Holandia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Rotterdam: rejs łodzią po porcie

1. Rotterdam: rejs łodzią po porcie

Weź udział w rejsie po Rotterdamie (w dwie strony), podczas którego przyjrzysz się jednemu z najbardziej innowacyjnych portów świata. Zobacz ruch statków morskich i jednostek śródlądowych, wysłuchaj bogatych w informacje nagrań audioprzewodnika, a także zachwyć się spektakularną panoramą miasta, przepływając obok imponujących budynków. Swój rejs rozpoczniesz przy placu Willemsplein. Zobacz z wyjątkowej perspektywy portowe stocznie, doki i hipernowoczesny sprzęt do przeładunku tysięcy kontenerów. W drodze powrotnej Twoją uwagę przykuje turbinowiec parowy „SS Rotterdam”. Jest to była jednostka flagowa armatora Holland -Amerika Lijn.

Amsterdam: rejs po kanałach otwartą łodzią z barem na pokładzie

2. Amsterdam: rejs po kanałach otwartą łodzią z barem na pokładzie

Zobacz malownicze nadbrzeżne zabytki Amsterdamu podczas rejsu łodzią z całkowicie elektrycznym napędem. Podziwiaj widoki na słynne zabytki miasta z pokładu otwartej łodzi i doświadcz relaksującego sposobu zwiedzania, bez stania w korkach. Poznaj szereg ciekawostek na temat mijanych miejsc. Zobacz XVII-wieczne budowle położone wzdłuż słynnych kanałów, a także nowe, stylowe budynki prezentujące wpływowe miasto XXI wieku, jakim stał się Amsterdam. Przepłyń obok Ermitażu, a następnie obok Chudego Mostu, eleganckiego hotelu Amstel oraz urokliwej dzielnicy Grachtengordel. W pogodne dni korzystaj ze słońca na odkrytym pokładzie, a w chłodniejsze dni schroń się przed zimnem pod zadaszeniem. Zimą zrelaksuj się na osłoniętej łodzi, która zapewni Ci ciepło. Skorzystaj z elastyczności biletu jednorazowego, który można wykorzystać na dowolny rejs rozpoczynający się w ciągu 60 minut od zarezerwowanej godziny.

Amsterdam: rejs klasyczną łodzią oraz sery i wina

3. Amsterdam: rejs klasyczną łodzią oraz sery i wina

Zrelaksuj się podczas rejsu po kanałach złotego wieku w Amsterdamie wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zobacz najważniejsze miejsca w mieście, takie jak Chudy Most, dzielnica czerwonych latarni i Stary Port. Możesz wybrać wycieczkę standardową lub wycieczkę z nielimitowaną ilością pysznego holenderskiego sera, wina i innych napojów. Wsiądź na statek i posłuchaj opowieści kapitana o lokalnej historii, przepływając obok zabytków w dzielnicy Jordaan i Chudego Mostu na rzece Amstel. Podziwiaj widoki na część dzielnicy czerwonych latarni, dawne śluzy miejskie i Stary Port. Uwiecznij na zdjęciach okazałą architekturę Muzeum Morskiego i prestiżową dzielnicę Gouden Bocht. Poznaj fragmenty historii, przepływając obok takich miejsc jak dom Anne Frank. Zadaj swojemu przewodnikowi pytania dotyczące miasta i otrzymaj rekomendacje dotyczące atrakcji oraz miejsc, w których warto zjeść.

Amsterdam: bilet do Heineken Experience

4. Amsterdam: bilet do Heineken Experience

Rok 1867 był bardzo dobrym rokiem dla przemysłu piwowarskiego. To właśnie wtedy Gerard Adriaan Heineken wybudował nowy browar w samym sercu Amsterdamu. W środku starego browaru zanurzysz się w świecie piwa Heineken.   Podczas 1,5-godzinnej wycieczki bez przewodnika poznasz dziedzictwo firmy, proces warzenia piwa i innowacje Heinekena, a także nauczysz się, jak serwować to słynne piwo. Wewnątrz wysłuchasz też krótkiej prezentacji w języku angielskim.   Poznaj 4 naturalne składniki tego piwa i dowiedz się więcej o sponsorskiej działalności marki Heineken, która obejmuje Formułę 1, piłkarską Ligę Mistrzów i puchar świata w rugby. Na koniec wycieczki wypij kufel piwa z nowymi znajomymi.

