Heraklion – nasze najbardziej polecane atrakcje

Heraklion: Rejs żaglówką po wyspie Dia z pływaniem i posiłkiem

1. Heraklion: Rejs żaglówką po wyspie Dia z pływaniem i posiłkiem

Płyń na egzotyczną wyspę Dia na naszych nowoczesnych i dużych jachtach żaglowych! Odkryj wspaniałą zatokę wyspy i spędź 6 godzin czystego relaksu i radości. Rejs do Dia trwa około 1 godziny, więc po zakotwiczeniu w zatoce będą 4 godziny na pływanie, delektowanie się pysznym menu przygotowanym przez załogę na pokładzie i próbowanie niekończących się atrakcji wodnych przed wypłynięciem w rejs i powrotem do Heraklionu, aby cieszyć się jeszcze 1 godzina relaksującego żeglowania. Podczas gdy na kotwicy w zatoce nasza załoga z przyjemnością zaoferuje Państwu dowolny sprzęt do naszych wodnych atrakcji i poda obfite napoje, więc nie wahajcie się i poproście o niego. Możesz wybrać pomiędzy porannym lub popołudniowym rejsem z widokiem na zachód słońca. Poniżej podajemy rozkłady jazdy 2 wycieczek. Poranny rejs żeglarski: 9:00: Wypłynięcie z portu w Heraklionie. Podczas żeglugi możesz cieszyć się słońcem, wiatrem, wypić drinka, a nawet nauczyć się żeglować i sam zostać kapitanem! 10:15 : Dopływamy do egzotycznej wyspy Dia. Czas na pływanie, odkrywanie i próbowanie naszych wodnych atrakcji. 12:00: Czas na przerwę i delektowanie się naszym pysznym menu. 12:30: Więcej czasu na pływanie, opalanie, relaks lub wypróbowanie aktywności wodnych. 13:45 : Czas pożegnać się z piękną scenerią i krystaliczną wodą i ponownie wyruszyć w rejs, aby wrócić do Heraklionu pełen radości i wspaniałych wspomnień! 15:00 : Docieramy do portu w Heraklionie i żegnamy się z Państwem, mając nadzieję, że zobaczymy się ponownie podczas jednej z naszych wycieczek! Popołudniowy rejs żeglarski: 15:00: Wypłynięcie z portu w Heraklionie. Podczas żeglugi możesz cieszyć się słońcem, wiatrem, wypić drinka, a nawet nauczyć się żeglować i sam zostać kapitanem! 16:15 : Dopływamy do egzotycznej wyspy Dia. Czas na pływanie, odkrywanie i próbowanie naszych wodnych atrakcji. 18:00: Czas na przerwę i delektowanie się naszym pysznym menu. 18:30: Więcej czasu na pływanie, opalanie, relaks lub uprawianie sportów wodnych. 19:45 : Czas pożegnać się z piękną scenerią i krystaliczną wodą i ponownie wypłynąć w rejs, aby wrócić do Heraklionu, podziwiając wspaniały zachód słońca, pełen radości i wspaniałych wspomnień! 21:00 : Docieramy do portu w Heraklionie i żegnamy się z Państwem, mając nadzieję, że zobaczymy się ponownie podczas jednej z naszych wycieczek! Z niecierpliwością czekamy na powitanie Cię na pokładzie i spędzenie niezapomnianego dnia!

Kreta: pałac w Knossos – bilet wstępu i opcjonalny audioprzewodnik

2. Kreta: pałac w Knossos – bilet wstępu i opcjonalny audioprzewodnik

Wejdź na teren pałacu w Knossos, omijając kolejki po bilety. Po wejściu do środka możesz poznawać to minojskie stanowisko archeologiczne w swoim tempie, w tym pałac, który pochodzi z 2000 roku p.n.e. Możesz zdecydować się na sam bilet wstępu albo bilet wstępu i audioprzewodnik. Spacerując, odkryj pozostałości pomieszczeń mieszkalnych, miejsc pracy oraz magazynów, które przetrwały wieki. Dowiedz się więcej o mieście, które uznawane jest za stolicę oraz polityczne centrum cywilizacji i kultury minojskiej. Dzięki zaawansowanym renowacjom, które miały miejsce w XX oraz XXI wieku, można do pewnego stopnia przekonać się, jak to miejsce wyglądało pierwotnie. Podziwiaj odrestaurowane kolorowe malowidła ścienne, które były typowe dla tamtych czasów, a także nienaruszoną salę tronową legendarnego króla Minosa.

