Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Indonezja

Indonezja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bali: Uluwatu Kecak i pokaz tańca z ogniem - bilet wstępu

1. Bali: Uluwatu Kecak i pokaz tańca z ogniem - bilet wstępu

Zapoznaj się z wyjątkowym doświadczeniem kulturowym dzięki pokazowi ognia i tańca Kecak na terenie świątyni Uluwatu. Zobacz, jak balijscy tancerze wykonują zapierający dech w piersiach pokaz tradycyjnego tańca hinduskiego, podczas gdy w tle zachodzi słońce. Kecak to balijski taniec i rytmiczny śpiew przedstawiający bitwę z hinduskiego eposu Ramajana, w której Rama walczy z demonicznym królem Rawaną z pomocą małpiego boga Hanumana. Daj się zahipnotyzować wirującym płomieniom w połączeniu z żywymi tradycyjnymi strojami, gdy wykonawcy zabiorą Cię w podróż po balijskim hinduizmie. Spektakl odbywa się w czasie zachodu słońca, więc możesz być pewien dobrych widoków podczas pobytu w Uluwatu.

Bali: Wschód słońca na górze Batur ze śniadaniem

2. Bali: Wschód słońca na górze Batur ze śniadaniem

Weź udział w wędrówce z przewodnikiem na wulkan Batur w ramach tej całodniowej wycieczki z Bali. Będąc na szczycie, zachwyć się wschodzącym słońcem i delektuj się wyśmienitym śniadanim. Następnie odwiedź plantację kawy. Wczesnym rankiem nastąpi opcjonalny odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania, po czym udasz się w kierunku podnóża wulkanu Batur i rozpoczniesz wędrówkę na jego szczyt. Wędruj przez dżunglę wzdłuż wyjątkowego, rzadko uczęszczanego szlaku. Podziwiaj czyste nocne niebo z dala od świateł miasta. Twoja 2-godzinna wędrówka zostanie nagrodzona na szczycie. Zachwyć się widokiem na naturalny krajobraz oraz ocean o wschodzie słońca. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji zjedzenia śniadania na szczycie wulkanu.  W drodze powrotnej zobaczysz między innymi jezioro Batur, które znajduje się w ogromnym kraterze wulkanu.  Zatrzymaj się na plantacji kawy, by spróbować lokalnej kawy luwak. Wycieczkę kończy transport powrotny do Twojego miejsca zakwaterowania lub do miejsca zbiórki. Przed wędrówką i po jej zakończeniu udaj się do ekskluzywnego salonu Mt. Batur Lounge. Jest to jedyny w okolicy salon w stylu willi. Oferuje on czyste i nowoczesne toalety oraz komfortowy prysznic. Odśwież się pod prysznicem, a później wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie.

Bali: Wschód słońca na górze Batur i naturalne gorące źródła

3. Bali: Wschód słońca na górze Batur i naturalne gorące źródła

Wejdź na oszałamiającą górę Batur podczas wczesnej wędrówki na jej szczyt o wschodzie słońca. Podążaj za swoim przewodnikiem w górę, delektując się zasłużonym śniadaniem na szczycie, obserwując wspaniałe kolory wschodu słońca. Ukoronuj swój aktywny poranek kąpielą w naturalnym gorącym źródle i ożywczą wizytą na plantacji kawy. Przed i po wędrówce zrelaksuj się w Mt. Batur Lounge, jedynym salonie w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i wygodnym prysznicem. Spotkaj się bezpośrednio na miejscu lub skorzystaj z odbioru wcześnie rano z hotelu na Bali (w zależności od wybranej opcji), aby obejrzeć wschód słońca ze szczytu góry Batur. Wyrusz o wybranej godzinie (również w zależności od lokalizacji Twojego hotelu), a następnie udaj się w kierunku aktywnego wulkanu w pobliżu wioski Kintamani. Po przybyciu na górę Batur otrzymaj krótkie wprowadzenie i odprawę bezpieczeństwa od swojego przewodnika. Wszyscy przewodnicy to miejscowi, którzy od dzieciństwa wspinali się na Mount Batur. Skorzystaj z ich rozległej wiedzy i pasji do regionu, zanim wyruszysz na 1,5-godzinną wyprawę do najwyższego krateru wulkanu na Bali, aby obejrzeć wschód słońca. Po przybyciu na szczyt zjedz śniadanie i podziwiaj niesamowite widoki na okolicę podczas przerwy w ciągu dnia. Po wschodzie słońca poświęć trochę czasu na spacer wokół krateru wulkanu, zanim przejdziesz przez wzgórze lawy i czarnego piasku. Zejdź z powrotem w dół góry, a następnie ukoj ból w naturalnym gorącym źródle. Jeśli zdecydujesz się spotkać w Mt Batur Lounge, zostaniesz wysadzony w Mt Batur Lounge. Jeśli wybrałeś opcję z transferami, kontynuuj wizytę na plantacji kawy w drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania przed zakończeniem poranka.

