Atrakcje i wycieczki
Izmir

Izmir – nasze najbardziej polecane atrakcje

Turcja (Türkiye): Plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

1. Turcja (Türkiye): Plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Turcji i innych 39 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Andorze, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gujanie Francuskiej, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Gwadelupie, Węgrzech, Islandii, Irlandii, Włochy, Łotwa, Reunion, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Obsługa obejmuje również Maltę, Martynikę, Holandię, Norwegię, Portugalię, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Saint Barthélemy, Saint Martin, Saint Pierre i Miquelon, Turcję, Zjednoczone Brytanii i Irlandii Północnej. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. Informacje o lokalnym operatorze: Turcja: Vodafone-Telsim Pozostałe kraje są dostępne w informacji o kuponie w Twojej aplikacji GYG po zakupie

Z Izmiru: całodniowa wycieczka po Efezie

2. Z Izmiru: całodniowa wycieczka po Efezie

Zacznij od odbioru z hotelu w Izmirze. Następnie odkrycie Efezu rozpoczyna się od Domu Marii Panny i 10 minut jazdy samochodem do starożytnego miasta Efez. Zwiedzaj miasto, spacerując po marmurowych ulicach w towarzystwie przewodnika. Zobacz Odeon, Agorę Państwową, Pretensję, Pomnik Memmiusa, Świątynię Domicjana, Bramę Herkulesa, ulicę Curetes, Świątynię Hadriana i Latryny. Wybierz opcjonalną wizytę w domach szeregowych za dodatkową opłatą. Po domach szeregowych kontynuuj eksplorację Biblioteki Celsusa, Marble Road, Commercial Agora, Great Theatre i Arcadian (droga portowa). Zjedz smaczny lunch w uroczej lokalnej restauracji. Zwiedź świątynię Artemidy i zrób zdjęcia kościoła św. Jana i meczetu İsa Bey. Ciesz się wolnym czasem w starej wiosce Sirince, aby odkryć tradycyjne domy, produkcję wina o smaku owocowym i skosztować degustacji wina. Zakończ dzień transferem z powrotem na lotnisko w Izmirze lub do hotelu w Izmirze.

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

3. Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Odkryj oszałamiający region Pamukkale i gorące źródła podczas jednodniowej wycieczki z Selcuk, Kusadasi lub Izmir. Rozpocznij od spotkania z kierowcą/przewodnikiem w recepcji hotelu rano i przejazdu do Pamukkale. Poznaj starożytne miasto Hierapolis, zbudowane na twardych warstwach wapienia utworzonych przez bogate w minerały wody, które przez tysiąclecia płynęły po wzniesieniu płaskowyż. Zobacz najważniejsze miejsca świętego miasta, w tym teatr, świątynię Apolla i nekropolię. Podziwiaj nekropolię (cmentarz) w Hierapolis, jednym z największych starożytnych miejsc pochówku w Anatolii. Zobacz łaźnię rzymską, Bramę Domicjana, główną ulicę starożytnego miasta i Bramę Bizantyjską. Spaceruj do naturalnych tarasów ciepłej wody, utworzonych przez bieżącą ciepłą wodę bogatą w wapń i temperaturę 35 stopni Celsjusza przez cały rok . Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć lśniące białe trawertynowe tarasy Pamukkale, położone obok ruin Hierapolis. Skorzystaj z opcjonalnego czasu wolnego na kąpiel w basenie Kleopatry przed zakończeniem wycieczki transferem z powrotem do hotelu. A podczas wycieczki będziesz miał okazję przyjrzeć się tradycyjnemu tureckiemu rękodziełu.

