Hanoi

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Hanoi: największe atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Hanoi

W stolicy Wietnamu jest tyle atrakcji, że ciężko zdecydować się, od czego zacząć. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc, które warto zwiedzić podczas wizyty w Hanoi:

 • Park Narodowy Cat Ba

  1. Park Narodowy Cat Ba

  Interesuje Cię lokalna fauna i flora? Wybierz się do Parku Narodowego Cat Ba. A biorąc udział w wycieczce, poznasz zwierzęta i rośliny jeszcze lepiej.

 • Pagoda Tran Quoc

  2. Pagoda Tran Quoc

  Wysoko na liście najciekawszych atrakcji Hanoi znajduje się pagoda Tran Quoc. Radzimy odwiedzić ją o zachodzie słońca – takich widoków się nie zapomina.

 • Jezioro Hoan Kiem

  3. Jezioro Hoan Kiem

  Owiane tajemnicami i legendami „jezioro zwróconego miecza” to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Hanoi. Może nawet uda Ci się wypatrzyć żółwie pływające w wodzie!

 • Jezioro Zachodnie

  4. Jezioro Zachodnie

  Idylliczne Jezioro Zachodnie to doskonałe miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Jest to największe jezioro w Hanoi, a jego brzegi i okoliczne ogrody idealnie nadają się do rekreacji.

 • Pagoda na Jednej Kolumnie

  5. Pagoda na Jednej Kolumnie

  Pagoda na Jednej Kolumnie (Chua Mot Cot) to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji Hanoi. Budowla przypomina kwiat lotosu i już sam jej widok zapewnia wewnętrzny spokój.

 • 6. Wietnamskie Muzeum Etnologiczne

  Wietnamskie Muzeum Etnologiczne to popularna atrakcja turystyczna w Hanoi i jedno z najlepszych współczesnych muzeów Wietnamu. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

 • Muzeum Ho Chi Minha

  7. Muzeum Ho Chi Minha

  Jeśli chcesz poznać przeszłość Wietnamu i historię jego walki z obcymi mocarstwami, koniecznie odwiedź Muzeum Ho Chi Minha.

 • Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

  8. Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej

  Lubisz broń palną i czołgi? Muzeum Historii Wojskowości Wietnamskiej to coś w sam raz dla Ciebie. Eksponaty możesz obejrzeć na własną rękę lub podczas wycieczki.

 • Jaskinia Huong Tich

  9. Jaskinia Huong Tich

  Już sam widok tego magicznego miejsca wart jest wycieczki do Hanoi. Jaskinia Huong Tich to świątynia wewnętrzna Perfumowej Pagody, a wejście do jaskini wyrzeźbiono na podobieństwo zębów smoka.

 • Mauzoleum Ho Chi Minha

  10. Mauzoleum Ho Chi Minha

  Mauzoleum Ho Chi Minha to imponujący budynek w samym środku placu Ba Dinh. Zabytek ten jest ważnym elementem historii Wietnamu i powinien być częścią każdej wycieczki.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Hanoi?

  Na zwiedzenie głównych atrakcji Hanoi wystarczy od 3 do 5 dni, przy czym zostanie Ci jeszcze trochę czasu na relaks i poznawanie lokalnej kultury i kuchni.

 • Gdzie nocować w Hanoi?

  Stara Dzielnica i pobliże katedry to najlepsze miejsca na nocleg. Będziesz mieć blisko do atrakcji turystycznych oraz dobrych lokalnych barów i restauracji.

Przydatne informacje

 • Język
  Wietnamski
 • Waluta
  Dong wietnamski (VND, ₫)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +84
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby uniknąć chłodnej zimy, upalnego lata i pory deszczowej, radzimy przyjechać do Hanoi w kwietniu lub maju. Przygotuj się jednak na sporadyczne mżawki.

Hanoi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hanoi? Kliknij tutaj.

Hanoi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 8362 opinii

We had a great time with Fifi and Alex. They showed us the most interesting places in Hanoi in historical and cultural terms. They didn't rush us, we had time for photos they took of us. Riding a scooter was an interesting experience and at the same time we felt very safe. Historical knowledge was completely sufficient for us and not overloaded. They answered all our additional questions in an interesting way with a smile. Super guides

Bezwzględnie warto wybrać tą wycieczkę. Bardzo dobry transport, odbiór i powrót w wyznaczonym miejscu. Bardzo dobry przewodnik ( w naszym przypadku przewodniczki: Rose i Gena ). Świetne miejsca do zobaczenia, szczególnie rejs po jeziorze oraz przez górskie jaskinie ( tam kręcono znany film: Kong - wyspa czaszki ). Na koniec jedzonko: oryginalna kuchnia wietnamska. Naprawdę warto. Magdalena i Sebastian ( Wrocław, Polska )

Transfer autobusowy niezbyt dobrym środkiem transportu, po przypłynięciu musieliśmy czekać na autobus zamiast on na nas. Pogoda trochę nie dopasowała. Cała reszta super, statek i kabiny jak na zdjęciach a nawet lepiej, dobre jedzenie, super masaż, piękny widok na zatokę. Szczerze polecam.

Świetna opieka Kevina. Pagoda poraziła wielkością ale rozczarowała ... „nowością”. To nie jest miejsce historyczne a po prostu turystyczna destynacja. świetne dalsza cześć wycieczki! Naprawdę warto wspiąć sie na górę i zobaczyć super widoki.

Bardzo fajna wycieczka, można było zobaczyć dawno stolicę Wietnamu, wspiac się po górze w celu dotarcie do świątyni na samym jej szczypie, przejechac sie na rowerach po okolicy. Za to spływ łodzią i widoki okoliczne, niesamowite.