Hveragerdi – nasze najbardziej polecane atrakcje

Reykjavik: całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu z kraterem Kerid

1. Reykjavik: całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

2. Tunel lawowy Raufarhólshellir: wyprawa pod ziemię

Rozpocznij przygodę w tunelu lawowym Raufarhólshellir i odkryj jedną z najdłuższych i najbardziej znanych rur lawowych na Islandii. Ponieważ tunel jest dziełem natury, teren może być dość nierówny i trudny w manewrowaniu. Podążaj trasą kładki ze swoim przewodnikiem, wyjaśniając formacje geologiczne. Podziwiaj stale zmieniające się kolory, krajobraz i formacje geologiczne. Posłuchaj zabawnych opowieści o hollywoodzkich przygodach i innych ciekawych ciekawostek na temat historii jaskini. Ciesz się około 1 godziną czystej przygody.

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Złotym Kręgu

3. Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Złotym Kręgu

Wybierz się na popołudniową wycieczkę po legendarnym islandzkim Złotym Kręgu podczas 8-godzinnej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Zobacz to, co najlepsze na południowym zachodzie, w tym spektakularny obszar Geysir, wodospad Gullfoss i Park Narodowy Þingvellir. Po odbiorze z wyznaczonego miejsca odbioru w centrum Reykjaviku przejazd do obszaru geotermalnego Geysir. Podziwiaj, jak aktywne gorące źródło Strokkur wyrzuca parującą wodę na wysokość 30 metrów co 8 minut. Kontynuuj zwiedzanie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Islandii przy wodospadzie Gullfoss („Golden Falls”). Poczuj mgiełkę wody lodowcowej rzeki Hvítá, która spada do głębokiej na 32 metry szczeliny. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji oddalają się w tempie kilku centymetrów rocznie. Þingvellir zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje wartości kulturowe w 2004 roku.  Przejedź przez islandzkie farmy podczas jazdy wokół Złotego Kręgu.

Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

4. Z Reykjaviku: 3-dniowa zimowa wycieczka po południowym wybrzeżu z jaskinią lodową

Odkryj geotermalne i zamarznięte krajobrazy południowego wybrzeża Islandii podczas 3-dniowej wycieczki. Podziwiaj niesamowite wodospady i odkryj jaskinię lodową. Zachwyć się plażami z czarnym piaskiem lawy, spaceruj brzegiem laguny lodowcowej i poczuj dreszczyk emocji, napotykając spektakularne zjawiska geotermalne. Dzień 1: Złoty Krąg i krater wulkanu Kerið Pierwszego dnia odwiedzisz wszystkie najbardziej znane miejsca na Islandii, które tworzą Trasę Złotego Kręgu: Park Narodowy Þingvellir, Złoty Wodospad Gullfoss i obszar geotermalny Haukadalur, w którym znajduje się gejzer Strokkur. Przed udaniem się na noc do miejsca zakwaterowania odwiedzisz także jezioro w kraterze wulkanu Kerið. Spędzając noc w uroczej wiosce Hveragerði, można spacerować po Parku Geotermalnym lub nad wodospadem Reykjafoss w poszukiwaniu zorzy polarnej (jeśli warunki pogodowe sprzyjają). W Twoim hotelu znajdują się również geotermalne wanny z hydromasażem – pamiętaj, aby spakować strój kąpielowy i zakończyć dzień w słynnych islandzkich basenach geotermalnych! Nie ma lepszego sposobu na umilenie wieczoru niż kąpiel w ciepłej wodzie pełnej minerałów! Dzień 2: Południowe wybrzeże Islandii Drugi dzień rozpoczniemy od przejazdu przez południowe wybrzeże Islandii, aby dotrzeć do pierwszego celu – wodospadu Seljalandsfoss i pobliskiego ukrytego wodospadu Gljufrabui. Jedź dalej do wodospadu Skógafoss, aby zobaczyć, jak rzeka Skógá spada z wysokości 60 metrów w postaci potężnych kaskad. Po zobaczeniu trzech oszałamiających wodospadów przychodzi czas na spacer po słynnej na całym świecie plaży z czarnym piaskiem w Reynisfjara. Jak okiem sięgnąć, ciemne piaski wulkaniczne rozciągają się, a potężne fale Atlantyku rozbijają się o Reynisdrangar, palce skał wulkanicznych wznoszące się ku niebu tuż przy brzegu. Druga noc, tym razem spędzona w odległym miejscu w południowo-wschodniej Islandii, daje większe szanse na obserwację zorzy polarnej. Dzień 3: Wyprawa do jaskini lodowej i laguna lodowcowa Ten dzień zabierze Cię w głąb Parku Narodowego Vatnajökull. Spacer brzegiem Laguny Lodowej i po pokrytej lodem plaży zwanej Diamentem. Największą atrakcją całej wycieczki jest jaskinia lodowa. Wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia zabezpieczające, wskoczysz do super jeepa, który zabierze Cię do oszałamiającej naturalnej jaskini lodowej położonej pod największym lodowcem w Europie - Vatnajokull. Błękitna Jaskinia Lodowa naprawdę pokazuje ogromne siły islandzkiej przyrody, ponieważ powstają one naturalnie w lodowcach, gdy słodka woda zamarza podczas spadających zimowych temperatur. Co roku powstają nowe jaskinie, gdy lodowce zamarzają, topią się i ponownie zamarzają, przybierając różne kształty. Tego dnia zatrzymasz się także przy tradycyjnym kościele torfowym i jeszcze raz przyjrzysz się bazaltowym kolumnom podczas przerwy na poczęstunek w wiosce Vik.

Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

5. Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

Przeżyj piękno południowej Islandii podczas tej 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Przeglądaj Złoty Krąg, śpij w wiosce Hveragerði i podziwiaj moc Geysira Strokkura. Zobacz, jak fale rozbijają się o czarną piaszczystą plażę Reynisfjara i zrelaksuj się podczas opcjonalnego rejsu po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. Dzień 1: Rozpocznij swoją wycieczkę, odwiedzając najważniejsze atrakcje Złotego Kręgu. Odwiedź Park Narodowy Thingvellir, gdzie możesz stanąć jedną nogą w Europie, a drugą w Ameryce. Następnie zobacz Gullfoss, jeden z najbardziej imponujących wodospadów na Islandii, i podziwiaj Geysir Strokkur , który wybucha co 5-10 minut. Odkryj podobny do Marsa krajobraz Kerið, magiczne jezioro kraterowe o wspaniałej niebiesko-zielonej wodzie otoczone jasnoczerwoną glebą. Spędź noc w wiosce Hveragerði przed rozpoczęciem następnego dnia na południowym wybrzeżu. Odwiedź park geotermalny i spróbuj chleba pieczonego w gorącej ziemi, ugotuj jajka lub po prostu zrelaksuj się w kąpielach błotnych. Dzień 2: Odwiedź dwa wspaniałe wodospady na południowym wybrzeżu, Seljalandsfoss i Skógafoss, a także mniej znany wodospad Glufrabui. Przejedź pod wielkim wulkanem lodowca Eyjafjallajökull do czapy lodowca Mýrdalsjökull, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną wędrówkę po lodowcu. Zakończ swój drugi dzień na kultowej plaży Reynisfjara, gdzie morze rozbija się o czarne piaski. Podziwiaj wspaniałe, sześciokątne kolumny bazaltowe i czarne skały morskie. Odpocznij podczas noclegu w odległym hrabstwie Suðursveit. Dzień 3: Spędź czas, patrząc na majestatyczne lodowce i laguny, zanim udasz się do niesamowitej laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zanurz się w scenerii dzięki opcjonalnej wycieczce łodzią i zobacz foki pływające wokół ogromnych gór lodowych. Wreszcie ostatni przystanek znajduje się w kanionie rzeki Fjáðrárgljúfur. Pod koniec wycieczki wróć do Reykjaviku z szacowanym czasem przyjazdu o 21:15.

Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

6. Elektrownia geotermalna Hellisheiði: wystawa z wycieczką audio

Dowiedz się, jak Islandia produkuje zieloną, zrównoważoną energię na wystawie energii geotermalnej Hellisheiði w Selfoss. Ta wycieczka z przewodnikiem pozwoli Ci zobaczyć linie frontu pracy Islandii na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i historię energii geotermalnej w tym kraju. Twoje doświadczenie zaczyna się w elektrowni Hellisheiði, położonej około 20 minut od Reykjaviku. Elektrownia znajduje się pod górą Hengill i jest otoczona polami lawy, mchem i malowniczymi górskimi krajobrazami. Rozpocznij swoją samodzielną wycieczkę, przechodząc przez interaktywną wystawę z komentarzem z pouczającego przewodnika audio. Przekonaj się z pierwszej ręki, jak zielona, zrównoważona energia jest produkowana w największej jednomiejscowej elektrowni geotermalnej na świecie. W ramach wycieczki znajduje się przystanek w pokoju Carbfix, gdzie dowiesz się o współpracy zakładu z Carbfix. Carbfix to jedno z wiodących rozwiązań na kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie. Podczas wizyty korzystaj z platform widokowych wewnątrz wystawy, które pozwalają jeszcze lepiej przyjrzeć się pięknej islandzkiej przyrodzie. Możesz również zadać personelowi na miejscu wszelkie pytania, które możesz mieć podczas wycieczki.

Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

7. Raufarhólshellir: Wycieczka przygodowa do wodospadów lawy

Twoja przygoda z Lava Falls zabierze Cię z utartej ścieżki w głąb jednej z największych lawowych rur na Islandii, znanej jako Raufarholshellir. Podczas swojej wycieczki odkryj wiele cudów podziemi i zobacz dowody na to, jak lawa płynęła tam ponad 5000 lat temu. Trasa prowadzi przez trudny teren, w tym duże skały i głazy. Przejście tego podziemnego cudu zajmuje średnio 3-4 godziny, opierając się na doświadczonym przewodniku i czołówkach. Po dotarciu do końca jaskini i źródła podziemnego przepływu zostaniesz nagrodzony widokiem niesamowitych wodospadów lawy - rzadkiej formacji lawy, którą można zobaczyć tylko w kilku miejscach na świecie. Ta wycieczka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przygody i widzi, jak pokonujesz łącznie ponad 1,3 kilometra w tunelu lawy, aby zobaczyć jego niesamowite kolory. Wycieczka odbywa się w małych grupach liczących maksymalnie 8 osób i jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika jaskiniowego.

Ölfus: Wycieczka konna

8. Ölfus: Wycieczka konna

Jeździmy w małych grupach i oferujemy osobistą i przyjazną obsługę! Ta trasa ma około 7-10 km, w zależności od doświadczenia jeźdźców. Nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla tych z większym doświadczeniem, ponieważ mamy do wyboru trasy w okolicy. Albo pojedziemy piękną i gładką ścieżką jeździecką wzdłuż góry Ingólfsfjall, ta ścieżka jest dla grupy bardziej doświadczonych jeźdźców i początkujących, a ty będziesz cieszyć się naturalnymi ścieżkami jeździeckimi i wspaniałymi warunkami do jazdy konnej, gdzie poznasz przyjacielski koń islandzki. Całkowity czas trwania wycieczki to 2,5 godziny, około 1,5-2 godziny jazdy. dla początkujących i doświadczonych jeźdźców.

Z Reykjaviku: 2-dniowa wycieczka na południowe wybrzeże i wędrówka po lodowcu

9. Z Reykjaviku: 2-dniowa wycieczka na południowe wybrzeże i wędrówka po lodowcu

Ta ekscytująca dwudniowa wycieczka rozpoczyna się malowniczą przejażdżką do Parku Narodowego Þingvellir. Zobaczysz gigantyczną lukę między euroazjatycką i amerykańską płytą tektoniczną i dowiesz się, jak najstarszy parlament świata rządził Islandią przez tysiąc lat! Następnie udamy się do kolorowego obszaru geotermalnego Geysir. Zobaczysz fontanny wrzącej wody wystrzeliwujące wysoko w niebo co kilka minut, przechodząc między syczącymi gorącymi garnkami i otworami wentylacyjnymi pary! Naszym następnym przystankiem jest Gullfoss, gdzie zobaczysz oszałamiający dwupoziomowy wodospad z grzmotem przekraczającym 30 metrów w głębokim kanionie. Ryczące „Gold Falls” tworzą w słoneczne dni warstwy sprayu i tęczy, więc dostaniesz tutaj fantastyczne zdjęcia! Następnie zobaczysz wielokolorowy krater wulkanu w Kerið. Pokryty czerwoną ziemią i aksamitnie zielonymi mchami, z jasnoniebieskim jeziorem, tworzy bajeczną mieszankę kolorów! Zatrzymamy się na noc w Hveragerði, maleńkim miasteczku na południowym wybrzeżu słynącym ze szklarni geotermalnych i siedzącego na Grzbiecie Śródatlantyckim, gdzie możesz stać jednocześnie na dwóch kontynentach! Drugi dzień zaczyna się od trzech wspaniałych wodospadów, zaczynając od Seljalandsfoss. Lodowata woda z roztopów spływa wąską wstęgą wody ponad 60 metrów od wulkanu. Możesz nawet przejść przez jaskinię, aby zobaczyć upadki od tyłu! W pobliżu znajduje się Skógafoss, kolejna spektakularna kaskada o wysokości 60 metrów, znana z występów w hollywoodzkich filmach i programach telewizyjnych, takich jak „Gra o tron”. Jeśli jest słoneczny dzień, zobaczysz tu tęcze! Najważniejszym punktem drugiego dnia jest wycieczka do Sólheimajokull na niezapomnianą wędrówkę po lodowcu. Ten łatwo dostępny jęzor lodowca pozwala zobaczyć te fascynujące formacje lodowe z bliska! Wycieczka kończy się wizytą na słynnej czarnej plaży Reynisfjara. Marzenie fotografa, będziesz zachwycony niekończącymi się piaskami wulkanicznymi, oszałamiającymi bazaltowymi kolumnami, potężnymi falami Atlantyku i postrzępionymi stosami morskimi Reynisdrangar. Idealne zakończenie niezapomnianej podróży!

