Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Húsavík

Húsavík – nasze najbardziej polecane atrakcje

Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

1. Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

Wyrusz w rejs w poszukiwaniu wielorybów w Húsavík z komentarzem na żywo. Podziwiaj naturalne piękno zatoki Skjálfandi i zbliż się do wielorybów, delfinów i ptaków morskich. Płyń wzdłuż północnego wybrzeża Islandii tradycyjną dębową łodzią z lekkimi przekąskami i ciepłym kombinezonem wliczonymi w cenę. Obserwuj dużą różnorodność zwierząt morskich w zatoce Skjálfandi. Weź udział w spokojnym, bezpiecznym rejsie w islandzkim statku dębowym i wypij kubek gorącej czekolady z cynamonowymi bułeczkami w drodze powrotnej. Ta wycieczka w obie strony to autentyczna przygoda w towarzystwie pionierów tego typu turystyki w Islandii. Dzięki ciekawemu komentarzowi przewodnika dowiesz się, dlaczego Húsavík stał się islandzką stolicą obserwacji wielorybów.

Z Húsavík: Tradycyjna wycieczka z obserwacją wielorybów

2. Z Húsavík: Tradycyjna wycieczka z obserwacją wielorybów

Wejdź na pokład tradycyjnej islandzkiej łodzi dębowej i przeżyj tradycyjną wycieczkę obserwującą wieloryby z europejskiej stolicy obserwacji wielorybów w Húsavík. Utrzymuj ciepło i suchość dzięki wysokiej jakości kombinezonom i płaszczom przeciwdeszczowym. Wypłyń do zatoki i przygotuj się na zachwycenie dziełem Matki Natury. Twój wyspecjalizowany przewodnik przeprowadzi demonstrację bezpieczeństwa na pokładzie łodzi, a następnie nakarmi Cię komentarzem na żywo na temat wszystkich atrakcji, które napotkasz. Zatoka Skjálfandi słynie z bogatej przyrody, w tym wielu rodzajów, kształtów i rozmiarów wielorybów. Uważaj na akrobatyczne humbaki i gigantyczne płetwale błękitne. Jest to dzika przyroda, a zatem nieprzewidywalna, ale szanse na zobaczenie wielorybów w ich naturalnym środowisku są bardzo duże. Popłyń z powrotem do portu Húsavík i podziwiaj wspaniałe krajobrazy.

Húsavík: Safari z wielorybami i wycieczka na wyspę maskonurów

3. Húsavík: Safari z wielorybami i wycieczka na wyspę maskonurów

Wyrusz z Húsavíku na wycieczkę z przewodnikiem z obserwacją wielorybów na wyspę maskonurów. Podziwiaj widoki tej wyspy podczas rejsu łodzią motorową i poznaj lokalne życie morskie i maskonury od doświadczonego przewodnika. Po założeniu ciepłego kombinezonu ochronnego i kamizelki ratunkowej wejdź na pokład nowoczesnej łodzi motorowej RIB, aby rozpocząć ekscytującą przygodę. Udaj się w piękne okolice zatoki Skjálfandi, podczas gdy Twój wyspecjalizowany przewodnik zademonstruje bezpieczeństwo na pokładzie i opowie na żywo na temat zabytków napotkanych po drodze. Twoja pierwsza wizyta odbędzie się na Wyspie Maskonurów w okresie gniazdowania (od 15 kwietnia do około 20 sierpnia), gdzie możesz obserwować tysiące maskonurów o kolorowych dziobach, często nazywanych „klaunami oceanu”. Duża prędkość Twojej łodzi sprawi, że bardziej prawdopodobne jest, że zauważysz niektóre większe wieloryby, takie jak majestatyczne płetwale błękitne i akrobatyczne humbaki. Oglądanie wielorybów w ich naturalnym środowisku z łodzi motorowej RIB to wyjątkowe przeżycie.

Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

4. Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

Wyrusz w podróż, aby odkryć fantastyczny świat wielorybów w ich naturalnym środowisku podczas rejsu łodzią obserwującą wieloryby z Húsavik. Ciesz się ciepłem i gościnnością rodzinnej firmy, ucząc się o tych fantastycznych ssakach od ekspertów i miłośników zwierząt. Rozpocznij swoją wycieczkę, kierując się na zachód w kierunku Kinnarfjöll, mijając najlepsze miejsce do obserwacji wielorybów w zatoce Skjalfandi. Dowiedz się, w jaki sposób wody wokół Húsavik są domem dla kilku gatunków waleni, w tym bardziej powszechnych humbaków i płetwali karłowatych oraz rzadszych gości, takich jak płetwale błękitne, płetwale i orki. Wypatruj też delfinów białonosych i morświnów. Te wspaniałe stworzenia są warte zobaczenia. Oprócz obserwowania wielorybów, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na dramatyczne islandzkie wybrzeże i szansę zobaczenia innych organizmów morskich, takich jak foki i ptaki morskie. Słuchaj swoich kompetentnych przewodników, którzy oferują bogactwo informacji na temat wielorybów, ich siedlisk i innych organizmów morskich.

