Haus der Kunst
Kultura i historia

Kultura i historia
Liczba znalezionych atrakcji: 6

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Monachium: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 465
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Haus der Kunst Kultura i historia

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

UWAGA: Jeśli masz dwie osoby dorosłe, dodaj dwie osoby do karty zakupów. (1 riksza) Jeśli masz dwoje dzieci (maksymalnie do ósmego roku życia), nie rezerwuj ich jako dodatkowej osoby. Są one bezpłatne. Jeśli masz trzy osoby dorosłe, dodaj jedną dodatkową osobę do karty zakupów. (1 riksza) Najbardziej komfortowo podróżuje się z dwiema dorosłymi osobami w rikszy. Jeśli jesteś grupą czterech osób dorosłych, dodaj dwie osoby dorosłe do karty zakupów. W kroku drugim dodaj kolejne dwie osoby do karty zakupów (2 riksze). Jest to nasza jedyna wycieczka, którą oferujemy na GetYourGuide. Inne wycieczki są oferowane przez innych dostawców. Nasza najlepiej sprzedająca się 2,5-godzinna wycieczka. Doświadcz Monachium jak nigdy dotąd. Z naszą E-Rickshaw Tours i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Witamy w wyjątkowym i przyjaznym dla środowiska sposobie na zwiedzanie pięknego Monachium podczas 2,5-godzinnej wycieczki z najważniejszymi atrakcjami. Nasze wycieczki rikszą elektryczną oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i naturalne piękno łączą się w idealnej harmonii. > Przyjazna dla środowiska przygoda: Nasze E-Riksze są bezemisyjne, zapewniając ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnej społeczności, a nasi doświadczeni przewodnicy podzielą się z Tobą fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych klejnotów. > Komfort i styl: Podróżuj stylowo i komfortowo, relaksując się w naszym E-Rikshaw, zaprojektowanym z myślą o Twojej najwyższej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie do czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: Dostosuj trasę do swoich preferencji. Wybierz jedną z wielu tras, które obejmują najbardziej kultowe atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca poza utartymi szlakami. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego możesz się spodziewać: > Spektakularne widoki: Uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujne tereny zielone i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które pozostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: Nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium z Twoim przewodnikiem. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Spotkaj się z przewodnikiem w jego biurze w Monachium. Uzyskaj od niego krótką instrukcję bezpieczeństwa dotyczącą korzystania z segwaya i wyrusz na wycieczkę. Jedź ulicami Monachium, podczas gdy przewodnik wskazuje słynne budynki i lokalizacje. Zatrzymaj się przed historycznymi zabytkami, takimi jak stara synagoga, i dowiedz się, co wydarzyło się w mieście podczas II wojny światowej. Przejdź przez Königsplatz i Odeonsplatz, budynek Führera, Brown House i zobacz Schelling-Salon, pub, który pozostał otwarty przez całą I i II wojnę światową. Przystanki obejmują również mieszkanie Hitlera w latach 1920-1929 i jego mieszkanie w 1933 roku. Dowiedz się więcej o okresie, w którym Hitler mieszkał w Monachium i jego dojściu do władzy. Podczas całej wycieczki przewodnik poleci Ci miejsca, do których możesz wrócić, takie jak Hofbräuhaus am Platzl, piwiarnia zbudowana w 1589 roku lub Hofbraukeller, restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni bawarskiej. Wróć do biura przewodnika po ekscytującej i pouczającej wycieczce.

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Prześledź polityczne początki Adolfa Hitlera i ruchu nazistowskiego podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Monachium. Odkryj przeszłość Monachium, odwiedzając historyczne miejsca wydarzeń Trzeciej Rzeszy. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem na Marienplatz. Stamtąd przejdź się po najważniejszych wydarzeniach III Rzeszy. Po dotarciu na Odeonsplatz odwiedź Hofbräuhaus i zagłęb się w historię puczu Hitlera i początków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej. Przejdź do frontu Haus der Kunst, który był pierwszym budynkiem propagandowym w nazistowskich Niemczech. Posłuchaj opowieści swojego przewodnika o wpływie reżimu na sztukę i zakazie sztuki zdegenerowanej. Odkryj niemiecki ruch oporu i poznaj bohaterów, takich jak Georg Elser i Biała Róża. Następnie dotrzyj do Führerbau, miejsca, w którym w 1938 r. podpisano Układ Monachijski, przed zakończeniem wycieczki na Königsplatz.

