Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Włochy

Włochy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

1. Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

Udaj się w poruszającą podróż po zakamarkach historii sztuki i religii dzięki biletowi wstępu priorytetowego do Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Uniknij czekania w długiej kolejce po bilety, a następnie zwiedzaj we własnym tempie.  Przejdź przez salę na planie krzyża greckiego i zobacz finezyjnie rzeźbione sarkofagi, w których przypuszczalnie spoczywają doczesne szczątki osławionych władczyń i władców z okresu starożytności. Zajrzyj do Galerii Masek lub Sali Zwierząt i podziwiaj prawdziwą menażerię niesamowitych bestii, rzeczywistych oraz fantastycznych. Odwiedź galerie górne, w tym Galerię Map, i zobacz, w jaki sposób kartografowie przedstawiali świat na przestrzeni wieków. Obejrzyj arcydzieła mistrzów renesansu w Stanzach Watykańskich i odpocznij chwilę w apartamentach Borgiów. Następnie podziwiaj klejnot w koronie Watykanu – być może najwspanialsze arcydzieło na świecie – przepiękną Kaplicę Sykstyńską ozdobioną freskami Michała Anioła.

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

2. Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Rozpocznij wycieczkę tuż przed monumentalnym Koloseum, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. W tym miejscu ekspert w dziedzinie historii starożytnego Rzymu opowie Ci o najwspanialszym amfiteatrze Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedź niezwykłe Koloseum, które miało 80 wejść i mogło pomieścić około 65 tysięcy widzów. Dowiedz się więcej o trwających do 100 dni spektakularnych widowiskach organizowanych w tym miejscu przez Rzymian. Po zwiedzaniu skorzystaj z czasu wolnego. Zrób kilka zdjęć, odśwież się i pospaceruj. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki, która obejmuje Palatyn oraz Forum Romanum. Zwiedź miejsce, które niegdyś stanowiło społeczne, polityczne i religijne centrum Cesarstwa Rzymskiego. Ścierały się tu rozmaite warstwy rzymskiego społeczeństwa. Zachwyć się niesamowitymi ruinami na Palatynie i podziwiaj zapierające dech w piersi panoramiczne widoki na Koloseum, zwiedzając z przewodnikiem. Podczas drugiej części wycieczki poznasz swojego kolejnego przewodnika, który jest pasjonatem starożytnego Rzymu. W pełni ciesz się udziałem w atrakcji, korzystając z usług 2 najlepiej ocenianych przewodników, którzy podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą.

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

3. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

4. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Transfer autobusem pomiędzy lotniskiem a dworcem Termini

5. Rzym: Transfer autobusem pomiędzy lotniskiem a dworcem Termini

Ciesz się wygodą wspólnego transferu pomiędzy lotniskiem Rzym-Fiumicino i centrum Rzymu (dworcem kolejowym Roma Termini). Zdecyduj się na transfer w obie lub w jedną stronę, do lub z portu lotniczego. Kiedy przybędziesz do portu lotniczego Rzym-Fiumicino, udaj się na przystanek autobusowy, który zlokalizowany jest przy zajezdni autobusowej tuż obok Terminalu 3. Zrelaksuj się w komfortowym i wyposażonym w klimatyzację autobusie, zmierzając do centrum miasta. Pozbądź się stresu, jaki towarzyszy podróżowaniu między portem lotniczym i centrum miasta środkami komunikacji publicznej. Wybierz transfer regularnie serwisowanymi, wysokiej klasy autobusami.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

6. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Omiń kolejkę i zwiedź wraz z przewodnikiem największe atrakcje Rzymu: Koloseum, Forum Romanum oraz Palatyn. Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście dla grup. Podążaj śladami gladiatorów i podziwiaj panoramiczne widoki na ten zabytek z punktu widokowego. Przewodnik pomoże Ci ujrzeć oczami wyobraźni 50 000 żądnych krwi widzów zasiadających na trybunach. Następnie odwiedź Forum Romanum i zobacz ruiny kilku ważnych budynków rządowych z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Przenieś się niejako w przeszłość podczas wizyty na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli ówcześni mieszkańcy Wiecznego Miasta. Potem wejdź na Palatyn – jedno z 7 rzymskich wzgórz. Poznaj najstarsze miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj także widoki na Circus Maximus.

