Hamburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Hamburg: 1,5-godzinny rejs po porcie i Speicherstadt

1. Hamburg: 1,5-godzinny rejs po porcie i Speicherstadt

Zobacz atrakcje portu w Hamburgu z wyjątkowej perspektywy, przepłyń obok imponujących kontenerowców i odkryj zabytkową dzielnicę Speicherstadt na pokładzie 1,5-godzinnego rejsu z komentarzem na żywo niemieckojęzycznego przewodnika i ekskluzywnym przystankiem w kultowej Elbphilharmonie. Rozpocznij swoją przygodę w porcie na lądzie, przechodząc przez słynny most „Überseebrücke”, aby dotrzeć do molo, gdzie wsiądziesz na pokład tradycyjnej hamburskiej łodzi zwanej Barkasse. Posłuchaj, jak twój kapitan decyduje, którą trasą popłynie łódź w oparciu o warunki pogodowe, pływy lub, jeśli na przykład w porcie zawija naprawdę ekscytujący i interesujący kontenerowiec lub specjalna łódź. Wyrusz i szybuj wąskimi drogami wodnymi największej dzielnicy magazynowej na świecie, znanej jako Speicherstadt. Podziwiaj zachwycającą architekturę budynków stojących na fundamentach z bali i dębowych bali. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, mijając Hafen City. Eksploruj otwarte pokłady i poczuj chłodną morską bryzę, czekając na doskonałe okazje do robienia zdjęć z wielu punktów widokowych łodzi. Przepłyń obok rzędów ogromnych kontenerowców, gdy łódź wpływa do przystani św. Pawła i portu w Hamburgu. Poznaj historię wielu ważnych zabytków ze swojego niemieckojęzycznego przewodnika eksperta. Gdy Twoja podróż dobiegnie końca, wysiądź tuż przed Elbphilharmonie lub możesz wysiąść z powrotem w miejscu, w którym rejs się rozpoczął.

Hamburg: seks i zbrodnia w St. Pauli – wycieczka dla osób 18+

2. Hamburg: seks i zbrodnia w St. Pauli – wycieczka dla osób 18+

Odkryj dzikie oblicze Hamburga podczas wycieczki pieszej, której tematyka będzie obracać się wokół seksu i przemocy w dzielnicy St. Pauli. Wysłuchaj ciekawych anegdot i faktów na temat życia i miłosnych uniesień w dzielnicy czerwonych latarni, odwiedzając legendarne miejsca. Wejdź do słynnego baru „Zur Ritze” i dowiedz się, jak zyskał on swoją nazwę. Udaj się do klubu bokserskiego w piwnicy, gdzie trenowali Mike Tyson i bracia Kliczko. Poznaj zagadkę zniknięcia słynnego miejscowego boksera i dowiedz się, dlaczego tak wiele gwiazd odwiedza tę mordownię. Zobacz, w jaki sposób kobiety mogą przechadzać się po Herbertstrasse, oraz poznaj historię gangu Nutelli i ich rywali, gangu GMBH. Dowiedz się, kto rządzi w St. Pauli, kto był ojcem chrzestnym i w jaki sposób działa tam aparat sprawiedliwości. Przekonaj się, czy Kuba Rozpruwacz lub ktoś jemu podobny odwiedził kiedyś Hamburg. Na koniec tej wycieczki z przewodnikiem wstąp do klubu nocnego!

Hamburg: Zwiedzanie linią Hop-On Hop-Off

3. Hamburg: Zwiedzanie linią Hop-On Hop-Off

Zwiedź Hamburg w ramach wycieczki z przewodnikiem, podróżując po mieście piętrowym autobusem hop-on hop-off (linia A). Przejedź wzdłuż obszaru Speicherstadt (kompleksu magazynów) i portu do handlowych dzielnic miasta. Dowiedz się więcej o mieście i jego historii. Wskocz na pokład autobusu z biletem dziennym, który umożliwia wsiadanie i wysiadanie na dowolnych (20) przystankach. Zobacz wspaniałe wille w dzielnicy Harvestehude, jezioro Außenalster, ratusz, muzea, słynną ulicę Reeperbahn i port. Korzystaj z informacji w swoim języku dzięki systemowi audio ze sterowaniem poprzez GPS. Audioprzewodnik zapewnia doskonałej jakości nagrania w 11 językach, których możesz wysłuchać za pomocą zestawów słuchawkowych. Usiądź wygodnie i ciesz się panoramicznymi widokami. Przy sprzyjającej pogodzie dach autobusu zostanie otwarty, aby umożliwić Ci podziwianie niczym nieprzesłoniętych widoków.