Monachium: Surfowanie po rzece Eisbachwelle

Monachium: Surfowanie po rzece Eisbachwelle

Stojące fale rzeczne w Monachium rozprzestrzeniają się po całym mieście. Każda fala jest wyjątkowa i ma inne wymagania wobec surferów i sprzętu. Ponieważ surfowanie po rzece jest trudnym zadaniem, a bezpieczeństwo powinno zawsze być na pierwszym miejscu, jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o każdym miejscu, zanim wskoczysz do lodowatej wody. Należy pamiętać, że surfowanie jest tolerowane tylko w Monachium i odbywa się na własne ryzyko! Zalecamy zawsze stosować się do naszych rad. Fala Eisbacha stała się w ostatnich latach popularną atrakcją turystyczną i przyspiesza popularność surfingu po rzekach nie tylko w Monachium, ale inspiruje wiele innych śródlądowych miejsc w całej Europie do stworzenia własnej fali stojącej, na której można surfować. Nazwa fali pochodzi od małej, sztucznej rzeki Eisbach, która jest bocznym odgałęzieniem głównej rzeki Monachium, Isar. Obiekt Eisbach Wave położony jest w centrum Monachium, obok muzeum Haus der Kunst i przy wejściu do dużego parku miejskiego w Monachium, Englischer Garten. Poziom: początkujący i średniozaawansowani Cały sprzęt wliczony w cenę. Kto tu surfuje: wszyscy surferzy, początkujący i średniozaawansowani surferzy rzeczni. Kiedy surfować: Surfujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i przez cały rok. Na co zwrócić uwagę: przed wpadnięciem w falę należy zawsze dokładnie sprawdzić, czy pływak lub surfer zbliża się do fali od strony rzeki. Każdy, kto nadchodzi z górnego nurtu, ma pierwszeństwo! Zwłaszcza latem setki ludzi codziennie pływają w dół rzeki. Jeśli zauważysz pływaka, który potrzebuje pomocy w wydostaniu się, nie wahaj się i uratuj tę osobę. Zawsze zwracaj także uwagę na obiekty znajdujące się pod wodą. Jakiego rodzaju deski surfingowej użyć: Używamy minimalnej długości 6' - 7'. Używamy tutaj desek surfingowych z miękkim blatem z kilku dobrych powodów: nowoczesne pianki mają na ogół dużą objętość i są stabilniejsze, nie powodują poważnych obrażeń w przypadku uderzenia deską, nie łapią wgnieceń tak szybko, jak płyty epoksydowe lub poliestrowe. Dobrze wiedzieć: surfowanie tutaj jest bardzo techniczne, a nasze wskazówki pomagają w szybszym robieniu postępów. Jeśli z powodu kontuzji masz problemy z wydostaniem się z kanału, łatwe wyjście (wyglądające jak rampa) znajduje się zaledwie 100 metrów w dół rzeki, po lewej stronie kanału (patrząc w dół).

Narodowy socjalizm, II wojna światowa, ruch oporu z licencjonowanym przewodnikiem miejskim

Narodowy socjalizm, II wojna światowa, ruch oporu z licencjonowanym przewodnikiem miejskim

Odkryj i przekonaj się, jakie ślady pozostawili po sobie narodowi socjaliści w Monachium podczas pieszej wycieczki po najważniejszych miejscach działalności nazistów. Dowiedz się, kiedy i dlaczego Adolf Hitler przybył do Monachium, gdzie mieszkał, jak powstała NSDAP, najważniejsze nazistowskie budynki, tak zwany pucz Hitlera i jaki był opór przeciwko nazistowskiemu reżimowi w Monachium. Każdy, kto szuka odpowiedzi, może je znaleźć w Monachium, kolebce narodowego socjalizmu i miejscu, w którym wyrósł on na ruch. Wycieczka rozpoczyna się na Odeonsplatz od opowieści o tym, dlaczego Hitler przybył do Monachium, gdzie mieszkał i jak zarabiał na życie. Tam dokładnie zobaczysz, gdzie zakończył się pucz Hitlera i zobaczysz dawny pomnik, który został wzniesiony dla zmarłych puczystów. Następnie przejdziesz przez ogród dworski i odkryjesz pomnik, który został wzniesiony dla bojowników ruchu oporu. Na największym uniwersytecie w Niemczech, LMU, usłyszysz o znanej grupie oporu zwanej "Białą Różą", która stworzyła ulotki, a na koniec została ścięta. Na Placu Ofiar Narodowego Socjalizmu dowiesz się dokładnie, kim były ofiary. W Haus der Kunst dowiesz się, jak naziści wpłynęli na sztukę. Na Galeriestraße nadal możesz zobaczyć, gdzie dokładnie odbyła się wystawa "Sztuka zdegenerowana". Na Karolinenplatz poznasz głównych sponsorów nazistów. Ostatnim przystankiem jest centrum partyjne nazistów w Monachium przy Königsplatz, gdzie odkryjesz nazistowską kwaterę główną "Brunatny Dom", budynek Führera (biuro Hitlera), administrację NSDAP i Centrum Dokumentacji NS otwarte w 2015 roku. Masz możliwość odwiedzenia Centrum Dokumentacji NS po zakończeniu wycieczki (wstęp nie jest wliczony w cenę).

