Atrakcje i wycieczki
Holandia Południowa

Holandia Południowa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Rotterdam: Rejs wycieczkowy po porcie

1. Rotterdam: Rejs wycieczkowy po porcie

Weź udział w rejsie po Rotterdamie (w dwie strony), podczas którego przyjrzysz się jednemu z najbardziej innowacyjnych portów świata. Zobacz ruch statków morskich i jednostek śródlądowych, wysłuchaj bogatych w informacje nagrań audioprzewodnika, a także zachwyć się spektakularną panoramą miasta, przepływając obok imponujących budynków. Swój rejs rozpoczniesz przy placu Willemsplein. Zobacz z wyjątkowej perspektywy portowe stocznie, doki i hipernowoczesny sprzęt do przeładunku tysięcy kontenerów. W drodze powrotnej Twoją uwagę przykuje turbinowiec parowy „SS Rotterdam”. Jest to była jednostka flagowa armatora Holland -Amerika Lijn.

Rotterdam: bilet wstępu do zoo Blijdorp w Rotterdamie

2. Rotterdam: bilet wstępu do zoo Blijdorp w Rotterdamie

Odwiedź zoo w Rotterdamie i zobacz fascynujące zwierzęta, które doskonale czują się w otoczeniu imitującym ich naturalne środowisko życia. Uniknij czekania w długich kolejkach i zwiedź jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie. Zoo w Rotterdamie wspiera wiele projektów ochrony dzikiej przyrody i aktywnie uczestniczy w wielu programach hodowlanych dla zagrożonych gatunków oraz jest jednym z dziesięciu najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie w tej dziedzinie. Odwiedź Oceanium i wybierz się w magiczną podróż po dnie morza oraz wzdłuż regionów przybrzeżnych, spotykając wielu mieszkańców mórz i wybrzeży, takich jak ryby (od śledzi po rekiny), maskonury, węże i duża grupa pingwinów królewskich. Odkryj piękny ogród motyli Amazonica, w którym doświadczysz tropikalnych temperatur, zachwycisz się zapachem kwiatów oraz zobaczysz tysiące kolorowych motyli z Ameryki Południowej, niesamowitą anakondę i żarłoczne piranie.  W strefie Africa ekscytująca ścieżka prowadzi bezpiecznie obok grupy wielkich krokodyli. Gdy znajdziesz się na szczycie ścieżki, stań oko w oko z żyrafami. Podziwiaj z bezpiecznej wysokości innych mieszkańców nowej sawanny, takich jak hieny, kudu, strusie i zebry. W strefie African Gorilla Island zachwyć się wesołą rodziną goryla Bokito. ...a to tylko część atrakcji! Ponadto zobacz rzadki gatunek żyraf leśnych, wyrusz w podróż przez azjatyckie moczary i odwiedź lodową jaskinię, w której zobaczysz wspaniałe niedźwiedzie polarne.

Z Amsterdamu: Transfer z biletem do parku kwiatowego Keukenhof

3. Z Amsterdamu: Transfer z biletem do parku kwiatowego Keukenhof

Dołącz do wycieczki po Keukenhof, aby zwiedzić najsłynniejszy ogród kwiatowy na świecie. Zachwyć się ponad siedmioma milionami kwiatów i przejdź się 15 kilometrami ścieżek przez park. Wycieczka Keukenhof odbierze Cię z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie i zabierze prosto do wejścia do parku. Twoje bilety wstępu są wliczone w cenę. Wykorzystaj w pełni tę wycieczkę i dowiedz się więcej o kwiatach, parku, Holandii, holenderskiej kulturze i regionie Bulb dzięki opcji audioprzewodnika. Ta opcja obejmuje również bezpłatny rejs po kanałach! Podróżuj klimatyzowanym autobusem przez obszar z niekończącymi się polami tulipanów, jednym z najczęściej fotografowanych i kultowych krajobrazów w kraju. W Keukenhof z łatwością wejdź do jednego z największych parków kwiatowych na świecie. W parku Keukenhof znajduje się ponad 7 milionów cebulek kwiatowych, w tym tulipany, hiacynty i żonkile. Zdobądź bilety na czas, światowej sławy ogrody Keukenhof są otwarte tylko przez niecałe dwa miesiące w roku i szybko się wyprzedają.

