Atrakcje i wycieczki
Herclijja

Herclijja

Herclijja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

1. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Z Tel Awiwu: Masada i wycieczka nad Morze Martwe

2. Z Tel Awiwu: Masada i wycieczka nad Morze Martwe

Dzień zaczynamy od odebrania Cię z Twojego hotelu w Tel Awiwie i wyruszenia przez Judejskie wzgórza nad Morze Martwe. Stamtąd kontynuujemy naszą podróż wzdłuż wybrzeża Morza Martwego do pustynnej fortecy Masada. Kiedy dotrzemy do Masady, Twój przewodnik opowie Ci heroiczną historię żydowskich bojowników. Wjedziesz na Masadę kolejką linową, a następnie zwiedzisz górską fortecę zbudowaną przez króla Heroda. Jest to miejsce, w którym zeloci z I wieku po raz ostatni postawili się przeciwko wojskom rzymskim. Przeglądaj witrynę, aby zobaczyć pozostałości murów, pałaców, synagogi, cystern z wodą, mozaikowych podłóg i łaźni rzymskich. Po zakończeniu tej części wycieczki zjedziemy kolejką linową z Masady. Naszym następnym celem jest Morze Martwe. Jej brzegi są najniższym punktem na suchym lądzie na ziemi. Będziesz miał okazję unosić się na wodzie i pływać w wodach Morza Martwego, które według wielu mają specjalne efekty terapeutyczne.

Masada i Morze Martwe: wycieczka w małej grupie z Tel Awiwu

3. Masada i Morze Martwe: wycieczka w małej grupie z Tel Awiwu

**Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię na Wzgórza Judzkie i nad brzegi Morza Martwego, do miejsca jednego z najbardziej niezwykłych opowieści z historii Żydów. Położony na wysokim płaskowyżu starożytny ufortyfikowany pałac Masada stał się schronieniem dla zelotów, którzy przeciwstawiali się Rzymianom aż do ich masowego samobójstwa w 73 rne. W środowisku „klasy biznesowej” małej grupy z osobistą obsługą wyruszysz z Tel Awiwu w kierunku Wzgórz Judzkich i najniższego miejsca na ziemi. Jedź wzdłuż brzegów Morza Martwego do Masady, aby poznać heroiczną historię żydowskich bojowników. Dawny pałac znajduje się wysoko nad poziomem morza na płaskowyżu, około 1300 stóp nad poziomem morza. Mierzy 2000 stóp długości i 1000 stóp szerokości i oferuje imponujące widoki na Morze Martwe i Pustynię Judzką. To wyczerpująca wspinaczka, ale na szczęście od czasów króla Heroda zainstalowano szybką kolejkę linową, dzięki której można wspiąć się na górę w kilka minut. Będąc na szczycie, zwiedzaj fortecę zbudowaną przez króla Heroda około 37 roku pne. Odwiedź pozostałości pałaców i zobacz mozaikowe podłogi, łaźnie rzymskie i inne znaleziska. Masada była także domem dla najstarszej synagogi w Izraelu, ale jedną z najbardziej niezwykłych cech jest 12 cystern na wodę, każda o pojemności do 140 000 stóp sześciennych, wykutych w klifie. Zjedź kolejką linową i jedź nad Morze Martwe lub „Morze Soli”. Znajduje się w Dolinie Jordanu między Jordanią a Zachodnim Brzegiem i jest najniżej położonym miejscem na ziemi, a jego duża gęstość soli zapewnia wyjątkowe wrażenia podczas pływania po pięknej akwamarynowej powierzchni. Zatrzymasz się na relaks w jednym z kurortów nad brzegiem Morza Martwego i będziesz mógł pływać, otulając się bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego. Jej zdrowotne właściwości sprawiły, że stała się głównym ośrodkiem uzdrowiskowym z różnorodnymi unikalnymi produktami do kąpieli sprzedawanymi w hotelach i sklepach. Kup sole do kąpieli i kremy do skóry, aby zabrać je do domu, zanim wrócisz do hotelu w Tel Awiwie, Netanji lub Hercliju.

Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

4. Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Biblijne relikwie Izraela są godne waszej pielgrzymki. Dziś odwiedzisz wiele najbardziej znanych zabytków i pójdziesz śladami tych mitologicznych postaci. Wyjeżdżając z Tel Awiwu, pojedziesz Drogą Nadbrzeżną przez krajobraz dolnej Galilei do Nazaretu. Tutaj, gdzie Jezus spędził dzieciństwo, będziesz miał okazję zwiedzić Kościół Zwiastowania oraz Kościół św. Józefa. Te dwie wspaniałe budowle zadziwią Cię swoim historycznym znaczeniem na świecie. Następnie udamy się do uroczej miejscowości wypoczynkowej Tyberiada, gdzie można trochę odpocząć przed jazdą wzdłuż jeziora Kineret, aby odwiedzić Kafarnaum. Tutaj wciąż stoją starożytne ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i znowu można poczuć moc tego miejsca. Po wycieczce udamy się do Tabgha, która słynie z cudownej historii o tym, jak Jezus upiekł pięć chlebów i dwie ryby, które mogą nakarmić tysiące ludzi. Tutaj, u podnóża Wzgórz Golan, możesz zastanawiać się, jak mogły wyglądać te starożytne czasy, robiąc kilka zdjęć i przygotowując się do dalszej podróży. Na koniec udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. To piękna kraina pełna cudów, a my zadbamy o to, abyś miał mnóstwo czasu na naukę i zabawę przed powrotem do naszego punktu wyjścia.