Monachium: Wycieczka po mieście tramwajem

Monachium: Wycieczka po mieście tramwajem

Odkryj Monachium wygodnie i autentycznie podczas naszej wycieczki po mieście tramwajem. Z uroczą grzechotką przejeżdżamy obok wielu zabytków i interesujących fasad. Ale zawsze wysiadamy, aby cieszyć się niektórymi z tych ekscytujących miejsc z bliska. Idealny zarówno dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, jak i dla mieszkańców. Większość trasy pokonujemy tramwajem. Pod koniec wsiadamy również do autobusu. Podczas naszej przejażdżki tramwajem po Monachium doświadczamy miasta z bardzo szczególnej perspektywy. Widzimy wspaniałe budynki, szybujemy wzdłuż zabytków, bulwarów i placów.

Monachium: Najlepszy wieczór kawalerski - Surf Experience Monachium

Monachium: Najlepszy wieczór kawalerski - Surf Experience Monachium

Fala surfingowa Eisbach na południowym krańcu Englischer Garten stała się jedną z największych atrakcji Monachium. Widzowie i surferzy ustawiają się w kolejce, aby oglądać odważnych surferów - przez cały rok! Fala Eisbach: Co Cię tu czeka Rzeka Eisbach jest uważana za popularny hotspot dla surferów, widzów i fotografów. Znajduje się na południowym skraju Ogrodu Angielskiego w pobliżu muzeum Haus der Kunst. Spot surfingowy Eisbach jest uważany za najbardziej stałą, największą i najlepszą na świecie falę rzeczną w środku dużego miasta i można na niej surfować od 40 lat. Fala Eisbach była również wykorzystywana w telewizji i kinie. Eisbach to rzeka o długości 1,2 mili (dwóch kilometrów), która przepływa przez Englischer Garten, publiczny park położony w Monachium w Niemczech. Pomimo tego, że jest niewielkim dopływem rzeki Isar, Eisbach charakteryzuje się bardzo szybkim nurtem, dzięki czemu surfing stał się rzeczywistością w śródlądowym mieście. Fala Eisbach to stacjonarna, stworzona przez człowieka fala znajdująca się zaledwie 50 metrów od muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej Haus der Kunst przed pobliskim mostem. Warunki do surfowania w Eisbach różnią się w zależności od pogody i pory roku. Średnie temperatury wody wahają się od 10°C (50°F) latem do 17°C (62°F) zimą. Eisbach oznacza po angielsku "lodowy potok" lub "lodowy strumień". Chociaż fala rzeki Eisbach rzadko zamarza z powodu silnych prądów, może łatwo osiągnąć ekstremalnie niskie temperatury około 34 ° F (1,1 ° C).

Monachium: River Surfing w Monachium - Surfing - wszystko, co musisz wiedzieć

Monachium: River Surfing w Monachium - Surfing - wszystko, co musisz wiedzieć

Monachium cieszy się reputacją światowej stolicy surfingu rzecznego. Chociaż Monachium jest znane przede wszystkim ze słynnej fali Eisbach, która była przedstawiana w filmach, reklamach i niezliczonych postach w mediach społecznościowych, w mieście znajdują się również inne fale rzeczne, z których każda jest wyjątkowa i dostosowana do różnych stylów surfowania i poziomów umiejętności. W przeciwieństwie do oceanu, gdzie surfing często zależy od pływów i sezonowych zjawisk pogodowych, surfing rzeczny w Monachium jest możliwy przez cały rok. Dziś o każdej porze roku spotkasz rowerzystów z deską surfingową pod pachą, zmierzających na jedną z fal. Widok surferów przemierzających miasto stał się częścią codziennego życia w Monachium. Lokalna społeczność surferów jest prawdopodobnie największą społecznością śródlądową na świecie, a wzrost popularności surfingu rzecznego i surfingu w ogóle wydaje się nie mieć końca. Fala Eisbach Fala Eisbach stała się popularną atrakcją turystyczną w ostatnich latach i jest akceleratorem popularności surfingu rzecznego nie tylko w Monachium, ale inspiruje wiele innych śródlądowych miejsc w całej Europie do stworzenia własnej fali stojącej nadającej się do surfowania. Nazwa fali pochodzi od małej, sztucznej rzeki Eisbach, która jest boczną odnogą głównej rzeki Monachium, Isar. Eisbach Wave znajduje się w centrum miasta, obok muzeum Haus der Kunst i przy wejściu do dużego parku miejskiego w Monachium, Englischer Garten. Niezależnie od tego, czy w ciągu dnia, czy w nocy, latem, a nawet najgłębszą zimą, zawsze spotkasz surferów na miejscu. E2 Wave (Dianabadschwelle) E2 Wave jest młodszą siostrą Eisbach Wave i znajduje się zaledwie kilkaset metrów w dół rzeki. Ta fala jest bardziej łagodna i nie tak potężna i stroma. Jest popularna wśród surferów, którzy lubią bardziej wyluzowany styl surfowania. Chociaż wejście na falę jest tutaj większym wyzwaniem. Większość surferów korzysta z drop-in (front-side dla surferów o regularnej postawie), wskakując ze ściany po lewej stronie kanału. Jednak start jest możliwy również po prawej stronie fali.

