Dodaj daty

Hofbräuhaus w Monachium

Hofbräuhaus w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka piesza śladami III Rzeszy i II wojny światowej

1. Wycieczka piesza śladami III Rzeszy i II wojny światowej

Weź udział w 2-godzinnej wycieczce pieszej po Monachium i odkryj jeden z najmroczniejszych etapów historii miasta – narodziny nazizmu, objęcie władzy przez Hitlera i powstanie niesławnej III Rzeszy. W 1919 roku Niemcy ukazały się po I wojnie światowej jako pokonany i upokorzony naród. W Monachium nastała hiperinflacja, a Bawarię opanowała rewolucja i zamachy. Na tej żyznej glebie chaosu wyrósł ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych w historii dyktatorów – Adolf Hitler. Prześledź proces powstania nazizmu, od pierwszego zjazdu w Hofbräuhaus do nieudanej próby przejęcia władzy przed Feldherrnhalle. Odwiedź Königsplatz, miejsce, w którym odbywały się wiece partyjne, i zatrzymaj się w parku Hofgarten, aby dowiedzieć się więcej o Białej Róży – grupie należącej do ruchu oporu. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały istotną rolę w powstaniu ciemnego rozdziału historii. Rozdział ten zakończył się pozostawieniem w gruzach pięknego Monachium i wybuchem II wojny światowej, która okaleczyła cały kraj.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

2. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

3. Piwiarnie i browary w Monachium: 3-godzinna wycieczka

Monachium jest od dawna uważane za światową stolicę piwa i co roku jest gospodarzem hucznego święta zwanego Oktoberfest. Niezależnie od tego, czy potrafisz odróżnić plizner od lagera, możesz ugasić swoje pragnienie i zaspokoić głód wiedzy na temat historii browarnictwa oraz najbardziej znanego piwa w mieście. Wraz z doświadczonym przewodnikiem i grupą odwiedź kilka tradycyjnych piwiarni, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców Monachium. Poznaj sekrety produkcji tradycyjnego piwa pszenicznego (Weißbier) warzonego w specjalny sposób w najstarszym browarze w Monachium. Skosztuj także tradycyjnych niemieckich potraw. Z okazji nowo nabytej wiedzy wznieś toast litrem piwa w Hofbräuhaus, jednej z najbardziej popularnych piwiarni w mieście. Spróbuj dwóch bezpłatnych piw (o pojemności 0,5 l każde). Nie przegap wycieczki po światowej stolicy piwa.

Monachium: wieczór bawarskiego piwa i kultury kulinarnej

4. Monachium: wieczór bawarskiego piwa i kultury kulinarnej

Ciepły blask jest gwarantowany, gdy zanurzysz się w niemieckie piwo i kulturę kulinarną podczas tej wieczornej wycieczki po Monachium. Spotkasz przyjaznego lokalnego przewodnika, który przedstawi światową stolicę piwa i opowie o sekretnych miejscach, w których miejscowi udają się na naprawdę dobre rzeczy. Poznaj fascynującą historię niemieckiego browarnictwa — od starożytnych browarników Hausfrauen po wielkie średniowieczne browary klasztorne i czczone Reinheitsgebot (Prawo Czystości) z 1516 roku. Dowiesz się, dlaczego świat zwraca się do Monachium w poszukiwaniu najlepszych przykładów piwa o doskonałym smaku. Skosztuj kilku różnych pysznych odmian piwa i tradycyjnych bawarskich potraw, takich jak sery i wędliny na Bawarskim Półmisku Żywności. Usiądź ze swoją grupą przy stole w jednej z najlepszych starych piwiarni w mieście. Ciesz się ekskluzywną prywatną wycieczką po pięknym nowym Muzeum Piwa i Oktoberfest mieszczącym się w jednym z najbardziej zabytkowych budynków w Monachium. Po obejrzeniu tradycyjnego ogródka piwnego odwiedzisz słynny na całym świecie Hofbräuhaus. Następnie udaj się do tradycyjnej bawarskiej piwiarni na tradycyjną kolację. Jeśli chcesz, zostań w okolicy i ciesz się nocą przy dźwiękach bawarskich zespołów Oompah.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

5. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

6. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Trzecia Rzesza w Monachium i wycieczka segwayem z czasów II wojny światowej