Z Izmiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Pamukkale z lunchem

4. Z Izmiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Pamukkale z lunchem

Odbiór: Izmir Pamukkale Tour rozpoczyna się rano, kiedy wygodny pojazd odbierze Cię z hotelu w Izmirze. Autobus zawiezie Cię w kierunku Selcuk, gdzie będzie miała miejsce mała przerwa. Z Selcuk pojedziesz innym autobusem w kierunku Pamukkale. Nasi przewodnicy i pojazdy: Będziesz podróżować wygodnym, nowoczesnym iw pełni klimatyzowanym pojazdem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik, który będzie Ci służył pomocą. Ponadto przewodnik wyjaśni ważne fakty dotyczące interesujących miejsc. Po przybyciu do Selcuk zostanie zrobiona mała przerwa, a następnie pojedziesz autobusem w kierunku miejsca docelowego. Należy zauważyć, że podróż z Selcuk do Pamukkale potrwa około trzech godzin. Jednak kilka krótkich postojów zostanie wykonanych, aby się zrelaksować i zrobić kilka zdjęć. Czas wolny w Pamukkale: W Pamukkale będziesz miał 3 godziny wolnego czasu do spędzenia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Pamukkale ma wiele opcji i lokalizacji, w których można miło spędzić czas. Starożytne miasto Hierapolis może być idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poznać kulturę i historię tego miejsca. Pamukkale słynie również ze źródeł termalnych i Bawełnianego Zamku. Będąc jedną z najsłynniejszych atrakcji Turcji, Bawełniany Zamek lub Trawertyny zachwycą Cię naturalnym pięknem tego obszaru. Bawełniany Zamek jest w rzeczywistości naturalnie ukształtowaną bieloną górą ze źródłami wody termalnej, które wpływają na białe tarasy. Odwiedzający mają możliwość pływania i korzystania z terapeutycznych korzyści gorących źródeł. Lokalizacja jest również idealna do spektakularnych zdjęć, ponieważ tarasy w górach mają wyjątkową urodę. Starożytne miasto Hierapolis: Starożytne miasto Hierapolis zostało zbudowane w 190 rpne i stało się słynnym ośrodkiem leczniczym ze względu na bliskość źródeł termalnych. W okresie rzymskim obszar ten był jednym z najważniejszych ośrodków duchowych i twórczych, ponieważ wiele osób odwiedzało ten obszar, aby zrelaksować ciało i umysł. Dla zainteresowanych zwiedzaniem, Hierapolis to świetne miejsce do obserwacji ruin starożytnej osady. Basen termalny Kleopatry: Podczas 3-godzinnego czasu wolnego można również odwiedzić Basen termalny Kleopatry. W okolicy znajduje się duży naturalny basen z gorącymi źródłami. W okresie rzymskim ludzie korzystali z basenu w celach zdrowotnych i leczniczych. Możesz wejść na basen za dodatkową opłatą i cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z takiego doznania terapeutycznego. Powrót z powrotem: Izmir Pamukkale Tour kończy się po południu, a autobus wyrusza w drogę powrotną. Pełen wspaniałych wspomnień, zrelaksowany i zdumiony swoją eksploracją, dotrzesz do hotelu w Izmirze po południu.

Z Izmiru: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Efezie z transferem i lunchem

