Atrakcje i wycieczki
Hveragerdi

Hveragerdi – nasze najbardziej polecane atrakcje

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

1. Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

2. Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

Rozpocznij przygodę w tunelu lawowym Raufarhólshellir i odkryj jedną z najdłuższych i najbardziej znanych rur lawowych na Islandii. Ponieważ tunel jest dziełem natury, teren może być dość nierówny i trudny w manewrowaniu. Podążaj trasą kładki ze swoim przewodnikiem, wyjaśniając formacje geologiczne. Podziwiaj stale zmieniające się kolory, krajobraz i formacje geologiczne. Posłuchaj zabawnych opowieści o hollywoodzkich przygodach i innych ciekawych ciekawostek na temat historii jaskini. Ciesz się około 1 godziną czystej przygody.

Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

3. Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na popołudniową wycieczkę po legendarnym islandzkim Złotym Kręgu podczas 8-godzinnej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Zobacz to, co najlepsze na południowym zachodzie, w tym spektakularny obszar Geysir, wodospad Gullfoss i Park Narodowy Þingvellir. Po odbiorze z wyznaczonego miejsca odbioru w centrum Reykjaviku przejazd do obszaru geotermalnego Geysir. Podziwiaj, jak aktywne gorące źródło Strokkur wyrzuca parującą wodę na wysokość 30 metrów co 8 minut. Kontynuuj zwiedzanie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Islandii przy wodospadzie Gullfoss („Golden Falls”). Poczuj mgiełkę wody lodowcowej rzeki Hvítá, która spada do głębokiej na 32 metry szczeliny. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji oddalają się w tempie kilku centymetrów rocznie. Þingvellir zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje wartości kulturowe w 2004 roku.  Przejedź przez islandzkie farmy podczas jazdy wokół Złotego Kręgu.

Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

4. Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

Przeżyj piękno południowej Islandii podczas tej 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Przeglądaj Złoty Krąg, śpij w wiosce Hveragerði i podziwiaj moc Geysira Strokkura. Zobacz, jak fale rozbijają się o czarną piaszczystą plażę Reynisfjara i zrelaksuj się podczas opcjonalnego rejsu po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. Dzień 1: Rozpocznij swoją wycieczkę, odwiedzając najważniejsze atrakcje Złotego Kręgu. Odwiedź Park Narodowy Thingvellir, gdzie możesz stanąć jedną nogą w Europie, a drugą w Ameryce. Następnie zobacz Gullfoss, jeden z najbardziej imponujących wodospadów na Islandii, i podziwiaj Geysir Strokkur , który wybucha co 5-10 minut. Odkryj podobny do Marsa krajobraz Kerið, magiczne jezioro kraterowe o wspaniałej niebiesko-zielonej wodzie otoczone jasnoczerwoną glebą. Spędź noc w wiosce Hveragerði przed rozpoczęciem następnego dnia na południowym wybrzeżu. Odwiedź park geotermalny i spróbuj chleba pieczonego w gorącej ziemi, ugotuj jajka lub po prostu zrelaksuj się w kąpielach błotnych. Dzień 2: Odwiedź dwa wspaniałe wodospady na południowym wybrzeżu, Seljalandsfoss i Skógafoss, a także mniej znany wodospad Glufrabui. Przejedź pod wielkim wulkanem lodowca Eyjafjallajökull do czapy lodowca Mýrdalsjökull, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną wędrówkę po lodowcu. Zakończ swój drugi dzień na kultowej plaży Reynisfjara, gdzie morze rozbija się o czarne piaski. Podziwiaj wspaniałe, sześciokątne kolumny bazaltowe i czarne skały morskie. Odpocznij podczas noclegu w odległym hrabstwie Suðursveit. Dzień 3: Spędź czas, patrząc na majestatyczne lodowce i laguny, zanim udasz się do niesamowitej laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zanurz się w scenerii dzięki opcjonalnej wycieczce łodzią i zobacz foki pływające wokół ogromnych gór lodowych. Wreszcie ostatni przystanek znajduje się w kanionie rzeki Fjáðrárgljúfur. Pod koniec wycieczki wróć do Reykjaviku z szacowanym czasem przyjazdu o 21:15.

Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

5. Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

Odkryj geotermalne i zamarznięte krajobrazy południowego wybrzeża Islandii podczas 3-dniowej wycieczki. Podziwiaj niesamowite wodospady i odkryj jaskinię lodową. Zachwyć się plażami z czarnym piaskiem lawy, spaceruj brzegiem laguny lodowcowej i poczuj dreszczyk emocji, napotykając spektakularne zjawiska geotermalne. Dzień 1: Złoty Krąg i krater wulkanu Kerið Pierwszego dnia odwiedzisz wszystkie najbardziej znane miejsca na Islandii, które tworzą Trasę Złotego Kręgu: Park Narodowy Þingvellir, Złoty Wodospad Gullfoss i obszar geotermalny Haukadalur, w którym znajduje się gejzer Strokkur. Przed udaniem się na noc do miejsca zakwaterowania odwiedzisz także jezioro w kraterze wulkanu Kerið. Spędzając noc w uroczej wiosce Hveragerði, można spacerować po Parku Geotermalnym lub nad wodospadem Reykjafoss w poszukiwaniu zorzy polarnej (jeśli warunki pogodowe sprzyjają). W Twoim hotelu znajdują się również geotermalne wanny z hydromasażem – pamiętaj, aby spakować strój kąpielowy i zakończyć dzień w słynnych islandzkich basenach geotermalnych! Nie ma lepszego sposobu na umilenie wieczoru niż kąpiel w ciepłej wodzie pełnej minerałów! Dzień 2: Południowe wybrzeże Islandii Drugi dzień rozpoczniemy od przejazdu przez południowe wybrzeże Islandii, aby dotrzeć do pierwszego celu – wodospadu Seljalandsfoss i pobliskiego ukrytego wodospadu Gljufrabui. Jedź dalej do wodospadu Skógafoss, aby zobaczyć, jak rzeka Skógá spada z wysokości 60 metrów w postaci potężnych kaskad. Po zobaczeniu trzech oszałamiających wodospadów przychodzi czas na spacer po słynnej na całym świecie plaży z czarnym piaskiem w Reynisfjara. Jak okiem sięgnąć, ciemne piaski wulkaniczne rozciągają się, a potężne fale Atlantyku rozbijają się o Reynisdrangar, palce skał wulkanicznych wznoszące się ku niebu tuż przy brzegu. Druga noc, tym razem spędzona w odległym miejscu w południowo-wschodniej Islandii, daje większe szanse na obserwację zorzy polarnej. Dzień 3: Wyprawa do jaskini lodowej i laguna lodowcowa Ten dzień zabierze Cię w głąb Parku Narodowego Vatnajökull. Spacer brzegiem Laguny Lodowej i po pokrytej lodem plaży zwanej Diamentem. Największą atrakcją całej wycieczki jest jaskinia lodowa. Wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia zabezpieczające, wskoczysz do super jeepa, który zabierze Cię do oszałamiającej naturalnej jaskini lodowej położonej pod największym lodowcem w Europie - Vatnajokull. Błękitna Jaskinia Lodowa naprawdę pokazuje ogromne siły islandzkiej przyrody, ponieważ powstają one naturalnie w lodowcach, gdy słodka woda zamarza podczas spadających zimowych temperatur. Co roku powstają nowe jaskinie, gdy lodowce zamarzają, topią się i ponownie zamarzają, przybierając różne kształty. Tego dnia zatrzymasz się także przy tradycyjnym kościele torfowym i jeszcze raz przyjrzysz się bazaltowym kolumnom podczas przerwy na poczęstunek w wiosce Vik.

Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

6. Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

Dowiedz się, jak Islandia produkuje zieloną, zrównoważoną energię na wystawie energii geotermalnej Hellisheiði w Selfoss. Ta wycieczka z przewodnikiem pozwoli Ci zobaczyć linie frontu pracy Islandii na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i historię energii geotermalnej w tym kraju. Twoje doświadczenie zaczyna się w elektrowni Hellisheiði, położonej około 20 minut od Reykjaviku. Elektrownia znajduje się pod górą Hengill i jest otoczona polami lawy, mchem i malowniczymi górskimi krajobrazami. Rozpocznij swoją samodzielną wycieczkę, przechodząc przez interaktywną wystawę z komentarzem z pouczającego przewodnika audio. Przekonaj się z pierwszej ręki, jak zielona, zrównoważona energia jest produkowana w największej jednomiejscowej elektrowni geotermalnej na świecie. W ramach wycieczki znajduje się przystanek w pokoju Carbfix, gdzie dowiesz się o współpracy zakładu z Carbfix. Carbfix to jedno z wiodących rozwiązań na kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie. Podczas wizyty korzystaj z platform widokowych wewnątrz wystawy, które pozwalają jeszcze lepiej przyjrzeć się pięknej islandzkiej przyrodzie. Możesz również zadać personelowi na miejscu wszelkie pytania, które możesz mieć podczas wycieczki.

