Dodaj daty

Instytut Pamięci Jad Waszem

Instytut Pamięci Jad Waszem

Instytut Pamięci Jad Waszem – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

1. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

2. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

3. Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Zagłęb się w złożoną historię Jerozolimy i poznaj jej znaczenie religijne i kulturowe podczas tej stymulującej wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika. Po odebraniu z hotelu w Tel Awiwie udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę Jerozolimy. Tutaj Twój przewodnik przedstawi Ci niektóre fakty i historie związane z miastem. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przemierzaj kręte dzielnice ormiańskie i żydowskie, docierając do niedawno wykopanej Cardo – drogi rzymskiej. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu i posłuchaj historii i mitów związanych z tym zabytkiem. Odwiedź Kotel i przejdź do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. To świetna okazja, aby odwiedzić tak słynne dzieło architektury. Następnie udaj się do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem – pomnik Holokaustu. Złóż wyrazy szacunku tutaj i poświęć trochę czasu na refleksję. W soboty i święta żydowskie zamiast do Yad Vashem jedź do Ein Karem, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Wybierz się na spacer po malowniczej wiosce, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa

4. Jerozolima: Wycieczka całodniowa

Zobacz najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas wycieczki całodniowej. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę miasta pokoju. Następnie zatrzymaj się na Syjonie, aby odwiedzić Grobowiec Króla Dawida, miejsce ostatniej wieczerzy oraz bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Udaj się na Stare Miasto, by przespacerować się po Dzielnicach Ormiańskiej i Żydowskiej. Dojdź do niedawno odkrytej i odbudowanej rzymskiej ulicy Cardo. Zobacz Ścianę Płaczu. Kontynuuj zwiedzanie w Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź Drogą Krzyżową. Odwiedź bazylikę Grobu Świętego. Przejdź dalej do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem, instytut poświęcony ofiarom Holokaustu. W soboty i w święta żydowskie zamiast do Yad Vashem wybierz się do Ein Karem. Według tradycji jest to miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Udaj się na spacer wąskimi ulicami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Najświętszej Marii Panny, a następnie przejdź do wspaniałego kościoła Narodzin św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

5. Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Poznaj ważne miejsca Jerozolimy podczas całodniowej wycieczki, która obejmuje wszystkie podstawy tego starożytnego i świętego miasta. Po porannym odbiorze z hotelu udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę miasta. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przejdź przez dzielnice ormiańską i żydowską do niedawno odkopanego i odrestaurowanego Cardo, znanego również jako Droga Rzymska. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu, Kotel i udaj się do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. Udaj się do Nowego Miasta, aby odwiedzić Yad Vashem, pomnik Holokaustu. W soboty i święta żydowskie zamiast Yad Vashem jedź do Ein Karem, na południowy zachód od Jerozolimy, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Spaceruj wąskimi uliczkami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie niezwykłego kościoła św. Jana Chrzciciela. Gdy będziesz eskortowany, Twój przewodnik wyjaśni religijne, kulturowe i historyczne znaczenie miejsc, które widzisz, zapewniając obszerne wprowadzenie do Jerozolimy. Informujemy, że w dniach 9, 15, 20,29 kwietnia; 29 maja; 19, 20 i 27 września 2020 r. wizyta w Yad Vashem zostanie zastąpiona wizytą w Ein Karem.

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z transferem

6. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z transferem

* Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Twoja całodniowa wycieczka klasą biznes rozpocznie się, gdy zabierzemy Cię z hotelu w Tel Awiwie na przejazd na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej będziesz miał spektakularne widoki na Jerozolimę. Następnie zatrzymasz się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Po dotarciu na miejsce najpierw wkroczymy na Stare Miasto. Twój przewodnik zabierze Cię na spacer przez dzielnice ormiańską i żydowską do Cardo, niedawno zrekonstruowanej głównej ulicy bizantyńskiej Jerozolimy z VI wieku. Nazywano ją również Drogą Rzymską. Zobaczysz Ścianę Płaczu lub Kotel, część starożytnego muru, który kiedyś otaczał Świątynię Żydowską, a następnie udaj się do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdziemy się Via Dolorosa i zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego. Naszym kolejnym przystankiem jest Nowe Miasto. Twój przewodnik zabierze Cię do Yad Vashem, pomnika Holokaustu. W soboty i święta żydowskie zamiast Yad Vashem jedź do Ein Karem, na południowy zachód od Jerozolimy, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Spaceruj wąskimi uliczkami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie niezwykłego kościoła św. Jana Chrzciciela. Spersonalizowana uwaga odróżnia tę wycieczkę od reszty wycieczki w małej grupie w klasie biznes. W dniach 9, 15, 20, 29 kwietnia; 29 maja; 19, 20 i 27 września 2020 r. wizyta w Yad Vashem zostanie zastąpiona wizytą w Ein Karem.

Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

7. Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

Ta wycieczka starego miasta Jerozolimy jest całkowicie elastyczny i może obejmować wszystkie miejsca, które chcesz zobaczyć. Jeśli chcesz odwiedzić miejsca o szczególnym znaczeniu dla chrześcijaństwa, będzie towarzyszyć eksperta prowadzącego we wszystkich właściwych miejscach. Na tej całodniowej wycieczki będzie można odkryć Bazylika Grobu Świętego, Via Dolorosa, Getsemani, pokój z Ostatniej Wieczerzy, i wiele innych. Jeśli wolisz wycieczkę żydowskiej koncentruje twoim przewodnikiem będzie ekspertem na stronach takich jak Ściana Płaczu, Górę Oliwną, kwartałów żydowskich, synagog i innych. Można również odwiedzić Betlejem i kościół Narodzenia, złożyć wizytę w Muzeum Holokaustu w Yad Vashem, lub spędzić więcej czasu w nowym mieście Jerozolimie. Może wolisz zawierać krótką wizytę do Morza Martwego na popołudniową pływaka w najniższej miejsce na ziemi! Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, trzeba cały dzień podróży i zwiedzania poprzez Ziemi Świętej, dostosowane do własnych preferencji.

Jerozolima: Stare Miasto i wycieczka autokarowa do Yad Vashem

8. Jerozolima: Stare Miasto i wycieczka autokarowa do Yad Vashem

Podczas tej jednodniowej wycieczki do Jerozolimy i Yad Vashem odkryj najlepsze, co miasto ma do zaoferowania. Żadna podróż do Izraela nie byłaby kompletna bez zwiedzania Jerozolimy, jednego z najstarszych miast na świecie. Nie ma lepszego sposobu na zrozumienie tego wyjątkowego miejsca niż z doświadczonymi lokalnymi przewodnikami podczas tej wycieczki z odbiorem z Tel Awiwu i Jerozolimy. W swojej tysiącletniej historii Jerozolima, miejsce o wielkim znaczeniu dla trzech głównych religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, była świadkiem niezliczonych podbojów i zniszczeń, triumfów i klęsk. Doświadczony przewodnik posmakuje niektórych z najważniejszych miejsc. Odkryj strony takie jak „Ściana Płaczu”, najświętsze miejsce w judaizmie; Kościół Grobu Świętego, w którym ukrzyżowano Jezusa, i zobacz imponujący meczet Al-Aksa, trzecie najświętsze miejsce w islamie. Miejsca te znajdują się na „Starym Mieście”, niezwykłym mieście otoczonym murami, wypełnionym unikalnymi budynkami, wąskimi przejściami, tętniącymi życiem targami oraz mieszanką kultur i języków. Poza murami Starego Miasta znajduje się współczesna Jerozolima, tętniące życiem i dynamiczne miejsce pełne tętniących życiem restauracji, kawiarni i życia kulturalnego. Zobacz izraelski parlament (Kneset), Ogród Różany i kontynuuj podróż do Yad Vashem. Poznaj kampus Yad Vashem, izraelski Narodowy Pomnik Holokaustu z jego kultowym muzeum i poruszającą atmosferą.

