Atrakcje i wycieczki
Heidelberg

W tym nadrzecznym mieście znajdziesz na wpół zrujnowany renesansowy zamek, barokową starówkę i zabytkowe kościoły.

Heidelberg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Heidelberg: Rejs widokowy po rzece Neckar z drinkiem

1. Heidelberg: Rejs widokowy po rzece Neckar z drinkiem

Zanurz się w uroku Heidelbergu z nowej perspektywy, płynąc po spokojnych wodach rzeki Neckar. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj widoki na Stary Most, przepływając pod nim i podziwiając słynny Zamek Heidelberg w tle. Możesz otrzymać napój (napoje bezalkoholowe, wodę, piwo) do wyboru, który jest wliczony w rezerwację. Wyrusz w podróż w dół rzeki Neckar i podziwiaj niektóre z najsłynniejszych zabytków Heidelbergu. Zobacz historyczny zamek Heidelberg położony na szczycie wzgórza z widokiem na stare miasto, gdy łódź zbliża się do Starego Mostu. Następnie podziwiaj malownicze widoki na okazałe wille wzdłuż brzegu rzeki Neuenheimer i nie przegap słynnej Philosophenweg. Gdy łódź zawróci na Wielblinger Wehrsteg, zobacz zabytkowy ratusz w drodze powrotnej, zanim wysiądziesz na molo. Ta wycieczka obejmuje najważniejsze atrakcje Heidelbergu, jednocześnie pozwalając Ci zrelaksować się na pokładzie statku.

Heidelberg: Piesza wycieczka po Starym Mieście

2. Heidelberg: Piesza wycieczka po Starym Mieście

Poznaj wszystkie tajemnice miasta Heidelberg. Wybierz się na wycieczkę po Starym Mieście i posłuchaj ekscytujących, romantycznych i zabawnych opowieści profesjonalnego przewodnika. Przemierzając alejki, place, niewielkie ogrody, muzea i galerie przekonaj się, że Heidelberg ma wiele twarzy. W trakcie wycieczki poznasz dzieje tego miejsca, w tym fakty, które wpłynęły na ukształtowanie się współczesnego miasta. Czy to jest kościół Ducha Świętego, Jesuitenviertel, najstarszy uniwersytet w Niemczech z więzieniem dla studentów, czy inne atrakcje: każda z nich emanuje niepowtarzalną atmosferą i ma ciekawą historię, w które warto zagłębić się na chwilę. Wycieczka prowadzi również przez główne ulice, w tym jeden z najdłuższych deptaków w Europie. Boczne alejki prowadzące do starego miasta potwierdzają stare powiedzenie: „miejsce poznasz chodząc po jej bocznych drogach".

Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

3. Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

Dowiedz się wszystkiego o życiu osób spoza społeczeństwa dzięki interaktywnej, historycznej wycieczce przygodowej po malowniczym Heidelbergu. Zobacz ratusz, targ Korn i wszystkie najważniejsze zabytki. Spotkaj się ze swoim nocnym stróżem przy fontannie Herkulesa na Rynku, aby rozpocząć zwiedzanie Heidelbergu od dołu. Posłuchaj opowieści z historii średniowiecza, mijając takie punkty orientacyjne jak Korn Market Madonna, Palais Prinz Carl i Palais Graimberg. Zatrzymaj się na Placu Karola i podziwiaj ruiny starego zamku w mieście. Spaceruj po starych, małych uliczkach i ścieżkach ze swoim przewodnikiem, w tym Eselspfad, Leyergasse, Semmelgasse i Steingasse. Zatrzymaj się w XVIII-wiecznym Holländer Hof i poznaj los osób mieszkających poza murami miasta. Podziwiaj kultowy most na starym mieście, zanurzając się w starym Heidelbergu w towarzystwie swojego nocnego stróża.

Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

4. Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

Zwiedź Technik Museum Sinsheim — które oferuje wyjątkową różnorodność technologii, nie mającą sobie równych na całym świecie, zaledwie godzinę drogi na południe od Frankfurtu. Wyrusz w podróż w czasie i odkryj kamienie milowe historii techniki. Zobacz czerwone Ferrari, poznaj rekord ustanowiony przez Blue Flame i poznaj pojemność eksperymentalnego pojazdu Brutus. Zobacz największe organy taneczne na świecie i Concorde. Oprócz naddźwiękowych odrzutowców i innych samolotów, do których możesz podejść, jest jeszcze więcej: setki eleganckich zabytkowych samochodów, motocykle o dużej mocy, samochody sportowe, kolorowe dragstery, potężne maszyny rolnicze, Legendy Formuły 1, nostalgiczne motocykle wyścigowe i ogromne lokomotywy parowe. Imax 3D Laser 4K Następnie obejrzyj wyjątkowy dokument przygodowy i hollywoodzkie hity kinowe w formacie IMAX na gigantycznym ekranie o wymiarach 22 x 27 metrów. Ciesz się krystalicznie czystym i ostrym jak brzytwa blaskiem ekranu z 12-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i mega basami. Zrób sobie przerwę w naszej restauracji lub bistro, które rozpieszczą Cię zimnymi i gorącymi posiłkami, napojami oraz kawą i ciastem.

Z Frankfurtu: Heidelberg, Zamek i Stare Miasto - zwiedzanie miasta z przewodnikiem

5. Z Frankfurtu: Heidelberg, Zamek i Stare Miasto - zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Poznaj urok Heidelbergu podczas tej 1-dniowej wycieczki z Frankfurtu, która obejmuje wejście do zamku w Heidelbergu. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu na centralnie położonym przystanku we Frankfurcie. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy do Heidelbergu. Odwiedź słynne na całym świecie ruiny zamku w Heidelbergu, który stanowi oszałamiające połączenie elementów gotyckich i renesansowych. Przejdź się po potężnym dziedzińcu. Z ogromnego tarasu roztacza się wspaniały widok na Heidelberg. Podziwiaj jedną z największych beczek wina na świecie. Spaceruj po średniowiecznym centrum miasta, aby znaleźć Stary Most, Karlstor i Kościół Ducha Świętego. Podziwiaj Haus zum Ritter (Dom Rycerza) ze wspaniałą renesansową fasadą. Wybierz się na spacer starymi wąskimi uliczkami wyłożonymi domami z muru pruskiego lub przejdź obok najstarszego uniwersytetu w Niemczech. Po zakończeniu wycieczki wróć autobusem do Frankfurtu.

Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

6. Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

Poznaj wszystkie aspekty ludzkiego ciała dzięki wyjątkowym eksponatom w niesamowitym Muzeum BODY WORLDS. Odwiedź stałą kolekcję stworzoną przez plastynatora dr Gunthera von Hagensa i kuratorkę dr Angelinę Whalley i poznaj anatomię człowieka. Zbadaj funkcje narządów, pytania dotyczące zdrowia i interesującą wystawę Anatomia szczęścia, która bada, co sprawia, że jest treścią. Śledź własne szczęście na interaktywnych stacjach i zrozum cudowną złożoność swojego wewnętrznego świata. Podziwiaj precyzyjne i naukowo ukierunkowane przygotowanie plastynatów i ciesz się ich estetyczną, kreatywną i często zachwycająco kapryśną prezentacją.

Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

7. Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

Na ulicach dawnej rezydencji wyborczej nad Neckarem co godzinę rozlegało się wezwanie stróża nocnego. A teraz brzmi to znowu: Podczas wycieczek nocnego stróża z Heidelbergu. Wycieczka rozpoczyna się na Rynku, przy Fontannie Herkulesa. Miniesz Ratusz, Kościół Świętego Ducha i Palais Prinz Carl (dawny Grand Hotel, jedno z najpiękniejszych miejsc ślubnych w regionie). Spaceruj małymi historycznymi uliczkami, takimi jak Burgweg i Kanzleigasse, aż dotrzesz do Placu Karla, skąd można podziwiać najpiękniejszy widok na znane na całym świecie ruiny starego zamku. Przejdź obok wielu starych zabytkowych budynków, takich jak Palais Boisseree, Akademia Nauki, Dom Schmitthennera i wiele innych. Przewodnik podzieli się zabawnymi historiami o miejscach i rzeczach, których doświadczyłeś na nocnych ulicach Heidelbergu, historii miasta, jego ulicach i placach, lokalnych oryginałach i osobowościach.

HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

8. HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

Odkryj miasto Heidelberg z jedną kartą: bilety wstępu do zamku w Heidelbergu, przejazd kolejką linową do zamku, bezpłatne korzystanie z transportu publicznego oraz wiele zniżek i ofert specjalnych! Wszystkie opcje HeidelbergCARD obejmują wiele zniżek. Niezależnie od tego, czy chodzi o wycieczki, kulturę, muzea, restauracje czy zakupy – z HeidelbergCARD możesz jeszcze bardziej cieszyć się miastem! Z kartą możesz również bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Karta HeidelbergCARD umożliwia przejazd autobusami, tramwajami i autoryzowanymi pociągami miejskiego metra VRN — miejscami drugiej klasy w pociągach Deutsche Bahn: Regional-Express, Regionalbahn i S-Bahn — w aglomeracji Heidelbergu lub taryfą „Wabe 125” strefie w podanym okresie.

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do Heidelbergu z lokalnym przewodnikiem

9. Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do Heidelbergu z lokalnym przewodnikiem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem do pięknego Heidelbergu i odkryj, dlaczego to historyczne miasto nad Neckarem jest co roku odwiedzane przez miliony turystów z całego świata. Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia słynnego zamku w Heidelbergu. Dowiedz się o strukturze zamku, jego dziedzińcu, ruinach i konstrukcji. Ciesz się wspaniałym widokiem na miasto z ogromnego tarasu zamkowego i spójrz na jedną z największych beczek z winem na świecie. Po zwiedzeniu zamku przejdź przez średniowieczne centrum do starego mostu i Karlstor, renesansowego domu rycerza i kościoła Heiliggeistkirche. Dowiedz się o historii miasta od lokalnego przewodnika.

Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

10. Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

Poznaj Heidelberg we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających obiekt po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Można wykorzystać jako świetne ćwiczenie budujące zespół. Po pobraniu aplikacji turystycznej na urządzenie mobilne będziesz podążać trasą, która zaprowadzi Cię do 10 najważniejszych atrakcji miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę związaną z lokalizacją, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć kolejny cel gry polegającej na zwiedzaniu miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującego Bismarckplatz w centrum miasta. Odwiedź nowoczesny pałac Haus zum Riesen i odkryj Muzeum Kurpfälzisches z jego wyjątkowymi eksponatami. Zrób zdjęcie na Universitätsplatz i daj się zagubić w historycznym Jesuitenkirche, jednym z najstarszych kościołów w Heidelbergu. Poznaj rynek, najstarszy plac w mieście z ogromną historią. Podziwiaj Stary Most ze wspaniałym widokiem. Zobacz, spaceruj i poznaj Kornmarkt – miejsce rodem ze starych średniowiecznych historii, a Karlsplatz będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji korzystaj z logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odkryj wskazówki przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj dreszczyk emocji związany z rozwiązywaniem każdej zagadki, pracując nad ukończeniem gry. Rozpocznij lub wstrzymaj wycieczkę w dowolnym momencie i zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po drodze poznaj historię i fakty dotyczące Heidelbergu, aby poznać lokalną perspektywę tego malowniczego miasta.

Wszystkie atrakcje

Heidelberg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Heidelberg: Rejs widokowy po rzece Neckar z drinkiem

Heidelberg: Rejs widokowy po rzece Neckar z drinkiem

Zanurz się w uroku Heidelbergu z nowej perspektywy, płynąc po spokojnych wodach rzeki Neckar. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj widoki na Stary Most, przepływając pod nim i podziwiając słynny Zamek Heidelberg w tle. Możesz otrzymać napój (napoje bezalkoholowe, wodę, piwo) do wyboru, który jest wliczony w rezerwację. Wyrusz w podróż w dół rzeki Neckar i podziwiaj niektóre z najsłynniejszych zabytków Heidelbergu. Zobacz historyczny zamek Heidelberg położony na szczycie wzgórza z widokiem na stare miasto, gdy łódź zbliża się do Starego Mostu. Następnie podziwiaj malownicze widoki na okazałe wille wzdłuż brzegu rzeki Neuenheimer i nie przegap słynnej Philosophenweg. Gdy łódź zawróci na Wielblinger Wehrsteg, zobacz zabytkowy ratusz w drodze powrotnej, zanim wysiądziesz na molo. Ta wycieczka obejmuje najważniejsze atrakcje Heidelbergu, jednocześnie pozwalając Ci zrelaksować się na pokładzie statku.