Amsterdam: bilet do Muzeum Vincenta van Gogha

5. Amsterdam: bilet do Muzeum Vincenta van Gogha

Muzeum van Gogha to jedna z najpopularniejszych atrakcji Amsterdamu, która każdego roku przyciąga ponad milion gości. Dzięki temu biletowi możesz podziwiać we własnym tempie ponad 200 obrazów, 500 rysunków i ponad 750 listów van Gogha. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy wystaw stałych i czasowych.  Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja obrazów tego artysty, zabierze uczestników w fascynującą podróż przez jego życie i przybliży dzieła z tamtego okresu. Muzeum przedstawia pełną historię artysty, motywy, osobiste ambicje Van Gogha, jego emocje, mity, które go otaczają, oraz jego wpływ na kulturę aż do dnia dzisiejszego. W kolekcji Muzeum Van Gogha znajdują się znane na całym świecie obrazy, takie jak „Słoneczniki”, „Kwitnący migdałowiec” czy „Jedzący kartofle”.  Muzeum organizuje również 3 wystawy czasowe rocznie. Muzeum van Gogha jest otwarte 365 dni w roku. Bilety są dostępne wyłącznie online. Nie przegap, zarezerwuj z wyprzedzeniem.Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o Van Goghu i kulturze jego czasów dzięki multimedialnemu przewodnikowi dostępnemu w 11 językach. Mając więcej czasu na zwiedzanie muzeum, możesz od razu zagłębić się w fantastycznych wystawach.

Rotterdam: 1-godzinne zwiedzanie i rejs po rzece

6. Rotterdam: 1-godzinne zwiedzanie i rejs po rzece

Weź udział w wycieczce po mieście i zobacz najpiękniejsze miejsca w Rotterdamie, a następnie przeżyj Splash- spektakularne nurkowanie w wodach rzeki Maas. Nagle autobus zmieni się w pływający statek, na pokładzie którego zobaczysz panoramę miasta z perspektywy rzeki.  Wejdź na pokład autobusu-amfibii w centrum Rotterdamu i weź udział w 1-godzinnym zwiedzaniu, podziwiając najpiękniejsze miejsca w mieście. Poznaj historię portu, którą opowie ci doświadczony przewodnik, lub której wysłuchasz za pomocą wielojęzycznego audioprzewodnika dostępnego na pokładzie.

Amsterdam: Zaanse Schans, Volendam i Marken – cały dzień

7. Amsterdam: Zaanse Schans, Volendam i Marken – cały dzień

Podróżuj przez malownicze holenderskie wsie podczas całodniowej wycieczki komfortowym autobusem. Zobacz słynne wiatraki i dowiedz się więcej o tradycyjnym holenderskim rzemiośle. Korzystaj z bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie autobusu. Odkryj wyjątkową wioskę Zaanse Schans. Spaceruj w swoim tempie i podziwiaj dobrze zachowane zabytkowe wiatraki i domy. Zwiedź wioskę rybacką Volendam, odwiedź sklep, w którym nadal wyrabia się ser tradycyjną holenderską metodą, i weź udział w prezentacji na temat sera Volendam. Zjedz lunch w tradycyjnej restauracji rybnej na własny koszt, a następnie odkrywaj pozostałe zakątki Volendam. Wybierz opcję all inclusive, która obejmuje więcej atrakcji, w tym rejs statkiem do Marken, wizytę w działającym wiatraku i pokaz produkcji drewniaków.

Utrecht: Rejs po kanałach miejskich

8. Utrecht: Rejs po kanałach miejskich

Zobacz najważniejsze atrakcje średniowiecznego śródmieścia Utrechtu podczas rejsu po kanale Oudegracht. Poznaj historię miasta, mijając wielowiekowe budynki, domy nad kanałami, piwnice na nabrzeżu i wieżę Dom. Wymień swój kupon w kasie biletowej i odbierz audioprzewodnik. Następnie zejdź po 21 stopniach do brzegu, aby wejść na pokład łodzi. Po osiedleniu się łódź wyruszy wzdłuż Oudegrachtn (Starego Kanału). Podziwiaj najstarszą część miasta, której początki sięgają czasów rzymskich. Następnie miń najwyższą wieżę kościoła w Holandii, Dom Tower. Podziwiaj inne znaczące historyczne budynki na trasie. Po pół godzinie dotrzyj do zewnętrznej fosy miasta, dawnej budowli obronnej. Dowiedz się o starych warowniach i kazamatach. Rób zdjęcia pięknego Zocherparku. Zobacz Muzeum Kolejnictwa lub Hoog Catharijne, największe centrum handlowe w Holandii, z wody. Wróć do kanału Oudegracht i obserwuj ludzi bawiących się na nabrzeżach. Spróbuj znaleźć typowe piwnice nabrzeża. Po powrocie na suchy ląd będziesz miał dobre pojęcie o tym, co chcesz odwiedzić w następnej kolejności.

