Atrakcje i wycieczki
Ieper

Ieper

Ieper: najciekawsze atrakcje

Ieper: najczęściej polecane atrakcje

Z Brugii: Wielka Wojna na Polach Flandrii - wycieczka minibusem z lunchem

Z Brugii: Wielka Wojna na Polach Flandrii - wycieczka minibusem z lunchem

Ciesz się wycieczką pełną historycznych odkryć podczas tej całodniowej wycieczki minibusem, która zabierze Cię przez zachodnią Flandrię, z Brugii do belgijskiego miasta Ypres. Miasto, nazywane Wipers, zostało odbudowane zgodnie ze średniowiecznym planem po całkowitym zrównaniu z ziemią na początku XX wieku. To właśnie tutaj Niemcy dokonali inwazji na Belgię podczas I wojny światowej; było to strategiczne posunięcie mające na celu zaatakowanie Francji od północy. Zobaczysz pozostałe artefakty i miejsca z Ypres Salient, odkrywając odrestaurowane okopy, spacerując wśród grobów wojennych w Passchendale i Polygon Wood, wspinając się po kraterach i bunkrach na zachowanym polu bitwy Hill 60 i odwiedzając kluczowe pomniki wojenne. Zobacz imponujący pomnik Menin Gate upamiętniający zaginionych żołnierzy, z 55 000 nazwisk, wzniesiony w miejscu, w którym żołnierze opuścili miasto i udali się na front bitwy. Kontynuując swój dzień, zobaczysz także kultowe pola maków we Flandrii, jadąc przez wieś w klimatyzowanym minibusie, idealnym do relaksu i podziwiania malowniczej scenerii. Istnieje możliwość odwiedzenia grobu przodka, jeśli poprosisz o to z wyprzedzeniem i gdy będziesz w Ypres Salient, a także możliwe jest przedłużenie wycieczki do ceremonii ostatniego posterunku pod pomnikiem Menin Gate z transportem z powrotem do hotelu w Brugii. Należy o to również poprosić z dużym wyprzedzeniem, a jeśli jest to dostępne, będzie to wiązało się z opłatą w wysokości 25 €, którą należy uiścić w dniu wycieczki.

Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandryjskie nasz przewodnik opowie Ci, jakie wydarzenia doprowadziły do I wojny światowej i jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandrii nasz przewodnik opowie Ci o wydarzeniach, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowej i o tym, jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz wzruszające historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Ypres: Eksploracja śmiertelnie niebezpiecznych pól bitewnych

Ypres: Eksploracja śmiertelnie niebezpiecznych pól bitewnych

Dołącz do nas we wszechstronnej podróży, odkrywając ważne miejsca, które ożywiają historię. Nasza przygoda rozpoczyna się od wnikliwej eksploracji wydarzeń prowadzących do Wielkiej Wojny. Przemierzając różne miejsca, zdobędziesz bogatą wiedzę na temat Komisji Grobów Wojennych Wspólnoty Narodów, systemu ofiar i lat powojennych. Przygotuj się na wciągające doświadczenie, które odkryje urzekające wydarzenia i historie związane z każdą odwiedzaną przez nas lokalizacją. Dzięki tej niezwykłej wyprawie rozwiniesz głębokie zrozumienie kontekstu historycznego i trwałego wpływu tych doniosłych wydarzeń. Nasza trasa obejmuje następujące godne uwagi miejsca: 1. Cmentarz Essex Farm 2. Okopy i wykopaliska w Yorkshire 3. Niemiecki cmentarz wojskowy Langemark 4. Przygnębiający żołnierz na rogu Vancouver 5. Przemierzanie pól bitewnych Passendale 6. Cmentarz Tyne Cot Przygotuj się na niezwykłą podróż, która przeniesie Cię w czasie, pozwalając połączyć się z przeszłością i głębiej docenić znaczenie tych niezwykłych miejsc.

Ypres: Bilet wstępu do parku rozrywki Bellewaerde

Ypres: Bilet wstępu do parku rozrywki Bellewaerde

Masz ochotę na dzień pełen wrażeń i zabawy w Bellewaerde Park? Od 30 marca 2024 r. zanurz się w tropikalnych lasach i odkryj starożytne i opuszczone górnicze miasto Mundo Amazonia! Ten zupełnie nowy obszar parku ma nie jedną, nie dwie, ale trzy niesamowite nowe atrakcje! W Amazonii możesz nawet po raz pierwszy odkryć prawdziwy świat. Ta wodna atrakcja, dostępna wyłącznie w Bellewaerde Park, łączy zabawę w wodzie z wirującą windą i gigantyczną halfpipe. Amazonia, pierwszy na świecie i cud świata. Odkryj tę zupełnie nową atrakcję wodną, tylko w Bellewaerde Park. Zapytasz, co czyni ją tak wyjątkową? Ta atrakcja łączy zabawę w wodzie z wirującą windą i gigantyczną halfpipe. Chwyć łódkę i przygotuj się na mnóstwo rodzinnej zabawy! Mini zjeżdżalnia wodna, maksimum zabawy! Dla tych, którzy chcą trochę ciszy i spokoju, dlaczego nie wypróbować Rio do Cacao lub mini zjeżdżalni? Mały, ale doskonale uformowany klasyk. Małe łódki, wielka zabawa! Wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić idealne chwile rodzic-dziecko. Może i wyglądają uroczo, ale jeżdżą naprawdę szybko! W wózkach Brazilian Buggies masz gwarancję dobrej zabawy, niezależnie od tego, ile masz lat. Chwyć więc mamę lub tatę i zasiądź za kierownicą swojego własnego brazylijskiego buggy. Prawo jazdy nie jest wymagane! Przetańcz całą drogę do domu z pięknymi wspomnieniami. Wizyty w Bellewaerde Park nie zapomnisz szybko. A dzięki idealnej pamiątce możesz cieszyć się dniem zabawy przez długi czas. W Samba Souvenirs znajdziesz najlepsze prezenty zarówno dla młodszych, jak i starszych. Cała ta zabawa może sprawić, że zgłodniejesz. BARDZO głodny. Masz ochotę na coś smacznego wśród swoich wspaniałych przygód? Przyjdź i napełnij swój brzuch w Tropical Takeaway: zupełnie nowej restauracji, w której możesz delektować się egzotyczną atmosferą pysznych empanadas, chrupiących nachos i przepysznych tacos. Masz już apetyt?