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z transferem

5. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z transferem

* Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Twoja całodniowa wycieczka klasą biznes rozpocznie się, gdy zabierzemy Cię z hotelu w Tel Awiwie na przejazd na Górę Oliwną. Z Góry Oliwnej będziesz miał spektakularne widoki na Jerozolimę. Następnie zatrzymasz się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Po dotarciu na miejsce najpierw wkroczymy na Stare Miasto. Twój przewodnik zabierze Cię na spacer przez dzielnice ormiańską i żydowską do Cardo, niedawno zrekonstruowanej głównej ulicy bizantyńskiej Jerozolimy z VI wieku. Nazywano ją również Drogą Rzymską. Zobaczysz Ścianę Płaczu lub Kotel, część starożytnego muru, który kiedyś otaczał Świątynię Żydowską, a następnie udaj się do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdziemy się Via Dolorosa i zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego. Naszym kolejnym przystankiem jest Nowe Miasto. Twój przewodnik zabierze Cię do Yad Vashem, pomnika Holokaustu. W soboty i święta żydowskie zamiast Yad Vashem jedź do Ein Karem, na południowy zachód od Jerozolimy, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Spaceruj wąskimi uliczkami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie niezwykłego kościoła św. Jana Chrzciciela. Spersonalizowana uwaga odróżnia tę wycieczkę od reszty wycieczki w małej grupie w klasie biznes. W dniach 9, 15, 20, 29 kwietnia; 29 maja; 19, 20 i 27 września 2020 r. wizyta w Yad Vashem zostanie zastąpiona wizytą w Ein Karem.

Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe z Tel Awiwu

6. Jednodniowa wycieczka nad Morze Martwe z Tel Awiwu

Podczas tej całodniowej wycieczki goście doświadczą wielu niesamowitych luksusów, jakie ma do zaoferowania Morze Martwe. Odwiedzisz obszerny sklep z kosmetykami z Morza Martwego, aby kupić wszystkie produkty zdrowotne i kosmetyczne, których potrzebujesz, aby wyglądać świetnie. Następnie wycieczka prowadzi do relaksującego postoju w pięknym kurorcie położonym tuż nad brzegiem morza. Tutaj możesz łatwo pływać w gęstych wodach Morza Martwego i otulać się kojącym, bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego.

Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

7. Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

Ta wycieczka starego miasta Jerozolimy jest całkowicie elastyczny i może obejmować wszystkie miejsca, które chcesz zobaczyć. Jeśli chcesz odwiedzić miejsca o szczególnym znaczeniu dla chrześcijaństwa, będzie towarzyszyć eksperta prowadzącego we wszystkich właściwych miejscach. Na tej całodniowej wycieczki będzie można odkryć Bazylika Grobu Świętego, Via Dolorosa, Getsemani, pokój z Ostatniej Wieczerzy, i wiele innych. Jeśli wolisz wycieczkę żydowskiej koncentruje twoim przewodnikiem będzie ekspertem na stronach takich jak Ściana Płaczu, Górę Oliwną, kwartałów żydowskich, synagog i innych. Można również odwiedzić Betlejem i kościół Narodzenia, złożyć wizytę w Muzeum Holokaustu w Yad Vashem, lub spędzić więcej czasu w nowym mieście Jerozolimie. Może wolisz zawierać krótką wizytę do Morza Martwego na popołudniową pływaka w najniższej miejsce na ziemi! Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, trzeba cały dzień podróży i zwiedzania poprzez Ziemi Świętej, dostosowane do własnych preferencji.