Złoty krąg: prywatna wycieczka jednodniowa

10. Złoty krąg: prywatna wycieczka jednodniowa

Naszym pierwszym przystankiem jest Hveragerði, miasto otoczone obszarami geotermalnymi, gdzie ludzie pracują w branży energetycznej z nowymi technologiami. Następnym przystankiem jest Kerið, jeden z kilku kraterów wulkanicznych w zachodniej strefie Zolcanic. Odwiedzimy również kościół Skálholt, miejsce historyczne, które oferuje spokojną scenerię, podczas gdy nasz przewodnik opowie Ci o historii tego obszaru. Następnie odwiedzisz obszar Geysir w Haukadal, gdzie możesz zobaczyć gejzery, gorące źródła, otwory parowe i przerażające niebieskie algi. W szczególności Churn jest jednym z największych i najpotężniejszych gejzerów i wybucha prawie co 5 minut. Nasz ostatni przystanek zaprowadzi nas do Thingvellir, gdzie ustanowiono islandzki parlament – pierwszy tego rodzaju na świecie w 1000 roku. W Thingvellir zobaczysz, jak ziemia jest bardzo powoli rozrywana przez północnoamerykańską i euroazjatycką płytę tektoniczną, i będziesz mógł stanąć tam, gdzie osadnicy wikingowie przez stulecia rządzili prawem tej ziemi. Ciesz się zwiedzaniem wszystkich tych atrakcji w zaciszu naszego pojazdu, z dobrze poinformowanym przewodnikiem i we własnym tempie podczas prywatnej wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hveragerdi

Hveragerdi
Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Hveragerdi: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Hveragerdi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hveragerdi? Kliknij tutaj.

Hveragerdi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 6931 opinii

Zawiodłem się na tej wycieczce. Nie tylko zobaczyłem najpiękniejsze krajobrazy, jakie można sobie wyobrazić, ale także wiele nauczyłem się od przewodnika o historii kraju i jego wizji na przyszłość. Ona (przepraszam, nie pamiętam nazwiska przewodnika, ale miała niebieskie włosy) była najbardziej interesująca i wykonała naprawdę świetną robotę, przekazując swoją rozległą wiedzę na temat tego obszaru i jego znaczenia geologicznego - z kilkoma uroczymi humorystycznymi anegdotami! W sumie podróż była spektakularna. Już kilka razy korzystałem z przewodnika i za każdym razem miałem wyjątkową obsługę. Jestem samotnym podróżnikiem, więc tego rodzaju zorganizowana wycieczka bardzo mi odpowiada.

Osobiście polecam tę wycieczkę każdemu! Nasza przewodniczka (Monika) zapewniała nam rozrywkę po drodze, jednocześnie dzieląc się informacjami o Islandii, a nawet dzieląc się muzyką podczas długiej trasy, która idealnie pasowała do nastroju. To było wspaniałe doświadczenie i niezapomniane wspomnienie w naszej podróży na Islandię.

a wonderful trip, unbelievably beautiful views, the guide told about everything in an interesting, friendly, funny, exhaustive way, interweaving words with Icelandic music, which was an interesting and good idea. A nice and unforgettable trip, everything great, thanks ☺️

Wspaniała wycieczka! W jeden dzień zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc, przewodnik był bardzo kompetentny a przy okazji zabawny. Super opcja dla kogoś kto nie chce wynajmować samochodu.

Świetna wycieczka. Teren gejzerów niesamowity, przy słonecznej pogodzie wychodzą piękne zdjęcia.