Hanoi
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Hanoi: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Hanoi”

Hanoi – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Hanoi

W stolicy Wietnamu jest tyle atrakcji, że ciężko zdecydować się, od czego zacząć. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc, które warto zwiedzić podczas wizyty w Hanoi:

Park Narodowy Cat Ba

Park Narodowy Cat Ba

Interesuje Cię lokalna fauna i flora? Wybierz się do Parku Narodowego Cat Ba. A biorąc udział w wycieczce, poznasz zwierzęta i rośliny jeszcze lepiej.

Pagoda Tran Quoc

Pagoda Tran Quoc

Wysoko na liście najciekawszych atrakcji Hanoi znajduje się pagoda Tran Quoc. Radzimy odwiedzić ją o zachodzie słońca – takich widoków się nie zapomina.

Jezioro Hoan Kiem

Jezioro Hoan Kiem

Owiane tajemnicami i legendami „jezioro zwróconego miecza” to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Hanoi. Może nawet uda Ci się wypatrzyć żółwie pływające w wodzie!

Jezioro Zachodnie

Jezioro Zachodnie

Idylliczne Jezioro Zachodnie to doskonałe miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Jest to największe jezioro w Hanoi, a jego brzegi i okoliczne ogrody idealnie nadają się do rekreacji.

Pagoda na Jednej Kolumnie

Pagoda na Jednej Kolumnie

Pagoda na Jednej Kolumnie (Chua Mot Cot) to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji Hanoi. Budowla przypomina kwiat lotosu i już sam jej widok zapewnia wewnętrzny spokój.

Wietnamskie Muzeum Etnologiczne

Wietnamskie Muzeum Etnologiczne to popularna atrakcja turystyczna w Hanoi i jedno z najlepszych współczesnych muzeów Wietnamu. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

Muzeum Ho Chi Minha
Zdjęcie: Adam Jones @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Ho Chi Minha

Jeśli chcesz poznać przeszłość Wietnamu i historię jego walki z obcymi mocarstwami, koniecznie odwiedź Muzeum Ho Chi Minha.

Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

Lubisz broń palną i czołgi? Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej to coś w sam raz dla Ciebie. Eksponaty możesz obejrzeć na własną rękę lub podczas wycieczki.

Jaskinia Huong Tich
Zdjęcie: mayanais @Flickr (CC BY 2.0)

Jaskinia Huong Tich

Już sam widok tego magicznego miejsca wart jest wycieczki do Hanoi. Jaskinia Huong Tich to świątynia wewnętrzna Perfumowej Pagody, a wejście do jaskini wyrzeźbiono na podobieństwo zębów smoka.

Mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum Ho Chi Minha to imponujący budynek w samym środku placu Ba Dinh. Zabytek ten jest ważnym elementem historii Wietnamu i powinien być częścią każdej wycieczki.

Hanoi: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Hanoi?

Na zwiedzenie głównych atrakcji Hanoi wystarczy od 3 do 5 dni, przy czym zostanie Ci jeszcze trochę czasu na relaks i poznawanie lokalnej kultury i kuchni.

Gdzie nocować w Hanoi?

Stara Dzielnica i pobliże katedry to najlepsze miejsca na nocleg. Będziesz mieć blisko do atrakcji turystycznych oraz dobrych lokalnych barów i restauracji.

Przydatne informacje

 • Język
  Wietnamski
 • Waluta
  Dong wietnamski (VND, ₫)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +84
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby uniknąć chłodnej zimy, upalnego lata i pory deszczowej, radzimy przyjechać do Hanoi w kwietniu lub maju. Przygotuj się jednak na sporadyczne mżawki.

Hanoi: Wycieczki i bilety

Hanoi: Najciekawsze atrakcje

Wietnam: Ciekawe miejsca

Hanoi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hanoi? Kliknij tutaj.

Hanoi: Co mówią inni?

We had a great time with Fifi and Alex. They showed us the most interesting places in Hanoi in historical and cultural terms. They didn't rush us, we had time for photos they took of us. Riding a scooter was an interesting experience and at the same time we felt very safe. Historical knowledge was completely sufficient for us and not overloaded. They answered all our additional questions in an interesting way with a smile. Super guides

Half-Day Hanoi Foodie Tour motocyklem Autor: Beata, 13.01.2020

Bezwzględnie warto wybrać tą wycieczkę. Bardzo dobry transport, odbiór i powrót w wyznaczonym miejscu. Bardzo dobry przewodnik ( w naszym przypadku przewodniczki: Rose i Gena ). Świetne miejsca do zobaczenia, szczególnie rejs po jeziorze oraz przez górskie jaskinie ( tam kręcono znany film: Kong - wyspa czaszki ). Na koniec jedzonko: oryginalna kuchnia wietnamska. Naprawdę warto. Magdalena i Sebastian ( Wrocław, Polska )

Świetna opieka Kevina. Pagoda poraziła wielkością ale rozczarowała ... „nowością”. To nie jest miejsce historyczne a po prostu turystyczna destynacja. świetne dalsza cześć wycieczki! Naprawdę warto wspiąć sie na górę i zobaczyć super widoki.

Bardzo fajna wycieczka, można było zobaczyć dawno stolicę Wietnamu, wspiac się po górze w celu dotarcie do świątyni na samym jej szczypie, przejechac sie na rowerach po okolicy. Za to spływ łodzią i widoki okoliczne, niesamowite.

Wycieczka bardzo udana. Przewodnik mówił po angielsku z bardzo mocnym akcentem przez co nikt (łącznie z Brytyjczykami) to nie rozumiał. Nie potrafił też za bardzo odpowiadać na pytania organizacyjne. Autokar był za mały.