Monachium: Surfingowy wieczór kawalerski pełen przygód - Monachium

Monachium: Surfingowy wieczór kawalerski pełen przygód - Monachium

Dołącz do legendarnej przygody surfingowej i stwórz wspomnienia na całe życie ze swoimi przyjaciółmi Wyrusz w niezapomnianą podróż z naszym najlepiej ocenianym doświadczeniem surfingowym w Monachium. Fala Eisbach: Co Cię tu czeka Rzeka Eisbach jest uważana za popularny hotspot dla surferów, widzów i fotografów. Znajduje się na południowym skraju Ogrodu Angielskiego w pobliżu muzeum Haus der Kunst. Spot surfingowy Eisbach jest uważany za najbardziej stałą, największą i najlepszą na świecie falę rzeczną w środku dużego miasta i można na niej surfować od 40 lat. Fala Eisbach była również wykorzystywana w telewizji i kinie. Eisbach to rzeka o długości 1,2 mili (dwóch kilometrów), która przepływa przez Englischer Garten, publiczny park położony w Monachium w Niemczech. Pomimo tego, że jest niewielkim dopływem rzeki Isar, Eisbach charakteryzuje się bardzo szybkim nurtem, dzięki czemu surfing stał się rzeczywistością w śródlądowym mieście. Fala Eisbach to stacjonarna, stworzona przez człowieka fala znajdująca się zaledwie 50 metrów od muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej Haus der Kunst przed pobliskim mostem. Warunki do surfowania w Eisbach różnią się w zależności od pogody i pory roku. Średnie temperatury wody wahają się od 10°C (50°F) latem do 17°C (62°F) zimą. Eisbach oznacza po angielsku "lodowy potok" lub "lodowy strumień". Chociaż fala rzeki Eisbach rzadko zamarza z powodu silnych prądów, może łatwo osiągnąć ekstremalnie niskie temperatury około 34 ° F (1,1 ° C).

Wycieczka audio po kompleksie pałacowym Residenz w Monachium (ENG) (brak biletów)

Wycieczka audio po kompleksie pałacowym Residenz w Monachium (ENG) (brak biletów)

Ta audiowycieczka w aplikacji pozwoli Ci poznać bogatą historię i imponującą architekturę Monachium. Poznaj kompleks Pałacu Królewskiego i przespaceruj się wzdłuż imponującej Residenzstrasse. Uwaga: ta wycieczka nie obejmuje biletu wstępu do Pałacu Królewskiego. Kup go na miejscu za 9 €. Podróż rozpoczyna się na placu Maxa Josepha, poświęconym pierwszemu królowi Bawarii. Przejdź obok Bawarskiej Opery Państwowej, przypominającej ogromną starożytną świątynię. Zanurz się w ceremonialny świat dworu królewskiego i odwiedź Residenz, największy pałac w Niemczech, służący jako siedziba rządu rodziny królewskiej przez ponad 500 lat. Poznaj bogatą barokową architekturę i posągi, a następnie napotkaj godny uwagi punkt orientacyjny, Feldherrnhalle, pomnik poświęcony bawarskiej armii. Podziwiaj wspaniały kościół Theatine, zwiedzając jego wnętrze i słuchając komentarzy na temat kontrreformacji. Kontynuuj spacer w kierunku Odeonsplatz, ogrodów i pawilonów na dziedzińcu oraz eleganckiego neoklasycystycznego Pałacu Księcia Karola. Zakończ wycieczkę niespodziewanie przed kolosalnym Muzeum Sztuki, zbudowanym w ponurej epoce nazistowskiej. Jeśli jesteś gotowy na niezapomnianą podróż od średniowiecza przez ozdobny barok do lat 30. XX wieku, zamkniętą w kamieniu, pobierz tę wycieczkę! JAK PRZEBIEGA WYCIECZKA? - Zachowaj elastyczność: [dołącz do wycieczki, kiedy chcesz i] zwiedzaj zabytki tak długo, jak chcesz. - Ciesz się wycieczką nawet offline: wszystkie wycieczki audio są testowane pod kątem wysokiej jakości i łatwej nawigacji.

