Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hiszpania

Hiszpania – nasze najbardziej polecane atrakcje

Barcelona: Bilet wstępu do Parku Güell

1. Barcelona: Bilet wstępu do Parku Güell

Zarezerwuj bilet wstępu do parku Güell i zwiedzaj to wyjątkowe miejsce w swoim tempie. Podziwiaj kolorowe mozaiki autorstwa Gaudiego i zobacz schody wejściowe ze słynną na całym świecie salamandrą. Odpocznij od miejskiego zgiełku, spacerując przez zielone ogrody. Zrób wspaniałe zdjęcia Barcelony ze znajdujących się tu punktów widokowych.  Zaprojektowanie tego miejsca zlecił Gaudíemu Eusebi Güell – kataloński przedsiębiorca, który pragnął stworzyć na Muntanya Pelada (kat. „Łysa Góra”) park mieszkaniowy w stylu brytyjskim. W 1926 roku park Güell stał się publicznym parkiem miejskim. W 1969 roku uznano go za zabytek sztuki, zaś w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż należy się udać do parku o godzinie określonej w rezerwacji, to można w nim pozostać tak długo, jak się zechce.

Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia z audioprzewodnikiem

2. Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia z audioprzewodnikiem

Zwiedź niedokończone arcydzieło Antoniego Gaudíego – bazylikę Sagrada Familia – i odkrywaj tę piękną świątynię we własnym tempie. Poznaj jej historię dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Przekonaj się na własne oczy, dlaczego ikoniczne dzieło Gaudíego z imponującymi fasadami i wnętrzem jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Podziwiaj połączenie form gotyckich i secesyjnych w tej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowli, która dominuje w panoramie Barcelony. Gaudí rozpoczął pracę nad świątynią Sagrada Familia w 1882 roku. To dzieło – będące obecnie prawdziwym symbolem Barcelony – do dziś pozostaje nieukończone. Pomimo to bazylikę koniecznie trzeba zobaczyć. 

Sewilla: Bilet wstępu do Alkazaru Królewskiego

3. Sewilla: Bilet wstępu do Alkazaru Królewskiego

Kup bilet do Królewskiego Alkazaru w Sewilli i podziwiaj ten wspaniały średniowieczny islamski pałac. Spaceruj i podziwiaj oszałamiającą architekturę i piękne ogrody. Pierwotnie zbudowany jako fort dla gubernatorów Sewilli z Kordoby w 913 roku, Królewski Alcázar w Sewilli jest niesamowitym połączeniem architektury chrześcijańskiej i mauretańskiej. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku i był wielokrotnie odnawiany w ciągu 11 wieków od jego powstania. Dowiedz się, jak chrześcijański król Fernando III przeniósł się do Alcázar, kiedy zdobył Sewillę w 1248 roku i jak kilku monarchów wykorzystało pałac jako swoją główną rezydencję. Odkryj także rolę Alcázar jako miejsca kręcenia serialu telewizyjnego Gra o tron.

Barcelona: bilet na kolejkę linową Montjuïc (w obie strony)

4. Barcelona: bilet na kolejkę linową Montjuïc (w obie strony)

Spójrz na Barcelonę z góry, korzystając z tego biletu na przejazd w obie strony kolejką linową Telefèric de Montjuïc. Wjedź na wzgórze Montjuïc niedawno wyremontowaną kolejką linową i podziwiaj wspaniałe widoki na Barcelonę. Udaj się do stacji Parc de Montjuïc i wsiądź do przestronnego wagonika. Wjedź na wysokość około 84,5 metra, pokonując trasę o długości 750 metrów. Zachwyć się widokami na cały region – od pasma górskiego Serra de Collserola po Morze Śródziemne. Zmierzając na szczyt wzgórza, odwiedzisz 3 stacje kolejki linowej – Parc de Montjuïc, Miramar oraz Castell de Montjuïc. Przyjrzyj się z lotu ptaka słynnym zabytkom, w tym imponującemu kościołowi Sagrada Família. Dzięki biletowi w obie strony nie będziesz musiał(-a) schodzić w dół pieszo.

Katedra i Giralda w Sewilli: bilet z pominięciem kolejki

5. Katedra i Giralda w Sewilli: bilet z pominięciem kolejki

Wejdź bez czekania w kolejce do katedry w Sewilli i odkryj jej skarby. Wybierz opcje z audioprzewodnikiem, aby zobaczyć dzieła Goi i poznać ich historię. Wejdź na wieżę Giraldę i obejrzyj zapierającą dech w piersiach panoramę Sewilli. Wejdź do katedry i udaj się do grobowca Krzysztofa Kolumba przed Puerta del Principe. W grobowcu złożone są szczątki odkrywcy, jednak dyskusja, czy kości te w rzeczywistości są prawdziwymi szczątkami Kolumba, trwa do dziś. Poznaj historię katedry oraz kastylijskiego króla Ferdynanda III, który odbił Sewillę z rąk jej ówczesnych almohadzkich władców i przekształcił wielki XII-wieczny meczet w kościół. Zobacz tę oszałamiającą budowlę znaną dzisiaj jako katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Jest to jeden z największych kościołów na świecie, a w jego wnętrzu znajdziesz ważne dzieła Zurbarana, Murillo, Goi oraz innych artystów. Możesz posłuchać nagrań o tych dziełach oraz innych, wybierając opcję z audioprzewodnikiem.

Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

6. Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

Odkryj Casa Batlló przy pomocy połączenia sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i uczenia maszynowego. Doświadcz w wyjątkowy sposób jednego z arcydzieł Antoniego Gaudiego – legendy architektury i designu. Wyrusz w podróż przez gaudiński wszechświat pełen pozornie niemożliwych projekcji wolumetrycznych, dźwięku binauralnego, czujników ruchu oraz porywających przestrzeni, smaków i zapachów. Wejdź do sypialni lorda Batlló (jeśli wybierzesz opcję złotą). Wejdź do niesamowitego pomieszczenia zwanego Gaudí Cube (unikatowej na skalę światową, sześciennej kostki z LED). Posłuchaj opisu dostępnego w 15 językach, a także ścieżki dźwiękowej specjalnie stworzonej przez kompozytorkę Dani Howard i wykonywanej przez Berlińską Orkiestrę Symfoniczną. Wśród oferowanych nowości można odkryć nowy rdzeń komunikacji pionowej zaprojektowany przez japońskiego architekta Kengo Kumę, zawieszoną w powietrzu 13-tonową drabinę z marmuru, pierwszy 6-stronny mapping wewnętrzny na patio z lampami Gaudiego i nowy sklep „Simbolic”.

Teneryfa: bilety wstępu do Siam Park

7. Teneryfa: bilety wstępu do Siam Park

Poczuj adrenalinę dzięki temu całodniowemu biletowi do Siam Park na Teneryfie – ekscytującego parku rozrywki, który odtwarza dawne Królestwo Syjamu. Wybierz opcję, która obejmuje lunch albo pakiet premium lub deluxe, aby uzyskać doświadczyć niezapomnianych wrażeń w tym wyjątkowym parku rozrywki. Park obejmuje 185.000 metrów kwadratowych, zapewniając rozrywkę dla całej rodziny. Dzięki wyjątkowym przygodom w magicznym otoczeniu, każda atrakcja łączy w sobie kuszącą tajemnicę Syjamu z ekscytacją nowoczesnego parku rozrywki. W drodze do parku przywitają Cię lwy morskie. Wejdź na Wieżę Mocy i spłyń 28 metrów pionowo w dół przez zbiornik z rekinami, popłyń łagodnie meandrującą rzeką lub wygrzewaj się w słońcu, podziwiając piękne widoki z białych piaszczystych plaż. Siam Park szczyci się wieloma rekordami, ale uwagę przyciąga przede wszystkim basen z falami, który wytwarza największą sztuczną falę na świecie, osiągającą wysokość do 3 m. Pokonaj falę i poczuj moc. Koniecznie odwiedź pływający targ, aby odkryć typową tajską wioskę. Tutaj możesz skorzystać z tradycyjnego masażu tajskiego, kupić unikalne pamiątki i zaopatrzyć się w przekąski i słodycze. Gdy zgłodniejesz, możesz kupić jedzenie w restauracjach na miejscu lub zarezerwować przy zakupie opcję obejmującą lunch. Weź ze sobą własny ręcznik lub zarezerwuj opcję obejmującą ręczniki i dostęp do szafek. Zarezerwuj bilet wstępu bez kolejki, by uniknąć oczekiwania w kolejkach. Wybierz bilet z pakietem premium, który obejmuje posiłek składający się z sajgonek, tajskiej potrawy, nuggetsów z kurczaka, gałki lodów oraz napoju. Aby poczuć się jak VIP, zarezerwuj bilet all-inclusive deluxe, który obejmuje możliwość korzystania z szafki, ręcznik oraz posiłki all-inclusive wraz z napojami bezalkoholowymi, piwem, winem i wodą. Bilet ten obejmuje też wstęp priorytetowy do wszystkich atrakcji.

