Húsavík – nasze najbardziej polecane atrakcje

Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

1. Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

Wyrusz w rejs w poszukiwaniu wielorybów w Húsavík z komentarzem na żywo. Podziwiaj naturalne piękno zatoki Skjálfandi i zbliż się do wielorybów, delfinów i ptaków morskich. Płyń wzdłuż północnego wybrzeża Islandii tradycyjną dębową łodzią z lekkimi przekąskami i ciepłym kombinezonem wliczonymi w cenę. Obserwuj dużą różnorodność zwierząt morskich w zatoce Skjálfandi. Weź udział w spokojnym, bezpiecznym rejsie w islandzkim statku dębowym i wypij kubek gorącej czekolady z cynamonowymi bułeczkami w drodze powrotnej. Ta wycieczka w obie strony to autentyczna przygoda w towarzystwie pionierów tego typu turystyki w Islandii. Dzięki ciekawemu komentarzowi przewodnika dowiesz się, dlaczego Húsavík stał się islandzką stolicą obserwacji wielorybów.

Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

2. Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

Wyrusz w podróż, aby odkryć fantastyczny świat wielorybów w ich naturalnym środowisku podczas rejsu łodzią obserwującą wieloryby z Húsavik. Ciesz się ciepłem i gościnnością rodzinnej firmy, ucząc się o tych fantastycznych ssakach od ekspertów i miłośników zwierząt. Rozpocznij swoją wycieczkę, kierując się na zachód w kierunku Kinnarfjöll, mijając najlepsze miejsce do obserwacji wielorybów w zatoce Skjalfandi. Dowiedz się, w jaki sposób wody wokół Húsavik są domem dla kilku gatunków waleni, w tym bardziej powszechnych humbaków i płetwali karłowatych oraz rzadszych gości, takich jak płetwale błękitne, płetwale i orki. Wypatruj też delfinów białonosych i morświnów. Te wspaniałe stworzenia są warte zobaczenia. Oprócz obserwowania wielorybów, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na dramatyczne islandzkie wybrzeże i szansę zobaczenia innych organizmów morskich, takich jak foki i ptaki morskie. Słuchaj swoich kompetentnych przewodników, którzy oferują bogactwo informacji na temat wielorybów, ich siedlisk i innych organizmów morskich.

Húsavík: wielorybie safari i wyspa Lundey

3. Húsavík: wielorybie safari i wyspa Lundey

Po otrzymaniu ciepłego kombinezonu i kamizelki ratunkowej wejdziesz na pokład nowoczesnej łodzi motorowej RIB, aby rozpocząć swoją ekscytującą przygodę. Udaj się do pięknych okolic zatoki Skjálfandi podczas, gdy doświadczony przewodnik zademonstruje procedury bezpieczeństwa na łodzi, i zapewni komentarz na żywo podczas miejsc mijanych w drodze. Pierwszym przystankiem będzie wyspa Puffin w okresie gniazdowania maskonurów (15 kwietnia - 20 sierpnia), gdzie można obserwować tysiące kolorowych maskonurów, często nazywanych "Klaunami Oceanu". Wysokie obroty łodzi sprawią, że spotkanie niektórych z większych wielorybów, jak np. majestatycznego płetwala błękitnego i wesołe humbaki będzie bardziej prawdopodobne. Oglądanie wielorybów w ich naturalnym środowisku z łodzi motorowej RIB jest wyjątkowym przeżyciem. Na zakończenie wycieczki, ciesz się małą niespodzianką od miejscowego winiarza.

Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

4. Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

Zabierz ciepłe ubrania i przygotuj się na prawdziwą przygodę! Wycieczka rozpoczyna się rejsem do pięknej zatoki Skjálfandi. Wiadomo, że na tym obszarze żyje wiele gatunków wielorybów. Na przykład humbak, wieloryb karłowaty, delfin białodzioby, morświny… Ponad 10 różnych gatunków odwiedza Skjálfandi każdego roku! Szybkie łodzie RIB zwiększają prawdopodobieństwo bliskiego spotkania z gigantami, będąc w stanie przejechać ogromne ilości mil podczas podróży. Ponadto, gdy na pokładzie jest tylko 12 lub mniej pasażerów, rywalizacja o najlepszy widok na pokładzie jest z pewnością wyeliminowana. Wśród miejsc odwiedzimy Lundey (Puffin Island)*, znane z dużej ilości popularnego ptaka. Pasażerowie zobaczą również półwysep Tjörnes, znany ze swoich skamielin, z których najstarsza ma dwa miliony lat! Ta wycieczka obejmuje doświadczonego przewodnika obserwującego wieloryby, kapitana na pokładzie, ciepły wodoodporny kombinezon i kamizelkę ratunkową. Zabierz ze sobą czapkę i rękawiczki – w zatoce może być dość zimno! To kiedy do nas dołączysz? *Sezon na maskonury trwa ok. 15 kwietnia – 20 sierpnia. Poza tą porą roku nasze wycieczki są dostępne wyłącznie dla Big Whales!