Monachium

Monachium

Nasze najbardziej polecane Haus der Kunst Kultura i historia

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

UWAGA: Jeśli masz dwie osoby dorosłe, dodaj dwie osoby do karty zakupów. (1 riksza) Jeśli masz dwoje dzieci (maksymalnie do ósmego roku życia), nie rezerwuj ich jako dodatkowej osoby. Są one bezpłatne. Jeśli masz trzy osoby dorosłe, dodaj jedną dodatkową osobę do karty zakupów. (1 riksza) Najbardziej komfortowo podróżuje się z dwiema dorosłymi osobami w rikszy. Jeśli jesteś grupą czterech osób dorosłych, dodaj dwie osoby dorosłe do karty zakupów. W kroku drugim dodaj kolejne dwie osoby do karty zakupów (2 riksze). Jest to nasza jedyna wycieczka, którą oferujemy na GetYourGuide. Inne wycieczki są oferowane przez innych dostawców. Nasza najlepiej sprzedająca się 2,5-godzinna wycieczka. Doświadcz Monachium jak nigdy dotąd. Z naszą E-Rickshaw Tours i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Witamy w wyjątkowym i przyjaznym dla środowiska sposobie na zwiedzanie pięknego Monachium podczas 2,5-godzinnej wycieczki z najważniejszymi atrakcjami. Nasze wycieczki rikszą elektryczną oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i naturalne piękno łączą się w idealnej harmonii. > Przyjazna dla środowiska przygoda: Nasze E-Riksze są bezemisyjne, zapewniając ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnej społeczności, a nasi doświadczeni przewodnicy podzielą się z Tobą fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych klejnotów. > Komfort i styl: Podróżuj stylowo i komfortowo, relaksując się w naszym E-Rikshaw, zaprojektowanym z myślą o Twojej najwyższej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie do czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: Dostosuj trasę do swoich preferencji. Wybierz jedną z wielu tras, które obejmują najbardziej kultowe atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca poza utartymi szlakami. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego możesz się spodziewać: > Spektakularne widoki: Uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujne tereny zielone i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które pozostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: Nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium z Twoim przewodnikiem. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Spotkaj się z przewodnikiem w jego biurze w Monachium. Uzyskaj od niego krótką instrukcję bezpieczeństwa dotyczącą korzystania z segwaya i wyrusz na wycieczkę. Jedź ulicami Monachium, podczas gdy przewodnik wskazuje słynne budynki i lokalizacje. Zatrzymaj się przed historycznymi zabytkami, takimi jak stara synagoga, i dowiedz się, co wydarzyło się w mieście podczas II wojny światowej. Przejdź przez Königsplatz i Odeonsplatz, budynek Führera, Brown House i zobacz Schelling-Salon, pub, który pozostał otwarty przez całą I i II wojnę światową. Przystanki obejmują również mieszkanie Hitlera w latach 1920-1929 i jego mieszkanie w 1933 roku. Dowiedz się więcej o okresie, w którym Hitler mieszkał w Monachium i jego dojściu do władzy. Podczas całej wycieczki przewodnik poleci Ci miejsca, do których możesz wrócić, takie jak Hofbräuhaus am Platzl, piwiarnia zbudowana w 1589 roku lub Hofbraukeller, restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni bawarskiej. Wróć do biura przewodnika po ekscytującej i pouczającej wycieczce.

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Prześledź polityczne początki Adolfa Hitlera i ruchu nazistowskiego podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Monachium. Odkryj przeszłość Monachium, odwiedzając historyczne miejsca wydarzeń Trzeciej Rzeszy. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem na Marienplatz. Stamtąd przejdź się po najważniejszych wydarzeniach III Rzeszy. Po dotarciu na Odeonsplatz odwiedź Hofbräuhaus i zagłęb się w historię puczu Hitlera i początków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej. Przejdź do frontu Haus der Kunst, który był pierwszym budynkiem propagandowym w nazistowskich Niemczech. Posłuchaj opowieści swojego przewodnika o wpływie reżimu na sztukę i zakazie sztuki zdegenerowanej. Odkryj niemiecki ruch oporu i poznaj bohaterów, takich jak Georg Elser i Biała Róża. Następnie dotrzyj do Führerbau, miejsca, w którym w 1938 r. podpisano Układ Monachijski, przed zakończeniem wycieczki na Königsplatz.