Z Ypres: PRYWATNA wycieczka po polach bitew I wojny światowej z Ieper

Z Ypres: PRYWATNA wycieczka po polach bitew I wojny światowej z Ieper

Odkryj Salient Ypres podczas prywatnej wycieczki po polach bitewnych Ypres z okresu I wojny światowej. Podążaj za australijskimi, kanadyjskimi, nowozelandzkimi, południowoafrykańskimi i brytyjskimi żołnierzami, którzy atakowali w kierunku Passchendaele w 1917 roku. Dostosuj wycieczkę do swoich zainteresowań i zobacz miejsca, które są dla Ciebie ważne. Spotkaj się z przewodnikiem w wybranym przez siebie miejscu, w miejscu zakwaterowania w Ieper lub na dworcu kolejowym w Ieper. Jeśli masz przodków, którzy polegli w bitwie, przewodnik w miarę możliwości dostosuje wycieczkę tak, aby ich uwzględnić. Podążaj za australijskimi, kanadyjskimi, nowozelandzkimi, południowoafrykańskimi i brytyjskimi żołnierzami, którzy atakowali w kierunku Passchendaele w 1917 roku. Poznaj historię tego obszaru i bitew, które miały tu miejsce. Zobacz pomnik ku czci zaginionych i miejsce, w którym upamiętniono wuja Twojego przewodnika. Podążaj szlakiem żołnierzy walczących w Ypres Salient.

Ypres: Bilet wstępu do parku wodnego Bellewaerde

Ypres: Bilet wstępu do parku wodnego Bellewaerde

Park wodny Bellewaerde, to wręcz szaleństwo! Co więcej, jest to niesamowite miejsce, aby pozwolić sobie na szaleństwo. Pluskaj się i moknij, nie martwiąc się o przepełnienie wanny. W parku wodnym Bellewaerde możesz zjeżdżać po spektakularnych zjeżdżalniach, wspinać się po ściance wspinaczkowej i włóczyć się po łodziach i fortach. W skrócie: to raj dla kąpiących się, w którym będziesz szczęśliwy jak ryba w wodzie! Po wodnych przygodach zatrzymaj się w strefie wellness z jacuzzi i sauną i zrelaksuj się w naszej zielonej i tropikalnej oazie. Aha i jeszcze jedno: w parku wodnym Bellewaerde przez cały rok są przyjemne 34 stopnie! Wyciągnij więc kostium kąpielowy i szalej w wodzie!

Ypres Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Ypres Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Ypres: Flanders Fields WW1 History Wycieczka z przewodnikiem

Ypres: Flanders Fields WW1 History Wycieczka z przewodnikiem

Razem będziemy podążać ścieżką dzielnego żołnierza podczas I wojny światowej w Ypres i okolicach. Odwiedzimy miejsca, w których walczył o naszą wolność, poczujemy strach i ból, przez który musiał przejść. Postaram się pozwolić Państwu poczuć, jak to było podczas I wojny światowej, przez co musieli przejść żołnierze i co musieli czuć. Odbioru można dokonać w centrum miasta lub w hotelu/Airbnb w Ypres i okolicach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę cię odprowadzić do hotelu. Odkryjmy piękno pól Flandrii!

Bruksela: Plan taryfowy eSIM na Internet w Belgii z szybką transmisją danych 4G/5G

Bruksela: Plan taryfowy eSIM na Internet w Belgii z szybką transmisją danych 4G/5G

Zanurz się w uroku i kulturze Belgii, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewni Ci stały dostęp do szybkiej transmisji danych, niezależnie od tego, czy podziwiasz średniowieczną architekturę Brugii, odkrywasz tętniącą życiem scenę artystyczną w Brukseli, czy też delektujesz się światowej sławy belgijskimi czekoladkami i piwem w Antwerpii. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej belgijskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Często zadawane pytania dotyczące: Ieper

Jakie są najlepsze atrakcje w: Ieper dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Ieper dla osób z dziećmi to:

Ieper – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Ieper: Najciekawsze atrakcje

Ieper: Wycieczki i bilety

Belgia: Ciekawe miejsca

Ieper: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ieper? Kliknij tutaj.

Ieper: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(513 recenzji)

Fantastyczny dzień. Nasz przewodnik, Phil, był doskonały - absolutna fontanna wiedzy. Przy tak dużej liczbie miejsc do odwiedzenia nie da się odwiedzić wszystkich, ale dzień był „spersonalizowany” dla grupy, co stanowi wspaniały dodatkowy akcent. Na każdym cmentarzu mieliśmy odpowiednią ilość czasu. Organizacja przed podróżą była doskonała, transfer taksówką z naszego hotelu na piwo spotkanie, co było bardzo mile widziane. Wspaniały dzień.

Philippe jest doskonałym przewodnikiem. Ma wiedzę i jest troskliwy. Autobus był wygodny. Przystanek na lunch był świetny, podobały nam się kanapki i muzeum. Ogrom strat uwidocznił się podczas wycieczki. Pomnik „Braterstwa broni” jest szczególnie wzruszający.