Dodaj daty

Harpa

Jedno z arcydzieł islandzkiej architektury jest jednocześnie centrum kulturalnym i społecznym.

Harpa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

1. Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

Nowoczesne, modne i perspektywiczne miasto, które jednocześnie jest zakorzenione w naturze, Reykjavik oferuje to, co najlepsze z obu światów i jest magicznym miejscem do odwiedzenia. Twój 24- lub 48-godzinny bilet umożliwia dostęp do miasta podczas wycieczki wskakuj/wyskakuj z wielojęzycznym komentarzem na pokładzie. Góra Esja czuwa nad tą najbardziej wysuniętą na północ stolicą, a w słoneczny dzień mistyczny lodowiec Snaefellsjokull wydaje się krystalicznie i błękitny na zachodnim horyzoncie. Zobacz miejsca, takie jak port w Reykjaviku, ratusz, Narodowa Galeria Islandii, Pearl Hallsgrimschurch oraz baseny termalne i spa Laugardalur. Trasa zwiedzania ma następujące przystanki: 1- Sala koncertowa Harpa 2- Stary port 3 - Muzeum Morskie Wikingów 4 - Wieloryby Islandii 5 - Muzeum Narodowe 6 - Laekjargata 7 - Ulica handlowa Laugavegur 8 – Muzeum Sztuki w Reykjaviku – Kjarvalsstaðir 9 - Hallgrimskirkja 10 - Terminal autobusowy BSI 11 - Perlan 12 - Centrum handlowe Kringlan 13 - Hilton Reykjavik Nordica 14 – Dolina Laugardalur 15 - Port Skarfabakki (tylko latem) 16 - Dom Hofdiego

Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

2. Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

Ta piesza wycieczka to wprowadzenie do Reykjaviku. Pomoże ci to zorientować się w sytuacji i jak najlepiej wykorzystać swój pobyt na Islandii. Twój przewodnik będzie Twoim przyjacielem w mieście, którego celem jest zapewnienie najlepszego czasu podczas pobytu w Reykjaviku. Ta rodzinna wycieczka ożywia historię Islandii dzięki ciekawym opowieściom i islandzkiej mitologii. Odwiedzisz wszystkie słynne zabytki w centrum miasta, takie jak sala koncertowa Harpa, kościół Hallgrímskirkja (Twój przewodnik nauczy Cię, jak to wymawiać) i staw w Reykjaviku. Twój przewodnik udostępni Ci również ukryte, lokalne miejsca; rzeczy, które przegapiłbyś, gdybyś nie wiedział, czego szukać. Twój przewodnik pokaże Ci ich ulubione miejsca do jedzenia, picia i odwiedzenia, a także informacje poufne na temat najlepszych ofert happy hour, jeśli jesteś zainteresowany. Wycieczka trwa około dwóch godzin i masz do przejścia około 4 kilometrów. Jest to wycieczka w małych grupach, co oznacza, że na wycieczce nigdy nie będzie więcej niż 12 osób, więc Twój przewodnik może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i poznać się trochę lepiej. Celem tej wycieczki jest doświadczenie wyjątkowej, przyjaznej atmosfery Reykjaviku, a nie tylko zobaczenie najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Otrzymasz nawet krótką lekcję języka islandzkiego od swojego przewodnika, dzięki czemu będziesz mógł nie tylko chodzić jak wiking, ale także mówić jak wiking.

Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

3. Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

Wyrusz w niezapomnianą podróż wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Islandii, zaczynając od Starego Portu w Reykjaviku i rozciągając się do rozległej zatoki Faxaflói. Wejdź na pokład luksusowego jachtu motorowego, aby przeżyć ekskluzywne doświadczenie, które łączy w sobie urok świateł miasta z nieuchwytną magią zorzy polarnej (Aurora Borealis). Twoja wycieczka jest starannie zaprojektowana, aby poprowadzić Cię z dala od świateł miasta, zanurzając Cię w ciemności oceanu, aby uzyskać optymalny widok tego niebiańskiego zjawiska. Przy sprzyjającej pogodzie możesz być świadkiem zapierającej dech w piersiach choreografii świateł na niebie, powstałej w wyniku interakcji cząstek słonecznych z atmosferą Ziemi. Uchwyć te hipnotyzujące chwile z łatwością, ponieważ stabilny statek zapewnia idealną platformę do fotografowania. Prowadzony przez doświadczoną załogę, nawiguj przez rozległe ciemności za wyspami zatoki Faxaflói, w tym Viðey, gdzie Imagine Peace Tower Yoko Ono zdobi nocne niebo od 9 października do 8 grudnia i w wybrane inne dni w roku. Podziwiaj kultowe zabytki, takie jak sala koncertowa Harpa, jej szklana fasada inspirowana bazaltowym krajobrazem i posąg Sun Voyager autorstwa Jóna Gunnara Árnasona. Zyskaj wyjątkową perspektywę na historyczny dom Höfði, w którym w 1986 roku zakończyła się zimna wojna. Ucieknij od zgiełku tłumów dzięki naszym ograniczonym rozmiarom grup, zapewniając bardziej spersonalizowane i intymne doświadczenie. Jeśli nadejdzie chłodna bryza oceanu, otul się ciepłymi kocami dostarczonymi na pokładzie. Rozkoszuj się gorącymi napojami i przekąskami dostępnymi w barze, cierpliwie czekając na inspirujący wygląd zorzy polarnej.

Z Reykjaviku: 2-godzinna wycieczka łodzią RIB z obserwacją wielorybów i maskonurów

4. Z Reykjaviku: 2-godzinna wycieczka łodzią RIB z obserwacją wielorybów i maskonurów

Zobacz sezonowo wieloryby i maskonury między majem a sierpniem podczas wycieczki z Reykjaviku. Podziwiaj morską faunę Islandii w jej naturalnym środowisku. Podróżuj na pokładzie stabilnej łodzi, aby przeszukiwać większe obszary. Wyrusz w podróż ze Starego Portu w Reykjaviku na pokładzie specjalnie zaprojektowanej łodzi RIB, która manewruje bliżej wielorybów i maskonurów niż większe łodzie. Przeszukuj szersze obszary, aby zwiększyć prawdopodobieństwo oglądania dzikiej przyrody w tym lekkim statku. Wyjedź na wyspy, aby zobaczyć maskonury w ich naturalnym środowisku, zanim wyruszysz dalej w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. Podejdź jak najbliżej, nie przeszkadzając tym wspaniałym stworzeniom. Słuchaj, jak twoi specjalnie przeszkoleni przewodnicy poprawiają Twoje wrażenia z komentowania i wykorzystują swoje umiejętności, aby zwiększyć szansę na obejrzenie. W drodze powrotnej popłyń wzdłuż brzegów Reykjaviku i podziwiaj panoramę miasta oraz salę koncertową Harpa z wody.

Piesza wycieczka po Reykjaviku

5. Piesza wycieczka po Reykjaviku

Wybierz się na pieszą wycieczkę po najważniejszych atrakcjach stolicy Islandii. Podziwiaj rzeźby Einara Jónssona, kościół Hallgrímskirkja, Stary Port i ratusz. Dowiedz się więcej o mitologii nordyckiej, domostwach Wikingów, wulkanicznej historii Islandii i nie tylko od lokalnego przewodnika. Rozpocznij pieszą wycieczkę po Reykjaviku od obejrzenia imponującego kościoła Hallgrímskirkja w centrum miasta. Następnie dowiedz się wszystkiego o mitologii nordyckiej, spacerując po uroczych uliczkach dzielnicy Þingholt. Udaj się do miejskiego stawu Tjörnin, aby odwiedzić gęsi i łabędzie. Zajrzyj do ratusza i zobacz wielkoformatową mapę topograficzną Islandii, na której przewodnik wyjaśni fascynującą geologię kraju i historię wulkanów. Wjedź do serca miasta, aby spojrzeć na budynek parlamentu, skromną, ale piękną katedrę i miejsce pierwszych zagród wikingów. Następnie odwiedź Stary Port i odkryj imponującą salę koncertową Harpa z widokiem na dramatyczną rzeźbę Sólfar z widokiem na zatokę i górę Esja.