Monachium: Surfowanie po rzece Eisbachwelle

Monachium: Surfowanie po rzece Eisbachwelle

Stojące fale rzeczne w Monachium rozprzestrzeniają się po całym mieście. Każda fala jest wyjątkowa i ma inne wymagania wobec surferów i sprzętu. Ponieważ surfowanie po rzece jest trudnym zadaniem, a bezpieczeństwo powinno zawsze być na pierwszym miejscu, jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o każdym miejscu, zanim wskoczysz do lodowatej wody. Należy pamiętać, że surfowanie jest tolerowane tylko w Monachium i odbywa się na własne ryzyko! Zalecamy zawsze stosować się do naszych rad. Fala Eisbacha stała się w ostatnich latach popularną atrakcją turystyczną i przyspiesza popularność surfingu po rzekach nie tylko w Monachium, ale inspiruje wiele innych śródlądowych miejsc w całej Europie do stworzenia własnej fali stojącej, na której można surfować. Nazwa fali pochodzi od małej, sztucznej rzeki Eisbach, która jest bocznym odgałęzieniem głównej rzeki Monachium, Isar. Obiekt Eisbach Wave położony jest w centrum Monachium, obok muzeum Haus der Kunst i przy wejściu do dużego parku miejskiego w Monachium, Englischer Garten. Poziom: początkujący i średniozaawansowani Cały sprzęt wliczony w cenę. Kto tu surfuje: wszyscy surferzy, początkujący i średniozaawansowani surferzy rzeczni. Kiedy surfować: Surfujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i przez cały rok. Na co zwrócić uwagę: przed wpadnięciem w falę należy zawsze dokładnie sprawdzić, czy pływak lub surfer zbliża się do fali od strony rzeki. Każdy, kto nadchodzi z górnego nurtu, ma pierwszeństwo! Zwłaszcza latem setki ludzi codziennie pływają w dół rzeki. Jeśli zauważysz pływaka, który potrzebuje pomocy w wydostaniu się, nie wahaj się i uratuj tę osobę. Zawsze zwracaj także uwagę na obiekty znajdujące się pod wodą. Jakiego rodzaju deski surfingowej użyć: Używamy minimalnej długości 6' - 7'. Używamy tutaj desek surfingowych z miękkim blatem z kilku dobrych powodów: nowoczesne pianki mają na ogół dużą objętość i są stabilniejsze, nie powodują poważnych obrażeń w przypadku uderzenia deską, nie łapią wgnieceń tak szybko, jak płyty epoksydowe lub poliestrowe. Dobrze wiedzieć: surfowanie tutaj jest bardzo techniczne, a nasze wskazówki pomagają w szybszym robieniu postępów. Jeśli z powodu kontuzji masz problemy z wydostaniem się z kanału, łatwe wyjście (wyglądające jak rampa) znajduje się zaledwie 100 metrów w dół rzeki, po lewej stronie kanału (patrząc w dół).

Narodowy socjalizm, II wojna światowa, ruch oporu z licencjonowanym przewodnikiem miejskim

Narodowy socjalizm, II wojna światowa, ruch oporu z licencjonowanym przewodnikiem miejskim

Odkryj i przekonaj się, jakie ślady pozostawili po sobie narodowi socjaliści w Monachium podczas pieszej wycieczki po najważniejszych miejscach działalności nazistów. Dowiedz się, kiedy i dlaczego Adolf Hitler przybył do Monachium, gdzie mieszkał, jak powstała NSDAP, najważniejsze nazistowskie budynki, tak zwany pucz Hitlera i jaki był opór przeciwko nazistowskiemu reżimowi w Monachium. Każdy, kto szuka odpowiedzi, może je znaleźć w Monachium, kolebce narodowego socjalizmu i miejscu, w którym wyrósł on na ruch. Wycieczka rozpoczyna się na Odeonsplatz od opowieści o tym, dlaczego Hitler przybył do Monachium, gdzie mieszkał i jak zarabiał na życie. Tam dokładnie zobaczysz, gdzie zakończył się pucz Hitlera i zobaczysz dawny pomnik, który został wzniesiony dla zmarłych puczystów. Następnie przejdziesz przez ogród dworski i odkryjesz pomnik, który został wzniesiony dla bojowników ruchu oporu. Na największym uniwersytecie w Niemczech, LMU, usłyszysz o znanej grupie oporu zwanej "Białą Różą", która stworzyła ulotki, a na koniec została ścięta. Na Placu Ofiar Narodowego Socjalizmu dowiesz się dokładnie, kim były ofiary. W Haus der Kunst dowiesz się, jak naziści wpłynęli na sztukę. Na Galeriestraße nadal możesz zobaczyć, gdzie dokładnie odbyła się wystawa "Sztuka zdegenerowana". Na Karolinenplatz poznasz głównych sponsorów nazistów. Ostatnim przystankiem jest centrum partyjne nazistów w Monachium przy Königsplatz, gdzie odkryjesz nazistowską kwaterę główną "Brunatny Dom", budynek Führera (biuro Hitlera), administrację NSDAP i Centrum Dokumentacji NS otwarte w 2015 roku. Masz możliwość odwiedzenia Centrum Dokumentacji NS po zakończeniu wycieczki (wstęp nie jest wliczony w cenę).