Bali: Całodniowa wycieczka Instagram Highlights Tour

4. Bali: Całodniowa wycieczka Instagram Highlights Tour

Spraw, by Twoi obserwatorzy na Instagramie zazdrościli Ci podczas zwiedzania Bali podczas jednodniowej wycieczki do najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Wszystkie opłaty za wstęp są wliczone, a także doświadczony lokalny przewodnik, który po drodze podzieli się klejnotami historii i kultury Bali. Twoim pierwszym przystankiem jest hinduska świątynia Lempuyang. Słynie z podzielonej bramy, Bramy Niebios, będziesz mógł zrobić to samo zdjęcie, które widziałeś tyle razy na Instagramie. Następnie udasz się do Tirta Gangga, dawnego pałacu królewskiego słynącego ze świętych (i niesamowicie fotogenicznych) elementów wodnych i ogrodów. Następna w kolejce jest Tukad Cepung, jaskinia z niesamowitym naturalnym wodospadem, w której można nawet popływać. Potem jest wiejskie Ubud, gdzie znajduje się wiele pięknych, bujnych, zielonych pól ryżowych. Na koniec wypróbujesz jedną ze słynnych huśtawek w dżungli na Bali. Wybierz dokładnie takie wrażenia, jakie chcesz — od prywatnych wycieczek z odbiorem z hotelu po wycieczki w małych grupach, podczas których możesz spotkać innych żądnych przygód podróżników. Wybierz dodatek do lunchu na pyszny lunch w formie bufetu lub zabierz do domu dziesięć polaroidów, aby zapamiętać swoją podróż. Wybierz opcje premium lub prywatne dla dodatkowych dodatków. Wzbogać swój Instagram zdjęciami zrobionymi i wyedytowanymi przez fotografa, obserwuj siebie z lotu ptaka 3-4 minutami materiału z drona wysłanego do Ciebie 24 godziny po wycieczce lub po prostu odpręż się podczas relaksującego masażu.

Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

5. Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

Odkrywaj ten tropikalny raj, odkrywając jego różnorodne krajobrazy, bujne pola ryżowe, zarośnięte dżungle i rwące rzeki podczas przygody na quadzie ATV. Przeżyj wygodny odbiór z miejsca zakwaterowania przez anglojęzycznego przewodnika i udaj się do punktu początkowego w Ubud. Otrzymasz dokładny instruktaż bezpieczeństwa i cały sprzęt potrzebny do bezpiecznej podróży. Wybierz jazdę w tandemie z towarzyszem lub jazdę własnym quadem. Podziwiaj spektakularny widok naturalnego piękna Bali, poruszając się po rozległym torze. Jeśli masz ochotę na trochę więcej emocji, po prostu daj znać swojemu przewodnikowi, a zabierze Cię do bardziej technicznego terenu, gdzie możesz wspiąć się na strome wzgórza z pełną prędkością lub zjechać w dół stoki, jak chcesz. Po ekscytującej przejażdżce odśwież się pod relaksującym prysznicem, a następnie zjedz przepyszny posiłek w formie bufetu. Zostań bezpiecznie wysadzony z powrotem w hotelu, aby cieszyć się resztą dnia. Lub po prostu idź i wyjedź na własną rękę.