Husavík: Bilet wstępu do łaźni geotermalnych GeoSea

5. Husavík: Bilet wstępu do łaźni geotermalnych GeoSea

Dzięki temu biletowi możesz kąpać się w relaksujących, ciepłych wodach geotermalnych łaźni GeoSea. Zanurz mięśnie w bogatej wodzie morskiej, wypij drinka z baru w basenie i podziwiaj wspaniałe widoki na islandzką przyrodę. Udaj się do Husaviku, aby odwiedzić piękne łaźnie geotermalne GeoSea. Wejdź do ciepłej, bogatej w minerały wody morskiej ogrzewanej przez jądro Ziemi. Pływając w łaźniach, siedząc na klifie z widokiem na zatokę Skjálfandi i koło podbiegunowe, wypatruj wielorybów i kultowej zorzy polarnej. Rozmawiaj z mieszkańcami i turystami, ponieważ woda o temperaturze 38-39°C rozluźnia mięśnie, stymuluje krążenie w ciele i odmładza skórę. Zrób sobie przerwę od wody, aby odwiedzić łaźnię parową, aby złagodzić stres i uspokoić zmysły. Podpłyń do baru i zafunduj sobie orzeźwiający napój bezalkoholowy lub napój alkoholowy, pływając i ciesząc się widokiem. Przed wyjściem zmyj się pod prysznicem dostarczonym żelem pod prysznic, szamponem i odżywką do włosów od islandzkiej firmy Sóley Organics zajmującej się pielęgnacją skóry naturalnej.

Wycieczka z Húsavíku: tradycyjne obserwowanie wielorybów

6. Wycieczka z Húsavíku: tradycyjne obserwowanie wielorybów

Wejdź na pokład tradycyjnej islandzkiej dębowej łodzi w europejskiej stolicy wielorybów, Húsavíku, i udaj się na wycieczkę, aby obserwować wieloryby. Wypłyń do zatoki i zachwyć się dziełem Matki Natury. Twój doświadczony przewodnik omówi zasady bezpieczeństwa na pokładzie łodzi, a następnie będzie na żywo komentował wszystkie atrakcje, które napotkasz. Zatoka Skjálfandi słynie z bogatej fauny, w tym z dużej liczby wielorybów najróżniejszych gatunków. Zwróć uwagę na akrobatyczne humbaki i olbrzymie płetwale błękitne. Są to dzikie zwierzęta, a zatem nieprzewidywalne, ale szanse zobaczenia wielorybów w ich naturalnym środowisku są bardzo wysokie. Wróć do portu Húsavík i podziwiaj oszałamiającą scenerię przy filiżance gorącej czekolady i tradycyjnej islandzkiej kleinie (zakręconym pączku).

Z Akureyri: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu z lunchem

7. Z Akureyri: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu z lunchem

Poznaj najważniejsze atrakcje przyrodnicze wzdłuż islandzkiej Trasy Diamentowego Kręgu podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Akureyri. Zobacz wodospady w Dettifoss, odwiedź uroczą nadmorską wioskę Húsavík i wiele więcej. Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu na terminalu statków wycieczkowych w Akureyri i przygotuj się na cały dzień zwiedzania. Twój pierwszy przystanek, wodospad Goðafoss. Podziwiaj potężne wodospady i obserwuj, jak woda spada kaskadą z wysokości 12 metrów. Wykorzystaj w pełni szlaki piesze, podziwiając widoki na wodospady z kilku różnych punktów widokowych. Następnie udaj się do kanionu Ásbyrgi, doliny w kształcie podkowy otoczonej pionowymi klifami, a następnie udaj się do wodospadu Dettifoss, drugiego co do wielkości wodospadu na Islandii pod względem objętości. > Zrób sobie przerwę od dramatycznych krajobrazów Islandii, odwiedzając idylliczną wioskę Húsavík i zobacz miejski kościół. Położony w samym sercu wioski, ten mały drewniany kościółek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Wskocz z powrotem na pokład autobusu i udaj się do punktu widokowego na klifie Tjörnes na północ od Húsavík, aby podziwiać fantastyczne panoramiczne widoki na morze i fiord Öxarfjörður. Stąd udaj się do obszaru gorących źródeł Námaskarð, aby dowiedzieć się o starożytnych erupcjach wulkanów w tym kraju i zobaczyć na własne oczy wpływ trwającej aktywności geotermalnej. Zakończ wycieczkę, mijając kultowe jezioro Mývatn, słynące z piękna i dziwnego krajobrazu, w drodze powrotnej do terminalu statków wycieczkowych, gdzie dobiegnie końca Twoja islandzka przygoda.