Amsterdam: rejs po kanałach

9. Amsterdam: rejs po kanałach

Weź udział w rejsie po kanałach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum Amsterdamu. Zachwyć się wspaniałymi XVII-wiecznymi domami usytuowanymi nad kanałami, starymi kamienicami kupieckimi ze złotego wieku Holandii, urokliwymi mostami i holenderskimi rowerzystami. Wejdź na pokład wygodnej łodzi i przepłyń obok Domu Anny Frank i kościoła Westerkerk. Podczas rejsu zobaczysz nie tylko stare budynki. Podziwiaj nowe arcydzieła architektury zbudowane wzdłuż Piet Heinkade nad rzeką IJ. Odkryj wszystkie atrakcje stolicy Holandii w 75 minut. Miej przy sobie aparat, aby zrobić wspaniałe zdjęcia. Zarezerwuj wycieczkę po kanałach Amsterdamu już teraz i wejdź na pokład jednej ze słynnych niebieskich łodzi. Zobacz główne atrakcje miasta i poznaj jego prawdziwe oblicze. Podziwiaj dzielnicę Gouden Bocht, najnowszą dzielnicę miasta, Overhoeks, położoną w porcie salę koncertową Muziekgebouw aan 't IJ oraz imponującą replikę statku VOC przed Muzeum Morskim.

Haarlem: 50-minutowy rejs po kanałach

10. Haarlem: 50-minutowy rejs po kanałach

Przeżyj i odkryj piękne historyczne centrum Haarlemu z wyjątkowej perspektywy podczas rejsu po kanałach Starego Miasta podczas 50-minutowego rejsu. Po spotkaniu z profesjonalnym kapitanem i wejściu na pokład łodzi w centrum miasta, rozpocznij swoją podróż odkrywania wyjątkowej architektury Haarlemu, malowniczych budynków i romantycznych kanałów. Po wejściu na pokład podziwiaj atrakcje, takie jak Molen de Adriaan, Teylers hofje, Muzeum Fransa Halsa i Jopenkerk. Jedz bezpłatne przekąski i napoje, płynąc w towarzystwie załogi z wieloletnim doświadczeniem na wodach Haarlemu. Łódź jest podgrzewana dla Twojej wygody.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Holandia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 827
Sortuj wg::
Strona 1 z 52

Holandia: Ciekawe miejsca

Holandia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Holandia? Kliknij tutaj.

Holandia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 185 834 opinii

Pomimo okropnej pogody była to fantastyczna wycieczka i warta przemoczenia. Przewodnik dodał zabawne komentarze podczas całej trasy i podał kilka świetnych faktów po drodze. Robienie chodaków było świetne do oglądania, podobnie jak produkcja i degustacja sera. Udało nam się dostać do dwóch wiatraków i zaryzykować wejście na szczyt jednego, chociaż surowa pogoda nie pozwalała nam zrobić znacznie więcej, mogę śmiało powiedzieć, że chciałbym powtórzyć tę jednodniową wycieczkę, gdybym miał szansę wrócić do Amsterdam latem. Autokar był czysty i wygodny tam iz powrotem. Czas wycieczki wynoszący 3,5 godziny obejmuje pół godziny podróży w jedną stronę.

Nasza rodzina naprawdę cieszyła się z rejsu, kiedy wybraliśmy się w listopadzie. Przewodnicy byli niesamowici i było to edukacyjne. Byliśmy tylko w Amsterdamie na jeden dzień i był to świetny sposób na zakończenie dnia!

Nie opłaca się wziąć opcje sery i wina bo wszystko było dostępne również dla osób , które nie miały takiej opcji. Ale ogólnie było Super:)

Bardzo mila obsługa. Mimo zimowej pogody zobaczyliśmy bardzo duzo zwierzatek. Moglismy usiasc i napic sie cos cieplego oraz zjesc.

wspaniały rejs, bardzo dużo zabytków, wszystko fajnie opowiedziane