Dodaj daty

Ivana Street Tkalčića

Ivana Street Tkalčića – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

1. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

2. Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

Kuchnia chorwacka jest różnorodna, reprezentując każdy region, jego tradycję i korzenie od starożytności do współczesności. Różnice w doborze żywności i jej przygotowaniu są najbardziej zauważalne między kontynentem a wybrzeżem. Dołącz do wycieczki kulinarnej, aby mieć wyjątkową okazję skosztowania ich wszystkich za jednym razem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pomnikiem Bana Jelačicia na głównym placu miasta i upewnij się, że rozpoczniesz wycieczkę z pustym żołądkiem. Dowiedz się o chorwackiej tradycji i historii Zagrzebia od swojego przewodnika, spacerując od restauracji do restauracji. Podczas wycieczki skosztuj do sześciu tradycyjnych chorwackich potraw i wypij do czterech win. Zapoznaj się z charakterystycznymi smakami każdego z pięciu regionów, delektuj się najbardziej typowymi próbkami wina, które najlepiej pasują do tradycyjnych chorwackich potraw i poznaj znaczną część lokalnej historii i kultury.

Wycieczka po Zagrzebiu ze sztuką uliczną: Poznaj miasto z artystą

3. Wycieczka po Zagrzebiu ze sztuką uliczną: Poznaj miasto z artystą

Przez pierwsze 1,5 godziny będziemy spacerować po centrum Zagrzebia i odwiedzimy kilkanaście miejsc, w których znajdziesz mniejsze lub większe interwencje artystyczne związane z zagrzebską sceną graffiti i street artu. Dowiesz się wszystkiego o historii graffiti, od Pompejów, przez kulturę pisania w Nowym Jorku w latach 70-tych, po graffiti i sztukę uliczną Zagrzebia od połowy lat 80-tych do dziś. W drugiej części naszej wycieczki zobaczymy więcej kultury sztuki ulicznej, ale nieco poza centrum miasta. Zobaczysz kilka większych produkcji murali, sprawdzisz, co nowego w popularnych miejscach graffiti, a na koniec naszej wycieczki odwiedzimy Atelier twojego przewodnika, gdzie zobaczysz więcej dzieł sztuki od niego lub jego kolegów.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Ivana Street Tkalčića: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ivana Street Tkalčića: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ivana Street Tkalčića? Kliknij tutaj.