Dodaj daty

Isola di Figarolo

Isola di Figarolo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

1. Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie delfinów podczas wycieczki z Golfo Aranci na wyspę Figarolo. Udaj się tam, gdzie te majestatyczne i zabawne stworzenia są najbardziej aktywne i posłuchaj o tych ssakach ze swojego przewodnika. Nawadniaj się dzięki bezpłatnym napojom bezalkoholowym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie dostawcy atrakcji i wskocz na pokład wygodnego zodiaku. Usiądź na wygodnej łodzi i rozpocznij przygodę z obserwowaniem delfinów z dostawcą, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i dobrostanie delfinów. Przebij się przez wodę w drodze na wyspę Figarolo, gdzie stado delfinów butlonosych odwiedza te wody od ponad dziesięciu lat. Udaj się na farmę rybną w pobliżu wyspy, gdzie hodowane są duże ilości labraksa i dorady, a obecność tych ryb przyciąga delfiny. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada fascynujące fakty na temat cech i nawyków delfinów. Uzyskaj informacje na temat ekologii i delfinów oraz tego, co ludzie mogą zrobić, aby pomóc naszym przyjaciołom z płetwami. Wróć do punktu początkowego pod koniec wycieczki.

Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

2. Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

Weź udział w rejsie łodzią połączonym z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką. Popłyń z Golfo Aranci w kierunku wyspy Figarolo i Capo Figari. Wypatruj delfinów, pływaj w krystalicznie czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Rejs rozpoczniesz z plaży Sos Aranzos w Golfo Aranci i popłyniesz w kierunku okolic Cape Figari. Istnieje duża szansa, że uda Ci się zobaczyć delfiny bawiące się w wodach otaczających przylądek, więc zachowaj czujność. Przewodnik opowie Ci o ich zachowaniach i ekologii, dzięki czemu dowiesz się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Następnie popłyniesz w kierunku malowniczych miejsc: Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Zatrzymasz się przy każdym z nich, aby popływać i ponurkować z rurką. Pracownicy organizatora atrakcji zostali przeszkoleni w zakresie ekologii i delfinów. Podczas rejsu promują oni edukację turystów i uwrażliwiają ich na te wspaniałe stworzenia. Po wycieczce wrócisz do Sos Aranzos.

Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

3. Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

Wypłyń na wycieczkę łodzią obserwującą delfiny z Moys Marina w Olbia Yacting Service, 5-gwiazdkowym porcie z dużym bezpłatnym parkingiem przed miejscem zbiórki. Wejdź na pokład wygodnego pontonu najnowszej generacji, 8,50-metrowego 2Bar z 250-konnym silnikiem Hondy, wyposażonego we wszelkie wygody. Ciesz się niezrównanym doświadczeniem w małej grupie nie większej niż 10 osób. Wybierz się na pełną przygód wycieczkę po wspaniałym szmaragdowym morzu Sardynii, w pobliżu wyspy Figarolo i ciesz się widokiem na pokładzie nowej łodzi motorowej dla małych grup. Popłyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, gdzie prawdopodobieństwo zauważenia wynosi około 80%. Ciesz się kilkoma przystankami na nurkowanie z rurką, aby pływać i odkrywać dno morskie bogate w kolorowe ryby. Zobacz wapienną jaskinię i klify oraz znane na całym świecie miejsce, w którym żyją dzikie ptaki. Ta wycieczka jest przyjemna i relaksująca, odpowiednia dla każdego i stanowi doskonały wybór dla przyjaciół i rodzin. Delektuj się aperitifem opartym na typowych sardyńskich produktach i wyborze wody, herbaty, soków owocowych lub sardyńskiego piwa. Pozwól, aby nasze doświadczenie w rejsach statkiem po Sardynii i nasz kapitan z 30-letnim doświadczeniem na morzu poprowadzili Cię w tej wspaniałej przygodzie.

Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

4. Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

Na tę specjalną wycieczkę wypłyniemy z Mariny w Olbii i po przekroczeniu wewnętrznej zatoki udamy się w kierunku wyspy Figarolo oddalonej o około 25 minut żeglugi wygodnym pontonem. Płynąc z bardzo małą prędkością, rozpoczniemy obserwację delfinów, które pilnie obserwują ten obszar. Bez ingerowania w ich działania, w najszczęśliwszych przypadkach możesz zobaczyć, jak wykonują skoki i ewolucje kilka metrów od naszej łodzi, dzięki spostrzeżeniom naszego przewodnika biologa morskiego. Pod koniec oglądania delfinów udamy się do Capo Figari, gdzie można nurkować. Drugi przystanek będzie w krystalicznie czystych wodach Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo, gdzie znajduje się mała kolonia muflonów. Czy kochasz morze i ich zwierzęta? W takim razie możesz przeżyć wyjątkowe przeżycie, rezerwując miejsca już teraz! Plan podróży - Spotkanie z przewodnikiem o godz. 9:00 - Wyjazd z Marina di Olbia o godzinie 9:30 - Oglądanie delfinów na wyspie Figarolo po około 30 minutach żeglugi. W zależności od stanu i jakości obserwacji czas trwania obserwacji wynosi około 30-50 minut - Zatrzymaj się na pływanie i nurkowanie w pobliżu wapiennego cypla Capo Figari - Zatrzymaj się w pobliżu Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo - Ponowne wejście Trasa będzie podlegać zmianom bazy w zależności od warunków meteorologicznych i decyzji kapitana ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

5. Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

Wyrusz na wycieczkę łodzią z rurką i obserwacją delfinów na wyspy Figarolo i Cape Figari, z wypłynięciem z Olbii. Wypatruj delfinów, pływaj w czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Wyrusz z Olbii i popłyń w okolice Przylądka Figari. Istnieje duże prawdopodobieństwo zauważenia delfinów baraszkujących w wodach otaczających przylądek. Uważaj na delfiny wychodzące na powierzchnię i bawiące się w wodzie. Twój przewodnik dostarczy informacji na temat ich zachowania, ekologii i zachowania, dzięki czemu możesz dowiedzieć się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Popłyń w kierunku malowniczych miejsc Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Łódź zatrzyma się w tych miejscach, abyś mógł spędzić trochę czasu na pływaniu w orzeźwiającej wodzie lub nurkowaniu z rurką. Podczas obserwacji operatorzy są szkoleni w zakresie edukacji na temat ekologii i delfinów w celu promowania edukacji turystycznej i uwrażliwiania na temat tych wspaniałych stworzeń. Po przygodzie powrót do Olbii.

Isola di Figarolo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Isola di Figarolo? Kliknij tutaj.

Isola di Figarolo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 240 opinii

Piękne doświadczenie. Kapitan Antonio był bardzo dobry, opowiedział nam historię tego miejsca i pokazał nam wyjątkowe klify. Na pokładzie był też biolog morski Matteo, który w bardzo prosty sposób wyjaśnił zwyczaje niektórych gatunków ryb występujących na Sardynii. Razem stworzyli piękną harmonię na pokładzie, która sprawia, że dobrze się bawimy. W końcu z wielkim entuzjazmem widzieliśmy i podążaliśmy za delfinami przez około 1 godzinę. GORĄCO POLECAM NAPRAWDĘ WARTO !!

Świetne doświadczenie warte każdego grosza! Pojechaliśmy z 10-osobową łodzią i mieliśmy szczęście zobaczyć delfiny. Było ich tak wiele, że nie mogliśmy zliczyć. Przewodnicy Doe mają dużą wiedzę na temat delfinów i okolicy i byli bardzo ostrożni podczas nawigacji łodzią w pobliżu delfinów. Absolutna atrakcja! Snorkeling i pływanie też były świetne, na pokładzie było coś do picia i przekąska. Zrobilibyśmy to ponownie w mgnieniu oka! Również bardzo odpowiedni dla rodzin!

To była świetna trasa! Nasz kapitan Antonio i nasz przewodnik Matteo sprawili, że wycieczka była przyjemna. Matteo wyjaśnił wiele rzeczy bardzo dobrze i sprawił, że nurkowanie z rurką stało się również procesem uczenia się. Mieliśmy fajną wycieczkę z fantastycznym widokiem, naprawdę fajnymi miejscami do nurkowania, widzieliśmy parę delfinów, a nawet jedną z dzikich kóz. W 100% polecam tę aktywność.

Cudowna wycieczka na 3,5 godziny. Udało nam się zauważyć grupę 4 delfinów bardzo blisko łodzi. Zachowano odpowiednią odległość od wyraźnie bawiących się zwierząt. Dodatkowo wycieczka z przewodnikiem i pływanie w dwóch pięknych zatokach - wyraźna rekomendacja, dzięki za wspaniały poranek!

Świetna wycieczka, bardzo pracowici, kompetentni i przyjaźni przewodnicy, widzieli kilka delfinów i świetne wycieczki z rurką! Polecamy!