Kreta: bilety elektroniczne do Knossos i muzeum z opcjonalnymi wycieczkami audio

3. Kreta: bilety elektroniczne do Knossos i muzeum z opcjonalnymi wycieczkami audio

Poznaj starożytną Kretę we własnym tempie dzięki łączonemu biletowi elektronicznemu na dwie najważniejsze atrakcje archeologiczne na wyspie, Pałac w Knossos i Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Otrzymaj bilet w osobnym e-mailu od organizatora zajęć. Następnie cofnij się w czasie, aby doświadczyć wspaniałości Krety od okresu minojskiego do czasów rzymskich. Odkryj Pałac w Knossos i jego monumentalny Pałac Minosa. Poznaj wspaniałe artefakty wystawione w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie i jego wyjątkową kolekcję minojskich arcydzieł artystycznych.

Rejon Heraklionu: Bilet wstępu do CRETAquarium

4. Rejon Heraklionu: Bilet wstępu do CRETAquarium

Udaj się w głębiny oceanu dzięki 1-dniowemu biletowi wstępu do CRETAquarium. To jedno z największych akwariów w Europie mieści ponad 2000 stworzeń morskich w 60 różnych siedliskach. Zajrzyj do jaskiń i szczelin Morza Śródziemnego, gdzie przemykają płaszczki i przypominające skałę ognice. Zobacz otwarty ocean, gdzie krążą groźne rekiny, czekając na swoje jedzenie. Poznaj bliżej meduzy i ławice żywotnych amfiprionów w płytkich, otwartych zbiornikach oraz zobacz z nowej perspektywy dobrze znane gatunki.  Zachwyć się i doceń nieskończoną różnorodność najbardziej tajemniczego środowiska na świecie. Kiedy nasycisz się już oglądaniem mieszkańców oceanów, pozwól sobie na kąpiel. CretAquarium znajduje się tuż przy plaży.

Z Krety: wycieczka z przewodnikiem na Santorini

5. Z Krety: wycieczka z przewodnikiem na Santorini

Weź udział w wycieczce na Santorini z podróżą w obie strony. Podróżuj wygodnie nowoczesną łodzią i klimatyzowanymi autobusami, poznając historię i mitologię związane z tą wyspą. Rób zdjęcia słynnej architektury egejskiej i wąskich, krętych uliczek Santorini.  Udaj się do portu w Heraklionie, skąd wypłyniesz szybką łodzią na Santorini. Rejs potrwa 2,5 godziny. W jego trakcie możesz podziwiać widoki na morze i zjeść przekąskę w barze na pokładzie.  Po dotarciu do portu w Órmos Athiniós wejdź na pokład autobusu i rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem. Jedź 40 minut do miejscowości Oia, która słynie z niebiesko-białych domów wzniesionych nad klifami. Dowiedz się więcej o mieście, a później wykorzystaj czas wolny na podziwianie kaldery wulkanicznej w swoim tempie. Następnie udaj się w 30-minutową podróż do Firy – głównego miasta Santorynu, które zbudowano na skraju 300-metrowego klifu. Zachwyć się wąskimi uliczkami oraz białymi, sklepionymi domami i błękitnymi kopułami. Skorzystaj z opcji wzięcia udziału w rejsie drewnianą łodzią z Firy w kierunku wulkanu i gorących źródeł (za dodatkową opłatą) lub spędź więcej czasu na zwiedzaniu miasta. Wróć do portu w Órmos Athiniós, gdzie przewodnik pomoże Ci wejść na pokład powrotnego promu.  Zmierzając do portu w Heraklionie, podziwiaj z łodzi widoki charakterystyczne dla późnego popołudnia.