Barcelona: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Guell z dostępem bez kolejki

8. Barcelona: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Guell z dostępem bez kolejki

Odwiedź kompleks ogrodów parku Guell na wzgórzu Carmel w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem i biletami wstępu bez kolejki. Dowiedz się więcej o jednym z najtrwalszych dzieł Antoniego Gaudiego i wyrusz na spacer śladami sztuki. Udaj się na wzgórze Carmel i zobacz park miejski zaprojektowany przez Gaudiego ponad sto lat temu. Podziwiaj charakterystyczny styl Gaudiego na przykładzie kolorowych mozaik rzeźby jaszczurki (El Drac) przy wejściu. Dowiedz się więcej o początkach parku w 1900 roku, kiedy Barcelona przekształcała się w globalną metropolię. Posłuchaj o inżynierze Ildefonsie Cerdzie, który zajął się analizą problemów rozrastającego się miasta i potrzeb Barcelony, która tak szybko rozwijała się w drugiej połowie XX wieku. Przewodnik pokaże Ci, w jaki sposób główne elementy architektoniczne parku są inspirowane secesją. Podziwiaj rzeźby i wzory parku i dowiedz się, jak zastosowanie starych technik budowlanych wpłynęło na ruch modernizmu w Barcelonie. Zakończ wycieczkę spacerem przez park i wspinaczką na wzgórze, aby zachwycić się wspaniałymi widokami na Barcelonę z placu Natury.

Barcelona: Karta podróżna transportu publicznego Hola Barcelona

9. Barcelona: Karta podróżna transportu publicznego Hola Barcelona

Dzięki biletowi na transport publiczny, który oferuje nieograniczone przejazdy przez co najmniej 2 dni, będziesz mógł poruszać się po Barcelonie i okolicach, oszczędzając czas i pieniądze. Odkrywaj Barcelonę w wolnym czasie, podróżując metrem, autobusami i tramwajami tyle razy, ile chcesz. Przed rozpoczęciem przygody udaj się do Punktu Informacji Turystycznej i wymień swój voucher. Zwiedzaj zabytki i zabytki miasta we własnym tempie dzięki karnetowi uprawniającemu do nieograniczonej liczby przejazdów metrem i autobusami obsługiwanymi przez Transports Metropolitans de Barcelona (TMB), pociągami obsługiwanymi przez sieć miejską Generalitat oraz tramwajem i podmiejską koleją Renfe pociągi. W cenę wliczona jest przepustka umożliwiająca połączenie z linią lotniska w Barcelonie. Twój bilet na transport publiczny jest ważny przez 48, 72, 96 lub 120 kolejnych godzin od daty ważności (w zależności od wybranej opcji).

Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

10. Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

Zobacz to, co najlepsze w Barcelonie podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Uzyskaj dostęp do dwóch tras z jednym biletem, aby w pełni doświadczyć zwiedzania. Każda trasa trwa około 2 godzin. Weź bezpłatną mapę, która pomoże Ci zdecydować, dokąd chcesz się udać, i ciesz się komentarzem audio. Oprócz otwartego dachu, autobusy mają również elektryczny dach do użytku w przypadku deszczu. Autobusy są przystosowane dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i są wyposażone w anatomiczne siedzenia i ogrzewanie na obu pokładach. Na pokładzie znajduje się również opiekun, który pomoże Ci we wszystkim, czego możesz potrzebować. Trasa wschodnia - Plaça de Catalunya - Port Vell - Muzeum Historii Katalonii - La Barceloneta - Port Olimpijski - Poble Nou - Zoo - Teatre Nacional - Auditori - Glories - Torre Agbar - Katedra Sagrada Familia - Centrum Modernistyczne Sant Pau - Park Güell - Tibidabo - La Pedrera - Casa Batlló Ścieżka zachodnia - Plaça Catalunya - Łuk Triumfalny - El Born- Ciutadella-zoo - Passeig Colom - World Trade Center - Jardines de Miramar - Fundació Joan Miró - Anella Olímpica - Mnac (Museo Nacional de Catalunya) - Poble Espanyol - Caixa Fòrum-Pavelló Mies Van Der Rohe - Plaça d'Espanya - Estació de Sants - Spotify Camp Nou (F.C. Barcelona) - Plaça Pius XII-Palau Reial - Pavellons Guell-Monestir de Pedralbes - L'illa diagonal - Avinguda Diagonal - La Pedrera - Casa Batlló - Plaça Catalunya

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 900
Sortuj wg::

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Przeglądaj Hiszpania

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Hiszpania lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Hiszpania: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(490 746 recenzji)

Było świetnie, a podobały mi się występy ktore są tak zorganizowane aby z jednego od razu można było iść do kolejnego. Orki skradły moje serce.

Zdecydowanie powinieneś popływać. Chociaż było wietrznie i chłodno, woda jest przyjemna, a są tam dwie małe jaskinie, które są naprawdę piękne!

To był dodatek w ostatniej chwili i nie zawiódł. Wspaniale jest zobaczyć wszystkie trofea na wystawie. Warte odwiedzenia.

Nie można korzystać z audioprzewodnika. Piękna wizyta, ale brakuje informacji.

Wizyta w Sagradzie wywarła na mnie ogromne wrażenie