5. Z Izmiru: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Efezie z transferem i lunchem

Odbiór: Wycieczka do Efezu w Izmirze rozpocznie się w godzinach porannych. Nowoczesny i wygodny autobus odbierze Cię z hotelu w Izmirze lub z lotniska w Izmirze i zawiezie w kierunku Efezu. Podróż potrwa około godziny. Nasi przewodnicy: Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik, który będzie Ci pomagał. Doświadczony przewodnik będzie również odpowiedzialny za wyjaśnienie wszystkiego, co musisz wiedzieć na każdym przystanku podróży. Wycieczka do Efezu: Starożytne miasto Efez stanowi jedną z najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji w Turcji. Znajduje się w nim wiele ważnych zabytków z okresu hellenistycznego i rzymskiego. Zabytki te obejmują między innymi Świątynię Hadriana, Bibliotekę Celsusa, Teatr Wielki, Łaźnie Rzymskie, Agorę i Latrinę. Efez jest także domem dla niesławnej Świątyni Artemidy. Podczas zwiedzania starożytnego miasta przewodnik dostarczy ważnych informacji na temat każdego zabytku. Dom Marii Panny: W niewielkiej odległości od starożytnego miasta Efez znajduje się kolejne interesujące miejsce, którym jest Dom Marii Panny. Otoczony cichym i pięknym krajobrazem, dom ten został wybrany przez Dziewicę Maryję, aby spędzić w nim swoje ostatnie dni ze świętym Janem. Miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem ludności chrześcijańskiej. Skorzystaj z okazji, aby podziwiać przyrodę i obserwować spektakularną scenerię, gdy tam będziesz. Lunch: Wycieczka do Efezu w Izmirze jest kontynuowana przerwą na lunch w lokalnej restauracji w okolicy. Zrelaksuj się i delektuj się gustownym otwartym bufetem z różnorodnym wyborem. Świątynia Artemidy: Starożytne miasto Efez jest znane głównie ze świątyni Artemidy. Świątynia ta jest wymieniona wśród 7 cudów starożytnego świata ze względu na imponujący rozmiar, projekt i znaczenie dla tego obszaru. Została zbudowana w okresie hellenistycznym, a obecnie odwiedzający mogą obserwować i zwiedzać ruiny świątyni.

Z Kusadasi lub Izmiru: Prywatna wycieczka do Efezu

6. Z Kusadasi lub Izmiru: Prywatna wycieczka do Efezu

Poznaj wspaniałe ruiny Efezu podczas tej całodniowej wycieczki krajoznawczej z Izmiru lub Kusadasi, dostępnej również jako opcja na pół dnia z Kusadasi dla tych, którzy mają mało czasu. Ponieważ jest to wycieczka prywatna, możesz rozpocząć ją w dowolnym momencie. Odwiedzisz także mały Dom Najświętszej Maryi Panny, gdzie prawdopodobnie spędziła ostatnie dni po tym, jak św. Jan przywiózł ją do Efezu po śmierci Jezusa. Znajduje się na górze Bulbuldagi (Koressos), jest popularnym miejscem pielgrzymek chrześcijan i muzułmanów i szczyci się urzekającą duchową atmosferą. Będąc na terenie Efezu, wędruj wśród ruin ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć takie miejsca, jak Teatr Odeon, który w swoim czasie mógł pomieścić do 1400 widzów. Podziwiaj piękne rzymskie posągi i dekoracje wyrzeźbione w marmurowych płytach przy Fontannie Pollio. Inne atrakcje to Biblioteka Celciusa, ukończona przez Rzymian w 117 rne. Budynek ma najbardziej inspirującą fasadę, z kolumnami, posągami i nienaruszonymi oknami. Na koniec zwiedź grecką świątynię Artemidy, jeden z 7 cudów starożytnego świata, i udaj się do bazyliki św. Jana (tylko wyjazdy z Kusadasi), zbudowanej przez Justyniana I nad miejscem pochówku apostoła Jana.

Turcja/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

7. Turcja/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Ułatw sobie podróż do Turcji dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Turcji i innych 43 regionach Europy (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcia z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja (w tym Cyklady), Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy (w tym Watykan, San Marino, Sardynia), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Uzbekistan.

Efez: Wycieczka w małej grupie dla pasażerów rejsów wycieczkowych

8. Efez: Wycieczka w małej grupie dla pasażerów rejsów wycieczkowych

Poznaj greckie i rzymskie ruiny Efezu podczas tej półdniowej wycieczki krajoznawczej z portów Izmir lub Kusadasi. Ponieważ jest to prywatna wycieczka, możesz rozpocząć w dowolnym momencie, w zależności od czasu przybycia i odlotu statku wycieczkowego. Przenieś się do Efezu i wędruj wśród oszałamiających ruin z lokalnym przewodnikiem i zobacz takie miejsca, jak Teatr Odeon, który w czasach swojej świetności mógł pomieścić do 1400 widzów. Podziwiaj piękne rzymskie posągi i dekoracje wyrzeźbione w marmurowych płytach przy fontannie Pollio. Inne atrakcje to Biblioteka Celsjusza, ukończona przez Rzymian w 117 r. n.e. Podziwiaj inspirującą fasadę budynku z kolumnami, posągami i nienaruszonymi oknami. Na koniec zwiedź grecką świątynię Artemidy, aby zobaczyć jeden z 7 cudów starożytnego świata.