Hamburg: 1-godzinny rejs XL po porcie w Hamburgu

4. Hamburg: 1-godzinny rejs XL po porcie w Hamburgu

Przyjrzyj się Hamburgowi, biorąc udział w rejsie po porcie. Zwróć uwagę na obszar Speicherstadt i dzielnicę HafenCity. Podziwiaj miasto, które szczyci się największą liczbą mostów w całej Europie. Nad wodą, kanałami i dokami zawieszono około 2400 konstrukcji. Wejdź na pokład statku i zobacz rozmaite zabytki oraz atrakcje. Trasa rejsu jest zależna od pływów i wydarzeń danego dnia. Zobacz zabytkowy Speicherstadt, czyli kompleks powiązanych ze sobą magazynów usytuowanych wzdłuż kanałów, nowoczesną dzielnicę HafenCity, liczne mosty przewieszone nad Łabą, oblegane śluzy i terminale kontenerowe, most Köhlbrandbrücke i wiele innych ciekawych atrakcji. Po drodze dowiedz się więcej o historii miasta, statkach wpływających do portu i wypływających z niego, a także o wszystkim innym, co Cię interesuje. Rozsiądź się wygodnie na pokładzie słonecznym lub w klimatyzowanym salonie z oknami panoramicznymi i podziwiaj miasto.

Hamburg: Bilet wstępu do lochów w Hamburgu

5. Hamburg: Bilet wstępu do lochów w Hamburgu

Hamburg Dungeon w zabawny sposób ożywia najciemniejszy okres w historii miasta. Najnowocześniejsze efekty specjalne i profesjonalni aktorzy zapewniają wyjątkowy rodzaj rozrywki na żywo. Żywi aktorzy wcielają się w historyczne role i w interaktywnych przedstawieniach zabierają widzów w podróż przez 600 lat mrocznej przeszłości Hamburga. Atrakcja turystyczna w historycznej dzielnicy Speicherstadt oferuje ekscytujące występy na żywo oparte na prawdziwych historiach i oferuje mnóstwo akcji podczas 2 zabawnych przejażdżek. Zwiedzający mogą wyruszyć w niezwykłą podróż „Windą Zagłady”. Możesz także odkryć mroczne lata Zarazy lub spróbować uratować pirata Klausa Störtebeckera przed egzekucją. Wśród innych nieprzyjaznych gospodarzy oprawca wita podejrzanych mieszkańców wioski w swojej Komnacie Udręki. Broń się przed łaską inkwizycji i zmierz się z zemstą niespokojnego ducha - z błyskiem w oczach inkwizytora i okazją do dobrej zabawy. Na koniec podróży szczęśliwcy, którzy przeżyją, zajmą miejsca w wyjątkowej hamburskiej wieży swobodnego spadania, aby uciec z głębi lochów – powodzenia…

Hamburg: 90-minutowy rejs po porcie przy wieczornych światłach

6. Hamburg: 90-minutowy rejs po porcie przy wieczornych światłach

Zobacz port w Hamburgu przy wieczornym świetle na tradycyjnej barce. Wybierz się w romantyczną podróż w obie strony przez port w Hamburgu i ciesz się przytulną atmosferą z podświetloną sylwetką miasta w tle. Podróżuj przez historyczne Speicherstadt (w zależności od przypływu) i wzdłuż imponujących oświetlonych terminali kontenerowych. Posłuchaj ciekawych opowieści o historii portu z moderacją na żywo od kapitana, relaksując się przy drinku. Alternatywnie wybierz jedną ze specjalnych wycieczek, które odbywają się tylko okazjonalnie. Wybierz specjalny rejs Queen Mary II, aby towarzyszyć królowej Marii II w terminalu wycieczkowym, a następnie podążaj za nią wzdłuż Łaby. Podczas rejsu łodzią dowiedz się wszystkiego o statku od profesjonalnego przewodnika. Lub świętuj rocznicę portu w Hamburgu na pokładzie tradycyjnej barki. Obejrzyj paradę otwierającą festiwal, ponieważ nadejdzie weekend obchodów.

Hamburg: 2-godzinna wycieczka XXL po porcie w Hamburgu

7. Hamburg: 2-godzinna wycieczka XXL po porcie w Hamburgu

Ciesz się wyjątkową morską atmosferą i kolorowymi tłumami w porcie w Hamburgu podczas codziennego rejsu, który okrąża doki. Dzięki swojemu przewodnikowi poznasz historię portu i miasta oraz udasz się na ekscytującą przejażdżkę przez śluzy. Odkryj tę bramę do świata z bliska na pokładzie małego statku, równie odpowiedniego dla floty. Dowiedz się, jak ogromny jest port w Hamburgu, drugi co do wielkości port w Europie. Prawie żadne inne miasto na świecie nie jest tak powiązane ze swoim portem; Hamburg naprawdę się dzięki temu rozwinął. Najważniejsze zabytki i panorama miasta są z nim nierozerwalnie związane. Poczuj kontrast między przeszłością i teraźniejszością, handlem i kulturą, małym rybackim miasteczkiem nad Łabą i najnowocześniejszymi kompleksami kontenerowymi. Dowiesz się także o grzesznych odcinkach i targu rybnym, starych kutrach oraz ogromnych statkach wycieczkowych i kontenerowcach. Nasz przewodnik na pokładzie zapewnia komentarz na żywo w języku niemieckim. Aby uzyskać komentarz w innych językach, pobierz aplikację „Rainer Abicht” ze sklepu Apple App Store lub Google Play Store. Aplikacja oferuje wycieczki audio po rejsie po porcie w sześciu różnych językach.