7. Trzecia Rzesza w Monachium i wycieczka segwayem z czasów II wojny światowej

Wiosną 1912 roku do stolicy Bawarii przybył młody dżentelmen z Austrii. Po utracie głównego marzenia swojego życia wyjechał do Monachium, aby zacząć w nowym miejscu. Ale kto mógł wiedzieć, że za 24 lata nie tylko zdobędzie władzę w Niemczech, ale także spróbuje zamienić Monachium w stolicę własnego ruchu politycznego… Jeśli chcesz poznać powstanie pierwszego i ostatniego führera Niemiec, dowiesz się, kto walczył z nazistowskim reżimem, dlaczego pucz w Beer Hall się nie powiódł i jak Adolf Hitler chciał odbudować Monachium – książka nasza wycieczka. 3-godzinna wycieczka Alte Synagoge – Königsplatz – Führerbau – Braunes Haus – Schelling-Salon – IWhite Rose – Haus der Kunst – Anioł Pokoju – Mieszkanie Hitlera 1933 – Hofbraukeller – Maximilianeum – Mieszkanie Hitlera 1920-29 – Maximilianeum strasse – Hofbräuhaus – Residenz München – Odeonsplatz 00491744777920

Monachium: wycieczka piętrowym autobusem Hop-On Hop-Off

8. Monachium: wycieczka piętrowym autobusem Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego, piętrowego autobusu z otwartym dachem i wyrusz na wycieczkę typu Hop-On Hop-Off po pięknym mieście Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i zwiedź atrakcje miasta na własną rękę. Możesz także zostać w autobusie, aby napawać się widokami i posłuchać ciekawego komentarza na żywo. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz oraz ciekawą architekturę Pinakoteki, w której eksponowane są liczne dzieła sztuki. Przejedź przez Plac Mariacki i odkryj słynny Viktualienmarkt z mnóstwem przysmaków, a także słynny Hofbräuhaus am Platzl. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku oraz pasażu handlowym. Zwiedź fantastyczne zamki oraz ich ogrody i poznaj historię Monachium. 1. Hauptbahnhof 2. Kunstareal 3. Odeonsplatz 4. Eisbach 5. Deutsches Museum 6. Marienplatz / Tal Max-Joseph-Platz 8. Karlsplatz/Stachus

Monachium: Hofbräuhaus Tour

9. Monachium: Hofbräuhaus Tour

Przyjrzyj się bliżej słynnemu na całym świecie Hofbräuhaus na Starym Mieście w Monachium podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Poznaj jeden z najpopularniejszych pubów w mieście. Poznaj jego historię, posłuchaj o jego gościach i dowiedz się, ile kilometrów kelnerka pokonuje na każdej zmianie w jednym z największych pubów na świecie. Spodziewaj się anegdot i ciekawych faktów na temat firmy i odwiedź ekskluzywną salę balową Hofbräuhaus (która poza tym jest otwarta tylko wieczorem). Z galerii możesz zrobić imponujące zdjęcia jako osobistą pamiątkę. Na koniec otrzymasz monetę w walucie dostępnej tylko w Hofbräuhaus: możesz ją wymienić na piwo w dowolnym momencie lub zatrzymać na pamiątkę. Gwarantujemy, że nie podlega wahaniom kursów walut.

Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

10. Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

Poznaj najważniejsze atrakcje centrum Monachium podczas podróży od założenia miasta do 1974 r., kiedy to w Monachium odbyły się ekscytujące Mistrzostwa Świata. Przejdź obok ważnych budynków i placów i dowiedz się wszystkiego o bogatej historii Monachium od swojego doświadczonego przewodnika. Doświadcz z pierwszej ręki historii miasta i tego, jak przekształciło się ono w dzisiejsze Monachium, dzięki wirtualnym scenom na kilku stacjach, które przenoszą Cię do różnych epok. Użyj okularów wirtualnej rzeczywistości i porównaj przeszłość z teraźniejszością. Od początków XII wieku do XX wieku. Przyjrzyj się wybranym miejscom Monachium na przestrzeni wieków od lokacji, przez barok, Belle Époche, ruiny narodowego socjalizmu, aż po lata 70. ubiegłego wieku. Posłuchaj wnikliwych historii z tamtych czasów, które sprawią, że Twoje wrażenia będą jeszcze bardziej autentyczne. Gdy zdejmiesz okulary wirtualnej rzeczywistości, zobaczysz zaskakujący kontrast między chwilami a czasem.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 43
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Hofbräuhaus w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hofbräuhaus w Monachium? Kliknij tutaj.

Hofbräuhaus w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4035 opinii

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci

Uwielbialiśmy tę wycieczkę, jest ona tutaj obowiązkowa, zwłaszcza gdy pobliski Wiedeń jest mniej chętny do otwarcia się na tę historię. Tak wiele się nauczyliśmy – nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Monachium było tak ważne dla powstania tego okropnego ruchu. Jesteśmy wdzięczni naszemu przewodnikowi. Świetna wartość, którą trzymał z nami przez 3 godziny, kiedy powiedział 2,5.

Byłem członkiem grupy koncertowej Floriana w czwartek zeszłego tygodnia. To był wspaniały poranek. Florian był żywy, zabawny, interesujący i, co najważniejsze, dobrze poinformowany - a także był zainteresowany wysłuchaniem opinii i pytań od nas wszystkich. Gorąco polecam tę wycieczkę. Jean Keltie (zarezerwowany przez Adama)