Dodaj daty

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

1. Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas ich treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicańskich i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna muzyka wiedeńska. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, uszlachetnianie i doskonalenie ruchu oraz wzmacnianie niektórych mięśni. Słynne skoki szkolne lewada, kurbeta i kapriola, które pokazywane są w ramach spektakli Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są ćwiczone na co dzień i tylko czasami można je zobaczyć podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery Lipizzaner są poddawane próbie przez swoich jeźdźców prawie codziennie. Podstawowym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyki i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśniowych niezbędnych do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

2. Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej działa od ponad 450 lat. Kontynuuje ona tradycję klasycznego jeździectwa renesansu - Haute Ecole. Zobacz kulisy jeździectwa w czasie ekskluzywnej, 55-minutowej wycieczki. Odwiedź zimową szkołę jazdy konnej, perłę barokowej architektury oraz letnią szkołę jazdy konnej, gdzie mieści się największa owalna ujeżdżalnia. Zobacz też stajnie w Stallburgu. Stallburg to najważniejszy wiedeński budynek z czasów renesansu, którego istotnymi elementami są arkadowy dziedziniec oraz historyczne stajnie ogierów lipicańskich. Dowiedz się więcej o historii i tradycji jeździeckiej. Poznaj fakty na temat koni lipicańskich, które są gwiazdami tego miejsca.

Gala koni lipicańskich w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy

3. Gala koni lipicańskich w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy

Podziwiaj balet białych ogierów w wyjątkowym budynku barokowej Zimowej Szkoły Jazdy w pałacu Hofburg, zbudowanym za czasów Karola VI. Występy te są wynikiem długoletniego szkolenia zarówno jeźdźców, jak i koni. Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy to jedyna na świecie instytucja, która praktykuje klasyczną renesansową tradycję haute école nieprzerwanie od ponad 450 lat. Występy młodych ogierów oraz w pełni wytresowanych „profesorów” od lat niezmiennie czarują publiczność. Zobacz zapierające dech w piersiach piruety, przejścia i piaffe. Wygląd i elegancja ogierów lipicańskich idealnie komponują się z Wyższą Dworską Szkołą Jazdy. Lipicany to najstarsza rasa koni w Europie. Szkolenie i przekazywanie tradycji to niektóre z podstawowych zadań Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy, wpisanej na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Znany artysta multimedialny, André Heller, opracował wyjątkowo klimatyczną koncepcję oświetlenia towarzyszącą przedstawieniom odbywającym się na tej najpiękniejszej ujeżdżalni na świecie. Podniosła atmosfera i towarzysząca gali muzyka klasyczna sprawiają, że wspaniały pokaz umiejętności jeźdźca oraz ogiera robi jeszcze większe wrażenie. Trwająca 1,5 godziny gala obejmuje moderację na żywo. Występ standardowy trwa 70 minut, a występ „Tribute to Vienna” trwa 2 godziny.

Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

4. Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

Zobacz historyczne i nowoczesne atrakcje Wiednia podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off z komentarzem audio. Wybierz karnet 24- lub 48-godzinny, aby dopasować go do swojego harmonogramu. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę audio z przewodnikiem. Dodatkowo możesz wybrać pieszą wycieczkę po mieście z przewodnikiem, rejs po Dunaju lub wycieczkę na historycznym gigantycznym diabelskim młynie. Poznaj zabytki „Starego Wiednia”, w tym operę, dzielnicę muzeów, pałac Hofburg, parlament, ratusz i kanał Dunaj. Trasa miejska prowadzi poza centrum miasta, obok parku rozrywki Prater, do „Nowoczesnego Wiednia”, z zapierającymi dech w piersiach widokami na wiedeńskie góry, miasto UNO i Dunaj. Zaczynając w centrum miasta, zwiedzaj słynne wiedeńskie pałace na Szlaku Pałacowym. Przejdź obok pałacu Hofburg, a następnie wyrusz za miasto, aby zobaczyć pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie obszary Wiednia, ekspresjonistyczny punkt orientacyjny Hundertwasserhaus i „New Modern” Hauptbahnhof. Dzięki 24-godzinnemu biletowi możesz zobaczyć to, co najlepsze w Wiedniu w ciągu jednego dnia. Skorzystaj z wycieczki z audioprzewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o mieście we własnym tempie. Jeśli kupisz 48-godzinny bilet, możesz dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez deptak Starego Miasta w Wiedniu. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków. Wybierz opcję 48-godzinnego biletu, aby cieszyć się malowniczym rejsem po Dunaju lub przejażdżką historycznym diabelskim młynem. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po centrum miasta z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez strefę dla pieszych na wiedeńskiej Starówce. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków.

Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

5. Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vienna PASS to Twój klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych zabytków Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczoną liczbą przejazdów autobusami Hop-On Hop-Off, które są idealnym sposobem na dotarcie z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS, aby zaprojektować własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik, który zawiera poufne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci w wieku poniżej 6 lat mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: - Pałac Schönbrunn (w tym labirynt, Gloriette i inne atrakcje) - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Sztuki - Muzeum i Galeria Sztuki Albertina - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Cesarski Skarbiec - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Pałac cesarski Hofburg - Kolekcja mebli cesarskich - Muzeum Techniki - Bank Austria Kunstforum - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) - Wiedeńska Opera Państwowa - zwiedzanie z przewodnikiem - Muzeum Historii Wojskowości - Madame Tussauds - Górny Belweder - Dolny Belweder - 21er Haus - Muzeum sztuki współczesnej - Pałac Zimowy - Cesarska Krypta Grobowa - Klasztor Klosterneuburg - Zamek Liechtenstein - Muzeum Beethovena - Plus ponad 50 innych zabytków Nieograniczone wycieczki Hop-on Hop-off Zwiedzaj miasto, korzystając z nielimitowanych przejazdów wygodnymi autobusami Hop-On Hop-Off: - 4 trasy hop-on hop-off - 50 przystanków (w krótkich odstępach czasu) - Bezpłatne Wi-Fi - Bezpłatny przewodnik audio w 16 językach - Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim - Wycieczka piesza z przewodnikiem Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu zabytków. Vienna PASS zawiera przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja są wypełnione ważnymi informacjami, wskazówkami i ofertami specjalnymi. Korzystaj z atrakcyjnych zniżek u ekskluzywnych partnerów dzięki książeczce bonusowej.

Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

6. Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: zwiedzanie Muzeum Sisi, Hofburga i ogrodów z pominięciem kolejki

7. Wiedeń: zwiedzanie Muzeum Sisi, Hofburga i ogrodów z pominięciem kolejki

Bez kolejek, bez kłopotów, ponieważ nasza wycieczka grupowa zabierze Cię do Muzeum Sisi, apartamentów cesarskich, dziedzińców i ogrodów cesarskiego kompleksu pałacowego Hofburg. Dzięki biletom wstępu bez kolejki i 5-gwiazdkowemu licencjonowanemu przewodnikowi wszyscy goście mogą cieszyć się wysokiej jakości wrażeniami z łatwym do zrozumienia komentarzem w tylko 1 języku. Odkryj cesarskie dziedzictwo Wiednia w pigułce! Zarezerwuj 2,5-godzinną wycieczkę grupową po pałacu i ogrodach Hofburg z profesjonalnym przewodnikiem. Dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom czasowym nasi goście mogą zaoszczędzić czas i ominąć kolejki do Muzeum Sisi i Apartamentu Cesarskiego w Hofburgu. Wewnątrz pałacu cesarskiego odwiedzimy prywatne sypialnie, salony i gabinety cesarza Franciszka Józefa i jego żony Elżbiety „Sisi” z Bawarii oraz obejrzymy słynną na całym świecie kolekcję przedmiotów osobistych Sisi. Wyruszymy również na wewnętrzne dziedzińce, zobaczymy budynki światowej sławy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy oraz podziwiamy liczne posągi i fontanny Heldenplatz i Burggarten. Będziesz zaskoczony, jak wiele kompleks pałacowy Hofburg ma jeszcze do zaoferowania mieszkańcom Wiednia jako skarbnica austriackiej historii i dziedzictwa kulturowego.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

8. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 najważniejszych zabytków

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z osobistym programem dostosowanym do Twoich zainteresowań. Wybieraj spośród 60 różnych zabytków i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunajską, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny i wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Schönbrunn Grand Tour - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - Zoo Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum Historii Naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Współczesnej (Mumok) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg - Wiedeńska Opera Państwowa - zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście (Ddsg) - Muzeum Historii Sztuki - Madame Tussauds - Panoramabahn Schönbrunn - Muzeum Beethovena Heiligenstadt - Mak (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 40 innych atrakcji turystycznych

Wiedeń: 45-minutowy pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy konnej

9. Wiedeń: 45-minutowy pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy, aby zobaczyć Lipizzaner Special, nowy, krótszy pokaz stworzony w celu zainspirowania gości i wprowadzenia ich w świat ujeżdżenia. Zobacz trzy najbardziej fascynujące ćwiczenia z repertuaru szkoły jeździeckiej i posłuchaj wnikliwych komentarzy podawanych w krótkich przerwach między pokazami jeździeckimi. Wybierz między biletami stojącymi a biletami do galerii.

Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

10. Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

Poczuj urok i historię centrum Wiednia w spersonalizowanym otoczeniu, zwiedzając jego ulice i zabytki w towarzystwie małej grupy w języku angielskim. Jestem certyfikowanym austriackim przewodnikiem wycieczek. Dołącz do mnie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, podczas której zobaczysz najważniejsze miejsca w historycznym centrum Wiednia. Nie ma znaczenia, czy masz mało czasu na zwiedzanie Wiednia, czy chcesz uzyskać ciekawe informacje od lokalnego eksperta, aby samodzielnie zwiedzać miasto. Spacerujemy razem maksymalnie od dwóch do dwóch i pół godziny, aby zobaczyć różne miejsca historyczne, a Ty w zabawny sposób zanurzysz się głęboko w przeszłość miasta. Zobacz cesarskie fasady, powozy konne, Pałac Cesarski (Wiener Hofburg), ogród cesarski, Operę Wiedeńską, stadninę koni Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i katedrę św. Szczepana w sercu miasta i wiele więcej. Dowiedz się więcej o życiu wybitnych osobistości i bogatej historii Wiednia. Naucz się rozpoznawać wpływ Habsburgów w postaci wspaniałych budowli i rezydencji. Początek na placu Marii Teresy. Maria Teresa była w XVIII wieku silną władczynią, a jej pomnik jest najbardziej imponującym pomnikiem na Ringstraße. Odkryj pałac cesarski (Hofburg), który pierwotnie był fortecą zbudowaną w XIII wieku i został rozbudowany do wspaniałej rezydencji wraz ze wzrostem potęgi Habsburgów i ekspansją ich królestwa. Zobacz jedną z najbardziej znanych i fascynujących oper na świecie i przejdź obok Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Zakończenie wycieczki będzie wokół katedry św. Stefana. Podczas wycieczki można oglądać tylko widoki z zewnątrz i nie zwiedzać wnętrza.

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy? Kliknij tutaj.

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 11 286 opinii

Karnet wiedeński sprawił, że nasza podróż do Wiednia była relaksująca i interesująca. Wszystkie zabytki, które chcieliśmy odwiedzić, a także te, o których nie wiedzieliśmy, ale dowiedzieliśmy się później, zostały uwzględnione. Widząc coś ciekawego, nie musieliśmy się martwić o bilety, po prostu weszliśmy za pomocą kart. Fizyczny format był bardzo wygodny, a broszura okazała się dla nas bardzo pomocna.

Mieliśmy naprawdę świetnego przewodnika, po którym widać było, jak wielką pasję ma do tych wycieczek. Słuchaliśmy z zainteresowaniem przez 2 godziny. Byliśmy grupą 8 osób. Wycieczka jest wysoce zalecana na początku podróży.

Wycieczka była świetną mieszanką tła historycznego, krótkich historii i wskazówek na temat specjalnych miejsc i zwyczajów w Wiedniu; wysoce polecany. Minęły te 2 godziny. Grupa była bardzo mała, co było świetne.

Wycieczka bardzo interesująca pod względem informacyjnym oraz architektonicznym. Warto skusić się na tego typu doświadczenie. Polecam.

Nasz przewodnik był fantastyczny…. Autentyczny…. Po prostu miło było jej słuchać... bardzo dobrze wyjaśniła nam Wiedeń...