Z Izmiru: wycieczka z przewodnikiem po starożytnym mieście Efez

9. Z Izmiru: wycieczka z przewodnikiem po starożytnym mieście Efez

Przyjedź na obrzeża góry Bulbul u bram starożytnego miasta Efez. Odkryj codzienne życie Efezjan i odwiedź najważniejsze miejsca dziedzictwa pogańskiego i chrześcijańskiego. Ciesz się wliczonym w cenę lunchem i poświęć trochę czasu na zakupy przed powrotem do Izmiru. Ciesz się odbiorem z hotelu i poznaj ważną historię i mitologię podczas godzinnej jazdy samochodem do Selcuk. Znajdź się u bram miasta, ważnego ze względu na swoje miejsce w świecie helleńskim i czasach rzymskich. Wyobraź sobie Efezjanina i zobacz najważniejsze atrakcje. Rozpocznij od Rządowej Agory, zobacz Drogę Wikariuszy i Bramę Magnezji. Znajdź Bramę Herkulesa, Fontannę Traianusa, Świątynię Hadriana i sprawdź, jak działały starożytne łazienki. Zachwyć się łaźniami rzymskimi Scholastyki, Biblioteką Celsjusza i Teatrem Wielkim w Efezie. Opuść bramy miasta i skorzystaj z opcji odwiedzenia Domu Najświętszej Maryi Panny, gdzie spędziła swoje ostatnie dni w pokoju i żałobie. Podziwiaj Świątynię Artemidy, jeden z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata. Zobacz Bazylikę św. Jana, architektoniczny cud świata chrześcijańskiego. Zapal świeczkę dla Maryi Panny, jeśli chcesz, i zjedz lunch i zakupy przed powrotem do hotelu.

eSIM Turcja: Plan transmisji danych w szybkim Internecie 4G/5G

10. eSIM Turcja: Plan transmisji danych w szybkim Internecie 4G/5G

Odkryj cuda Turcji, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić piękno balonów w Kapadocji, podzielić się chwilą w Hagia Sophia, czy poruszać się po tętniących życiem ulicach Stambułu. Jak to działa? 1.Zakup: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2.Skanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej tureckiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 157
Sortuj wg::

Izmir – nasze najbardziej polecane atrakcje

Turcja (Türkiye): Plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

Turcja (Türkiye): Plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Turcji i innych 39 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Andorze, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gujanie Francuskiej, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Gwadelupie, Węgrzech, Islandii, Irlandii, Włochy, Łotwa, Reunion, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Obsługa obejmuje również Maltę, Martynikę, Holandię, Norwegię, Portugalię, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Saint Barthélemy, Saint Martin, Saint Pierre i Miquelon, Turcję, Zjednoczone Brytanii i Irlandii Północnej. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. Informacje o lokalnym operatorze: Turcja: Vodafone-Telsim Pozostałe kraje są dostępne w informacji o kuponie w Twojej aplikacji GYG po zakupie