Heidelberg: Piesza wycieczka po Starym Mieście

Heidelberg: Piesza wycieczka po Starym Mieście

Poznaj wszystkie tajemnice miasta Heidelberg. Wybierz się na wycieczkę po Starym Mieście i posłuchaj ekscytujących, romantycznych i zabawnych opowieści profesjonalnego przewodnika. Przemierzając alejki, place, niewielkie ogrody, muzea i galerie przekonaj się, że Heidelberg ma wiele twarzy. W trakcie wycieczki poznasz dzieje tego miejsca, w tym fakty, które wpłynęły na ukształtowanie się współczesnego miasta. Czy to jest kościół Ducha Świętego, Jesuitenviertel, najstarszy uniwersytet w Niemczech z więzieniem dla studentów, czy inne atrakcje: każda z nich emanuje niepowtarzalną atmosferą i ma ciekawą historię, w które warto zagłębić się na chwilę. Wycieczka prowadzi również przez główne ulice, w tym jeden z najdłuższych deptaków w Europie. Boczne alejki prowadzące do starego miasta potwierdzają stare powiedzenie: „miejsce poznasz chodząc po jej bocznych drogach".

Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

Dowiedz się wszystkiego o życiu osób spoza społeczeństwa dzięki interaktywnej, historycznej wycieczce przygodowej po malowniczym Heidelbergu. Zobacz ratusz, targ Korn i wszystkie najważniejsze zabytki. Spotkaj się ze swoim nocnym stróżem przy fontannie Herkulesa na Rynku, aby rozpocząć zwiedzanie Heidelbergu od dołu. Posłuchaj opowieści z historii średniowiecza, mijając takie punkty orientacyjne jak Korn Market Madonna, Palais Prinz Carl i Palais Graimberg. Zatrzymaj się na Placu Karola i podziwiaj ruiny starego zamku w mieście. Spaceruj po starych, małych uliczkach i ścieżkach ze swoim przewodnikiem, w tym Eselspfad, Leyergasse, Semmelgasse i Steingasse. Zatrzymaj się w XVIII-wiecznym Holländer Hof i poznaj los osób mieszkających poza murami miasta. Podziwiaj kultowy most na starym mieście, zanurzając się w starym Heidelbergu w towarzystwie swojego nocnego stróża.

Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

Zwiedź Technik Museum Sinsheim — które oferuje wyjątkową różnorodność technologii, nie mającą sobie równych na całym świecie, zaledwie godzinę drogi na południe od Frankfurtu. Wyrusz w podróż w czasie i odkryj kamienie milowe historii techniki. Zobacz czerwone Ferrari, poznaj rekord ustanowiony przez Blue Flame i poznaj pojemność eksperymentalnego pojazdu Brutus. Zobacz największe organy taneczne na świecie i Concorde. Oprócz naddźwiękowych odrzutowców i innych samolotów, do których możesz podejść, jest jeszcze więcej: setki eleganckich zabytkowych samochodów, motocykle o dużej mocy, samochody sportowe, kolorowe dragstery, potężne maszyny rolnicze, Legendy Formuły 1, nostalgiczne motocykle wyścigowe i ogromne lokomotywy parowe. Imax 3D Laser 4K Następnie obejrzyj wyjątkowy dokument przygodowy i hollywoodzkie hity kinowe w formacie IMAX na gigantycznym ekranie o wymiarach 22 x 27 metrów. Ciesz się krystalicznie czystym i ostrym jak brzytwa blaskiem ekranu z 12-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i mega basami. Zrób sobie przerwę w naszej restauracji lub bistro, które rozpieszczą Cię zimnymi i gorącymi posiłkami, napojami oraz kawą i ciastem.

