Dodaj daty

Hofbräuhaus w Monachium

Hofbräuhaus w Monachium

Hofbräuhaus w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

1. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

2. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

3. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

4. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

5. Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Dowiedz się, dlaczego Monachium jest znane jako światowa stolica piwa podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po miejskich piwiarniach i browarach. Ugaś swoje pragnienie piwa i pragnienie poznania historii browarnictwa w Monachium, nawet jeśli nie potrafisz odróżnić pilsnera od lagera, Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Marienplatz, w sercu Starego Miasta w Monachium. Udaj się do kilku tradycyjnych piwiarni, które są popularne wśród mieszkańców Monachium. Poznaj sekrety produkcji Weissbier, tradycyjnego monachijskiego piwa, które jest specjalnie warzone w najstarszym komercyjnym browarze w Monachium. Spróbuj tradycyjnych dań kuchni niemieckiej w jego browarze. Na koniec wznieś toast za nowo zdobytą wiedzę litrem piwa w Hofbräuhaus, jednej z najpopularniejszych piwiarni w mieście. Popijaj dwa bezpłatne piwa (0,5 litra każde) podczas wycieczki.

Monachium: wieczór bawarskiego piwa i kultury kulinarnej

6. Monachium: wieczór bawarskiego piwa i kultury kulinarnej

Ciepły blask jest gwarantowany, gdy zanurzysz się w niemieckie piwo i kulturę kulinarną podczas tej wieczornej wycieczki po Monachium. Spotkasz przyjaznego lokalnego przewodnika, który przedstawi światową stolicę piwa i opowie o sekretnych miejscach, w których miejscowi udają się na naprawdę dobre rzeczy. Poznaj fascynującą historię niemieckiego browarnictwa — od starożytnych browarników Hausfrauen po wielkie średniowieczne browary klasztorne i czczone Reinheitsgebot (Prawo Czystości) z 1516 roku. Dowiesz się, dlaczego świat zwraca się do Monachium w poszukiwaniu najlepszych przykładów piwa o doskonałym smaku. Skosztuj kilku różnych pysznych odmian piwa i tradycyjnych bawarskich potraw, takich jak sery i wędliny na Bawarskim Półmisku Żywności. Usiądź ze swoją grupą przy stole w jednej z najlepszych starych piwiarni w mieście. Ciesz się ekskluzywną prywatną wycieczką po pięknym nowym Muzeum Piwa i Oktoberfest mieszczącym się w jednym z najbardziej zabytkowych budynków w Monachium. Po obejrzeniu tradycyjnego ogródka piwnego odwiedzisz słynny na całym świecie Hofbräuhaus. Następnie udaj się do tradycyjnej bawarskiej piwiarni na tradycyjną kolację. Jeśli chcesz, zostań w okolicy i ciesz się nocą przy dźwiękach bawarskich zespołów Oompah.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

7. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze

8. Monachium: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze

Poznaj Monachium na rowerze: 3,5-godzinna przygoda z przewodnikiem (na rynek europejski) Odkryj urok Monachium podczas 3,5-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem! Twoja podróż się zaczyna: Spotkaj się z przyjaznym przewodnikiem i innymi odkrywcami na Marienplatz 15, tuż obok Spielzeugmuseum (Muzeum Zabawek). Tutaj będziesz miał okazję poznać fascynującą historię Monachium, w tym historie o wspaniałych budynkach otaczających ten centralny plac. Przygotuj się i ruszaj w drogę: Po krótkim wprowadzeniu udaj się na krótki spacer do pobliskiego garażu, gdzie zostaniesz wyposażony w swojego wiernego rumaka na ten dzień - wygodny rower! Czekają na Ciebie niezapomniane widoki: Przygotuj się na ekscytującą przejażdżkę rowerem przez tętniące życiem miasto. Przygotuj się na urzekające widoki: Kultowy urok Starego Miasta w Monachium. Wspaniałość Residenz, dawnego pałacu królewskiego. Elegancki plac Max Joseph Platz. Spokojna oaza Hofgarten. Historyczny plac Odeonsplatz. Odważni surferzy na fali Eisbach w legendarnym Ogrodzie Angielskim. Kultowy ogródek piwny Chinese Tower, w którym będziesz cieszyć się relaksującą 45-minutową przerwą na lunch (jedzenie i napoje nie są wliczone w cenę). Podczas tankowania możesz obserwować surferów na rzece Isar. I wiele więcej ukrytych perełek! Uwaga: ta wycieczka jest prowadzona w całości w języku angielskim. Zarezerwuj swoją niezapomnianą rowerową przygodę w Monachium już dziś!

Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

9. Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj historyczne stare miasto w Monachium podczas naszej wycieczki z przewodnikiem, idealnej dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy i weekendowych poszukiwaczy przygód. Poznaj fascynujące historie o kultowych zabytkach, takich jak Nowy Ratusz i Marienplatz, a także słynny kościół Frauenkirche jako punkt orientacyjny Monachium. Odkryj Monachium podczas naszej porywającej wycieczki, podczas której nasz przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi anegdotami na temat historii i znaczenia miasta. Zanurz się w bogatej przeszłości Monachium, odkrywając jego kultowe zabytki i ukryte skarby. Od wspaniałych pałaców po tętniące życiem place - daj się oczarować naszym historiom i poznaj Monachium w zupełnie nowym świetle! Bogata w historyczne znaczenie i urzekające opowieści, ta historyczna dzielnica starego miasta w Monachium obiecuje niezapomniane wrażenia. Żadna wycieczka po starym mieście nie byłaby kompletna bez zatrzymania się, aby podziwiać kultowe atrakcje Monachium, takie jak Maximilianstrasse, Odeonsplatz i Residenz. Po naszej wycieczce zafunduj sobie wizytę na tętniącym życiem Viktualienmarkt. Ciesz się filiżanką kawy lub kieliszkiem wina podczas przeglądania straganów, które oferują fantastyczny wybór lokalnych potraw i specjałów. Nie przegap okazji, aby poznać prawdziwe smaki Monachium! Nasz przewodnik udzieli Ci również wskazówek dotyczących dalszego zwiedzania miasta.

Monachium: wycieczka po Hofbräuhaus

10. Monachium: wycieczka po Hofbräuhaus

Przyjrzyj się bliżej słynnemu na całym świecie Hofbräuhaus na Starym Mieście w Monachium podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Poznaj jeden z najpopularniejszych pubów w mieście. Poznaj jego historię, posłuchaj o jego gościach i dowiedz się, ile kilometrów kelnerka pokonuje na każdej zmianie w jednym z największych pubów na świecie. Spodziewaj się anegdot i ciekawych faktów na temat firmy i odwiedź ekskluzywną salę balową Hofbräuhaus (która poza tym jest otwarta tylko wieczorem). Z galerii możesz zrobić imponujące zdjęcia jako osobistą pamiątkę. Na koniec otrzymasz monetę w walucie dostępnej tylko w Hofbräuhaus: możesz ją wymienić na piwo w dowolnym momencie lub zatrzymać na pamiątkę. Gwarantujemy, że nie podlega wahaniom kursów walut.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Hofbräuhaus w Monachium: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hofbräuhaus w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hofbräuhaus w Monachium? Kliknij tutaj.

Hofbräuhaus w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4035 recenzji)

To była zdecydowanie NAJLEPSZA wycieczka piesza, jaką odbyliśmy od wielu lat, a wszystko to zawdzięczamy wyłącznie Joshowi, naszemu przewodnikowi, który w błyskotliwy i pełen szacunku sposób podzielił się swoją głęboką wiedzą na temat jednego z najtrudniejszych i smutnych momentów, jakie widzieliśmy w historii ludzkości. Josh dołożył wszelkich starań, przekazując nam szczegółowe informacje na temat roli Monachium we wczesnych ruchach politycznych, które doprowadziły do zakończenia II wojny światowej, wielu atrakcji miejskich, które w tamtym czasie wykorzystywano jako tło propagandowe, oraz tego, jak współczesne Niemcy radzą sobie z tak trudną historią. Absolutnie warto!

Josh jest bardzo wykwalifikowanym przewodnikiem i nauczycielem / pedagogiem, szczególnie jeśli chodzi o tę tematykę. Podkreślił niektórych bohaterów i podkreślił okropności (które ryzykujemy powtórzeniem, jeśli pozwolimy, aby sprawy się potoczyły lub nie przyjmiemy naszych demokratycznych obowiązków), które wydarzyły się w Monachium i poza nim. Dodał powagi tematowi. Josh jest skutecznym, edukacyjnym i interaktywnym gawędziarzem i jedną z niewielu osób, które potrafią opowiedzieć tę historię z taką powagą podczas pieszej wycieczki.

Josh był świetny. Był pouczający i bardzo pasjonował się wiedzą, którą się dzielił, oraz organizowaniem dla nas dobrej, zgodnej z prawdą wycieczki. Sprawił, że było to ekscytujące i zapewnił, że nasza duża grupa jest zebrana i szanuje nasz czas oraz czas wszystkich innych uczestników wycieczki.

Była bardzo interesująca i wnikliwa. Straciłabym grupę tylko wtedy, gdy musiałam udać się do toalety w Hofbräuhaus, gdyby mój mąż po mnie nie wrócił. Wolałbym poczekać 2 minuty. Bardzo się pospieszyłem i powiadomiłem ich.

Mile usposobiony przewodnik; posiadał dużą wiedzę i chętnie się nią dzielił