Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hengjanefossen waterfall, Rogaland

Hengjanefossen waterfall, Rogaland – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

2. Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Nasze Lysefjord RIB-Safari zapewni Ci miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających krajobrazów w całej Norwegii. Doświadczysz serca fiordu z najbardziej inspirującej perspektywy, ślizgając się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do jego wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Nasi doświadczeni kapitanowie zabiorą Cię w pobliże najsłynniejszych zabytków, jakie fiord ma do zaoferowania, dzieląc się z Tobą historiami i opowieściami po drodze. Zobaczysz słynną Pulpit Rock: 600-metrowy płaskowyż wystający prosto z otaczającego zbocza górskiego, Vagabond Cave: starą kryjówkę dla oszustów podatkowych, Whisky Falls: 75-metrowy wodospad tuż pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Zabierzemy Cię na głębokie nurkowanie w fascynującą historię fiordu, wyjaśniając, w jaki sposób ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego zapierające dech w piersiach klify i głębokie wody, a także opowiemy o niektórych barwnych postaciach, które bawiły się w jego granicach. Podczas całego rejsu będziesz również wypatrywać tętniącej życiem dzikiej przyrody, która zamieszkuje ten region. W dobry dzień będziesz mógł zobaczyć foki, morświny, orły morskie i nie tylko. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w samym sercu miasta Stavanger, wejście na pokład trwa około 15 minut, a sama wycieczka trwa 1 godzinę i 45 minut. Cały niezbędny sprzęt jest zapewniony przez nas, jedyną rzeczą, którą absolutnie musisz zabrać ze sobą, jest aparat fotograficzny. Podczas całej podróży łódź będzie zatrzymywać się na wiele wspaniałych okazji do zrobienia zdjęć. Nasza flota składa się wyłącznie z zupełnie nowych łodzi RIB z najwyższej półki, zapewniając Ci przejażdżkę, która oferuje najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i zabawy. Nasze doświadczenie jest dostosowane do pasażerów w wieku od sześciu lat. Przemierzanie wód na łodzi RIB jest ekscytujące, ale nie ekstremalne w żadnym sensie. Najstarsi goście, z którymi mieliśmy do czynienia, byli już po 90. urodzinach. Utrzymujemy stały nadzór i zawsze upewniamy się, że wszyscy na pokładzie dobrze się bawią. Od wysokich klifów i kaskadowych wodospadów po ukryte jaskinie i zaciszne plaże, nie ma lepszego sposobu na poznanie dramatycznego piękna Lysefjordu niż z pokładu naszych łodzi. Zarezerwuj więc swoją przygodę już dziś i pozwól nam dać Ci coś, na co będziesz mógł odpowiedzieć, gdy Twoi znajomi i rodzina zapytają, czy robiłeś coś fajnego w Norwegii.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Hengjanefossen waterfall, Rogaland: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hengjanefossen waterfall, Rogaland? Kliknij tutaj.

Hengjanefossen waterfall, Rogaland: Co mówią inni?

Wszystko było idealne. Łódź była bardzo nowoczesna i bardzo czysta. Wspaniale było również, że przewodnik był w języku angielskim i niemieckim.

Podróż trwała prawie 3 godziny. Na czas całkiem wygodne siedzenia. Jazda była cudowna. Fiordy po prostu zapierają dech w piersiach. Zalecana.

Bardzo nowoczesny i dobrze wyposażony statek. Przewodnik w języku niemieckim.

Wspaniała wycieczka łodzią w fantastycznej scenerii. W każdej chwili!!!

przeszklontyl statku warto zająć,ale drodze powrotnej.