Z Izmiru: całodniowa wycieczka po Efezie

Z Izmiru: całodniowa wycieczka po Efezie

Zacznij od odbioru z hotelu w Izmirze. Następnie odkrycie Efezu rozpoczyna się od Domu Marii Panny i 10 minut jazdy samochodem do starożytnego miasta Efez. Zwiedzaj miasto, spacerując po marmurowych ulicach w towarzystwie przewodnika. Zobacz Odeon, Agorę Państwową, Pretensję, Pomnik Memmiusa, Świątynię Domicjana, Bramę Herkulesa, ulicę Curetes, Świątynię Hadriana i Latryny. Wybierz opcjonalną wizytę w domach szeregowych za dodatkową opłatą. Po domach szeregowych kontynuuj eksplorację Biblioteki Celsusa, Marble Road, Commercial Agora, Great Theatre i Arcadian (droga portowa). Zjedz smaczny lunch w uroczej lokalnej restauracji. Zwiedź świątynię Artemidy i zrób zdjęcia kościoła św. Jana i meczetu İsa Bey. Ciesz się wolnym czasem w starej wiosce Sirince, aby odkryć tradycyjne domy, produkcję wina o smaku owocowym i skosztować degustacji wina. Zakończ dzień transferem z powrotem na lotnisko w Izmirze lub do hotelu w Izmirze.

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Z Selcuk/Kusadasi/Izmir: całodniowa wycieczka do Pamukkale

Odkryj oszałamiający region Pamukkale i gorące źródła podczas jednodniowej wycieczki z Selcuk, Kusadasi lub Izmir. Rozpocznij od spotkania z kierowcą/przewodnikiem w recepcji hotelu rano i przejazdu do Pamukkale. Poznaj starożytne miasto Hierapolis, zbudowane na twardych warstwach wapienia utworzonych przez bogate w minerały wody, które przez tysiąclecia płynęły po wzniesieniu płaskowyż. Zobacz najważniejsze miejsca świętego miasta, w tym teatr, świątynię Apolla i nekropolię. Podziwiaj nekropolię (cmentarz) w Hierapolis, jednym z największych starożytnych miejsc pochówku w Anatolii. Zobacz łaźnię rzymską, Bramę Domicjana, główną ulicę starożytnego miasta i Bramę Bizantyjską. Spaceruj do naturalnych tarasów ciepłej wody, utworzonych przez bieżącą ciepłą wodę bogatą w wapń i temperaturę 35 stopni Celsjusza przez cały rok . Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć lśniące białe trawertynowe tarasy Pamukkale, położone obok ruin Hierapolis. Skorzystaj z opcjonalnego czasu wolnego na kąpiel w basenie Kleopatry przed zakończeniem wycieczki transferem z powrotem do hotelu. A podczas wycieczki będziesz miał okazję przyjrzeć się tradycyjnemu tureckiemu rękodziełu.