Z Frankfurtu: Heidelberg, Zamek i Stare Miasto - zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Z Frankfurtu: Heidelberg, Zamek i Stare Miasto - zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Poznaj urok Heidelbergu podczas tej 1-dniowej wycieczki z Frankfurtu, która obejmuje wejście do zamku w Heidelbergu. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu na centralnie położonym przystanku we Frankfurcie. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy do Heidelbergu. Odwiedź słynne na całym świecie ruiny zamku w Heidelbergu, który stanowi oszałamiające połączenie elementów gotyckich i renesansowych. Przejdź się po potężnym dziedzińcu. Z ogromnego tarasu roztacza się wspaniały widok na Heidelberg. Podziwiaj jedną z największych beczek wina na świecie. Spaceruj po średniowiecznym centrum miasta, aby znaleźć Stary Most, Karlstor i Kościół Ducha Świętego. Podziwiaj Haus zum Ritter (Dom Rycerza) ze wspaniałą renesansową fasadą. Wybierz się na spacer starymi wąskimi uliczkami wyłożonymi domami z muru pruskiego lub przejdź obok najstarszego uniwersytetu w Niemczech. Po zakończeniu wycieczki wróć autobusem do Frankfurtu.

Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

Poznaj wszystkie aspekty ludzkiego ciała dzięki wyjątkowym eksponatom w niesamowitym Muzeum BODY WORLDS. Odwiedź stałą kolekcję stworzoną przez plastynatora dr Gunthera von Hagensa i kuratorkę dr Angelinę Whalley i poznaj anatomię człowieka. Zbadaj funkcje narządów, pytania dotyczące zdrowia i interesującą wystawę Anatomia szczęścia, która bada, co sprawia, że jest treścią. Śledź własne szczęście na interaktywnych stacjach i zrozum cudowną złożoność swojego wewnętrznego świata. Podziwiaj precyzyjne i naukowo ukierunkowane przygotowanie plastynatów i ciesz się ich estetyczną, kreatywną i często zachwycająco kapryśną prezentacją.

Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

Na ulicach dawnej rezydencji wyborczej nad Neckarem co godzinę rozlegało się wezwanie stróża nocnego. A teraz brzmi to znowu: Podczas wycieczek nocnego stróża z Heidelbergu. Wycieczka rozpoczyna się na Rynku, przy Fontannie Herkulesa. Miniesz Ratusz, Kościół Świętego Ducha i Palais Prinz Carl (dawny Grand Hotel, jedno z najpiękniejszych miejsc ślubnych w regionie). Spaceruj małymi historycznymi uliczkami, takimi jak Burgweg i Kanzleigasse, aż dotrzesz do Placu Karla, skąd można podziwiać najpiękniejszy widok na znane na całym świecie ruiny starego zamku. Przejdź obok wielu starych zabytkowych budynków, takich jak Palais Boisseree, Akademia Nauki, Dom Schmitthennera i wiele innych. Przewodnik podzieli się zabawnymi historiami o miejscach i rzeczach, których doświadczyłeś na nocnych ulicach Heidelbergu, historii miasta, jego ulicach i placach, lokalnych oryginałach i osobowościach.

HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

Odkryj miasto Heidelberg z jedną kartą: bilety wstępu do zamku w Heidelbergu, przejazd kolejką linową do zamku, bezpłatne korzystanie z transportu publicznego oraz wiele zniżek i ofert specjalnych! Wszystkie opcje HeidelbergCARD obejmują wiele zniżek. Niezależnie od tego, czy chodzi o wycieczki, kulturę, muzea, restauracje czy zakupy – z HeidelbergCARD możesz jeszcze bardziej cieszyć się miastem! Z kartą możesz również bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Karta HeidelbergCARD umożliwia przejazd autobusami, tramwajami i autoryzowanymi pociągami miejskiego metra VRN — miejscami drugiej klasy w pociągach Deutsche Bahn: Regional-Express, Regionalbahn i S-Bahn — w aglomeracji Heidelbergu lub taryfą „Wabe 125” strefie w podanym okresie.