Rotterdam: Bilet na wieżę widokową Euromast

4. Rotterdam: Bilet na wieżę widokową Euromast

Euromast to ikona Rotterdamu. Na wysokości 600 stóp jest najwyższą wieżą strażniczą w Holandii i istotną częścią panoramy miasta. Odkryj niesamowite historie o mieście, korzystając z naszej aplikacji Magnicity. Rób niesamowite zdjęcia i podziwiaj wyjątkowy widok na Rotterdam. Kiedy pozwala na to pogoda, możesz zobaczyć w oddali do 18 mil, a nocą możesz zobaczyć ożywające gwiazdy. Ciesz się wizytą w Euromast na brunch, lunch, kolację, podwieczorek lub wysokie wino na wysokości 300 stóp w brasserie. W kąciku kawowym na parterze znajdziesz najlepszą kawę w Rotterdamie. Możesz też skosztować świeżych wypieków, ciepłego panini lub wrapa. Poczuj przypływ adrenaliny, dodając bilet do Euroscoop. Ciesz się zawrotnymi widokami Rotterdamu z obrotowej windy ze szklaną podłogą na wysokości 185 metrów na zewnątrz Euromastu. Absolutny efekt wow wysoko na niebie!

Amsterdam: Bilet turystyczny Amsterdam i region na 1-3 dni

5. Amsterdam: Bilet turystyczny Amsterdam i region na 1-3 dni

Z łatwością podróżuj po Amsterdamie i okolicach, kupując bilet podróżny do Amsterdamu i regionu (ARTT). Możesz korzystać z ARTT do nieograniczonego podróżowania pociągiem (2. klasy) między dowolną z następujących stacji w Amsterdamie i Regionie Amsterdamu: Amsterdam Amstel, Amsterdam Bijlmer ArenA, Amsterdam Central station, Amsterdam Holendrecht, Amsterdam Lelylaan, Amsterdam Muiderpoort, Amsterdam RAI, Amsterdam Sciencepark, Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Zuid, Duivendrecht, Schiphol Amsterdam Airport, Halfweg-Zwanenburg, Haarlem, Haarlem Spaarnwoude, Overveen, Zandvoort aan Zee, Zaandam, Zaandam Kogerveld, Purmerend Weidevenne, Purmerend, Purmerend Overwhere, Koog aan de Zaan, Zaandijk Zaanse Schans, Hoofddorp, Diemen, Weesp, Almere Poort, Almere Centrum, Almere Muziekwijk, Almere Parkwijk, Almere Buiten, Almere Oostvaarders, Lelystad Centrum, Diemen Zuid, Naarden-Bussum, Hilversum, Hilversum Mediapark, Hilversum Sportpark, Bloemendaal, Santpoort Zuid, Santpoort Noord, Driehuis, Uitgeest i Beverwijk. Bilet jest również ważny we wszystkich tramwajach, autobusach, autobusach nocnych, metrze i promach obsługiwanych przez amsterdamską firmę transportową GVB, EBS i Connexxion w Amsterdamie i regionie Amsterdamu, w tym w Amsterdam Airport Express Bus 397 i N97 (obsługiwane przez Connexxion). W sezonie Keukenhof ten bilet jest ważny: Z Amsterdamu (Europaplein) do Keukenhof autobusem linii 852 obsługiwanym przez firmę Arriva Z lotniska Schiphol do Keukenhof autobusem linii 858 obsługiwanym przez firmę Arriva Ze stacji Hoofddorp do Keukenhof autobusem linii 859 obsługiwanym przez firmę Arriva Ze stacji Haarlem do Keukenhof autobusem linii 50 obsługiwanym przez Connexxion

Rotterdam: „zremasterowane” wrażenia audiowizualne sztuki cyfrowej

6. Rotterdam: „zremasterowane” wrażenia audiowizualne sztuki cyfrowej

Poznaj starych holenderskich mistrzów, wymyślonych na nowo przez nowych holenderskich mistrzów. Odkryj nowy audiowizualny świat sztuki cyfrowej stworzony przez najlepszych holenderskich artystów cyfrowych. Maszeruj z niesamowitymi stworzeniami Jeroena Boscha. Zanurz się w kolorowych scenach Van Gogha i tańcz do rytmu „Victory Boogie Woogie” Mondriana. To wyjątkowe 60-minutowe doświadczenie obejmuje spacer przez wodospad, wykonanie lotu UFO na gigantycznym ekranie LED, interakcję z ławicami ryb i żeglowanie w chmurach. Cyfrowe cuda świata Na ponad 1500 metrów kwadratowych znajduje się 60 najnowocześniejszych projektorów, 50 głośników, 15 km kabli, największy wewnętrzny ekran LED w Europie z 245 milionami pikseli i rozdzielczością 20 000 pikseli. Ciesz się jednym z najlepszych widoków na panoramę Rotterdamu z tarasu znajdującego się pod mostem Erazma. Plac zabaw Stwórz własną grafikę cyfrową 3D, rysując i skanując swój obraz. Zostanie on wyświetlony na największym w Europie wewnętrznym ekranie LED. Naciśnij przyciski, aby pojawił się Godzilla! A może nawet tęcze, ośmiornice, deszcz, konfetti i spadające gwiazdy. Wodospad Wejdź do cyfrowego świata przez falę. Niech fale diod LED poprowadzą Cię przez wodospad i wejdą w ciemność. Aleja zaciemnienia To twoje pierwsze spotkanie z niektórymi stworzeniami autorstwa Jeroena Boscha; zejdź pod powierzchnię i usłysz odgłosy tego, co żyje pod nią. Podziemia Nurkuj bez sprzętu do nurkowania. Wejdź w interakcję z tysiącami ryb i podziwiaj ich spokój. Ociekająca jaskinia i winda Wyjdź z wody do kapiącej jaskini i wsiądź do windy, która zabierze Cię w chmury. Ogólnoświatowy Przechadzaj się przez chmury i patrz na ptaki tańczące w stadach. Wejdź do łodzi i płyń ponad chmurami. Wziernik: Eden, raj i piekło Wejdź do ogrodu ziemskich rozkoszy. Zremasterowany Zrelaksuj się i ciesz się pokazem! Ziemia Powrót na naszą planetę. Zadbajmy o to!