Z Izmiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Pamukkale z lunchem

Z Izmiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Pamukkale z lunchem

Odbiór: Izmir Pamukkale Tour rozpoczyna się rano, kiedy wygodny pojazd odbierze Cię z hotelu w Izmirze. Autobus zawiezie Cię w kierunku Selcuk, gdzie będzie miała miejsce mała przerwa. Z Selcuk pojedziesz innym autobusem w kierunku Pamukkale. Nasi przewodnicy i pojazdy: Będziesz podróżować wygodnym, nowoczesnym iw pełni klimatyzowanym pojazdem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik, który będzie Ci służył pomocą. Ponadto przewodnik wyjaśni ważne fakty dotyczące interesujących miejsc. Po przybyciu do Selcuk zostanie zrobiona mała przerwa, a następnie pojedziesz autobusem w kierunku miejsca docelowego. Należy zauważyć, że podróż z Selcuk do Pamukkale potrwa około trzech godzin. Jednak kilka krótkich postojów zostanie wykonanych, aby się zrelaksować i zrobić kilka zdjęć. Czas wolny w Pamukkale: W Pamukkale będziesz miał 3 godziny wolnego czasu do spędzenia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Pamukkale ma wiele opcji i lokalizacji, w których można miło spędzić czas. Starożytne miasto Hierapolis może być idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poznać kulturę i historię tego miejsca. Pamukkale słynie również ze źródeł termalnych i Bawełnianego Zamku. Będąc jedną z najsłynniejszych atrakcji Turcji, Bawełniany Zamek lub Trawertyny zachwycą Cię naturalnym pięknem tego obszaru. Bawełniany Zamek jest w rzeczywistości naturalnie ukształtowaną bieloną górą ze źródłami wody termalnej, które wpływają na białe tarasy. Odwiedzający mają możliwość pływania i korzystania z terapeutycznych korzyści gorących źródeł. Lokalizacja jest również idealna do spektakularnych zdjęć, ponieważ tarasy w górach mają wyjątkową urodę. Starożytne miasto Hierapolis: Starożytne miasto Hierapolis zostało zbudowane w 190 rpne i stało się słynnym ośrodkiem leczniczym ze względu na bliskość źródeł termalnych. W okresie rzymskim obszar ten był jednym z najważniejszych ośrodków duchowych i twórczych, ponieważ wiele osób odwiedzało ten obszar, aby zrelaksować ciało i umysł. Dla zainteresowanych zwiedzaniem, Hierapolis to świetne miejsce do obserwacji ruin starożytnej osady. Basen termalny Kleopatry: Podczas 3-godzinnego czasu wolnego można również odwiedzić Basen termalny Kleopatry. W okolicy znajduje się duży naturalny basen z gorącymi źródłami. W okresie rzymskim ludzie korzystali z basenu w celach zdrowotnych i leczniczych. Możesz wejść na basen za dodatkową opłatą i cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z takiego doznania terapeutycznego. Powrót z powrotem: Izmir Pamukkale Tour kończy się po południu, a autobus wyrusza w drogę powrotną. Pełen wspaniałych wspomnień, zrelaksowany i zdumiony swoją eksploracją, dotrzesz do hotelu w Izmirze po południu.

Z Izmiru: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Efezie z transferem i lunchem

Z Izmiru: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Efezie z transferem i lunchem

Odbiór: Wycieczka do Efezu w Izmirze rozpocznie się w godzinach porannych. Nowoczesny i wygodny autobus odbierze Cię z hotelu w Izmirze lub z lotniska w Izmirze i zawiezie w kierunku Efezu. Podróż potrwa około godziny. Nasi przewodnicy: Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik, który będzie Ci pomagał. Doświadczony przewodnik będzie również odpowiedzialny za wyjaśnienie wszystkiego, co musisz wiedzieć na każdym przystanku podróży. Wycieczka do Efezu: Starożytne miasto Efez stanowi jedną z najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji w Turcji. Znajduje się w nim wiele ważnych zabytków z okresu hellenistycznego i rzymskiego. Zabytki te obejmują między innymi Świątynię Hadriana, Bibliotekę Celsusa, Teatr Wielki, Łaźnie Rzymskie, Agorę i Latrinę. Efez jest także domem dla niesławnej Świątyni Artemidy. Podczas zwiedzania starożytnego miasta przewodnik dostarczy ważnych informacji na temat każdego zabytku. Dom Marii Panny: W niewielkiej odległości od starożytnego miasta Efez znajduje się kolejne interesujące miejsce, którym jest Dom Marii Panny. Otoczony cichym i pięknym krajobrazem, dom ten został wybrany przez Dziewicę Maryję, aby spędzić w nim swoje ostatnie dni ze świętym Janem. Miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem ludności chrześcijańskiej. Skorzystaj z okazji, aby podziwiać przyrodę i obserwować spektakularną scenerię, gdy tam będziesz. Lunch: Wycieczka do Efezu w Izmirze jest kontynuowana przerwą na lunch w lokalnej restauracji w okolicy. Zrelaksuj się i delektuj się gustownym otwartym bufetem z różnorodnym wyborem. Świątynia Artemidy: Starożytne miasto Efez jest znane głównie ze świątyni Artemidy. Świątynia ta jest wymieniona wśród 7 cudów starożytnego świata ze względu na imponujący rozmiar, projekt i znaczenie dla tego obszaru. Została zbudowana w okresie hellenistycznym, a obecnie odwiedzający mogą obserwować i zwiedzać ruiny świątyni.