Monachium: Wycieczka po mieście tramwajem

Monachium: Wycieczka po mieście tramwajem

Odkryj Monachium wygodnie i autentycznie podczas naszej wycieczki po mieście tramwajem. Z uroczą grzechotką przejeżdżamy obok wielu zabytków i interesujących fasad. Ale zawsze wysiadamy, aby cieszyć się niektórymi z tych ekscytujących miejsc z bliska. Idealny zarówno dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, jak i dla mieszkańców. Większość trasy pokonujemy tramwajem. Pod koniec wsiadamy również do autobusu. Podczas naszej przejażdżki tramwajem po Monachium doświadczamy miasta z bardzo szczególnej perspektywy. Widzimy wspaniałe budynki, szybujemy wzdłuż zabytków, bulwarów i placów.

Monachium: Najlepszy wieczór kawalerski - Surf Experience Monachium

Monachium: Najlepszy wieczór kawalerski - Surf Experience Monachium

Fala surfingowa Eisbach na południowym krańcu Englischer Garten stała się jedną z największych atrakcji Monachium. Widzowie i surferzy ustawiają się w kolejce, aby oglądać odważnych surferów - przez cały rok! Fala Eisbach: Co Cię tu czeka Rzeka Eisbach jest uważana za popularny hotspot dla surferów, widzów i fotografów. Znajduje się na południowym skraju Ogrodu Angielskiego w pobliżu muzeum Haus der Kunst. Spot surfingowy Eisbach jest uważany za najbardziej stałą, największą i najlepszą na świecie falę rzeczną w środku dużego miasta i można na niej surfować od 40 lat. Fala Eisbach była również wykorzystywana w telewizji i kinie. Eisbach to rzeka o długości 1,2 mili (dwóch kilometrów), która przepływa przez Englischer Garten, publiczny park położony w Monachium w Niemczech. Pomimo tego, że jest niewielkim dopływem rzeki Isar, Eisbach charakteryzuje się bardzo szybkim nurtem, dzięki czemu surfing stał się rzeczywistością w śródlądowym mieście. Fala Eisbach to stacjonarna, stworzona przez człowieka fala znajdująca się zaledwie 50 metrów od muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej Haus der Kunst przed pobliskim mostem. Warunki do surfowania w Eisbach różnią się w zależności od pogody i pory roku. Średnie temperatury wody wahają się od 10°C (50°F) latem do 17°C (62°F) zimą. Eisbach oznacza po angielsku "lodowy potok" lub "lodowy strumień". Chociaż fala rzeki Eisbach rzadko zamarza z powodu silnych prądów, może łatwo osiągnąć ekstremalnie niskie temperatury około 34 ° F (1,1 ° C).

Monachium: River Surfing w Monachium - Surfing - wszystko, co musisz wiedzieć

Monachium: River Surfing w Monachium - Surfing - wszystko, co musisz wiedzieć

Monachium cieszy się reputacją światowej stolicy surfingu rzecznego. Chociaż Monachium jest znane przede wszystkim ze słynnej fali Eisbach, która była przedstawiana w filmach, reklamach i niezliczonych postach w mediach społecznościowych, w mieście znajdują się również inne fale rzeczne, z których każda jest wyjątkowa i dostosowana do różnych stylów surfowania i poziomów umiejętności. W przeciwieństwie do oceanu, gdzie surfing często zależy od pływów i sezonowych zjawisk pogodowych, surfing rzeczny w Monachium jest możliwy przez cały rok. Dziś o każdej porze roku spotkasz rowerzystów z deską surfingową pod pachą, zmierzających na jedną z fal. Widok surferów przemierzających miasto stał się częścią codziennego życia w Monachium. Lokalna społeczność surferów jest prawdopodobnie największą społecznością śródlądową na świecie, a wzrost popularności surfingu rzecznego i surfingu w ogóle wydaje się nie mieć końca. Fala Eisbach Fala Eisbach stała się popularną atrakcją turystyczną w ostatnich latach i jest akceleratorem popularności surfingu rzecznego nie tylko w Monachium, ale inspiruje wiele innych śródlądowych miejsc w całej Europie do stworzenia własnej fali stojącej nadającej się do surfowania. Nazwa fali pochodzi od małej, sztucznej rzeki Eisbach, która jest boczną odnogą głównej rzeki Monachium, Isar. Eisbach Wave znajduje się w centrum miasta, obok muzeum Haus der Kunst i przy wejściu do dużego parku miejskiego w Monachium, Englischer Garten. Niezależnie od tego, czy w ciągu dnia, czy w nocy, latem, a nawet najgłębszą zimą, zawsze spotkasz surferów na miejscu. E2 Wave (Dianabadschwelle) E2 Wave jest młodszą siostrą Eisbach Wave i znajduje się zaledwie kilkaset metrów w dół rzeki. Ta fala jest bardziej łagodna i nie tak potężna i stroma. Jest popularna wśród surferów, którzy lubią bardziej wyluzowany styl surfowania. Chociaż wejście na falę jest tutaj większym wyzwaniem. Większość surferów korzysta z drop-in (front-side dla surferów o regularnej postawie), wskakując ze ściany po lewej stronie kanału. Jednak start jest możliwy również po prawej stronie fali.