Bali: Bilet na pokaz tańca Legong w pałacu Ubud

6. Bali: Bilet na pokaz tańca Legong w pałacu Ubud

Zobacz jeden z najbardziej szanowanych tańców klasycznych na Bali w wyjątkowej scenerii, w kultowym Pałacu Ubud. Zarezerwuj bilety na ten tradycyjny pokaz i przeżyj ponętny wizualnie występ na dworze królewskim, znanym z wymagających fizycznie pozycji i szybkich ruchów. Przyjedź do imponującego pałacu w Ubud i przeżyj coś, co miejscowi nazywają tańcem Legong, co w luźnym tłumaczeniu oznacza „taniec pałacu królewskiego”. Odkryj energiczny taniec, który kiedyś wykonywano tylko przed rodziną królewską, i podziwiaj imponujący Pałac Królewski Puri Saren. Oglądaj wysoko wykwalifikowanych wykonawców w kolorowych kostiumach, w tym złotym kwiatowym nakryciu głowy o znacznych rozmiarach i wadze, a także kompletnych regaliach od ramion do stóp. Zobacz, jak profesjonalni tancerze wykonują ruchy bez wysiłku, pomimo masy strojów. Weź udział w porywającej historii, w wykonaniu trojga tancerek: służącej dworu i dwóch identycznie ubranych „legongów”, które wcielają się w role królewskich ludzi. Zanurz się w historii East Jave w XII i XIII wieku dzięki temu wciągającemu pokazowi.

Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - wycieczka prywatna

7. Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - wycieczka prywatna

Odkryj najważniejsze atrakcje w mieście Ubud podczas tej wycieczki dzięki transportom hotelowym z wybranych lokalizacji na Bali. Odwiedź wodospad Tegenungan, wioskę Mas i Pałac Królewski. Możesz wybrać wycieczkę standardową, wycieczkę z lunchem oraz wycieczkę z lunchem i wizytą w Jungle Swing. Oto Twój plan wycieczki od momentu odbioru z hotelu: Wodospad Tegenungan Ta naprawdę piękna okolica znajduje się na południe od miasta Ubud i warto się tam wybrać, aby napić się filiżanki herbaty oraz zobaczyć wspaniały wodospad. Możesz zbliżyć się do wodospadu i poczuć świeżą bryzę naturalnej wody. Wioska Mas Mieszkańcy tej wioski specjalizują się w rzeźbieniu w drewnie. Żyje tutaj większość wybitnych balijskich rzeźbiarzy, którzy tworzą pracochłonne i misterne rzeźby w drewnie oraz uczą młodsze pokolenie tego rzemiosła. Małpi Las w Ubud W tym zielonym lesie tropikalnym w pobliżu Ubud żyje ponad 600 makaków długoogoniastych. W środku lasu zobaczysz świątynie strzeżone przez małpy. Tradycyjny bazar w Ubud To tutaj gromadzą się członkowie lokalnej społeczności, by sprzedawać produkty wytwarzane w okolicy: niedrogie pamiątki, rękodzieło, owoce i wiele innych. Pałac Królewski w Ubud Jadąc drogą w centrum miasta Ubud, zobaczysz Pałac Królewski. Spacerując po pałacu, zrobisz zdjęcia typowego balijskiego kompleksu architektonicznego i obejrzysz pokaz tradycyjnego tańca. Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz tutaj typową scenerię Bali: tarasy rozpostarte na pięknych polach ryżowych oraz zieleń palm kokosowych. Jest to najlepszy przykład balijskiego krajobrazu. Plantacja kawy Odwiedź plantację, na której zobaczysz między innymi, jak produkuje się kopi luwak – najdroższą kawę świata. To kawa wydobywana z odchodów łaskunów, które zjadają owoce kawowca i trawią je w układzie pokarmowym. O poranku nietknięte ziarna wydobywane są z odchodów i przetrawarzane dalej w tradycyjny sposób. Delektowanie się filiżanką tej kawy z widokiem na tarasy ryżowe to niezapomniane przeżycie.

Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

8. Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

Szukasz jedynej w swoim rodzaju chwili na Bali? To wyjątkowe doświadczenie pozwala cieszyć się zabawnym, kreatywnym hobby połączonym z najstarszymi technikami rzemieślniczymi na Bali. Spędź pół dnia z Ayu, która wprowadzi Cię w ten szczególny świat sztuki. Nauczy Cię, jak przekuć swój pomysł w dzieło sztuki do noszenia, tak jak uczył ją jej ojciec i jej starszy brat, gdy miała 9 lat. Dowiedz się wszystkiego o tym, co pociąga za sobą tworzenie srebrnej biżuterii i jak rozwijało się w czasie na Bali. Używając 5 gramów srebra, stwórz swoją własną parę kolczyków, pierścionka lub wisiorka. Współpracuj z Ayu, aby zamienić nowe srebro w wypolerowane dzieło sztuki. To świetna zabawa, wyzwanie i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w Ubud.