Z Kusadasi lub Izmiru: Prywatna wycieczka do Efezu

Z Kusadasi lub Izmiru: Prywatna wycieczka do Efezu

Poznaj wspaniałe ruiny Efezu podczas tej całodniowej wycieczki krajoznawczej z Izmiru lub Kusadasi, dostępnej również jako opcja na pół dnia z Kusadasi dla tych, którzy mają mało czasu. Ponieważ jest to wycieczka prywatna, możesz rozpocząć ją w dowolnym momencie. Odwiedzisz także mały Dom Najświętszej Maryi Panny, gdzie prawdopodobnie spędziła ostatnie dni po tym, jak św. Jan przywiózł ją do Efezu po śmierci Jezusa. Znajduje się na górze Bulbuldagi (Koressos), jest popularnym miejscem pielgrzymek chrześcijan i muzułmanów i szczyci się urzekającą duchową atmosferą. Będąc na terenie Efezu, wędruj wśród ruin ze swoim przewodnikiem, aby zobaczyć takie miejsca, jak Teatr Odeon, który w swoim czasie mógł pomieścić do 1400 widzów. Podziwiaj piękne rzymskie posągi i dekoracje wyrzeźbione w marmurowych płytach przy Fontannie Pollio. Inne atrakcje to Biblioteka Celciusa, ukończona przez Rzymian w 117 rne. Budynek ma najbardziej inspirującą fasadę, z kolumnami, posągami i nienaruszonymi oknami. Na koniec zwiedź grecką świątynię Artemidy, jeden z 7 cudów starożytnego świata, i udaj się do bazyliki św. Jana (tylko wyjazdy z Kusadasi), zbudowanej przez Justyniana I nad miejscem pochówku apostoła Jana.

Turcja/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Turcja/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Ułatw sobie podróż do Turcji dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Turcji i innych 43 regionach Europy (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcia z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja (w tym Cyklady), Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy (w tym Watykan, San Marino, Sardynia), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Uzbekistan.

Efez: Wycieczka w małej grupie dla pasażerów rejsów wycieczkowych

Efez: Wycieczka w małej grupie dla pasażerów rejsów wycieczkowych

Poznaj greckie i rzymskie ruiny Efezu podczas tej półdniowej wycieczki krajoznawczej z portów Izmir lub Kusadasi. Ponieważ jest to prywatna wycieczka, możesz rozpocząć w dowolnym momencie, w zależności od czasu przybycia i odlotu statku wycieczkowego. Przenieś się do Efezu i wędruj wśród oszałamiających ruin z lokalnym przewodnikiem i zobacz takie miejsca, jak Teatr Odeon, który w czasach swojej świetności mógł pomieścić do 1400 widzów. Podziwiaj piękne rzymskie posągi i dekoracje wyrzeźbione w marmurowych płytach przy fontannie Pollio. Inne atrakcje to Biblioteka Celsjusza, ukończona przez Rzymian w 117 r. n.e. Podziwiaj inspirującą fasadę budynku z kolumnami, posągami i nienaruszonymi oknami. Na koniec zwiedź grecką świątynię Artemidy, aby zobaczyć jeden z 7 cudów starożytnego świata.

