Atrakcje i wycieczki

Hanoi

W kulturalnej stolicy Wietnamu skosztujesz naleśników z krewetkami, zobaczysz mauzoleum Ho Chi Minha i popłyniesz w rejs po zatoce Ha Long.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Hanoi

W stolicy Wietnamu jest tyle atrakcji, że ciężko zdecydować się, od czego zacząć. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc, które warto zwiedzić podczas wizyty w Hanoi:

 • Park Narodowy Cat Ba

  1. Park Narodowy Cat Ba

  Interesuje Cię lokalna fauna i flora? Wybierz się do Parku Narodowego Cat Ba. A biorąc udział w wycieczce, poznasz zwierzęta i rośliny jeszcze lepiej.

 • Pagoda Tran Quoc

  2. Pagoda Tran Quoc

  Wysoko na liście najciekawszych atrakcji Hanoi znajduje się pagoda Tran Quoc. Radzimy odwiedzić ją o zachodzie słońca – takich widoków się nie zapomina.

 • Jezioro Hoan Kiem

  3. Jezioro Hoan Kiem

  Owiane tajemnicami i legendami „jezioro zwróconego miecza” to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Hanoi. Może nawet uda Ci się wypatrzyć żółwie pływające w wodzie!

 • Jezioro Zachodnie

  4. Jezioro Zachodnie

  Idylliczne Jezioro Zachodnie to doskonałe miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Jest to największe jezioro w Hanoi, a jego brzegi i okoliczne ogrody idealnie nadają się do rekreacji.

 • Pagoda na Jednej Kolumnie

  5. Pagoda na Jednej Kolumnie

  Pagoda na Jednej Kolumnie (Chua Mot Cot) to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji Hanoi. Budowla przypomina kwiat lotosu i już sam jej widok zapewnia wewnętrzny spokój.

 • 6. Wietnamskie Muzeum Etnologiczne

  Wietnamskie Muzeum Etnologiczne to popularna atrakcja turystyczna w Hanoi i jedno z najlepszych współczesnych muzeów Wietnamu. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

 • Muzeum Ho Chi Minha

  7. Muzeum Ho Chi Minha

  Jeśli chcesz poznać przeszłość Wietnamu i historię jego walki z obcymi mocarstwami, koniecznie odwiedź Muzeum Ho Chi Minha.

 • Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

  8. Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

  Lubisz broń palną i czołgi? Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej to coś w sam raz dla Ciebie. Eksponaty możesz obejrzeć na własną rękę lub podczas wycieczki.

 • Jaskinia Huong Tich

  9. Jaskinia Huong Tich

  Już sam widok tego magicznego miejsca wart jest wycieczki do Hanoi. Jaskinia Huong Tich to świątynia wewnętrzna Perfumowej Pagody, a wejście do jaskini wyrzeźbiono na podobieństwo zębów smoka.

 • Mauzoleum Ho Chi Minha

  10. Mauzoleum Ho Chi Minha

  Mauzoleum Ho Chi Minha to imponujący budynek w samym środku placu Ba Dinh. Zabytek ten jest ważnym elementem historii Wietnamu i powinien być częścią każdej wycieczki.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Hanoi?

  Na zwiedzenie głównych atrakcji Hanoi wystarczy od 3 do 5 dni, przy czym zostanie Ci jeszcze trochę czasu na relaks i poznawanie lokalnej kultury i kuchni.

 • Gdzie nocować w Hanoi?

  Stara Dzielnica i pobliże katedry to najlepsze miejsca na nocleg. Będziesz mieć blisko do atrakcji turystycznych oraz dobrych lokalnych barów i restauracji.

Przydatne informacje

 • Język
  Wietnamski
 • Waluta
  Dong wietnamski (VND, ₫)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +84
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby uniknąć chłodnej zimy, upalnego lata i pory deszczowej, radzimy przyjechać do Hanoi w kwietniu lub maju. Przygotuj się jednak na sporadyczne mżawki.

Hanoi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hanoi? Kliknij tutaj.

Hanoi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5724 opinii

To była naprawdę świetna wycieczka z Hanoi. Nasz przewodnik, Hai, był fantastyczny i posiadał wiedzę na temat każdego z miejsc, które odwiedziliśmy, charyzmatyczny i mówił doskonale po angielsku. Struktura wycieczki, widok widoków zarówno z rzeki, jak i z góry na szczycie schodów schodowych 500 (lub mniej więcej) jest niesamowity. Dla wszystkich, którzy chcą posmakować bardziej wiejskiego Wietnamu poza ruchem i zgiełkiem miasta, jest to świetna opcja.

Robert był tak przyjazny i pouczający, że nauczył grupę wielu interesujących informacji. Podróż autobusem była długa (ze względu na odległość), ale wygodna, czysta i bezpieczna. Cała podróż jest warta każdego grosza! Piękna część świata, a któregoś dnia wrócę z żoną.

Świetna opieka Kevina. Pagoda poraziła wielkością ale rozczarowała ... „nowością”. To nie jest miejsce historyczne a po prostu turystyczna destynacja. świetne dalsza cześć wycieczki! Naprawdę warto wspiąć sie na górę i zobaczyć super widoki.

Bardzo polecam wycieczkę, przewodnik biegle włada angielskim, dobrze się z nim rozmawia, wie mnóstwo nie tylko o wietnamskiej kuchni, ale też o samym Wietnamie, o jego historii i kulturze. Jedzenie wyborne

Dobre buty konieczne, łodzie i góra! Pyszne jedzenie w restauracji. Aha spodnie, bo rowery.