Rotterdam: 1-godzinne zwiedzanie i rejs po rzece

7. Rotterdam: 1-godzinne zwiedzanie i rejs po rzece

Weź udział w wycieczce po mieście i zobacz najpiękniejsze miejsca w Rotterdamie, a następnie przeżyj Splash- spektakularne nurkowanie w wodach rzeki Maas. Nagle autobus zmieni się w pływający statek, na pokładzie którego zobaczysz panoramę miasta z perspektywy rzeki.  Wejdź na pokład autobusu-amfibii w centrum Rotterdamu i weź udział w 1-godzinnym zwiedzaniu, podziwiając najpiękniejsze miejsca w mieście. Poznaj historię portu, którą opowie ci doświadczony przewodnik, lub której wysłuchasz za pomocą wielojęzycznego audioprzewodnika dostępnego na pokładzie.

Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

8. Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

Rozpieść swojego miłośnika sztuki w Mauritshuis, domu najlepszych holenderskich obrazów ze Złotego Wieku. Poznaj jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Hadze, położony obok Parlamentu. Wyjrzyj przez jego okna, aby zobaczyć staw. Odkryj niewielką, ale znaną na całym świecie kolekcję muzeum sztuki. Zobacz ponad 200 arcydzieł, takich jak "Lekcja anatomii doktora Nicolaesa Tulpa" Rembrandta, "Szczygieł" Fabritiusa i "Byk" Pottera, na stałej wystawie. Doceń bogatą różnorodność kolekcji, z obrazami rodzajowymi Jana Steena, pejzażami Jacoba van Ruisdaela, martwymi naturami Adriaena Coorte i portretami Rubensa. Podziwiaj historyczne, a jednocześnie intymne wnętrze XVII-wiecznego zabytku z jedwabnymi obiciami ścian, błyszczącymi żyrandolami i monumentalnymi malowanymi sufitami. Zostań tak długo, jak chcesz i zwiedzaj muzeum we własnym tempie. Przeznacz na to około 1,5 godziny, co jest średnim czasem trwania wizyty. Odwiedź restaurację i kawiarnię, kup pamiątki lub odwiedź wystawę czasową. Od 16 lutego do 9 czerwca nasz Śmiejący się chłopiec będzie wypożyczony do Rijksmuseum na wystawę Fransa Halsa. Frans Hals jest jednym z najbardziej znanych i niezwykłych malarzy holenderskich XVII wieku. Wszystkie jego obrazy pokazują, że Hals potrafił używać kolorów i szerokich pociągnięć pędzla jak nikt inny, aby "ożywić" swoje obrazy. Nawet jeśli nasz najbardziej popularny Hals będzie nieobecny, w Mauritshuis możesz zobaczyć cztery inne wspaniałe obrazy jego autorstwa. Od 6 lutego do 20 maja 2024 roku Roelant Savery's Wondrous World, prezentująca ponad 40 obrazów i rysunków, w tym prace wypożyczone z muzeów w Holandii i za granicą, przybliży odwiedzającym tego niezwykle wszechstronnego artystę. Był on pionierem w wielu dziedzinach i wprowadził kilka nowych tematów do holenderskiego malarstwa. Stworzył pierwszą w Holandii kwiatową martwą naturę i był najbardziej znanym malarzem legendarnego (wymarłego) dodo. Był także pierwszym artystą, który wyszedł na ulice, by rysować zwykłych ludzi. Jego malowane krajobrazy są często jak z bajki, ze starożytnymi ruinami i wspaniałymi widokami. A jego obrazy zwierząt obejmują tak wiele gatunków, że określenie ich jako "zatłoczone" byłoby niedopowiedzeniem.

