Hallstatt – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

1. Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

2. Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

Weź udział w półdniowej wycieczce przez region Salzkammergut do Hallstatt. Zwiedź miejscowość Hallstatt z przewodnikiem i samodzielnie we własnym tempie. Podziwiaj wodospad Mullbach i odwiedź Dom Kości. Rozpocznij wycieczkę z Salzburga od przejażdżki przez słynną Salzkammergut, drogę do Hallstatt, znaną jako perłę Salzkammergut. Trasa, w trakcie której słuchać będziesz opowieści o Hallstatt i Salzkammergut, prowadzi przez szereg urokliwych wiosek. Jeśli chcesz wejść na taras widokowy Hallstatt Skywalk, musisz zorganizować to samodzielnie. Pamiętaj, że musisz przeznaczyć na to godzinę ze swojego 2,5-godzinnego pobytu w Hallstatt.   Po dotarciu do Hallstatt przewidziano 2,5 godziny czasu wolnego na zwiedzanie. Przespaceruj się wokół jeziora i zobacz domy, które zdają się być przyczepione do zbocza góry. Przejdź obok wodospadu Mullbach i odwiedź lokalne muzeum. Jedną z głównych atrakcji jest Dom Kości, znajdujący się za kościołem. Dowiesz się tam ciekawostek na temat życia lokalnych rodzin (wstęp płatny dodatkowo). Następnie rozpoczniesz podróż powrotną przez Abtenau oraz Russbach do Gosau. Zobacz jezioro Gosau i podziwiaj widoki na góry Dachstein.

Z Wiednia: Całodniowa wycieczka do Hallstatt i Salzkammergut

3. Z Wiednia: Całodniowa wycieczka do Hallstatt i Salzkammergut

Wyjedź z Wiednia i udaj się autobusem w austriackie Alpy, aby zwiedzić Salzkammergut, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynące z malowniczych jezior, wapiennych gór i zabytkowych zamków. Jedź dalej do pięknej wioski Hallstatt nad Hallstätter See i dowiedz się więcej o rozwoju wioski i jej przemyśle produkcji soli, sięgającym czasów prehistorycznych. Następnie wejdź na pokład łodzi i popłyń po spokojnych wodach jeziora Hallstätter See (tylko latem). Poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie wioski, zanim wrócisz do Wiednia.

Z Wiednia: jednodniowa wycieczka do Wachau, Melk, Hallstatt i Salzburga

4. Z Wiednia: jednodniowa wycieczka do Wachau, Melk, Hallstatt i Salzburga

Ucieknij od zgiełku Wiednia i wybierz się na jednodniową wycieczkę, aby zobaczyć austriackie góry i romantyczne krajobrazy. Dowiedz się o lokalnej historii i kulturze od swojego przewodnika, podziwiając zabytki, w tym Salzburg, miasto narodzin Mozarta. Ciesz się odbiorem z miejsca zakwaterowania w Wiedniu i udaj się do pierwszego przystanku w mieście Durnstein. Podziwiaj jego uroczą architekturę i malowniczą lokalizację położoną nad Dunajem w dolinie Wachau. Następnie przygotuj się na podziwianie słynnego opactwa Melk z możliwością zwiedzania jego wnętrza. Następnie przejdź do malowniczego Hallstatt. Zaostrz swój apetyt, degustując lokalne produkty, a następnie rozkoszuj się zabytkami wioski, w tym czasem wolnym na samodzielne zwiedzanie. Następnie zachwyć się oszałamiającą scenerią gór Dachstein i lodowców podczas podróży do Salzburga wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na pieszą wycieczkę po głównych zabytkach i perełkach na uboczu. Skosztuj słynnej czekolady Mozarta „Kugeln” i znajdź trochę czasu na zwiedzanie w wolnym czasie. Na koniec wyrusz w podróż powrotną do Wiednia i wywieź z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Wiednia: wycieczka panoramiczna przez Alpy do Hallstatt

5. Z Wiednia: wycieczka panoramiczna przez Alpy do Hallstatt

Zachwyć się pięknem austriackich Alp, biorąc udział w wycieczce z przewodnikiem z Wiednia, podczas której odwiedzisz klasztor w Admont, miasteczko Hallstatt oraz miasto Gmunden. Przyjrzyj się wspaniałym freskom, które zdobią sufit ogromnej biblioteki w opactwie. Zwiedź Hallstatt w ramach pieszej wycieczki w towarzystwie przewodnika. Wyjedź z Wiednia i udaj się panoramiczną drogą przez samo serce austriackich Alp. Odwiedź jeden z najstarszych klasztorów w Austrii, jakim jest opactwo w Admont nad brzegiem rzeki Enns. Podziwiaj barokową architekturę budowli, która jest znana ze względu na ogromną bibliotekę klasztorną. Weź udział w spacerze z przewodnikiem po miasteczku Hallstatt i dowiedz się więcej o jego wspaniałej historii. Poznaj kulturę regionu, podziwiając fantastyczne widoki na góry wyrastające z wąskich dolin. Kontynuuj podróż do miasta Gmunden, które jest cieszącym się popularnością uzdrowiskiem. Podziwiaj XI-wieczny zamek Schloss Ort na środku jeziora Traunsee. Napawaj się spokojną atmosferą miasta, które z tradycyjnego rzemiosła znane było już w XVII wieku. Przed powrotem do Wiednia koniecznie zakup pamiątki.

Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

6. Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

Wyrusz w "Complete Austria Tour", skrupulatnie wyselekcjonowaną podróż z Wiednia do Hallstatt, która rozwija bogaty gobelin Austrii. Zanurz się w kulturalnej symfonii Salzburga, podziwiaj architektoniczne splendory Melku i zobacz zapierające dech w piersiach piękno Hallstatt, tworząc niezapomnianą historię różnorodnego uroku Austrii. To nie jest zwykła wycieczka; to wciągająca odyseja, która uchwyci esencję Austrii w każdej chwili, zapewniając, że Twoje doświadczenie będzie niczym niezwykłym.

Hallstatt: 2-godzinny spacer z przewodnikiem-fotografem

7. Hallstatt: 2-godzinny spacer z przewodnikiem-fotografem

Spotkaj się ze swoim miejscowym przewodnikiem i posłuchaj ogólnych informacji oraz faktów historycznych o tej austriackiej wiosce. Potem udaj się na Badeinsel, sztucznie utworzoną wyspę, skąd rozciąga się wspaniały widok na jezioro i zabytkowe centrum miasta. Zrób rewelacyjne zdjęcia, które zrobią wrażenie na Twojej rodzinie, znajomych i fanach w mediach społecznościowych. Potem powędruj w górę szlakiem Salzberg w kierunku Mühlbach Wasserfall, aż dotrzesz do zabytkowego centrum miasta. Zobacz Dom Kości w Hallstatt i dowiedz się o nietypowych tradycjach pochówku w tym regionie. Zakończ wycieczkę, podziwiając widoki na wybrzeże i wioskę niczym z pocztówki. Podczas całej wycieczki przewodnik będzie robić bezpłatne zdjęcia, które po obróbce zostaną przesłane do prywatnego folderu Dropbox jeszcze tego samego dnia.

Z Wiednia: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Hallstatt

8. Z Wiednia: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Hallstatt

Wskocz do furgonetki i rozpocznij niesamowitą podróż przez jedne z najbardziej malowniczych miejsc w Austrii. Przejedź przez Dolną i Górną Austrię, aż dotrzesz do wspaniałego Krainy Jezior. Zanim dotrzesz do Hallstatt, zatrzymaj się kilka razy w regionie Salzkammergut (region jezior), znanym ze słynnego filmu „Dźwięki muzyki”. Odkryj różne miejsca w okolicy i doświadcz wyjątkowości St. Gilgen, małej wioski, która zalicza się do jej atrakcji z domem urodzenia matki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Będąc w Hallstatt, poczuj się jak na planie filmowym: błękitne jezioro, alpejskie góry, wąskie uliczki, zabytkowe budynki, urocze domy i kawiarnie. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym ekspertem i wybierz się na pouczającą pieszą wycieczkę z przewodnikiem po najbardziej niezwykłych zabytkach miasta. Odkryj ukryte tajemnice Hallstatt na własną rękę w czasie wolnym po zwiedzaniu. Pod koniec wizyty w alpejskiej wiosce po prostu zrelaksuj się, usiądź wygodnie i ciesz się bezproblemowym transferem minivanem z powrotem do Wiednia. Wycieczka kończy się odwiezieniem do hotelu lub prywatnego mieszkania.