Hamburg: Insider Tour of Reeperbahn i St. Pauli

8. Hamburg: Insider Tour of Reeperbahn i St. Pauli

Poznaj dzielnicę czerwonych latarni w Hamburgu z celebrytami i ekspertami Reeperbahn. Spotykaj ludzi, takich jak legendarny ochroniarz Udo Lindenberga, Eddy Kante, lub kultowych ekspertów od czerwonych latarni i bramkarzy, takich jak Fabian Zahrt. Poznaj drag queens, takie jak Barbie Stupid, czy historyk i lokalny ekspert, doktor Eva Decker. Przeżyj najpopularniejszą wycieczkę po okolicy w Niemczech, oferującą idealne połączenie informacji, rozrywki, grzesznych przystanków i zabytków oraz szalony pokaz krajoznawczy. Miń słynną na całym świecie Herbertstraße i komisariat policji Davidwache, zanim odwiedzisz loch BDSM lub sex shop.

Hamburg: 1,5-godzinny wieczorny rejs po Grand Harbour

9. Hamburg: 1,5-godzinny wieczorny rejs po Grand Harbour

Zwiedź hamburską dzielnicę portową podczas relaksującego wieczornego rejsu łodzią z komentarzem na żywo w języku niemieckim i odkryj najbardziej romantyczne sceny oraz bogactwo architektoniczne Hamburga z zupełnie nowej perspektywy. Rozpocznij wieczorną przygodę w porcie w Landungsbrücken i przejdź przez słynny most, aby dotrzeć do molo 3, gdzie wsiądziesz na swoją barkę. Wyrusz i szybuj wąskimi drogami wodnymi największej dzielnicy magazynowej na świecie, znanej jako Speicherstadt. Podziwiaj oszałamiającą architekturę i oświetlone widoki na hamburski port lśniący pięknymi niebieskimi światłami. Zobacz światła Elbphilharmonie, Harbour City, musicale, mosty do lądowania, statki i mosty kontenerowe, które mają stworzyć romantyczną atmosferę. Płyń kanałami, plażą nad Łabą i słynnym targiem rybnym w Hamburgu i poznaj historię wielu ważnych zabytków z przewodnika eksperta mówiącego po niemiecku.

Hamburg: Wycieczka stróża nocnego po St. Pauli po niemiecku

10. Hamburg: Wycieczka stróża nocnego po St. Pauli po niemiecku

Ciesz się wyjątkową wycieczką po mieście z tradycyjnymi stróżami nocnymi po największej dzielnicy rozrywkowej i czerwonych latarni w Europie. Twój niemieckojęzyczny przewodnik spotka się z Tobą w Landungsbrücken i zaprezentuje wszystko, co ma do zaoferowania St. Pauli. Twój przewodnik przyjmie rolę i mundur oryginalnego stróża nocnego St. Pauli, który reprezentuje słynną dzielnicę Hamburga. Razem z tobą odkryje Große Freiheit („Wielką Wolność”). Zaspokój swoją ciekawość i poznaj wszystkie lokalne sekrety. Posłuchaj, jak to jest w departamencie policji w Davidwache, jak przemysł linowy wyrzeźbił ścieżkę Reeperbahn, incydent Joe Cockera, tajemniczą ulicę Herbertstraße i legendarne historie z udziałem Paula McCartneya.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hamburg
Od wpisanej na listę UNESCO dzielnicy Speicherstadt po Reeperbahn – w tym nadmorskim mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Najciekawsze atrakcje

Hamburg: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 310
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Hamburg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Hamburg

Hamburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hamburg? Kliknij tutaj.

Hamburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 83 274 opinii

Wyszliśmy 20 minut później niż mieliśmy. Ale wycieczka była interesująca. Inaczej nie zobaczysz tych zakątków portu. Pod pokładem można było otworzyć drzwi podczas jazdy, było naprawdę bardzo gorąco przy ponad 30°. Przewodnik jest bardzo dobry w zabawianiu i zawsze ma zwyczajne powiedzenie. Na pokładzie były też napoje, wszystko było super.

Zarezerwowałem bilet do parku Heide z niezłą zniżką i nie czekałem w kolejce do kas. Powiedziałbym doskonale

Piękny park z mnóstwem dzikich zjeżdżalni i przejażdżek dla wszystkich grup wiekowych.

Bardzo ładny czysty park. Czasy oczekiwania były bardzo krótkie.

mega wrazenia . kak na pierwszy wypad w takie miejsce :)