Rotterdam: rejs naleśnikami

9. Rotterdam: rejs naleśnikami

W miłej atmosferze ciesz się mieszanką zwiedzania i kulinarnej przygody podczas tego naleśnikowego rejsu po drogach wodnych Rotterdamu. Ucztuj na świeżo upieczonych naturalnych naleśnikach z jabłkami i bekonem oraz mnóstwem dodatków, takich jak ser, szynka, owoce, dżemy i jajka. Ile naleśników jesteś w stanie zjeść w 75 minut? Tego dowiecie się na tej wycieczce. Dla młodszych gości w ładowni łodzi znajduje się duża sala zabaw wypełniona piłkami. Również kolorowanie obrazków i kredek. Na ludzi w każdym wieku czeka mnóstwo zabawy. Płynąc przez wody Rotterdamu, będziesz miał piękny widok na imponującą panoramę. Z wody nie można przegapić słynnej i odważnej architektury dużych budynków Rotterdamu!

Haga: Wycieczka hop-on hop-off Staromodnym zabytkowym tramwajem

10. Haga: Wycieczka hop-on hop-off Staromodnym zabytkowym tramwajem

Zobacz najważniejsze atrakcje Hagi dzięki całodniowemu dostępowi do tramwaju Hop-on Hop-off. Wskakuj i wysiadaj z tramwaju, ile chcesz, zatrzymując się przy Domach Parlamentu, Pałacu Pokoju, plaży Scheveningen i nie tylko. Możesz rozpocząć podróż na dowolnym z 14 przystanków tramwaju Hop-on Hop-off: - Przystanek 1 (plus kod 38H5+5H Den Haag): Gravenstraat (10:15, następnie co 30 minut do 16:45) - Przystanek 2 (plus kod 38H7+5Q Den Haag): Centrum (10:17, następnie co 30 minut do 16:47) - Przystanek 3 (plus kod 38JF+87 Den Haag): Dworzec Centraal (10:22, następnie co 30 minut do 16:52) - Przystanek 4 (plus kod 38M8+FWQ Den Haag): Malieveld (10:24, następnie co 30 minut do 16:54) - Przystanek 5 (plus kod 37XX+PX Den Haag): Madurodam (10:29, następnie co 30 minut do 16:59) - Przystanek 6 (plus kod 474Q+WR Den Haag): Nieuwe Duinweg (10:32, następnie co 30 minut do 17:02) - Przystanek 7 (plus kod 477M+7C Den Haag): Kurhaus (10:34, następnie co 30 minut do 17:04) - Przystanek 8 (plus kod 478Q+M7 Den Haag): Zwarte Pad (10:41, następnie co 30 minut do 17:11) - Przystanek 9 (plus kod 473G+JP Den Haag): Keizerstraat (10:47, następnie co 30 minut do 17:17) - Przystanek 10 (plus kod 37WP+FC Den Haag): World Forum (10:51, następnie co 30 minut do 17:21: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 11 (plus kod 37PX+VF Den Haag): Vredespaleis / Pałac Pokoju (10:54, następnie co 30 minut do 17:24: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 12 (kod dodatkowy 38M4+VG Den Haag): Mauritskade (10:57, następnie co 30 minut do 17:27: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 13 (kod dodatkowy 38J5+5R Den Haag): Kneuterdijk (10:59, następnie co 30 minut do 17:29: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 14 (kod dodatkowy 38H5+33 Den Haag): Kerkplein (10:14, następnie co 30 minut do 16:44)

Najciekawsze atrakcje

Holandia Południowa: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 415
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Holandia Południowa

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Holandia Południowa?

Najlepsze atrakcje to:

Holandia Południowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Holandia Południowa? Kliknij tutaj.

Holandia Południowa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(21 114 recenzji)

Kochamy to! Ogrody są pięknie utrzymane. Pawilon orchidei był dla mnie jedną z głównych atrakcji. Bylibyśmy wdzięczni za więcej informacji na temat historii tulipanów w Holandii. Wiedziałam, że najwcześniej sprowadzono z Turcji tulipany o czerwonych karbowanych liściach. W Muzeum Tulipanów w Amsterdamie dowiedziałam się, że te najbardziej cenione podczas Tulipmanii – czerwone i białe – zostały zainfekowane wirusem!

Wspaniały park. Tyle kolorów, że było magicznie. Naprawdę tam, odpowiedni rozmiar, bardzo czysto i gratuluję ogrodnikom jakości kwiatów i kolorów

Ta różnorodność kwiatów i cały projekt zrobiły wrażenie. W przyszłości zwrócę większą uwagę na rabaty z tulipanami

Bardzo sprawna obsługa i różnorodne opcje toalet na terenie całego obiektu. Jedzenie było dobrze przygotowane.

Było jednak bardzo miło, zdecydowanie za dużo ludzi