Z Izmiru: wycieczka z przewodnikiem po starożytnym mieście Efez

Z Izmiru: wycieczka z przewodnikiem po starożytnym mieście Efez

Przyjedź na obrzeża góry Bulbul u bram starożytnego miasta Efez. Odkryj codzienne życie Efezjan i odwiedź najważniejsze miejsca dziedzictwa pogańskiego i chrześcijańskiego. Ciesz się wliczonym w cenę lunchem i poświęć trochę czasu na zakupy przed powrotem do Izmiru. Ciesz się odbiorem z hotelu i poznaj ważną historię i mitologię podczas godzinnej jazdy samochodem do Selcuk. Znajdź się u bram miasta, ważnego ze względu na swoje miejsce w świecie helleńskim i czasach rzymskich. Wyobraź sobie Efezjanina i zobacz najważniejsze atrakcje. Rozpocznij od Rządowej Agory, zobacz Drogę Wikariuszy i Bramę Magnezji. Znajdź Bramę Herkulesa, Fontannę Traianusa, Świątynię Hadriana i sprawdź, jak działały starożytne łazienki. Zachwyć się łaźniami rzymskimi Scholastyki, Biblioteką Celsjusza i Teatrem Wielkim w Efezie. Opuść bramy miasta i skorzystaj z opcji odwiedzenia Domu Najświętszej Maryi Panny, gdzie spędziła swoje ostatnie dni w pokoju i żałobie. Podziwiaj Świątynię Artemidy, jeden z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata. Zobacz Bazylikę św. Jana, architektoniczny cud świata chrześcijańskiego. Zapal świeczkę dla Maryi Panny, jeśli chcesz, i zjedz lunch i zakupy przed powrotem do hotelu.

eSIM Turcja: Plan transmisji danych w szybkim Internecie 4G/5G

eSIM Turcja: Plan transmisji danych w szybkim Internecie 4G/5G

Odkryj cuda Turcji, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić piękno balonów w Kapadocji, podzielić się chwilą w Hagia Sophia, czy poruszać się po tętniących życiem ulicach Stambułu. Jak to działa? 1.Zakup: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2.Skanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej tureckiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Często zadawane pytania dotyczące: Izmir

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Izmir

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Izmir to:

Izmir – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Izmir: Najciekawsze atrakcje

Izmir: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Izmir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Izmir? Kliknij tutaj.

Izmir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(507 recenzji)

Nasz przewodnik Muharrem miał dużą wiedzę na temat wycieczki i jest również na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami. Pomaga to, że jest miejscowym. Nie mogłem prosić o bardziej kompetentnego przewodnika. Jeśli mogę być rozczarowany, to tym, że spodziewałem się, że będzie nas prowadził w Hierapolis. Chociaż udzielał nam informacji przed wejściem do Hierapolis i później, w środku zostaliśmy pozostawieni sami sobie i żałowałem, że nie musieliśmy podsłuchiwać tam innych przewodników. Mimo to była to dobra trasa, a Muharrem był bardzo miły.

Doskonałe w całym tekście. Nagehan był przyjaznym, kompetentnym i profesjonalnym przewodnikiem. Zorganizowano wspaniały lunch meze w bardzo dobrej cenie, w tym wybór win. Odbyło się także kilka wizyt, podczas których można było obejrzeć produkcję tureckich dywanów oraz możliwość zrobienia zakupów rzemieślniczych w pomieszczeniach. Gorąco polecam wycieczkę.

Doskonały!!! Przewodnik Ali i kierowca Hakat są najlepsi. Dołożyli wszelkich starań, aby zmaksymalizować nasz czas na odwiedzenie ważnych miejsc na trasie. Upewnili się, że wróciliśmy bezpiecznie i na czas naszym statkiem wycieczkowym, ponieważ na statku marynarki wojennej Turcji doszło do wypadku drogowego i działań. NAJLEPSZE!!! Gorąco polecam wycieczkę.

Trasa spełniła oczekiwania i przekroczyła oczekiwania. Oprócz zwiedzania starożytnego rzymskiego miejsca, nasz przewodnik Nagehan pokazał nam następujące miejsca: mieszkania Najświętszej Marii Panny, ruiny bazyliki św. Jana – zbudowanej przez Justyniana, wyjątkową wizytę w Lotosowym Ogrodzie Ceramicznym – warsztacie garncarskim çini & dużo więcej.

Nasz bardzo pomocny i skuteczny przewodnik sprawił, że podczas podróży czuliśmy się komfortowo w transporcie wygodną furgonetką. Nie zabrakło także bezpłatnej możliwości odwiedzenia sklepu produkującego tureckie kurtki.