Heidelberg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Heidelberg: Rejs krajoznawczy po rzece Neckar

1. Heidelberg: Rejs krajoznawczy po rzece Neckar

Zanurz się w uroku Heidelbergu z nowej perspektywy, pływając po spokojnych wodach rzeki Neckar. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj widoki na Stary Most, przesuwając się pod nim i podziwiając widok na słynny zamek w Heidelbergu w tle. Zaserwujemy Ci rozgrzewający kubek grzanego wina, który jest wliczony w cenę Twojej rezerwacji. Wyrusz w podróż w dół rzeki Neckar i podziwiaj niektóre z najsłynniejszych zabytków Heidelbergu. Nie zapomnij ugasić pragnienia lub głodu, kupując orzeźwiający napój lub smaczną przekąskę na pokładzie podczas podziwiania zabytków. Zobacz zabytkowy zamek w Heidelbergu położony na szczycie wzgórza z widokiem na stare miasto, gdy łódź zbliża się do Starego Mostu. Następnie podziwiaj malownicze widoki na wspaniałe wille wzdłuż brzegu rzeki Neuenheimer i nie przegap słynnej Philosophenweg. Gdy łódź zawróci przy Wielblinger Wehrsteg, w drodze powrotnej zobacz zabytkowy ratusz, a następnie zejdź na ląd na molo. Ta wycieczka obejmuje najważniejsze atrakcje Heidelbergu, a jednocześnie pozwala zrelaksować się na pokładzie statku.

Heidelberg: piesza wycieczka po Starym Mieście

2. Heidelberg: piesza wycieczka po Starym Mieście

Poznaj wszystkie tajemnice miasta Heidelberg. Wybierz się na wycieczkę po Starym Mieście i posłuchaj ekscytujących, romantycznych i zabawnych opowieści profesjonalnego przewodnika. Przemierzając alejki, place, niewielkie ogrody, muzea i galerie przekonaj się, że Heidelberg ma wiele twarzy. W trakcie wycieczki poznasz dzieje tego miejsca, w tym fakty, które wpłynęły na ukształtowanie się współczesnego miasta. Czy to jest kościół Ducha Świętego, Jesuitenviertel, najstarszy uniwersytet w Niemczech z więzieniem dla studentów, czy inne atrakcje: każda z nich emanuje niepowtarzalną atmosferą i ma ciekawą historię, w które warto zagłębić się na chwilę. Wycieczka prowadzi również przez główne ulice, w tym jeden z najdłuższych deptaków w Europie. Boczne alejki prowadzące do starego miasta potwierdzają stare powiedzenie: „miejsce poznasz chodząc po jej bocznych drogach".

Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

3. Heidelberg: Historyczna przygoda z nocnym stróżem

Dowiedz się wszystkiego o życiu osób spoza społeczeństwa dzięki interaktywnej, historycznej wycieczce przygodowej po malowniczym Heidelbergu. Zobacz ratusz, targ Korn i wszystkie najważniejsze zabytki. Spotkaj się ze swoim nocnym stróżem przy fontannie Herkulesa na Rynku, aby rozpocząć zwiedzanie Heidelbergu od dołu. Posłuchaj opowieści z historii średniowiecza, mijając takie punkty orientacyjne jak Korn Market Madonna, Palais Prinz Carl i Palais Graimberg. Zatrzymaj się na Placu Karola i podziwiaj ruiny starego zamku w mieście. Spaceruj po starych, małych uliczkach i ścieżkach ze swoim przewodnikiem, w tym Eselspfad, Leyergasse, Semmelgasse i Steingasse. Zatrzymaj się w XVIII-wiecznym Holländer Hof i poznaj los osób mieszkających poza murami miasta. Podziwiaj kultowy most na starym mieście, zanurzając się w starym Heidelbergu w towarzystwie swojego nocnego stróża.