Wycieczka konna w Reykjadalur (Dolina Gorących Źródeł)

7. Wycieczka konna w Reykjadalur (Dolina Gorących Źródeł)

Jeździmy w małych grupach i oferujemy osobistą i przyjazną obsługę! Trasa liczy około 7-10 km, w zależności od doświadczenia uczestników. Jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i dla tych z większym doświadczeniem, ponieważ możemy wybierać między trasami w okolicy. Będziemy jeździć po pięknej i gładkiej ścieżce wzdłuż doliny Reykjadalur, ta ścieżka jest przeznaczona dla grupy bardziej doświadczonych jeźdźców i początkujących, a będziesz cieszyć się naturalnymi ścieżkami jeździeckimi i wspaniałą scenerią do jazdy konnej, gdzie poznasz przyjaznego konia islandzkiego. Całkowity czas trwania wycieczki wynosi 2 godziny, około 1,5 godziny jazdy. dla początkujących i doświadczonych jeźdźców.

Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

8. Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

Twoja przygoda z Lava Falls zabierze Cię z utartej ścieżki w głąb jednej z największych lawowych rur na Islandii, znanej jako Raufarholshellir. Podczas swojej wycieczki odkryj wiele cudów podziemi i zobacz dowody na to, jak lawa płynęła tam ponad 5000 lat temu. Trasa prowadzi przez trudny teren, w tym duże skały i głazy. Przejście tego podziemnego cudu zajmuje średnio 3-4 godziny, opierając się na doświadczonym przewodniku i czołówkach. Po dotarciu do końca jaskini i źródła podziemnego przepływu zostaniesz nagrodzony widokiem niesamowitych wodospadów lawy - rzadkiej formacji lawy, którą można zobaczyć tylko w kilku miejscach na świecie. Ta wycieczka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przygody i widzi, jak pokonujesz łącznie ponad 1,3 kilometra w tunelu lawy, aby zobaczyć jego niesamowite kolory. Wycieczka odbywa się w małych grupach liczących maksymalnie 8 osób i jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika jaskiniowego.

Hveragerdi: Mega Zipline Experience

9. Hveragerdi: Mega Zipline Experience

Wybierz się na przejażdżkę tyrolką, wznosząc się nad pięknym "Czarnym Kanionem" w kierunku platformy lądowania, znajdującej się w pobliżu kawiarni Reykjadalur. Podczas tego ekscytującego doświadczenia będziesz jeździć w pozycji siedzącej w specjalnie zaprojektowanych uprzężach, osiągając prędkość do 90-100 km na godzinę. Znajdź się w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów, lecąc nad ziemią przez ponad 1 kilometr. Ta niesamowita aktywność jest pełna emocji i nie wymaga żadnych umiejętności, więc cała rodzina może do niej dołączyć.

eSIM Republika Południowej Afryki: Internetowy plan taryfowy 4G/5G

10. eSIM Republika Południowej Afryki: Internetowy plan taryfowy 4G/5G

Wyrusz w podróż przez oszałamiające krajobrazy i bogate dziedzictwo kulturowe Republiki Południowej Afryki, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy wybierasz się na safari w Parku Narodowym Krugera, odkrywasz tętniące życiem ulice Johannesburga, czy podziwiasz zapierające dech w piersiach widoki z Góry Stołowej w Kapsztadzie. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej południowoafrykańskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Hveragerdi – nasze najbardziej polecane atrakcje

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

Rozpocznij przygodę w tunelu lawowym Raufarhólshellir i odkryj jedną z najdłuższych i najbardziej znanych rur lawowych na Islandii. Ponieważ tunel jest dziełem natury, teren może być dość nierówny i trudny w manewrowaniu. Podążaj trasą kładki ze swoim przewodnikiem, wyjaśniając formacje geologiczne. Podziwiaj stale zmieniające się kolory, krajobraz i formacje geologiczne. Posłuchaj zabawnych opowieści o hollywoodzkich przygodach i innych ciekawych ciekawostek na temat historii jaskini. Ciesz się około 1 godziną czystej przygody.

Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na popołudniową wycieczkę po legendarnym islandzkim Złotym Kręgu podczas 8-godzinnej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Zobacz to, co najlepsze na południowym zachodzie, w tym spektakularny obszar Geysir, wodospad Gullfoss i Park Narodowy Þingvellir. Po odbiorze z wyznaczonego miejsca odbioru w centrum Reykjaviku przejazd do obszaru geotermalnego Geysir. Podziwiaj, jak aktywne gorące źródło Strokkur wyrzuca parującą wodę na wysokość 30 metrów co 8 minut. Kontynuuj zwiedzanie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Islandii przy wodospadzie Gullfoss („Golden Falls”). Poczuj mgiełkę wody lodowcowej rzeki Hvítá, która spada do głębokiej na 32 metry szczeliny. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji oddalają się w tempie kilku centymetrów rocznie. Þingvellir zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje wartości kulturowe w 2004 roku.  Przejedź przez islandzkie farmy podczas jazdy wokół Złotego Kręgu.

Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

Przeżyj piękno południowej Islandii podczas tej 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Przeglądaj Złoty Krąg, śpij w wiosce Hveragerði i podziwiaj moc Geysira Strokkura. Zobacz, jak fale rozbijają się o czarną piaszczystą plażę Reynisfjara i zrelaksuj się podczas opcjonalnego rejsu po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. Dzień 1: Rozpocznij swoją wycieczkę, odwiedzając najważniejsze atrakcje Złotego Kręgu. Odwiedź Park Narodowy Thingvellir, gdzie możesz stanąć jedną nogą w Europie, a drugą w Ameryce. Następnie zobacz Gullfoss, jeden z najbardziej imponujących wodospadów na Islandii, i podziwiaj Geysir Strokkur , który wybucha co 5-10 minut. Odkryj podobny do Marsa krajobraz Kerið, magiczne jezioro kraterowe o wspaniałej niebiesko-zielonej wodzie otoczone jasnoczerwoną glebą. Spędź noc w wiosce Hveragerði przed rozpoczęciem następnego dnia na południowym wybrzeżu. Odwiedź park geotermalny i spróbuj chleba pieczonego w gorącej ziemi, ugotuj jajka lub po prostu zrelaksuj się w kąpielach błotnych. Dzień 2: Odwiedź dwa wspaniałe wodospady na południowym wybrzeżu, Seljalandsfoss i Skógafoss, a także mniej znany wodospad Glufrabui. Przejedź pod wielkim wulkanem lodowca Eyjafjallajökull do czapy lodowca Mýrdalsjökull, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną wędrówkę po lodowcu. Zakończ swój drugi dzień na kultowej plaży Reynisfjara, gdzie morze rozbija się o czarne piaski. Podziwiaj wspaniałe, sześciokątne kolumny bazaltowe i czarne skały morskie. Odpocznij podczas noclegu w odległym hrabstwie Suðursveit. Dzień 3: Spędź czas, patrząc na majestatyczne lodowce i laguny, zanim udasz się do niesamowitej laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zanurz się w scenerii dzięki opcjonalnej wycieczce łodzią i zobacz foki pływające wokół ogromnych gór lodowych. Wreszcie ostatni przystanek znajduje się w kanionie rzeki Fjáðrárgljúfur. Pod koniec wycieczki wróć do Reykjaviku z szacowanym czasem przyjazdu o 21:15.

Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

Odkryj geotermalne i zamarznięte krajobrazy południowego wybrzeża Islandii podczas 3-dniowej wycieczki. Podziwiaj niesamowite wodospady i odkryj jaskinię lodową. Zachwyć się plażami z czarnym piaskiem lawy, spaceruj brzegiem laguny lodowcowej i poczuj dreszczyk emocji, napotykając spektakularne zjawiska geotermalne. Dzień 1: Złoty Krąg i krater wulkanu Kerið Pierwszego dnia odwiedzisz wszystkie najbardziej znane miejsca na Islandii, które tworzą Trasę Złotego Kręgu: Park Narodowy Þingvellir, Złoty Wodospad Gullfoss i obszar geotermalny Haukadalur, w którym znajduje się gejzer Strokkur. Przed udaniem się na noc do miejsca zakwaterowania odwiedzisz także jezioro w kraterze wulkanu Kerið. Spędzając noc w uroczej wiosce Hveragerði, można spacerować po Parku Geotermalnym lub nad wodospadem Reykjafoss w poszukiwaniu zorzy polarnej (jeśli warunki pogodowe sprzyjają). W Twoim hotelu znajdują się również geotermalne wanny z hydromasażem – pamiętaj, aby spakować strój kąpielowy i zakończyć dzień w słynnych islandzkich basenach geotermalnych! Nie ma lepszego sposobu na umilenie wieczoru niż kąpiel w ciepłej wodzie pełnej minerałów! Dzień 2: Południowe wybrzeże Islandii Drugi dzień rozpoczniemy od przejazdu przez południowe wybrzeże Islandii, aby dotrzeć do pierwszego celu – wodospadu Seljalandsfoss i pobliskiego ukrytego wodospadu Gljufrabui. Jedź dalej do wodospadu Skógafoss, aby zobaczyć, jak rzeka Skógá spada z wysokości 60 metrów w postaci potężnych kaskad. Po zobaczeniu trzech oszałamiających wodospadów przychodzi czas na spacer po słynnej na całym świecie plaży z czarnym piaskiem w Reynisfjara. Jak okiem sięgnąć, ciemne piaski wulkaniczne rozciągają się, a potężne fale Atlantyku rozbijają się o Reynisdrangar, palce skał wulkanicznych wznoszące się ku niebu tuż przy brzegu. Druga noc, tym razem spędzona w odległym miejscu w południowo-wschodniej Islandii, daje większe szanse na obserwację zorzy polarnej. Dzień 3: Wyprawa do jaskini lodowej i laguna lodowcowa Ten dzień zabierze Cię w głąb Parku Narodowego Vatnajökull. Spacer brzegiem Laguny Lodowej i po pokrytej lodem plaży zwanej Diamentem. Największą atrakcją całej wycieczki jest jaskinia lodowa. Wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia zabezpieczające, wskoczysz do super jeepa, który zabierze Cię do oszałamiającej naturalnej jaskini lodowej położonej pod największym lodowcem w Europie - Vatnajokull. Błękitna Jaskinia Lodowa naprawdę pokazuje ogromne siły islandzkiej przyrody, ponieważ powstają one naturalnie w lodowcach, gdy słodka woda zamarza podczas spadających zimowych temperatur. Co roku powstają nowe jaskinie, gdy lodowce zamarzają, topią się i ponownie zamarzają, przybierając różne kształty. Tego dnia zatrzymasz się także przy tradycyjnym kościele torfowym i jeszcze raz przyjrzysz się bazaltowym kolumnom podczas przerwy na poczęstunek w wiosce Vik.

Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

Dowiedz się, jak Islandia produkuje zieloną, zrównoważoną energię na wystawie energii geotermalnej Hellisheiði w Selfoss. Ta wycieczka z przewodnikiem pozwoli Ci zobaczyć linie frontu pracy Islandii na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i historię energii geotermalnej w tym kraju. Twoje doświadczenie zaczyna się w elektrowni Hellisheiði, położonej około 20 minut od Reykjaviku. Elektrownia znajduje się pod górą Hengill i jest otoczona polami lawy, mchem i malowniczymi górskimi krajobrazami. Rozpocznij swoją samodzielną wycieczkę, przechodząc przez interaktywną wystawę z komentarzem z pouczającego przewodnika audio. Przekonaj się z pierwszej ręki, jak zielona, zrównoważona energia jest produkowana w największej jednomiejscowej elektrowni geotermalnej na świecie. W ramach wycieczki znajduje się przystanek w pokoju Carbfix, gdzie dowiesz się o współpracy zakładu z Carbfix. Carbfix to jedno z wiodących rozwiązań na kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie. Podczas wizyty korzystaj z platform widokowych wewnątrz wystawy, które pozwalają jeszcze lepiej przyjrzeć się pięknej islandzkiej przyrodzie. Możesz również zadać personelowi na miejscu wszelkie pytania, które możesz mieć podczas wycieczki.