Z Tel Awiwu: Najważniejsze wydarzenia z biblijnej podróży do Jerozolimy

9. Z Tel Awiwu: Najważniejsze wydarzenia z biblijnej podróży do Jerozolimy

Wędrówka rozpoczyna się na Górze Oliwnej. Stojąc nad cmentarzem żydowskim i patrząc na Stare Miasto, zobaczysz Wzgórze Świątynne, na którym kiedyś stała Świątynia Salomona, zniszczona przez Babilończyków w 586 roku pne, a także Drugą Świątynię, która została zniszczona przez Rzymian w 70 roku n.e. Dodatkowo zobaczysz Ogród Getsemane, Kościół Wszystkich Narodów i Dolinę Cedronu ze starożytnymi żydowskimi grobowcami. Wchodząc na Stare Miasto przez Bramę Syjonu, przejdź przez Dzielnicę Ormiańską w drodze do Dzielnicy Żydowskiej i 1500-letniego bizantyjskiego Cardo. Odkopane sklepy Crusader są teraz nowoczesnymi sklepami. Zatrzymaj się przy Kotel, Ścianie Płaczu, gdzie Żydzi modlili się od czasu zniszczenia Świątyni w 70 roku n.e. Via Dolorosa, zwana także Drogą Krzyżową, to trasa, którą podąża wielu pielgrzymów w drodze do Bazyliki Grobu Pańskiego, kościoła zbudowanego w miejscu ukrzyżowania Jezusa i jego grobu. Chociaż kościół bizantyjski został częściowo zniszczony podczas podbojów perskich i muzułmańskich, odbudowany i przeprojektowany kościół krzyżowców zachował wiele z wcześniejszego kościoła. Wyjdź ze Starego Miasta przez rynek i Bramę Jafy na krótką wycieczkę po nowym mieście. Wizyta w Yad VaSzem, Muzeum Holokaustu, odkrywa artefakty i fotografie dokumentujące dyskryminację, prześladowania, a wreszcie zagładę społeczności żydowskich w całej Europie. Oddaje również cześć sprawiedliwym wśród narodów, którzy ryzykowali życiem, próbując ratować Żydów.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Instytut Pamięci Jad Waszem: najlepsze atrakcje w pobliżu

Instytut Pamięci Jad Waszem: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Instytut Pamięci Jad Waszem? Kliknij tutaj.

Instytut Pamięci Jad Waszem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(1269 recenzji)

Raed kierowca był na czas i przyjazny. Po drodze opowiedział nam historię Betlejem. Czarna furgonetka była bardzo elegancka i czysta (mercedez). Przewodnik Johnny był bardzo pomocny i kompetentny. Był bardzo pasjonatem opowiadania nam historii. Zna swoje rzemiosło nawet do najtrudniejszych pytań, które potrafił opracować. Pomagał starszym m.in. moja 65-letnia matka, ponieważ moja mama ma problem z kolanem zamiast schodów, prowadzi go przez windę, a on pomoże ci nawet znaleźć toaletę. Co najważniejsze, pozwoli ci zrobić dużo zdjęć. da ci czas i zapyta, czy są pytania. Był bardzo miłą osobą. Wielkie dzięki Johnny, dużo się nauczyliśmy. To była jak dotąd najlepsza trasa po Betlejem, pomimo pogody. Cieszę się, że wybrałem tę trasę z Elijah tour & travel. Tak trzymaj.

Jednodniowa wycieczka była fantastyczna, chociaż wymagała dużo chodzenia, co jest dobre dla zdrowia, a jeszcze bardziej dla ducha, ponieważ miejsca, które odwiedziliśmy, a atmosfera wokół była podniosła. Strażnik wycieczki był tak wyraźny i dobrze nas prowadził, żartując i zabawnie lub wyjaśniając. świetnie się bawiłem

Przewodnik był niezwykle kompetentny i w ciekawy sposób wyjaśnił historię Jerozolimy. Podobało nam się to, że był w stanie odpowiedzieć na pytania naszych grup, jednocześnie dotrzymując terminów. Zabrał nas także do niesamowitej restauracji z widokiem na miasto.

Ta trasa daje dobry przegląd pierwszej wizyty w Jerozolimie. Trzeba przyznać, że mieliśmy wyjątkowego przewodnika (Norberta).

NIE PODOBAŁA MI SIĘ WIZYTA W BARDZO DROGIM SKLEPIE