Heidelberg: 6-godzinna wycieczka z Frankfurtu

4. Heidelberg: 6-godzinna wycieczka z Frankfurtu

Odkryj urok Heidelbergu w ramach tej całodniowej wycieczki z Frankfurtu ze wstępem do zamku w wliczonym w cenę. Wsiądź do autobusu o poranku i spędź cały dzień, podziwiając rozmaite atrakcje, w tym jedną z największych butelek wina na świecie.  Wejdź na pokład klimatyzowanego autobusu na przystanku autobusowym w centrum Frankfurtu. Usiądź wygodnie i wyrusz w podróż do Heidelbergu. Odwiedź słynne ruiny zamku w Heidelbergu, którego architektura stanowi wspaniałe połączenie elementów gotyckich i renesansowych.  Udaj się na spacer po rozległym dziedzińcu i podziwiaj widoki z tarasu. Zobacz jedną z największych beczek z winem na świecie. Spaceruj po średniowiecznym centrum miasta i zobacz Stary Most, Karlstor, a także kościół Ducha Świętego. Podziwiaj budynek Haus zum Ritter ze wspaniałą fasadą renesansową. Spaceruj starymi wąskimi uliczkami z domami z muru pruskiego. Przejdź obok najstarszego uniwersytetu w Niemczech, który skrywa wiele ciekawych historii.  Przeznacz dodatkowy czas na spacer drogą filozofów (Philosophenweg) lub zakup wspaniałego regionalnego wina. Po zakończeniu wycieczki wróć autobusem do Frankfurtu. 

Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

5. Sinsheim: całodzienna przepustka do muzeum techniki i bilet IMAX 3D

Zwiedź Technik Museum Sinsheim — które oferuje wyjątkową różnorodność technologii, nie mającą sobie równych na całym świecie, zaledwie godzinę drogi na południe od Frankfurtu. Wyrusz w podróż w czasie i odkryj kamienie milowe historii techniki. Zobacz czerwone Ferrari, poznaj rekord ustanowiony przez Blue Flame i poznaj pojemność eksperymentalnego pojazdu Brutus. Zobacz największe organy taneczne na świecie i Concorde. Oprócz naddźwiękowych odrzutowców i innych samolotów, do których możesz podejść, jest jeszcze więcej: setki eleganckich zabytkowych samochodów, motocykle o dużej mocy, samochody sportowe, kolorowe dragstery, potężne maszyny rolnicze, Legendy Formuły 1, nostalgiczne motocykle wyścigowe i ogromne lokomotywy parowe. Imax 3D Laser 4K Następnie obejrzyj wyjątkowy dokument przygodowy i hollywoodzkie hity kinowe w formacie IMAX na gigantycznym ekranie o wymiarach 22 x 27 metrów. Ciesz się krystalicznie czystym i ostrym jak brzytwa blaskiem ekranu z 12-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i mega basami. Zrób sobie przerwę w naszej restauracji lub bistro, które rozpieszczą Cię zimnymi i gorącymi posiłkami, napojami oraz kawą i ciastem.

Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

6. Heidelberg: Śladami nocnych stróżów

Na ulicach dawnej rezydencji wyborczej nad Neckarem co godzinę rozlegało się wezwanie stróża nocnego. A teraz brzmi to znowu: Podczas wycieczek nocnego stróża z Heidelbergu. Wycieczka rozpoczyna się na Rynku, przy Fontannie Herkulesa. Miniesz Ratusz, Kościół Świętego Ducha i Palais Prinz Carl (dawny Grand Hotel, jedno z najpiękniejszych miejsc ślubnych w regionie). Spaceruj małymi historycznymi uliczkami, takimi jak Burgweg i Kanzleigasse, aż dotrzesz do Placu Karla, skąd można podziwiać najpiękniejszy widok na znane na całym świecie ruiny starego zamku. Przejdź obok wielu starych zabytkowych budynków, takich jak Palais Boisseree, Akademia Nauki, Dom Schmitthennera i wiele innych. Przewodnik podzieli się zabawnymi historiami o miejscach i rzeczach, których doświadczyłeś na nocnych ulicach Heidelbergu, historii miasta, jego ulicach i placach, lokalnych oryginałach i osobowościach.

HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

7. HeidelbergCard: 1, 2 lub 4 dni

Odkryj miasto Heidelberg z jedną kartą: bilety wstępu do zamku w Heidelbergu, przejazd kolejką linową do zamku, bezpłatne korzystanie z transportu publicznego oraz wiele zniżek i ofert specjalnych! Wszystkie opcje HeidelbergCARD obejmują wiele zniżek. Niezależnie od tego, czy chodzi o wycieczki, kulturę, muzea, restauracje czy zakupy – z HeidelbergCARD możesz jeszcze bardziej cieszyć się miastem! Z kartą możesz również bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Karta HeidelbergCARD umożliwia przejazd autobusami, tramwajami i autoryzowanymi pociągami miejskiego metra VRN — miejscami drugiej klasy w pociągach Deutsche Bahn: Regional-Express, Regionalbahn i S-Bahn — w aglomeracji Heidelbergu lub taryfą „Wabe 125” strefie w podanym okresie.

Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

8. Heidelberg: Bilet wstępu do muzeum BODY WORLDS

Poznaj wszystkie aspekty ludzkiego ciała dzięki wyjątkowym eksponatom w niesamowitym Muzeum BODY WORLDS. Odwiedź stałą kolekcję stworzoną przez plastynatora dr Gunthera von Hagensa i kuratorkę dr Angelinę Whalley i poznaj anatomię człowieka. Zbadaj funkcje narządów, pytania dotyczące zdrowia i interesującą wystawę Anatomia szczęścia, która bada, co sprawia, że jest treścią. Śledź własne szczęście na interaktywnych stacjach i zrozum cudowną złożoność swojego wewnętrznego świata. Podziwiaj precyzyjne i naukowo ukierunkowane przygotowanie plastynatów i ciesz się ich estetyczną, kreatywną i często zachwycająco kapryśną prezentacją.

Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

9. Heidelberg podkreśla samodzielne poszukiwanie śmieci i zwiedzanie miasta

Poznaj Heidelberg we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających obiekt po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Można wykorzystać jako świetne ćwiczenie budujące zespół. Po pobraniu aplikacji turystycznej na urządzenie mobilne będziesz podążać trasą, która zaprowadzi Cię do 10 najważniejszych atrakcji miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę związaną z lokalizacją, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć kolejny cel gry polegającej na zwiedzaniu miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującego Bismarckplatz w centrum miasta. Odwiedź nowoczesny pałac Haus zum Riesen i odkryj Muzeum Kurpfälzisches z jego wyjątkowymi eksponatami. Zrób zdjęcie na Universitätsplatz i daj się zagubić w historycznym Jesuitenkirche, jednym z najstarszych kościołów w Heidelbergu. Poznaj rynek, najstarszy plac w mieście z ogromną historią. Podziwiaj Stary Most ze wspaniałym widokiem. Zobacz, spaceruj i poznaj Kornmarkt – miejsce rodem ze starych średniowiecznych historii, a Karlsplatz będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji korzystaj z logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odkryj wskazówki przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Poczuj dreszczyk emocji związany z rozwiązywaniem każdej zagadki, pracując nad ukończeniem gry. Rozpocznij lub wstrzymaj wycieczkę w dowolnym momencie i zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po drodze poznaj historię i fakty dotyczące Heidelbergu, aby poznać lokalną perspektywę tego malowniczego miasta.

Heidelberg: Wycieczka autobusowa i zwiedzanie zamku

10. Heidelberg: Wycieczka autobusowa i zwiedzanie zamku

Najpierw ciesz się wygodną wycieczką autobusową z certyfikowanym przewodnikiem, podczas której dowiesz się więcej o historii miasta. Ciesz się niezakłóconym widokiem na spektakularny zamek w Heidelbergu. Następnie odwiedź teren Pałacu w Heidelbergu i podziwiaj jego piękno z bliska. Zobacz elegancki wewnętrzny dziedziniec i słynną Wielką Heidelberg Tun (beczkę na wino). Po zwiedzeniu zamku przejedź kolejką linową z powrotem na Stare Miasto.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Heidelberg
W tym nadrzecznym mieście znajdziesz na wpół zrujnowany renesansowy zamek, barokową starówkę i zabytkowe kościoły.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 77
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Heidelberg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Heidelberg

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Heidelberg?

Heidelberg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Heidelberg? Kliknij tutaj.