Ho Chi Minh
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Ho Chi Minh”

10 najciekawszych atrakcji miasta Ho Chi Minh

To nazwane na cześć komunistycznego rewolucjonisty Ho Chi Minha miasto, wcześniej znane jako Sajgon, posiada mroczną przeszłość, ale dzisiaj jest jednym z najciekawszych miast Azji. Ho Chi Minh szczyci się bogatym życiem ulicznym, pięknymi budynkami i przyjemną pogodą. Oto najpopularniejsze atrakcje tego miasta:

Zdjęcie: David McKelvey@Flickr (CC BY 2.0)

Tunele Cu Chi

Dlaczego Amerykanie przegrali wojnę wietnamską? Dowiesz się, zwiedzając wraz z przewodnikiem tunele Cu Chi, które wykorzystywano przeciwko armii USA.

Zdjęcie: Tun Tun Win@Flickr (CC BY 2.0)

Gmach opery (teatr miejski)

Ten wzorowany na paryskim Petit Palais budynek to doskonały przykład francuskiej architektury kolonialnej. Regularnie odbywają się w nim najlepsze koncerty w Ho Chi Minh.

Zdjęcie: seafaringwoman @Flickr (CC BY 2.0)

Poczta główna

W zaprojektowanym przez Gustave’a Eiffela budynku poczty głównej nadal funkcjonuje urząd pocztowy, ale jest to również jedna z największych atrakcji turystycznych Ho Chi Minh.

Zdjęcie: yeowatzup @Flickr (CC BY 2.0)

Katedra Saigon Notre-Dame

"Ponoć w 2005 roku znajdująca się w katedrze figura Najświętszej Marii Panny zaczęła ronić łzy. Nie wiemy, ile w tym prawdy, ale katedrę Saigon Notre-Dame warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na jej wspaniałą architekturę."

Pałac Niepodległości (pałac Zjednoczenia)

Pałac Niepodległości był demonstracją siły niepodległego Wietnamu, ale po upadku Sajgonu zburzono go i w jego miejscu postawiono pałac Zjednoczenia.

Ulica Pham Ngu Lao

Tętniąca życiem ulica Pham Ngu Lao znana jest jako dzielnica turystów, ale znajdujące się przy niej sklepy z odzieżą, pamiątkami wojennymi i innymi towarami przyciągają najróżniejszych ludzi.

Zdjęcie: amrufm @Flickr (CC BY 2.0)

Muzeum Śladów Wojny

W Muzeum Śladów Wojny poznasz ciekawą, ale często zatrważającą, historię Wietnamu XX wieku. Obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego, kto interesuje się przeszłością tego kraju.

Park Dam Sen

Park Dam Sen to nie tylko kolejki górskie, ale również wspaniałe jeziora i ogrody. Miejsce to spodoba się miłośnikom zarówno przyrody, jak i parków rozrywki.

Zdjęcie: ePi.Longo @Flickr (CC BY 2.0)

Pagoda Nefrytowego Cesarza

Piękna snycerka i unoszący się w powietrzu zapach kadzideł – ze wszystkich pagód w Ho Chi Minh tę polecamy najbardziej. Koniecznie wejdź na dach i obejrzyj z góry cudowny dziedziniec!

Muzeum Miasta Ho Chi Minh

Mieszczące się w pałacu Gia Long muzeum posiada fotografie i eksponaty, które doskonale obrazują krwawą przeszłość Wietnamu. Wystawa jest bezkompromisowa, ale nie emanuje niepotrzebnie przemocą.

Ho Chi Minh: Zaplanuj pobyt

Jak dostać się do Ho Chi Minh z lotniska?

Najtańszą opcją jest autobus linii 152, który odjeżdża sprzed hali przylotów. Za bagaż o masie powyżej 10 kg trzeba dodatkowo zapłacić, ale autobusem tym dojedziesz aż do dworca autobusowego w pobliżu Cho (placu) Ben Tanh w centrum miasta. Taksówki znajdują się na lewo od terminalu. Aby nie dać się oszukać, korzystaj tylko z taksówek posiadających taksometry i płać wyłącznie dongami wietnamskimi.

Gdzie można dobrze zjeść w Ho Chi Minh?

W Ho Chi Minh posiłek z ulicznego stoiska może się okazać lepszy niż dania najlepszych restauracji w mieście. W szczególności polecamy ulicę Dong Khoi pomiędzy rzeką i katedrą.

Gdzie robić zakupy w Ho Chi Minh?

Ho Chi Minh posiada kilka wartych odwiedzenia bazarów oraz wspomnianą wcześniej ulicę Pham Ngu Lao. Dwa największe bazary to Cho Ben Tanh i Cho Lon. Cho Lon (bazar chiński) jest mniej „turystyczny” i znajdziesz na nim najróżniejsze rzeczy. Ben Tanh jest równie ciekawy oraz lepiej nadzorowany, co oznacza mniej podróbek i kieszonkowców. Na podróbki i kieszonkowców trzeba zresztą uważać nie tylko na bazarach.

Przydatne informacje

 • Język
  Wietnamski
 • Waluta
  Dong wietnamski (VND)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +84
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna

Ho Chi Minh: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Ho Chi Minh

Ho Chi Minh: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Ho Chi Minh?  Kliknij tutaj.


Ho Chi Minh
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 571