Atrakcje i wycieczki
Honolulu

Od nurkowania z rekinami po malownicze wędrówki – w tej polinezyjskiej stolicy każdy znajdzie coś dla siebie.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Honolulu

Stolica Hawajów to niewielkie miasto na wielkiej wyspie. Bez względu na to, czy odwiedzasz Honolulu dla jego wulkanicznych plaży, wspaniałej przyrody czy hedonistycznej kuchni, z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych atrakcji – oto najlepsze z nich:

 • Diamond Head

  1. Diamond Head

  Honolulu to raj dla miłośników pieszych wędrówek, a jeden z najlepszych szlaków krajoznawczych prowadzi na szczyt Diamond Head – słynnego drzemiącego wulkanu, który widać z plaży Waikiki.

 • Punkt widokowy Nuuanu Pali State Wayside

  2. Punkt widokowy Nuuanu Pali State Wayside

  Koolau to bardzo nietypowy łańcuch górski. Z ocalałej połowy tego dawnego wulkanu można podziwiać wspaniałe widoki, a najlepszym do tego miejscem jest punkt widokowy Nuuanu Pali State Wayside.

 • Pearl Harbor

  3. Pearl Harbor

  Atak na Pearl Harbor był punktem zwrotnym II wojny światowej. Baza marynarki wojennej nadal jest aktywna i można ją zwiedzić podczas darmowej wycieczki, jeśli przyjedziesz wcześnie i uda Ci się zdobyć bilet.

 • Pomnik USS Arizona

  4. Pomnik USS Arizona

  W 1941 roku japońskie bomby zatopiły pancernik USS Arizona i zabiły 1177 członków jego załogi. Pomnik ten osadzony jest na zanurzonym okręcie, dzięki czemu zwiedzający mogą oglądać jego wrak.

 • Polinezyjskie Centrum Kulturalne

  5. Polinezyjskie Centrum Kulturalne

  W tym wspaniałym miejscu turyści mają okazję poznawać polinezyjską kulturę już od 50 lat. Obejrzysz tu repliki wiosek, dzieła sztuki, rękodzieła oraz luau.

 • Pałac ʻIolani

  6. Pałac ʻIolani

  Pałac ten wybudował ostatni król Hawajów, aby zwiększyć prestiż swojego narodu. Podczas wycieczki po nim poznasz historię tego krótkotrwałego królestwa.

 • Muzeum Bernice Pauahi Bishop

  7. Muzeum Bernice Pauahi Bishop

  Pierwotnym zadaniem muzeum było przechowywanie pamiątek rodowych żony jego założyciela. Dzisiaj znajdziesz tu największą na świecie kolekcję polinezyjskich artefaktów oraz okazów przyrody.

 • Zatoka Hanauma Bay

  8. Zatoka Hanauma Bay

  Ten malowniczy rezerwat przyrody to doskonałe miejsce do nurkowania z rurką. Jego pełne morskich stworzeń rafy są tak popularne, że trzeba było ograniczyć liczbę odwiedzających, więc przyjedź wcześnie.

 • Zoo w Honolulu

  9. Zoo w Honolulu

  W znajdującym się w parku Kapiolani – największym i najstarszym parku Hawajów – zoo mieszkają przedstawiciele ponad 900 gatunków, głównie tropikalnych. Koniecznie zobacz warany z Komodo!

 • Oceanarium Waikiki

  10. Oceanarium Waikiki

  Jeśli nie będzie Ci dane odwiedzić zatoki Hanauma Bay, udaj się do oceanarium Waikiki. Nie jest ono duże, ale odkryjesz tam morską faunę Hawajów.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Honolulu?

  Honolulu można w zasadzie zwiedzać przez cały rok, ale szczególnie polecamy okres od grudnia do marca, kiedy temperatury są niższe i bardziej znośne (nawet jeśli oznacza to większe ryzyko deszczu). Jeśli możesz, przyjedź do Honolulu podczas roku szkolnego. Plaże będą wtedy bardziej zaciszne, a zwiedzanie mniejszych atrakcji – takich jak USS Arizona – łatwiejsze.

 • Na ile dni przyjechać do Honolulu?

  Nie stresuj się napiętym harmonogramem. W końcu nie po to przyjeżdża się na Hawaje. Spędź w Honolulu przynajmniej tydzień, zwłaszcza jeśli chcesz lepiej poznać wyspę Oʻahu.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-10:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Cały rok

Honolulu: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Honolulu? Kliknij tutaj.

Honolulu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 3546 opinii

Świetnie się bawiłem z tymi facetami. Byli przyjaźni i bardzo zabawni, ale bezpieczeństwo było dla nich zdecydowanie najważniejsze. Zrobili kilka żartów (ok, dużo żartów) w drodze do naszego miejsca nurkowego, które było tylko 15 lub 20 minut jazdy łodzią. Podzielili nas na grupy, dali nam szybką orientację i ruszyliśmy. Gdy podjechaliśmy na miejsce, łódź natychmiast powitała co najmniej pół tuzina Galapagos i tygrysy piaskowe. Na początku trochę przerażające było otoczenie naszej łodzi tylnymi rekinami o długości 10 stóp, ale wygląda na to, że byli tak samo ciekawi jak my. Nigdy nie podeszli agresywnie do klatki, raczej pływali wokół nas, żeby nas sprawdzić. Następnie jeden z naszych przewodników wbił aluminiową butelkę uwiązaną liną do wody, a także wrzucił skórkę pomarańczową, a kilka rekinów walczyło, aby się nią bawić. Tak zabawnie oglądać! Byli jak wielkie szczenięta oceaniczne! Jest to prawdopodobnie najbezpieczniejszy sposób oglądania rekinów w ich naturalnym środowisku. Kocham

Cudowne zwiedzanie i miły i przyjazny przewodnik. Jednak nie poszliśmy do diamentowej głowy, jak opisano, kiedy rezerwowałem wycieczkę. Po prostu widzieliśmy go z dala od drogi, gdy jechaliśmy na wschód. Rozumiem, że jest harmonogram, ale to był mój ostatni dzień na Oahu iw tym przypadku byłoby lepiej o tym nie wspominać, aby ludzie mogli sami zrobić wizytę diamentowej głowy. Zatrzymaliśmy się na lunch w eleganckim lokalu, gdzie nie było innego wyjścia, jak kupić drogie i nie do końca lokalne jedzenie, tylko po to, by przejechać kilka mil za ciężarówkami z jedzeniem lokalnym. Przewodnik powiedział nam nawet, że to naprawdę hawajskie jedzenie i naprawdę dobre .... Ogólnie warte swojej ceny, ponieważ wiele możemy zobaczyć bez stresu związanego z jazdą. Mahalo.

Ale fajnie! Kochamy to. Podany adres zaprowadził nas do pawilonu na plaży - o dwie ulice za mało. Jest tam jednak prysznic, więc z perspektywy czasu zaparkowałbym tam i poszedłem do kiosku portowego, żeby nie zamoczyć foteli samochodowych po powrocie.

Naszym pilotem była Cat i mieliśmy z nią wielki lot. To było niezapomniane.

Niezapomniane przeżycie!!! Adrenalina gwarantowana.