Kreta: Pałac Knossos - bilet elektroniczny i opcjonalny przewodnik audio

6. Kreta: Pałac Knossos - bilet elektroniczny i opcjonalny przewodnik audio

Ciesz się ekscytującą wizytą w pałacu w Knossos, najsłynniejszej atrakcji historycznej Krety, z wcześniej zarezerwowanym biletem elektronicznym, obejmującym fascynującą wycieczkę audio do pobrania na telefon i szczegółową mapę witryny. Zatrać się w narracji wycieczki audio i zanurz się w historii, spacerując po tym kultowym miejscu. Odwiedź wielką stolicę minojskiej Krety, położoną na południe od Heraklionu, i zobacz sugestywną scenerię z imponującymi ruinami i freskami w jaskrawych kolorach, ożywioną dzięki wciągającej narracji, która rzuca światło na różne elementy kultura minojska. Freski podczaszych i procesji w Propylaeum Południowym, które przedstawiają sceny z życia codziennego i ceremonialne czynności na Krecie minojskiej, zapewniają doskonały wgląd w estetyczne ideały tamtych czasów. Śledź ewolucję mody minojskiej, poznaj popularne fryzury ludzi i odkryj produkty kosmetyczne używane przez mieszkańców do poprawiania ich wyglądu. W West Magazines, gdzie znajdują się magazyny pałacu, poznasz dobrze zorganizowaną biurokrację, która wspierała organizację pałacu, najwcześniejsze formy pisma liniowego, a także minojską gospodarkę i sieci handlowe. Odkryj kopię „Księcia lilii” w południowym korytarzu wejściowym i podziwiaj górę Juktas, doskonale obramowaną zerodowanymi ścianami pałacu. Odwiedź megaron królowej, ozdobiony freskami ze słynnymi niebieskimi delfinami i wyposażony w łazienkę i toaletę, gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o zwyczajach kąpielowych w epoce minojskiej.

Heraklion: Rejs na wyspę Dia

7. Heraklion: Rejs na wyspę Dia

Zdejmij buty i wejdź na pokład eleganckiego jachtu podczas żeglarskiej wycieczki z nami. Wyrusz w prywatny rejs lub wycieczkę grupową na wyspę Dia z Heraklionu i odkryj tę surową wyspę z dużą ilością czasu na pływanie, nurkowanie z rurką lub relaks na jej dziewiczych brzegach. Delektuj się kieliszkiem wina lub przekąską. Skorzystaj z opcjonalnego odbioru z hotelu lub apartamentu, a następnie zrelaksuj się podczas 1-godzinnego rejsu na wyspę Dia luksusowym jachtem tylko dla Ciebie i Twojej rodziny lub przyjaciół. Po zarzuceniu kotwicy w romantycznej Zatoce Świętego Jerzego, spędź dzień odkrywając idylliczne miejsce z wielką historią, takie jak podwodny starożytny port minojski, który był jednym z ulubionych miejsc odkrywcy Jacques-Yves Cousteau. Ciesz się wędkowaniem, pływaniem w krystalicznie czystej wodzie, spacerem wśród drzew cedrowych na wyspie lub po prostu relaksem w cichej zatoce z widokiem na Heraklion. Dla Twojego komfortu i wygody załoga zapewnia sprzęt do snorkelingu i wędkowania, a także nieograniczone napoje i owoce sezonowe.

Heraklion: wycieczka autobusem hop-on hop-off

8. Heraklion: wycieczka autobusem hop-on hop-off

Zwiedź miasto Heraklion w swoim tempie, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Skorzystaj z biletu łączonego, który jest ważny przez 48 godzin i obejmuje 2 linie autobusowe. Podziwiaj znane atrakcje, zajrzyj na plażę Ammoudara i odwiedź stanowisko archeologiczne w Knossos. Wykorzystaj okazję, aby zobaczyć to wszystko z 1 biletem łączonym. Dowiedz się więcej o cywilizacji kreteńskiej oraz o historii i architekturze wyspy. Poznaj starą i nowoczesną część miasta Heraklion. Wsłuchaj się w dostępny na pokładzie komentarz (8 języków), który zawiera szereg istotnych faktów i ciekawostek. Pierwsza linia obejmuje 12 przystanków. Przejazd po Heraklionie wzdłuż tej trasy zajmuje godzinę. Wsiadaj i wysiadaj, kiedy tylko zechcesz. Doceń fakt, iż autobusy kursują codziennie w godz. 8.30–17.30. Druga linia, która obejmuje 6 przystanków, prowadzi na plażę Ammoudara.

