi się z różowoczerwonego piasku pustyni. Zobacz wysokie klify w brązowawych, czerwonawych i złotych kolorach. Wybierz jeden z 2 stylów namiotów: styl Deluxe z prywatną łazienką i klimatyzacją/ogrzewaniem oraz styl klasyczny ze wspólną łazienką i bez klimatyzacji. Następnie przejazd nad Morze Martwe, znane z biblijnej historii Sodomy i Gomory. Położone 400 metrów poniżej poziomu morza Morze Martwe jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Jordanii. Podziwiaj spokojne wody lśniące w palącym słońcu. Legendarne ze względu na wysokie stężenie soli i minerałów Morze Martwe ma właściwości terapeutyczne i zapewnia wyjątkowe doznania podczas pływania. Po czasie wolnym na pływanie wróć do hotelu w Ammanie.

Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

4. Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

Po odebraniu z Tel Awiwu lub Jerozolimy, w zależności od opcji rezerwacji, udaj się do Betlejem, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, zanim udasz się do starego miasta Betlejem. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając kościół Groty Mlecznej, a następnie udaj się do miasta pasterzy, Bayt Sahur, gdzie odwiedzisz Kaplicę Pola Pasterzy, a następnie udaj się do fabryki drewna oliwnego, gdzie będziesz zobacz rzemieślników wykonujących drewniane rzeźby. Następnie udaj się w podróż przez cudowną Pustynię Judzką do najniższego punktu na ziemi. Masz szansę zatrzymać się i zrobić zdjęcia na pustyni na poziomie morza, z widokiem na najstarsze nieprzerwanie zamieszkane miasto na świecie, Jerycho. Jedź do Jerycha, gdzie zobaczysz niektóre ze słynnych atrakcji miasta, w tym Drzewo Zacheusza, o którym mowa w Biblii. Szczegółowy plan podróży - najlepsza wycieczka po Betlejem, Jerychu i rzece Jordan Zwiedzaj Betlejem przez 4-5 godzin, zaczynając od około 8:30 w Betlejem Pole Pasterzy (30 minut): Odwiedź urocze miejsce, w którym wydarzyła się historia Bożego Narodzenia. Kościół Groty Mlecznej (10 minut): Poczuj spokój i pokój w tym duchowym kościele. Kościół Narodzenia Pańskiego (60 minut): Poznaj historię Betlejem w tym ważnym miejscu. Należy pamiętać, że wizyty w Grocie mogą nie być możliwe, jeśli nie zarezerwowano opcji VIP Fabryka drewna oliwnego i sklep społecznościowy Zuluf Olive Wood (25 minut): Obserwuj wykwalifikowanych rzemieślników przy pracy i kupuj ręcznie robione przedmioty. Bez przerw na lunch: Ciesz się wygodnymi kanapkami z falafelem i shawarmą z kurczakiem na wynos Jerycho i dalej Przystanek na poziomie morza (5 minut): poświęć chwilę, aby docenić znaczenie tej lokalizacji na poziomie morza. Klasztor św. Gerasymousa (15 minut): Odkryj historię klasztoru św. Gerasymousa w Jerychu. Rzeka Jordan (30 minut): Zastanów się nad rzeką Jordan, miejscem o głębokim znaczeniu biblijnym. Pałac Hisham (30 minut): Poznaj Pałac Hisham, gdzie stara architektura opowiada historie z przeszłości. Stare Miasto w Jerychu (30 minut): Cofnij się w czasie, odkrywając starożytne opowieści o Starym Mieście w Jerychu. Sykomora (5 minut): Zobacz sykomorę powiązaną z biblijną historią Zacheusza. Źródło Eliasza (5 minut): Ciesz się spokojnym źródłem Eliasza, spokojną oazą w pustynnym krajobrazie.

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

5. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Z Jerozolimy: półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Betlejem

6. Z Jerozolimy: półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Betlejem

Po spotkaniu w hotelu David Citadel rozpoczniesz swoją 3-5-godzinną wycieczkę, w zależności od pory roku. Odkryjesz niektóre z religijnych atrakcji Betlejem, w tym Bazylikę Narodzenia Pańskiego, św. Katarzynę i Pola Pasterzy. Zaczniesz od możliwości odwiedzenia liczącego 1500 lat kościoła Narodzenia Pańskiego, w którym urodził się Jezus. Stamtąd będziesz cieszyć się pięknymi widokami na Stare Miasto w Betlejem wraz z placem Manger. Następnie przejedziesz przez miasto Betlejem i Beit Sahour, mijając główne miejsca. Dostępne jest również specjalne zwiedzanie Groty Mlecznej, a także wycieczka na Pole Pasterzy, gdzie Aniołowie po raz pierwszy ogłosili narodziny Jezusa Chrystusa.