Húsavík: Obserwacja wielorybów na dębowej łodzi neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla

8. Húsavík: Obserwacja wielorybów na dębowej łodzi neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla

Oryginalna wycieczka z obserwacją wielorybów jest teraz dostępna bez emisji dwutlenku węgla. Lokalny touroperator przyjął aktywną politykę środowiskową opartą na idei zrównoważonego rozwoju. W 2015 roku stała się pierwszą na świecie firmą zajmującą się obserwacją wielorybów, która zaoferowała obserwację wielorybów neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. We współpracy z kilkoma innymi podmiotami opracowano unikalny hybrydowy układ napędowy, który umożliwia napędzanie statku energią odnawialną zamiast paliw kopalnych. Przeżyj wycieczkę łodzią neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i odkryj wspaniałą przyrodę Zatoki Skjálfandi, obserwując wieloryby, delfiny i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Ciesz się płynną żeglugą i zafunduj sobie filiżankę gorącego kakao i cynamonowych bułeczek. Dołącz do wycieczki i przeżyj autentyczną przygodę z dziką przyrodą z pionierami obserwacji wielorybów na Islandii.

Húsavík: Rejs z obserwacją wielorybów i wycieczka z przewodnikiem po maskonurach

9. Húsavík: Rejs z obserwacją wielorybów i wycieczka z przewodnikiem po maskonurach

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki tradycyjną dębową łodzią możesz odkryć wspaniałą przyrodę Zatoki Skjálfandi, obserwując wieloryby, delfiny i maskonury, a także inne ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Podziwiaj Puffin Island, dom tysięcy maskonurów, ciesząc się płynną, bezpieczną żeglugą tradycyjnym islandzkim dębowym statkiem. Na koniec zafunduj sobie filiżankę gorącego kakao i bułeczki cynamonowe podczas tej autentycznej przygody z dziką przyrodą, która jest odpowiednia dla całej rodziny.

Húsavík: obserwacja wielorybów przy tradycyjnym drewnianym żaglowcu

10. Húsavík: obserwacja wielorybów przy tradycyjnym drewnianym żaglowcu

Zrób coś innego podczas swojej wizyty na Islandii i szukaj dzikich zwierząt na pokładzie tradycyjnego drewnianego żaglowca. Odkryj magię oceanu i wróć do natury u północnych wybrzeży Islandii. Wypłyń z portu w Húsavíku i spędź 3 godziny na pokładzie dębowego statku w poszukiwaniu wielorybów i innych morskich stworzeń. Poznaj tradycyjną przybrzeżną kulturę Islandii, zdobywając praktyczne umiejętności i pomagając podnieść żagle. Pomóż kapitanowi podczas rejsu po zapierającej dech w piersiach zatoce Skjálfandi, utworzonej na przestrzeni wieków w wyniku działalności lodowca. Skorzystaj z usług troskliwej załogi, która w razie potrzeby zapewni Ci ciepłą odzież. Sącz pyszną gorącą czekoladę i bułeczki cynamonowe, dostępne bezpłatnie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Húsavík

Najciekawsze atrakcje

Húsavík: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Húsavík: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Húsavík: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Húsavík? Kliknij tutaj.

Húsavík: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2857 opinii

Cudowny! Doświadczenie jest piękne, mogliśmy zobaczyć z bliska cztery humbaki i była to gęsia skórka. Zarezerwowaliśmy z dużym wyprzedzeniem, ale naszym szczęściem było znalezienie idealnego czasu - nasz przewodnik był w szortach i koszulce, że tak powiem! Jednak w dniu wycieczki było jeszcze kilka wolnych miejsc, więc może lepiej zarezerwować blisko dnia, w którym zamierzasz się wybrać (w tygodniu przed wyjazdem zawsze robiliśmy źle, a ci, którzy byli, nic nie widzieli, tylko przeziębienie)

wycieczka była naprawdę tego warta, zobaczyłem humbaka. Przewodnik podzielił się również wieloma faktami o zwierzętach, bardzo interesujących, a kapitan starał się jeździć tak, aby każdy mógł to zobaczyć. Statek nie był zbyt duży, ale jazda była bardzo przyjemna, nie bujała za bardzo.

Bardzo fajna wycieczka łodzią w morze, fajna załoga, ale niestety nie widzieliśmy żadnych wielorybów, "tylko" kilka delfinów, ale gwarancji nie ma. Niemniej jednak było to niezapomniane i zdecydowanie warto.

Było świetnie i naprawdę fajnie. Zalecane dla wszystkich odbiorców.

Piękny, super przewodnik, wieloryb widziany kilka razy, doskonały?