Wycieczka konna w Reykjadalur (Dolina Gorących Źródeł)

Wycieczka konna w Reykjadalur (Dolina Gorących Źródeł)

Jeździmy w małych grupach i oferujemy osobistą i przyjazną obsługę! Trasa liczy około 7-10 km, w zależności od doświadczenia uczestników. Jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i dla tych z większym doświadczeniem, ponieważ możemy wybierać między trasami w okolicy. Będziemy jeździć po pięknej i gładkiej ścieżce wzdłuż doliny Reykjadalur, ta ścieżka jest przeznaczona dla grupy bardziej doświadczonych jeźdźców i początkujących, a będziesz cieszyć się naturalnymi ścieżkami jeździeckimi i wspaniałą scenerią do jazdy konnej, gdzie poznasz przyjaznego konia islandzkiego. Całkowity czas trwania wycieczki wynosi 2 godziny, około 1,5 godziny jazdy. dla początkujących i doświadczonych jeźdźców.

Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

Twoja przygoda z Lava Falls zabierze Cię z utartej ścieżki w głąb jednej z największych lawowych rur na Islandii, znanej jako Raufarholshellir. Podczas swojej wycieczki odkryj wiele cudów podziemi i zobacz dowody na to, jak lawa płynęła tam ponad 5000 lat temu. Trasa prowadzi przez trudny teren, w tym duże skały i głazy. Przejście tego podziemnego cudu zajmuje średnio 3-4 godziny, opierając się na doświadczonym przewodniku i czołówkach. Po dotarciu do końca jaskini i źródła podziemnego przepływu zostaniesz nagrodzony widokiem niesamowitych wodospadów lawy - rzadkiej formacji lawy, którą można zobaczyć tylko w kilku miejscach na świecie. Ta wycieczka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przygody i widzi, jak pokonujesz łącznie ponad 1,3 kilometra w tunelu lawy, aby zobaczyć jego niesamowite kolory. Wycieczka odbywa się w małych grupach liczących maksymalnie 8 osób i jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika jaskiniowego.

Hveragerdi: Mega Zipline Experience

Hveragerdi: Mega Zipline Experience

Wybierz się na przejażdżkę tyrolką, wznosząc się nad pięknym "Czarnym Kanionem" w kierunku platformy lądowania, znajdującej się w pobliżu kawiarni Reykjadalur. Podczas tego ekscytującego doświadczenia będziesz jeździć w pozycji siedzącej w specjalnie zaprojektowanych uprzężach, osiągając prędkość do 90-100 km na godzinę. Znajdź się w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów, lecąc nad ziemią przez ponad 1 kilometr. Ta niesamowita aktywność jest pełna emocji i nie wymaga żadnych umiejętności, więc cała rodzina może do niej dołączyć.

eSIM Republika Południowej Afryki: Internetowy plan taryfowy 4G/5G

eSIM Republika Południowej Afryki: Internetowy plan taryfowy 4G/5G

Wyrusz w podróż przez oszałamiające krajobrazy i bogate dziedzictwo kulturowe Republiki Południowej Afryki, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy wybierasz się na safari w Parku Narodowym Krugera, odkrywasz tętniące życiem ulice Johannesburga, czy podziwiasz zapierające dech w piersiach widoki z Góry Stołowej w Kapsztadzie. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej południowoafrykańskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Często zadawane pytania dotyczące: Hveragerdi

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Hveragerdi

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Hveragerdi to:

Hveragerdi – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Hveragerdi: Najciekawsze atrakcje

Hveragerdi: Wycieczki i bilety

Islandia: Ciekawe miejsca

Hveragerdi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hveragerdi? Kliknij tutaj.

Hveragerdi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(6931 recenzji)

Bardzo duży problem z miejscem zbiórki..... Zmiana lokalizacji z rana... Byliśmy w porcie w pracy... Spóźniliśmy się na nasz autobus, było nas ponad 20 osób w różnych autobusach, przez Wbrew bardzo opiekowała się nami reaktywna osoba z firmy. Z naszej strony zamiast wyjechać o 9:00, wyjechaliśmy o 10:30. Bardzo fajna wycieczka, polecamy++++

Przewodnik Daniel był bardzo serdeczny. Bardzo szczegółowo wyjaśnił trasę. Kierowca autobusu również był doskonały. Objęli wszystkie miejsca zgodnie z planem.

Wycieczka była doskonale zorganizowana, a nasz przewodnik był najlepszym, jakiego mieliśmy w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Dziękuję za Twoją ofertę.

Piękny dzień! Islandia jest taka malownicza. Dave był świetnym przewodnikiem z dużą wiedzą o Islandii. Był bardzo przyjazny. Świetny kierowca.

Dziękuję Dave'owi, Louisowi i małemu Jeffowi za ten wspaniały dzień. Wizyty na górze i ze słońcem.