Reykjavik: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta z miejscowym

6. Reykjavik: piesza wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta z miejscowym

Znajdź swojego przewodnika przed kościołem Hallgrímskirkja przy pomniku Leifura Eiríkssona. Znajduje się na wzgórzu i najwyższym terenie w Reykjavíku, z którego można uzyskać przegląd okolicy. Od tego momentu zejdziesz w dół. Przewodnik poprowadzi Cię przez różne ulice Reykjavíku, mijając ważne budynki o wspaniałej architekturze i szczegółowo opisze ich historię. Otrzymasz wspaniałe wprowadzenie do historii i kultury Islandii. Zobacz salę koncertową Harpa, piękną w środku, która służy również jako ciepły przystanek w zimne dni, które często zdarzają się na Islandii. Kontynuuj spacer wzdłuż oceanu, zanim ostatecznie udasz się do najstarszej części, w której znajduje się parlament i ratusz.

Reykjavik: Panoramiczny lot helikopterem z lądowaniem na szczycie

7. Reykjavik: Panoramiczny lot helikopterem z lądowaniem na szczycie

Uzyskaj wyjątkową perspektywę Reykjaviku podczas panoramicznego lotu helikopterem nad miastem i wyląduj na szczycie góry, aby podziwiać panoramiczne widoki jak żadne inne! Udaj się na krajowe lotnisko w Reykjaviku, tylko 5 minut jazdy od centrum miasta. Wejdź na pokład czekającego helikoptera i szybuj w górę nad charakterystycznymi zabytkami Reykjaviku. Spójrz na atrakcje, takie jak kościół Hallgríms i sala koncertowa Harpa w porcie. Zobacz z góry kolorowe dachy miejskich domów i zobacz, gdzie mieszka islandzki prezydent z lotu ptaka. Gdy kolorowe dachy znikają, przygotuj się na piękny krajobraz otaczający miasto. Wyląduj na szczycie jednej z pobliskich gór, aby uzyskać wyjątkowe okazje do robienia zdjęć, a może zrobić sobie selfie z całym Reykjavikiem w tle.

Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

8. Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Idź we własnym tempie podczas tej pieszej wycieczki po Reykjaviku. Harmonogram zależy od Ciebie, gdy będziesz spacerować po mieście, w towarzystwie audioprzewodnika, który odtwarza się dokładnie we właściwym czasie dzięki technologii GPS. Zatrzymaj się przy najważniejszych miejscach i po drodze poznaj historię miasta. Wycieczka rozpoczyna się w jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Reykjaviku, Hallgrimskirkja, głównym kościele miasta. Wyznaczona trasa prowadzi przez miejsca, takie jak charakterystyczna sala koncertowa Harpa z widokiem na port, ratusz w Reykjaviku, Parlament Narodowy i Landakotskirkja (kościół Landakot). Podczas spaceru pozwól przewodnikowi opowiedzieć Ci o znaczeniu każdego punktu orientacyjnego, jednocześnie podając kontekst nordyckiej historii i tradycji Islandii. Komentarz zatrzyma się i rozpocznie zgodnie z Twoją lokalizacją na żywo, dzięki czemu możesz skupić się na swoim otoczeniu. Spacer zakończysz w Gabinecie, w którym znajdują się biura premiera. Po drodze odkryjesz miejsca kulturowe Reykjaviku, a także lokalne ulubione miejsca od wtajemniczonych.

Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

9. Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się o Harpie, atrakcji przyciągającej co roku wielu turystów. Dowiedz się o Ingólfurze Arnarsonie, założycielu Reykjavíku, oglądając piękny pomnik ku jego czci i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najpiękniejszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zaniemówi z powodu jej pogodnego piękna. Odwiedź Parlament i jego elegancki wygląd. W takim razie ratusz w Reykjavíku czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą mapą 3D Islandii! Kolejnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa z wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechaj się do tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: wieczorne obserwowanie wielorybów i maskonurów

10. Reykjavik: wieczorne obserwowanie wielorybów i maskonurów

W letnie islandzkie białe noce słońce zdaje się nie zachodzić. Dlatego też wieczorny rejs to idealny sposób na jak najlepsze wykorzystanie dnia w Reykjaviku, przy oglądaniu wielorybów, delfinów, maskonurów i innych zwierząt. Ponieważ wieloryby nigdy nie zapadają w głęboki sen, możesz zobaczyć te same stworzenia podczas tej ekspresowej wyprawy, jak podczas zwykłej wycieczki dziennej. Niedaleko wybrzeża Reykjaviku możesz trafić na najlepsze punkty obserwacji wielorybów na świecie, a latem udaje się zobaczyć te zwierzęta na 95% wycieczek.  Ta wyjątkowa wycieczka na obserwację wielorybów odbywa się w małych łodziach motorowych RIB, które są niezwykle stabilne i mocne. Ten niewielki, ale mocny środek transportu jest w stanie osiągnąć duże prędkości, pozwalając Ci pokonać znaczne odległości i dostać się bliżej zatoki Faxaflói, niż dałoby radę w klasycznej łodzi. Trzymaj się mocno, wyruszając z portu i wypatruj dzikich zwierząt, z których słynie Islandia. Zrób okrążenie wokół smaganych wiatrem wysp zatoki i zobacz maskonury w ich naturalnym środowisku, a następnie wyrusz na otwarte wody, aby wypatrywać wielorybów i delfinów oraz – miejmy nadzieję – zobaczyć jakieś z bliska. Po wyprawie powróć do Reykjaviku, aby zakończyć wycieczkę unikatową przejażdżką wzdłuż wybrzeża miasta ze wspaniałymi widokami na rzeźbę Sólfar oraz połyskującą salę koncertową Harpa. Kolorowe domki rybackie oraz tętniące życiem restauracje tworzą krajobraz tej części miasta, uzupełniony o inspirujące atrakcje. Jeżeli nie udało Ci się zobaczyć żadnego wieloryba, nie martw się, Twój kapitan wręczy Ci bezpłatny bilet na kolejną wyprawę większą łodzią, w której możesz wziąć udział przed swoim wyjazdem z wyspy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg:

Harpa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Harpa? Kliknij tutaj.

Harpa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 630 opinii

Oznaczyłem to jako doskonałe, ponieważ mieliśmy przewodnika, który był bardzo pomocny w informowaniu nas, jak radzić sobie z krótkim czasem, który mieliśmy. Straciliśmy jednak godzinę, ponieważ strona internetowa podała 10:30, ale autobus był właściwie zaplanowany 15 minut wcześniej. Przyjechaliśmy wcześnie (myśleliśmy), więc zatrzymaliśmy się, aby zrobić sobie przerwę na łazienkę, ponieważ mieliśmy 15 minut wolnego czasu. Autobus odjeżdżał, gdy byliśmy niecałą minutę od przystanku.

Świetna wycieczka, naprawdę łatwa w użyciu i obejmuje większość miasta. W autobusie jest audioprzewodnik, dzięki czemu wiele się nauczysz podczas jazdy. Przystanki są łatwe do zlokalizowania, a kierowca był bardzo miły i pomocny. Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz zobaczyć Reykjavik.