Z Tel Awiwu: Najważniejsze wydarzenia z biblijnej podróży do Jerozolimy

8. Z Tel Awiwu: Najważniejsze wydarzenia z biblijnej podróży do Jerozolimy

Wędrówka rozpoczyna się na Górze Oliwnej. Stojąc nad cmentarzem żydowskim i patrząc na Stare Miasto, zobaczysz Wzgórze Świątynne, na którym kiedyś stała Świątynia Salomona, zniszczona przez Babilończyków w 586 roku pne, a także Drugą Świątynię, która została zniszczona przez Rzymian w 70 roku n.e. Dodatkowo zobaczysz Ogród Getsemane, Kościół Wszystkich Narodów i Dolinę Cedronu ze starożytnymi żydowskimi grobowcami. Wchodząc na Stare Miasto przez Bramę Syjonu, przejdź przez Dzielnicę Ormiańską w drodze do Dzielnicy Żydowskiej i 1500-letniego bizantyjskiego Cardo. Odkopane sklepy Crusader są teraz nowoczesnymi sklepami. Zatrzymaj się przy Kotel, Ścianie Płaczu, gdzie Żydzi modlili się od czasu zniszczenia Świątyni w 70 roku n.e. Via Dolorosa, zwana także Drogą Krzyżową, to trasa, którą podąża wielu pielgrzymów w drodze do Bazyliki Grobu Pańskiego, kościoła zbudowanego w miejscu ukrzyżowania Jezusa i jego grobu. Chociaż kościół bizantyjski został częściowo zniszczony podczas podbojów perskich i muzułmańskich, odbudowany i przeprojektowany kościół krzyżowców zachował wiele z wcześniejszego kościoła. Wyjdź ze Starego Miasta przez rynek i Bramę Jafy na krótką wycieczkę po nowym mieście. Wizyta w Yad VaSzem, Muzeum Holokaustu, odkrywa artefakty i fotografie dokumentujące dyskryminację, prześladowania, a wreszcie zagładę społeczności żydowskich w całej Europie. Oddaje również cześć sprawiedliwym wśród narodów, którzy ryzykowali życiem, próbując ratować Żydów.

Herzliya: Prywatny transfer z lotniska

9. Herzliya: Prywatny transfer z lotniska

Spotkaj się ze swoim kierowcą na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie lub w holu hotelu, gdzie kierowca będzie trzymał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem. Jedź klimatyzowanym samochodem lub vanem do lub z miejsca zakwaterowania i doceń obsługę bagażową. Wybierz prywatny transfer na lot przylotowy lub wylotowy. Wybierz opcję podróży w obie strony, aby uzyskać najwyższą wygodę i cieszyć się prywatnym transferem w obie strony. Wybierz spośród pojazdów o różnych rozmiarach, w zależności od grupy.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

10. Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Ta półdniowa wycieczka zabierze Cię do najświętszego ze świętych miast, duchowego sanktuarium 3 wielkich religii świata zachodniego, judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Pochodzące z ponad 4 tysiącleci Stare Miasto jest tak pełne miejsc, że przyciąga turystów z całego świata, niezależnie od ich duchowych skłonności. Będziesz podróżować z licencjonowanym przez rząd przewodnikiem w wygodnych, klimatyzowanych pojazdach, chociaż będzie trochę chodzenia, więc przygotuj się. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej, aby podziwiać panoramę zakurzonego miasta poniżej. Zatrzymasz się także na Górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, pokój Ostatniej Wieczerzy i Opactwa Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i zwiedzaj główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Przejdź przez bazar w kierunku Ściany Płaczu lub Kotel i przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Kościół Grobu Świętego, znany również jako Kościół Zmartwychwstania i uważany za miejsce pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Niezbędne miejsce pielgrzymek dla chrześcijan od co najmniej IV wieku, bez względu na twoje przekonania, atmosfera jest hipnotyzująca i podnosi na duchu. Ta wycieczka kończy się na Starym Mieście, gdzie musisz wrócić do miejsca zakwaterowania.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Herclijja

Herclijja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Herclijja? Kliknij tutaj.

Herclijja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(817 recenzji)

To bardzo fajna trasa, która koncentruje się na północnym Izraelu. Rosz Hanikra była bardzo miłą niespodzianką. Niestety ciągła zmiana języka wyjaśnień najpierw w języku angielskim, a następnie w języku hiszpańskim zepsuła zwartość grupy, powodując pewne problemy. Wyraźna prośba o pozostawienie napiwku na koniec dnia nie jest mile widziana.

Lorne był niesamowitym przewodnikiem podczas naszej jednodniowej wycieczki. Odwiedziliśmy wszystkie odpowiednie miejsca podczas naszej podróży, a on sprawił, że zabytki były jeszcze ciekawsze dzięki wielu szczegółom i opowieściom. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni i polecamy go wszystkim zainteresowanym wizytą.

Urocza jednodniowa wycieczka z doskonałym przewodnikiem. Aviva była bardzo kompetentna i pięknie zarządzała dniem bez żadnych problemów. Lunch też był dobry i szczególnie doceniliśmy fakt, że zakupy upominkowe były trzymane na koniec dnia, nie zabierając czasu z wizyt.

Naprawdę świetny przewodnik! Świetnie spędziłem dzień na zwiedzaniu. Naprawdę przychylna i naprawdę dobra trasa

wycieczka była specjalną wzmianką dla naszego przewodnika Avi, który przetłumaczył mnie na francuski