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do Heidelbergu z lokalnym przewodnikiem

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do Heidelbergu z lokalnym przewodnikiem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem do pięknego Heidelbergu i odkryj, dlaczego to historyczne miasto nad Neckarem jest co roku odwiedzane przez miliony turystów z całego świata. Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia słynnego zamku w Heidelbergu. Dowiedz się o strukturze zamku, jego dziedzińcu, ruinach i konstrukcji. Ciesz się wspaniałym widokiem na miasto z ogromnego tarasu zamkowego i spójrz na jedną z największych beczek z winem na świecie. Po zwiedzeniu zamku przejdź przez średniowieczne centrum do starego mostu i Karlstor, renesansowego domu rycerza i kościoła Heiliggeistkirche. Dowiedz się o historii miasta od lokalnego przewodnika.

Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

Poznaj Heidelberg we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających obiekt po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Można wykorzystać jako świetne ćwiczenie budujące zespół. Po pobraniu aplikacji turystycznej na urządzenie mobilne będziesz podążać trasą, która zaprowadzi Cię do 10 najważniejszych atrakcji miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę związaną z lokalizacją, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć kolejny cel gry polegającej na zwiedzaniu miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującego Bismarckplatz w centrum miasta. Odwiedź nowoczesny pałac Haus zum Riesen i odkryj Muzeum Kurpfälzisches z jego wyjątkowymi eksponatami. Zrób zdjęcie na Universitätsplatz i daj się zagubić w historycznym Jesuitenkirche, jednym z najstarszych kościołów w Heidelbergu. Poznaj rynek, najstarszy plac w mieście z ogromną historią. Podziwiaj Stary Most ze wspaniałym widokiem. Zobacz, spaceruj i poznaj Kornmarkt – miejsce rodem ze starych średniowiecznych historii, a Karlsplatz będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji korzystaj z logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odkryj wskazówki przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj dreszczyk emocji związany z rozwiązywaniem każdej zagadki, pracując nad ukończeniem gry. Rozpocznij lub wstrzymaj wycieczkę w dowolnym momencie i zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po drodze poznaj historię i fakty dotyczące Heidelbergu, aby poznać lokalną perspektywę tego malowniczego miasta.

Często zadawane pytania dotyczące: Heidelberg

Heidelberg: Najciekawsze atrakcje

Heidelberg: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Heidelberg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Heidelberg? Kliknij tutaj.

Heidelberg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3445 recenzji)

Piesza wycieczka to świetny sposób na aklimatyzację w nowym miejscu, poznanie jego historii i znalezienie naprawdę dobrych miejsc do jedzenia. Przewodnik był dobrze poinformowany o historii, architekturze i kulturze Starego Miasta w Heidelbergu. Następnie możesz udać się do zamku. Jeśli chcesz zwiedzić zamek, jest to ekstra, ale wciąż jest wiele do zobaczenia, nawet jeśli nie zwiedzasz zamku. Widok z zamku jest tego wart.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego spaceru z Elizabeth. Była bardzo pouczająca i pasjonowała się starym miastem w Heidelbergu. Uwielbiałam słuchać jej małych anegdot, nie mogę się doczekać kawy i całowania czekolady w swojej ulubionej włoskiej kawiarni. Elizabeth mówiła dobrze, wyraźnie po angielsku, który można było łatwo usłyszeć. Niezła grupa licząca około 13 osób, więc niezbyt duża.

Mieliśmy szczęście, że mogliśmy odbyć tę trasę tylko we dwoje. Nasz przewodnik, Francois, był bardzo pouczający i oświecił nas o historii Heidelbergu. Jego sugestia odwiedzenia kawiarni z NAJLEPSZYM strudelem jabłkowym z kremem waniliowym została wykorzystana na zakończenie naszej wycieczki. Doskonała wycieczka - bardzo podobała nam się nasza wizyta w Heidelbergu

Sama wycieczka była doskonała, podobnie jak Peter, nasz przewodnik. Sam autobus był śmiesznie ciasny, jeśli chodzi o miejsca siedzące. Siedzenia i przejście zostały zaprojektowane z myślą o osobach wielkości dziecka. Trasa była również całkowicie zapełniona, co pogłębiało problem wielkości miejsc.

Bardzo podobała mi się wycieczka po mieście. Anette była bardzo dobrym przewodnikiem. Wycieczka była interesująca, miła i bardzo pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i zawsze starał się, aby wszystko było jasne i zrozumiałe. Gorąco polecam.