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

7. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

8. Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem z Jerozolimy, by odkryć słynne zabytkowe miasto Betlejem i Morze Martwe. Popływaj w Morzu Martwym, odwiedź fabrykę drewna oliwnego i podziwiaj słynną Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Po odbiorze z Jerozolimy wyrusz do Betlejem, aby spotkać się z przewodnikiem, z którym udasz się do starego miasta Betlejem. Na początek zwiedź z przewodnikiem Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Następnie, jeśli będzie to możliwe, odwiedź grotę św. Hieronima. Stamtąd udaj się do groty Mlecznej, w której podobno Święta Rodzina znalazła schronienie podczas rzezi niewiniątek, przed ucieczką do Egiptu. Następnie pojedź do miasta pasterzy, Bajt Sahur. Po przybyciu weź udział w wycieczce z przewodnikiem do Kaplicy Na Polu Pasterzy, która powstała w miejscu, gdzie anioł ukazał się pasterzom, aby ogłosić im, że narodził się Jezus Chrystus. Później odwiedź fabrykę drzewa oliwnego i zobaczyć rzemieślników tworzących rzeźby z drewna Jedź dalej przez Pustynię Judzką, by dotrzeć do najniższego miejsca na ziemi. Wyjdź z pojazdu i zrób zdjęcia pustyni z poziomu morza. Później udaj się nad Morze Martwe, aby cieszyć się resztą dnia, unosząc się na powierzchni bogatej w minerały wody lub relaksując się na plaży.

Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe z przewodnikiem

9. Z Tel Awiwu: Masada, En Gedi i Morze Martwe z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po twierdzy Masada i podziwiaj rozległe widoki na Pustynię Judzką. Podróżuj wygodnym i klimatyzowanym vanem do rezerwatu przyrody En Gedi, a następnie zanurz się w słonych wodach Morza Martwego. Wyruszysz z Tel Awiwu. Przejedź przez Pustynię Judzką w stronę regionu Morza Martwego, który jest najniżej położonym regionem na Ziemi. Kieruj się na południe wzdłuż wybrzeża Morza Martwego i przybądź do podnóża Masady, starożytnej fortecy zbudowanej za czasów rzymskich, znanej ze swojej lokalizacji, ale i kultowej historii heroizmu. O godz. 9.00 wjedź kolejką linową na szczyt Masady. O 11.00 jedź dalej do En Gedi, pięknego rezerwatu przyrody i oazy, gdzie przespacerujesz się po zachwycającej okolicy. Po wizycie w En Gedi pojedziesz dalej w kierunku Morza Martwego. Skorzystasz z prywatnej plaży, gdzie popływasz w słynnych wodach Morza Martwego i zanurzysz się w słynnym błocie.Wczesnym wieczorem powrócisz do swojego hotelu w Tel Awiwie.

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

10. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Izrael

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 389
Sortuj wg::

Izrael: Ciekawe miejsca

Izrael: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Izrael? Kliknij tutaj.

Izrael: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 13 127 opinii

Bardzo fajna wycieczka, super przygotowany przewodnik. Dał nam przydatne wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze. Być może żałuję, że nie miałem dodatkowego dnia, wybierając wycieczkę 3-dniową. Petra jest fantastyczna, ale trochę traci swój urok z powodu wielu turystów. Pustynia Wadi Rum jest bardzo sugestywna, a przeżycie jej o zachodzie słońca, dotarcie do obozu z tym czerwonym światłem na górach, było piękne. Morze Martwe to wyjątkowe przeżycie, które można przeżyć mając do dyspozycji cały dzień.

Wspaniała wycieczka, aby móc prześledzić życie Jezusa od jego zwiastowania w Nazarecie do chrztu w rzece Jordan. Z miłym pamiątkowym posiłkiem między gośćmi z rybą i chlebem.

Sa'ad to wspaniały przewodnik punktualny,pomocny. Jordanie oceniam jako bezpieczny kraj. Petra bajczna.Noc na pustyni, nie zapomniana (choć zimna). polecam

Dobry stosunek jakości do ceny. Wszystko tak jak obiecali, żadnych problemów

Elijah to naprawdę godny polecenia przewodnik, super wycieczka!