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

7. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

8. Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Florencja: Bilet czasowy do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

9. Florencja: Bilet czasowy do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do znanej na całym świecie galerii Uffizi we Florencji. Zobacz dzieła sztuki w jednym z największych muzeów sztuki we Włoszech (i na świecie). Podziwiaj sztukę włoskiego renesansu autorstwa największych artystów wszech czasów. Zobacz obrazy Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rafaela, Giotta, Cimabuego, Masaccia i innych. Udaj się do najbardziej znanej sali w galerii, aby zobaczyć oszałamiającą kolekcję dzieł Botticellego. Obejrzyj „Wiosnę” oraz „Narodziny Wenus”. Zadumaj się nad interpretacją narodzin bogini, która na obrazie wyłania się z piany morskiej. Uniknij stresu związanego ze zwiedzaniem w zorganizowanych grupach i odkrywaj sekrety galerii w swoim tempie. W muzeum możesz pozostać tak długo, jak chcesz. By móc podziwiać jeszcze więcej niesamowitych dzieł sztuki, dodaj bilety wstępu bez kolejki do pałacu Pittich i ogrodu Boboli, wybierając odpowiednią opcję. Po wizycie w Galerii Uffizi możesz odwiedzić pałac i ogród w dowolnym czasie w ciągu kolejnych 5 dni.

Rzym: Bilet do Koloseum i na Forum Romanum z filmem multimedialnym

10. Rzym: Bilet do Koloseum i na Forum Romanum z filmem multimedialnym

Godzina wybrana do rezerwacji dotyczy czasu w biurze turystycznym, Piazza D'Ara Coeli 16. Wyrusz w edukacyjną przygodę z wycieczką po najważniejszych miejscach w Rzymie — idealną, aby wprowadzić Cię w historię miasta. Uzyskaj wstępne informacje z krótkiego filmu multimedialnego, a następnie wyrusz pieszo, aby najpierw zobaczyć Forum, Palatyn i Koloseum na koniec wizyty. Rozpocznij swoją przygodę w biurze organizatora zajęć, gdzie odbierzesz bilety i obejrzysz multimedialny film o starożytnym Rzymie. Z biletem odkryj Park Archeologiczny: Forum Romanum, najpierw Palatyn i Koloseum. Zobacz Forum Romanum, gdzie mieszkali zwykli rzymscy obywatele, zobacz grobowiec cesarza Juliusza Cezara i zwiedzaj starożytne ruiny we własnym tempie. Kontynuuj swoją wizytę na Palatynie, miejscu założenia Rzymu i osady najważniejszych domów cesarzy i królów. Położony zaledwie kilka kroków od Forum Romanum i Circus Maximum. Na koniec wejdź do jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie: Koloseum. Wejście do Koloseum nastąpi około 2 godziny po godzinie spotkania. Zwiedź ogromny amfiteatr — największy, jaki kiedykolwiek zbudowano w Cesarstwie Rzymskim. Biletów tych nie można wykorzystać w przypadku grup szkolnych, grupowych wycieczek z przewodnikiem ani prywatnych wycieczek z przewodnikiem.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 900
Sortuj wg::

Włochy: Ciekawe miejsca

Włochy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Włochy? Kliknij tutaj.

Włochy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 800 138 opinii

Świetna cena za wejście do katedry i spacer po tarasie. Wpis był łatwy do znalezienia i można było poświęcić trochę czasu na spacer we własnym tempie. Proszę, nie jest tam kilka stopni w górę, więc jeśli masz z tym problem, warto o tym wcześniej wspomnieć. Widoki z góry są niesamowite, a katedra w środku jest oszałamiająca. Zdecydowanie polecam zakup biletu, jeśli jesteś w Mediolanie. To trzeba odwiedzić.

Widoki z dachu katedry są spektakularne. Wchodzenie po schodach jest bardzo przystępne. A katedra jest bardzo piękna. Jedyną wadą jest to, że nie podchodzi się zbyt blisko ołtarza i nie widać z bliska wielkiego witrażu za ołtarzem.

Bardzo łatwy i wygodny przejazd autobusem wahadłowym. Jest kilka miejsc, w których można wysiąść i zeskoczyć, a autobus jest wygodny. Jest to tani i łatwy sposób na dotarcie z lotniska i na lotnisko.

nasz przewodnik był bardzo dynamiczny i podczas naszej wizyty dał nam wiele odniesień historycznych. To było bardzo interesujące.

świetna wycieczka, a to dzięki przewodnikowi. Alex jest świetny ☺️