Agia Pelagia: rodzinne safari quadami

9. Agia Pelagia: rodzinne safari quadami

Rozpocznij wycieczkę w Peninsula Resort and Spa, gdzie wysłuchasz krótkiego wprowadzenia teoretycznego i weźmiesz udział w jeździe próbnej quadem, po czym rozpoczniesz swoją przygodę. Jedź piękną terenową ścieżką nad klifami wzdłuż morza i podążaj w kierunku wyżyn Achlady. Spędź czas z dala od ruchu ulicznego i pośród najpiękniejszej przyrody, jaką ma do zaoferowania ten obszar. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na kurort Agia Pelagia. Po dotarciu do Heraklionu kontynuuj podróż do starożytnej i opuszczonej wioski duchów Achlada. Dowiedz się więcej o historii wioski i tradycyjnym kreteńskim stylu życia oraz przeżyj wyjątkowe chwile z 2 ostatnimi mieszkańcami wioski. W wolnym czasie przespaceruj się po tej niedostępnej wiosce. Przejedź ze wzgórz Achlady między górami otoczonymi zapierającą dech w piersiach przyrodą, a następnie udaj się do Fodele, tradycyjnej kreteńskiej wioski, zwanej także wioską pomarańczy i znanej jako miejsce narodzin słynnego malarza El Greco. Poznaj kulturę Krety i podziwiaj lokalne rękodzieło. Poświęć trochę czasu na zakupy i wizytę w muzeum lub w prawosławnych kościołach w wiosce. Usiądź wygodnie i delektuj się słynnym świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym z lokalnych drzew pomarańczowych. Wróć do hotelu o 13.00, w samą porę na lunch.

Z Heraklionu: rejs na Gramvousę i Balos z odbiorem z hotelu

10. Z Heraklionu: rejs na Gramvousę i Balos z odbiorem z hotelu

Wycieczka rozpocznie się od odbioru z Heraklionu lub okolic. Udaj się autobusem do miasteczka Kastelli, gdzie wejdziesz na pokład łodzi. Balos i Gramvousa znajdują się w zachodniej części wyspy. W zależności od tego, gdzie znajduje się Twój hotel, podróż autobusem do miejsca, z którego odpływają łodzie, zajmuje około 4 godzin. Wejdź na pokład łodzi w miasteczku Kasteli i wyrusz w kierunku laguny Balos, gdzie będziesz mieć mnóstwo czasu na pływanie w spokojnych, krystalicznie czystych wodach, spacerowanie po złotej, piaszczystej plaży i relaks w słońcu. Płyń zachodnią częścią Morza Kreteńskiego, aż dotrzesz na spokojną wyspę Gramvousa. Pływaj wzdłuż wybrzeża i udaj się na spacer do zamku na wzgórzu, aby podziwiać panoramiczne widoki na naturalny krajobraz. Kierowcy będą czekać na Ciebie w porcie, aby zapewnić Ci powrót do Heraklionu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Heraklion
Stolica Krety łączy starożytne perły kultury minojskiej, wenecką architekturę i błękitne, krystaliczne wody.

Najciekawsze atrakcje

Heraklion: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 295
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Heraklion: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Heraklion

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Heraklion

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Heraklion to:

Chania

Heraklion: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Heraklion? Kliknij tutaj.

Heraklion: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 8667 opinii

Hi, no issues from my side. I was taken (6 AM) and driven back (10 PM) to the hotel (Anissaras) - on plus. Bus stops were well planned and our quide organizationally was well prepared. Tickets to gorge we bought before entrance, tickets to ferry - by our quide (she collected many before in bus) - comment about additional tickets was in tour description, so it was also fine. After gorge we stopped to eat something warm (not in price). As I expected, the tour will be rather a bus transport and "organization to not be lost" during the trip, it fulfilled my expectations. If I would like to stick with something, I counted a little about general information about gorge history, etc. To summarize - I recommend.

Jak wszystkie dotychczasowe wycieczki, bardzo dobrze zorganizowane, poszło gładko, Oja powinna mieć 2,5 godziny czasu zamiast Firy, po prostu warto ze względu na nagrania i zdjęcia. Wtedy nie biega się tak szybko, ma się więcej czasu na rozglądanie się, Fira też jest fajna, ale Oja nie do pobicia.Przyjechaliśmy do hotelu około 23:00 ze względu na wzburzone morze, męczący dzień, ale obowiązkowy. Za każdym razem było warto, po prostu koniecznością.

Wspaniała przygoda w głąb natury.Przepiekny, majestatyczny wąwóz.Konieczne "must see" jeśli jesteś na Krecie. Najcudowniejszy dzień podczas pobytu tutaj.Knossos i wąwóz top 2 atrakcje na mapie . Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana,konkretny i miły przewodnik. Polecam!

Bardzo interesujące miejsce, w sam raz na niezbyt sprzyjającą pogodę jak miało to miejsce w naszym przypadku.

Polecam odwiedzić plaże i fortece. Mimo niesprzyjających trudności bardzo dobrze zorganizowana wycieczka.