Bali Sanur: Prom ekspresowy w jedną stronę do/z Nusa Penida

9. Bali Sanur: Prom ekspresowy w jedną stronę do/z Nusa Penida

Podróżuj najszybszą trasą między plażą Sanur na Bali a Nusa Penida podczas przestronnego promu. Wykorzystaj w pełni swój wakacyjny czas, rezerwując transfer z wyprzedzeniem i szybko docierając do wybranego miejsca docelowego. Usiądź wygodnie i podziwiaj panoramiczne widoki na okolicę podczas jazdy. Wejdź na pokład łodzi na plaży Sanur lub Nusa Penida i rozpocznij podróż do przeciwnej lokalizacji. Ciesz się miękkimi siedzeniami i dużą ilością miejsca na bagaż. Podróżuj z maksymalną prędkością od 30 do 35 węzłów, docierając do celu w zaledwie 30 minut. Dołącz do swojego kapitana w płynnej i bezpiecznej podróży i zrelaksuj się, robiąc niesamowite zdjęcia wybrzeża i oceanu.

Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

10. Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

Udaj się na wyspę Nusa Penida i rozpocznij przygodę z nurkowaniem. Skorzystaj z 3 różnych przystanków, aby popływać z Manta Rays, zjedz lunch na plaży, a następnie spędź popołudnie zwiedzając las namorzynowy. Skorzystaj z odbioru w hotelu w wybranych obszarach Bali lub poczekaj bezpośrednio w biurze promowym (w zależności od wybranej opcji), a następnie udaj się do Nusa Penida, położonej 20 kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża. Największa z 3 siostrzanych wysp Bali (Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan), Nusa Penida jest znacznie mniej rozwinięta i pozostaje domem dla obfitej i dziewiczej przyrody. Podziwiaj dramatyczny krajobraz i strome klify wzdłuż wybrzeża, kierując się do jednych z najlepszych miejsc do nurkowania na wyspie. Po przybyciu do chronionej zatoki Manta Bay odkryj ocean bogaty w plankton, który przyciąga piękne manty rafowe, których rozpiętość skrzydeł może czasem dochodzić do 4 lub 5 metrów. Odwiedź 3 najlepsze miejsca do nurkowania na wyspie, w tym popularne miejsca (w zależności od warunków), takie jak Crystal Bay, Toyapakeh i Gamat Bay. Ponieważ silne fale na Oceanie Indyjskim mogą wpływać na warunki pogodowe, sytuacja będzie dokładnie monitorowana, aby zapewnić bezpieczne pływanie z promieniami w odległości mniejszej niż 1,5 metra od powierzchni morza. Jeśli warunki nie są odpowiednie, trasa nurkowania z rurką zostanie odpowiednio dostosowana, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem numer jeden. Po magicznej przygodzie z nurkowaniem z rurką zrób sobie przerwę na pyszny lunch na plaży w Mangrove Beach na Nusa Lembongan. Lunch serwowany jest w formie indonezyjskiego bufetu. Następnie skorzystaj z możliwości zwiedzania lasu namorzynowego po południu kajakiem lub deską do wiosłowania.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 857
Sortuj wg::

Indonezja: Ciekawe miejsca

Indonezja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Indonezja? Kliknij tutaj.

Indonezja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(32 150 recenzji)

Cóż za absolutnie niesamowity dzień! Od początku do końca nasz przewodnik był dla nas świetny, pomógł nam zrozumieć wioski i powiedział nam, że każda wioska ma swój kolor. Śniadanie było wspaniałe, a orangutany były piękne. Doświadczenie ze słoniem jest prawdopodobnie NAJLEPSZYM przeżyciem w moim życiu. Byli fantastyczni, a znalezienie się tak blisko nich było spełnieniem marzeń.

Madde był niesamowitym przewodnikiem. Ponieważ byliśmy najstarsi w grupie, był bardzo pomocny i pełen zachęty. To było doświadczenie życia, robiliśmy wiele zajęć ze słoniami i to jest najważniejsze z doświadczeń. Kupiłem album z 14 wydrukowanymi zdjęciami i USB. KOCHAM, KOCHAM, KOCHAM. dziękuję Madziu ❤️

Świetny wyjazd 👍 gorąco polecam. Świetne miejsca do snorkelingu, przewodnicy towarzyszyli nam również w wodzie i wskazywali na manty i ryby.

Genialny! Cały dzień z profesjonalnymi trenerami, dobre jedzenie, napoje, bezpieczny transport i mnóstwo dobrej zabawy! Niesamowity dzień!

Idealne, gdy masz tylko jeden dzień na zwiedzenie najważniejszych atrakcji Ubud! Przewodnik Lewer był świetny!