Hamburski targ rybny
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Hamburski targ rybny: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Hamburski targ rybny”
Bilety i wycieczki: 209

Targ rybny w Hamburgu: 5 najlepszych potraw

Zapomnij o tradycyjnych bazarach. Oprócz świeżych ryb na targu rybnym w Hamburgu znajdziesz też festiwale, przyjęcia, koncerty i mnóstwo ciekawych ludzi. To nie jest tylko targ – to całe spektrum doznań!

Zdjęcie: Lord Jim@flickr (CC BY 2.0)

Fischbrötchen

Fischbrötchen, czyli kanapka z rybą, to niemal synonim targu rybnego w Hamburgu i ulubione lekarstwo na kaca miłośników życia nocnego wracających z pobliskiej ulicy Reeperbahn.

Zdjęcie: Nico Kaiser@flickr (CC BY 2.0)

Fischmarkt-Brunch

Aby zjeść na hamburskim targu rybnym bardziej pożywne śniadanie, udaj się do Altonaer Fischauktionshalle (hali aukcyjnej) i zamów słynny brunch. Wybór dań jest ogromny, a przy okazji można posłuchać muzyki wykonywanej na żywo.

Kiełbasy

Jeśli nie przepadasz za rybami, nie martw się – na hamburskim targu rybnym nie brakuje też kiełbas. Kup currywurst i dołącz do dyskusji na temat wyższości wersji hamburskiej nad berlińską albo vice versa.

Zdjęcie: Wojtek Szkutnik@flickr (CC BY-SA 2.0)

Kosze z owocami

Za 10 EUR kupisz kosz bogatych w witaminy owoców. Jesteś na targu, więc targuj się! Przekonaj się, jak duży kosz uda Ci się kupić.

Piwo

Piwo na targu rybnym w Hamburgu jest równie popularne, co ryby, nawet wczesnym rankiem. Jeśli chcesz, udaj się do hali aukcyjnej i przyłącz się do wesołego picia i tańców.

Hamburski targ rybny: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej zwiedzać?

Targ rybny w Hamburgu otwarty jest w każdy niedzielny poranek. Jeśli uda Ci się wstać o świcie, naprawdę warto udać się na targ jak najwcześniej. Znajdziesz wtedy najświeższe towary i będziesz mieć okazję kupić ryby prosto z łodzi, a widok słońca wschodzącego nad wodą jest wprost niesamowity.

Burze i sztormy

Pamiętaj, że targ rybny w Hamburgu znajduje się poniżej poziomu morza i podczas burz i sztormów bywa zalewany. Załóż kalosze albo poczekaj na lepszą pogodę.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Targ czynny jest w niedziele. Kwiecień-październik: 5.00-9.30. Listopad-marzec: 7.00-9.30.
 • Cena
  Zwiedzanie targu rybnego w Hamburgu jest bezpłatne, ale weź ze sobą pieniądze na przekąski i piwo.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Po hamburskim targu rybnym oprowadzi Cię wielu przewodników, ale osobna wycieczka nie jest potrzebna.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź szybką koleją miejską linii S1 lub S3 na stację „Reeperbahn”, metrem linii U3 na stację „Landungsbrücken” bądź autobusem linii 112 na przystanek „Fischmarkt”.

Hamburski targ rybny: Atrakcje w okolicy


Hamburski targ rybny
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 100