Hanoi
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Hanoi: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Hanoi”

Hanoi – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Hanoi

W stolicy Wietnamu jest tyle atrakcji, że ciężko zdecydować się, od czego zacząć. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc, które warto zwiedzić podczas wizyty w Hanoi:

Park Narodowy Cat Ba

Park Narodowy Cat Ba

Interesuje Cię lokalna fauna i flora? Wybierz się do Parku Narodowego Cat Ba. A biorąc udział w wycieczce, poznasz zwierzęta i rośliny jeszcze lepiej.

Pagoda Tran Quoc

Pagoda Tran Quoc

Wysoko na liście najciekawszych atrakcji Hanoi znajduje się pagoda Tran Quoc. Radzimy odwiedzić ją o zachodzie słońca – takich widoków się nie zapomina.

Jezioro Hoan Kiem

Jezioro Hoan Kiem

Owiane tajemnicami i legendami „jezioro zwróconego miecza” to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Hanoi. Może nawet uda Ci się wypatrzyć żółwie pływające w wodzie!

Jezioro Zachodnie

Jezioro Zachodnie

Idylliczne Jezioro Zachodnie to doskonałe miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Jest to największe jezioro w Hanoi, a jego brzegi i okoliczne ogrody idealnie nadają się do rekreacji.

Pagoda na Jednej Kolumnie

Pagoda na Jednej Kolumnie

Pagoda na Jednej Kolumnie (Chua Mot Cot) to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji Hanoi. Budowla przypomina kwiat lotosu i już sam jej widok zapewnia wewnętrzny spokój.

Wietnamskie Muzeum Etnologiczne

Wietnamskie Muzeum Etnologiczne to popularna atrakcja turystyczna w Hanoi i jedno z najlepszych współczesnych muzeów Wietnamu. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

Muzeum Ho Chi Minha
Zdjęcie: Adam Jones @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Ho Chi Minha

Jeśli chcesz poznać przeszłość Wietnamu i historię jego walki z obcymi mocarstwami, koniecznie odwiedź Muzeum Ho Chi Minha.

Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

Lubisz broń palną i czołgi? Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej to coś w sam raz dla Ciebie. Eksponaty możesz obejrzeć na własną rękę lub podczas wycieczki.

Jaskinia Huong Tich
Zdjęcie: mayanais @Flickr (CC BY 2.0)

Jaskinia Huong Tich

Już sam widok tego magicznego miejsca wart jest wycieczki do Hanoi. Jaskinia Huong Tich to świątynia wewnętrzna Perfumowej Pagody, a wejście do jaskini wyrzeźbiono na podobieństwo zębów smoka.

Mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum Ho Chi Minha to imponujący budynek w samym środku placu Ba Dinh. Zabytek ten jest ważnym elementem historii Wietnamu i powinien być częścią każdej wycieczki.

Hanoi: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Hanoi?

Na zwiedzenie głównych atrakcji Hanoi wystarczy od 3 do 5 dni, przy czym zostanie Ci jeszcze trochę czasu na relaks i poznawanie lokalnej kultury i kuchni.

Gdzie nocować w Hanoi?

Stara Dzielnica i pobliże katedry to najlepsze miejsca na nocleg. Będziesz mieć blisko do atrakcji turystycznych oraz dobrych lokalnych barów i restauracji.

Przydatne informacje

 • Język
  Wietnamski
 • Waluta
  Dong wietnamski (VND, ₫)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +84
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby uniknąć chłodnej zimy, upalnego lata i pory deszczowej, radzimy przyjechać do Hanoi w kwietniu lub maju. Przygotuj się jednak na sporadyczne mżawki.

Hanoi: Wycieczki i bilety

Hanoi: Najciekawsze atrakcje

Wietnam: Ciekawe miejsca

Hanoi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hanoi? Kliknij tutaj.