Husavík: Bilet wstępu do łaźni geotermalnych GeoSea

5. Husavík: Bilet wstępu do łaźni geotermalnych GeoSea

Dzięki temu biletowi możesz kąpać się w relaksujących, ciepłych wodach geotermalnych łaźni GeoSea. Zanurz mięśnie w bogatej wodzie morskiej, wypij drinka z baru w basenie i podziwiaj wspaniałe widoki na islandzką przyrodę. Udaj się do Husaviku, aby odwiedzić piękne łaźnie geotermalne GeoSea. Wejdź do ciepłej, bogatej w minerały wody morskiej ogrzewanej przez jądro Ziemi. Pływając w łaźniach, siedząc na klifie z widokiem na zatokę Skjálfandi i koło podbiegunowe, wypatruj wielorybów i kultowej zorzy polarnej. Rozmawiaj z mieszkańcami i turystami, ponieważ woda o temperaturze 38-39°C rozluźnia mięśnie, stymuluje krążenie w ciele i odmładza skórę. Zrób sobie przerwę od wody, aby odwiedzić łaźnię parową, aby złagodzić stres i uspokoić zmysły. Podpłyń do baru i zafunduj sobie orzeźwiający napój bezalkoholowy lub napój alkoholowy, pływając i ciesząc się widokiem. Przed wyjściem zmyj się pod prysznicem dostarczonym żelem pod prysznic, szamponem i odżywką do włosów od islandzkiej firmy Sóley Organics zajmującej się pielęgnacją skóry naturalnej.

Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

6. Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

Zabierz ciepłe ubrania i przygotuj się na prawdziwą przygodę! Wycieczka rozpoczyna się rejsem do pięknej zatoki Skjálfandi. Wiadomo, że na tym obszarze żyje wiele gatunków wielorybów. Na przykład humbak, wieloryb karłowaty, delfin białodzioby, morświny… Ponad 10 różnych gatunków odwiedza Skjálfandi każdego roku! Szybkie łodzie RIB zwiększają prawdopodobieństwo bliskiego spotkania z gigantami, będąc w stanie przejechać ogromne ilości mil podczas podróży. Ponadto, gdy na pokładzie jest tylko 12 lub mniej pasażerów, rywalizacja o najlepszy widok na pokładzie jest z pewnością wyeliminowana. Wśród miejsc odwiedzimy Lundey (Puffin Island)*, znane z dużej ilości popularnego ptaka. Pasażerowie zobaczą również półwysep Tjörnes, znany ze swoich skamielin, z których najstarsza ma dwa miliony lat! Ta wycieczka obejmuje doświadczonego przewodnika obserwującego wieloryby, kapitana na pokładzie, ciepły wodoodporny kombinezon i kamizelkę ratunkową. Zabierz ze sobą czapkę i rękawiczki – w zatoce może być dość zimno! To kiedy do nas dołączysz? *Sezon na maskonury trwa ok. 15 kwietnia – 20 sierpnia. Poza tą porą roku nasze wycieczki są dostępne wyłącznie dla Big Whales!

Húsavík: Rejs z obserwacją wielorybów i wycieczka z przewodnikiem po maskonurach

7. Húsavík: Rejs z obserwacją wielorybów i wycieczka z przewodnikiem po maskonurach

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki tradycyjną dębową łodzią możesz odkryć wspaniałą przyrodę Zatoki Skjálfandi, obserwując wieloryby, delfiny i maskonury, a także inne ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Podziwiaj Puffin Island, dom tysięcy maskonurów, ciesząc się płynną, bezpieczną żeglugą tradycyjnym islandzkim dębowym statkiem. Na koniec zafunduj sobie filiżankę gorącego kakao i bułeczki cynamonowe podczas tej autentycznej przygody z dziką przyrodą, która jest odpowiednia dla całej rodziny.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

8. Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobną wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi instalacji aplikacji i przewodnika! Możesz zignorować wiadomość e-mail z biletem z Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi Iceland otrzymasz wszystkie informacje, które w innym przypadku przekazałby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje on nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, wyspy Westman, wschodnie i zachodnie fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

9. Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

Poznaj najważniejsze atrakcje przyrodnicze wzdłuż islandzkiej Trasy Diamentowego Kręgu podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Akureyri. Zobacz wodospady w Dettifoss, odwiedź uroczą nadmorską wioskę Húsavík i wiele więcej. Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu na terminalu statków wycieczkowych w Akureyri i przygotuj się na cały dzień zwiedzania. Twój pierwszy przystanek, wodospad Goðafoss. Podziwiaj potężne wodospady i obserwuj, jak woda spada kaskadą z wysokości 12 metrów. Wykorzystaj w pełni szlaki piesze, podziwiając widoki na wodospady z kilku różnych punktów widokowych. Następnie udaj się do kanionu Ásbyrgi, doliny w kształcie podkowy otoczonej pionowymi klifami, a następnie udaj się do wodospadu Dettifoss, drugiego co do wielkości wodospadu na Islandii pod względem objętości. > Zrób sobie przerwę od dramatycznych krajobrazów Islandii, odwiedzając idylliczną wioskę Húsavík i zobacz miejski kościół. Położony w samym sercu wioski, ten mały drewniany kościółek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Wskocz z powrotem na pokład autobusu i udaj się do punktu widokowego na klifie Tjörnes na północ od Húsavík, aby podziwiać fantastyczne panoramiczne widoki na morze i fiord Öxarfjörður. Stąd udaj się do obszaru gorących źródeł Námaskarð, aby dowiedzieć się o starożytnych erupcjach wulkanów w tym kraju i zobaczyć na własne oczy wpływ trwającej aktywności geotermalnej. Zakończ wycieczkę, mijając kultowe jezioro Mývatn, słynące z piękna i dziwnego krajobrazu, w drodze powrotnej do terminalu statków wycieczkowych, gdzie dobiegnie końca Twoja islandzka przygoda.

Húsavík: Obserwacja wielorybów na łodzi z dębu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla

10. Húsavík: Obserwacja wielorybów na łodzi z dębu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla

Oryginalna wycieczka z obserwacją wielorybów jest teraz dostępna bez emisji dwutlenku węgla. Lokalny touroperator przyjął aktywną politykę środowiskową opartą na idei zrównoważonego rozwoju. W 2015 roku stała się pierwszą na świecie firmą zajmującą się obserwacją wielorybów, która zaoferowała obserwację wielorybów neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. We współpracy z kilkoma innymi podmiotami opracowano unikalny hybrydowy układ napędowy, który umożliwia napędzanie statku energią odnawialną zamiast paliw kopalnych. Przeżyj wycieczkę łodzią neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i odkryj wspaniałą przyrodę Zatoki Skjálfandi, obserwując wieloryby, delfiny i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Ciesz się płynną żeglugą i zafunduj sobie filiżankę gorącego kakao i cynamonowych bułeczek. Dołącz do wycieczki i przeżyj autentyczną przygodę z dziką przyrodą z pionierami obserwacji wielorybów na Islandii.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Húsavík: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Húsavík? Kliknij tutaj.

Húsavík: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2857 recenzji)

Nasza wycieczka była naprawdę piękna, widzieliśmy dwa wieloryby i kilka delfinów. Kapitan łodzi mógł szanować zwierzęta, nie podchodząc zbyt blisko. Problemem były inne łodzie: małe łódki, które dosłownie płynęły w stronę wielorybów, nieustannie zmuszając je do ucieczki (i myślę, że je strasząc). Uważam, że takie osoby należy zgłaszać.

Widzieliśmy ponad 20 humbaków. Przewodnik zawsze zwracał na to uwagę bezpośrednio. W pewnym momencie nie wiedzieliśmy, gdzie szukać najpierw, bo było ich tak dużo. W drodze powrotnej zapraszamy na gorącą czekoladę i bułkę cynamonową – świetne połączenie. Dziękuję za wyjątkowe przeżycie.

Przewodnicy byli bardzo mili. Gorąco polecamy wycieczkę, a na zakończenie przed przybyciem do portu otrzymasz gorącą czekoladę z bułeczką cynamonową. Oczywiście ubierz się ciepło, bo jest bardzo, bardzo zimno. Dają ci ubrania :)

Dobrze zorganizowane. Zarówno mówiący po niemiecku jak i po angielsku. Odpowiedzialny za zapewnienie bezpłatnego kombinezonu, a na pokładzie są nawet gorące bułeczki kakaowe i cynamonowe.

Doskonała aktywność ze świetnym przewodnikiem. Długo mogliśmy cieszyć się widokiem wielorybów.