Heineken Experience

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najlepszych rzeczy w browarze Heinekena

Oto Heineken Experience: wysoce interaktywne muzeum, w którym dowiesz się wszystkiego i jeszcze trochę o tym słynnym na cały świat lagerze!

 • Degustacje piwa

  1. Degustacje piwa

  Myślisz, że istnieje tylko jeden typ Heinekena? Nic bardziej mylnego! Skosztuj w Amsterdamie kilku różnych odmian, które niekoniecznie są dostępne w Twoim kraju.

 • Nalej sobie trochę!

  2. Nalej sobie trochę!

  Jeśli marzysz o tym, żeby stanąć po drugiej stronie nalewaka, oto Twoja szansa! Jeśli jednak trzęsą Ci się ręce, obecni w Heineken Experience barmani służą pomocą.

 • „Bottle ride”

  3. „Bottle ride”

  Wejdź na ruchomą platformę, i zobacz, co się dzieje z butelką Heinekena podczas procesu butelkowania! Uwaga: lepiej wziąć ubrania, które szybko schną.

 • Historia

  4. Historia

  Nie każdy o tym wie, ale pod koniec drugiej wojny światowej Heineken przejął cały holenderski rynek piwa – w latach 80. anarchiści zorganizowali z tego powodu bojkot!

 • Sala Jamesa Bonda

  5. Sala Jamesa Bonda

  Wpływ Heinekena sięga nawet branży filmowej. W muzeum znajduje się cała sala poświęcona powiązaniom Heinekena z filmami o przygodach Jamesa Bonda – są tam nawet rekwizyty, które zostały wykorzystane w produkcjach filmowych!

Zaplanuj pobyt

 • Ile kosztuje bilet wstępu?

  Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 18 EUR; bilet dla osoby nieletniej 14 EUR. Możesz trochę zaoszczędzić, jeśli zarezerwujesz wycieczkę.

 • Kiedy muzeum jest czynne?

  365 dni w roku! Od poniedziałku do czwartku jest czynne w godz. 10.30-19.30; od piątku do niedzieli w godz. 10.30-21.00. W lipcu i w sierpniu jest otwarte do godz. 21.00 przez cały tydzień!

 • Jak się tam dostać?

  Z głównego dworca w Amsterdamie możesz dojechać tramwajem linii 16, 24 lub 25 (przyst. „Stadhouderskade”).

 • Czy muszę zarezerwować wycieczkę?

  Warto to zrobić! Pamiętaj jednak, że zwiedza się na własną rękę z audioprzewodnikiem – na stronie internetowej Heinekena jest do ściągnięcia specjalna aplikacja. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, musisz znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od poniedziałku do czwartku muzeum jest czynne w godz. 10.30-19.30; od piątku do niedzieli do godz. 21.00. W lipcu i w sierpniu muzeum jest otwarte do godz. 21.00 przez cały tydzień.
 • Cena
  18 EUR za bilet wstępu dla osoby dorosłej, 14 EUR za bilet dla osoby niepełnoletniej.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zwiedza się samodzielnie. Można ściągnąć aplikację z audioprzewodnikiem.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wsiądź w tramwaj (linie 16, 24, i 25) i wysiądź na przystanku Stadhouderskade”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Osoby poniżej 18. roku życia mogą wejść tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

  • Jeśli planujesz skorzystać z atrakcji „Bottle Ride”, załóż ubrania, które szybko schną.

Heineken Experience: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8250 opinii

Świetna sprawa, ale zdecydowanie bardziej opłaca się opcja 48h niż 24h. Warto zaplanować dzień i wtedy zostaje nam w kieszeni pokaźna sumka! W przypadku rejsu po kanałach był pewien problem, bo w ostatnich miesiącach punkty podane w aplikacji były nieczynne. Okazało się, że są to biura, gdzie kupujemy bilet, a start jest zupełnie gdzie indziej! Dopiero po wykonaniu telefonu można uzyskać taką informację.

dzięki tej karcie zwiedziłam bardzo wiele miejsc w Amsterdamie w ciągu 2 dni, w tym największe muzea :) Polecam skorzystanie z rejsu kanałami, gdyż jest wliczony w cenę, a na prawdę przyjemnie można w ten sposób zwiedzić miasto i dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy - przewodnik w 13 językach.

przydatna,szczególnie podczas wejść do muzeum..

Karta daje wiele możliwości..bezpłatne poruszanie się na terenie Amsterdamu (tylko publiczne linie!) oraz mniej czasochłonne wejścia do obiektów muzealnych..

Wycieczka może zrobić wrażenie na młodzieży, choć mnie się też podobała, szczególnie część wyjaśniająca proces produkcji piwa i rolę koni w transporcie.