Monachium: Surfingowy wieczór kawalerski pełen przygód - Monachium

Monachium: Surfingowy wieczór kawalerski pełen przygód - Monachium

Dołącz do legendarnej przygody surfingowej i stwórz wspomnienia na całe życie ze swoimi przyjaciółmi Wyrusz w niezapomnianą podróż z naszym najlepiej ocenianym doświadczeniem surfingowym w Monachium. Fala Eisbach: Co Cię tu czeka Rzeka Eisbach jest uważana za popularny hotspot dla surferów, widzów i fotografów. Znajduje się na południowym skraju Ogrodu Angielskiego w pobliżu muzeum Haus der Kunst. Spot surfingowy Eisbach jest uważany za najbardziej stałą, największą i najlepszą na świecie falę rzeczną w środku dużego miasta i można na niej surfować od 40 lat. Fala Eisbach była również wykorzystywana w telewizji i kinie. Eisbach to rzeka o długości 1,2 mili (dwóch kilometrów), która przepływa przez Englischer Garten, publiczny park położony w Monachium w Niemczech. Pomimo tego, że jest niewielkim dopływem rzeki Isar, Eisbach charakteryzuje się bardzo szybkim nurtem, dzięki czemu surfing stał się rzeczywistością w śródlądowym mieście. Fala Eisbach to stacjonarna, stworzona przez człowieka fala znajdująca się zaledwie 50 metrów od muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej Haus der Kunst przed pobliskim mostem. Warunki do surfowania w Eisbach różnią się w zależności od pogody i pory roku. Średnie temperatury wody wahają się od 10°C (50°F) latem do 17°C (62°F) zimą. Eisbach oznacza po angielsku "lodowy potok" lub "lodowy strumień". Chociaż fala rzeki Eisbach rzadko zamarza z powodu silnych prądów, może łatwo osiągnąć ekstremalnie niskie temperatury około 34 ° F (1,1 ° C).

Wycieczka audio po kompleksie pałacowym Residenz w Monachium (ENG) (brak biletów)

Wycieczka audio po kompleksie pałacowym Residenz w Monachium (ENG) (brak biletów)

Ta audiowycieczka w aplikacji pozwoli Ci poznać bogatą historię i imponującą architekturę Monachium. Poznaj kompleks Pałacu Królewskiego i przespaceruj się wzdłuż imponującej Residenzstrasse. Uwaga: ta wycieczka nie obejmuje biletu wstępu do Pałacu Królewskiego. Kup go na miejscu za 9 €. Podróż rozpoczyna się na placu Maxa Josepha, poświęconym pierwszemu królowi Bawarii. Przejdź obok Bawarskiej Opery Państwowej, przypominającej ogromną starożytną świątynię. Zanurz się w ceremonialny świat dworu królewskiego i odwiedź Residenz, największy pałac w Niemczech, służący jako siedziba rządu rodziny królewskiej przez ponad 500 lat. Poznaj bogatą barokową architekturę i posągi, a następnie napotkaj godny uwagi punkt orientacyjny, Feldherrnhalle, pomnik poświęcony bawarskiej armii. Podziwiaj wspaniały kościół Theatine, zwiedzając jego wnętrze i słuchając komentarzy na temat kontrreformacji. Kontynuuj spacer w kierunku Odeonsplatz, ogrodów i pawilonów na dziedzińcu oraz eleganckiego neoklasycystycznego Pałacu Księcia Karola. Zakończ wycieczkę niespodziewanie przed kolosalnym Muzeum Sztuki, zbudowanym w ponurej epoce nazistowskiej. Jeśli jesteś gotowy na niezapomnianą podróż od średniowiecza przez ozdobny barok do lat 30. XX wieku, zamkniętą w kamieniu, pobierz tę wycieczkę! JAK PRZEBIEGA WYCIECZKA? - Zachowaj elastyczność: [dołącz do wycieczki, kiedy chcesz i] zwiedzaj zabytki tak długo, jak chcesz. - Ciesz się wycieczką nawet offline: wszystkie wycieczki audio są testowane pod kątem wysokiej jakości i łatwej nawigacji.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Haus der Kunst

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia w: Haus der Kunst jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Monachium?

W: Monachium są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Haus der Kunst: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Haus der Kunst: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Haus der Kunst? Kliknij tutaj.

Haus der Kunst: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(367 recenzji)