Z Wiednia: wycieczka na jarmarki bożonarodzeniowe w Hallstatt i Salzburgu

9. Z Wiednia: wycieczka na jarmarki bożonarodzeniowe w Hallstatt i Salzburgu

Podróżuj przez ośnieżone góry i romantyczną scenerię, aby zwiedzić jarmarki bożonarodzeniowe w Steyr, Hallstat i Salzburgu podczas całodniowej wycieczki z Wiednia z transferem hotelowym. Przygotuj się na dzień pełen trąbki, śpiewu chóralnego, świeżego ponczu, lokalnego rzemiosła, świec adwentowych i nie tylko. Zacznij od odbioru z hotelu rano w Wiedniu i jedź małym samochodem do miasta Steyr. Odkryj jarmark adwentowy pełen świątecznej radości wzdłuż zimowej Promenady. Oglądaj programy dla dzieci, tradycyjną karuzelę i nie tylko. Przejdź się starą, wysadzaną drzewami aleją, gdzie około 40 wystawców oferuje prezenty świąteczne na swoich udekorowanych stoiskach. Delektuj się sezonowymi smakołykami na stoiskach z przekąskami. Udaj się do stoisk rzemieślników, aby zobaczyć, jak rzeźbiarze gontów dachowych, wytwórcy drewnianych gwoździ i tkacze koszyków demonstrują swoje umiejętności. Obserwując lokalnych rzemieślników przy pracy, możesz spróbować tradycyjnego „Nocken” produkowanego przez rzemieślników z drewna, austriackiej wersji makaronu i sera. Na scenie, pośrodku rynku, zawsze odbywa się występ na żywo, który wprowadza w świąteczny nastrój. Ze Steyr jedź dalej do malowniczych wiosek Hallstatt. Zapraszamy na degustację lokalnych produktów, a następnie czas wolny na samodzielne zwiedzanie jarmarku bożonarodzeniowego. Podróżuj przez oszałamiającą scenerię gór Dachstein do zabytkowego centrum Salzburga wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Salzburgu podążaj za przewodnikiem po głównych zabytkach i sprawdź ukryte miejsca na uboczu. Zanurz się w atmosferze dźwięków muzyki na targowiskach, mając wolny czas na zakupy ozdób choinkowych, zabawek, figurek bożonarodzeniowych i ręcznie robionych dzianin. Po zafundowaniu sobie świątecznych rozrywek i wystawach bożonarodzeniowych wróć do Wiednia.

Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

10. Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

Wyrusz w fascynującą jednodniową wycieczkę z Wiednia do wyjątkowych austriackich zabytków. Poznaj zabytkowe opactwo Melk, urocze miasto Salzburg, malownicze jezioro Wolfgang i malowniczy Hallstatt. Dostosuj swój plan podróży w zależności od potrzeb i zainteresowań. Opactwo Melk Zapoznaj się z historią opactwa benedyktynów. Imponujące opactwo w stylu barokowym z widokiem na miasto Melk i Dunaj jest domem dla słynnej biblioteki opactwa Melk i zawiera grób św. Kolomana ze Stockerau, a także szczątki kilku członków rodu Babenberg. Podczas zwiedzania można również zwiedzić kościół opactwa i pawilon ogrodowy. Po około 1-godzinnej wizycie w Melk Twoja podróż będzie kontynuowana przez austriacką wieś w kierunku Salzburga. Salzburg Przenieś się do miasta Salzburg. Po przyjeździe samodzielnie zwiedzaj piękne ogrody Pałacu Mirabell, które były wykorzystywane jako miejsce kręcenia popularnego filmu „Dźwięki muzyki”, Muzeum Mozarta, Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i podziwiaj spektakularny widok na miasto z twierdzy Hohensalzburg. Otoczony górami Salzburg jest dobrze znany jako miejsce narodzin Mozarta, a jego architektura jest mocno inspirowana włoskimi wzorami. Kontynuuj malowniczą przejażdżkę przez Pojezierze Salzburskie do Hallstatt. Hallstatt Hallstatt leży bezpośrednio nad jeziorem Hallstattersee. Hallstatt jest znane jako jedna z najczęściej fotografowanych wiosek w Europie. Spaceruj promenadą do kolorowego centrum miasta z licznymi sklepikami, kawiarniami i restauracjami. Aby uczynić swoją wizytę w Hallstatt bardziej niezapomnianą, masz możliwość odwiedzenia Skydeck bezpośrednio nad miastem, a także Kopalni Soli, aby uzyskać więcej malowniczych okazji do zrobienia zdjęć. Późnym popołudniem wróć przez piękne austriackie krajobrazy do miejsca zakwaterowania w Wiedniu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hallstatt

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Hallstatt: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Hallstatt

Hallstatt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hallstatt? Kliknij tutaj.

Hallstatt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2104 opinii

To była świetna wycieczka z bardzo pomocnym i kompetentnym przewodnikiem o imieniu Dear Sofie. Wycieczka była dobrze zorganizowana i bardzo dobrze zaplanowana. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby postoje trwały dłużej. Ale wtedy prawdopodobnie musieliśmy zwiedzać mniej zabytków po drodze. Naprawdę cieszyliśmy się każdą chwilą podczas 13 godzinnej podróży zarówno w autobusie, jak i na wszystkich przystankach. Hallstatt naprawdę warto odwiedzić. Podsumowując, gorąco polecam wycieczkę i powiedziałbym „nie przegap tego, gdy odwiedzasz Wiedeń”. Bardzo dziękuję za to dobrze zorganizowane doświadczenie.

To doświadczenie było DOSKONAŁE! Idealny sposób na poznanie historii Hallstatt i zobaczenie pięknych miejsc w całym mieście. Edwin był tak miły i zrobił dla nas najpiękniejsze zdjęcia, aby zapamiętać naszą wizytę. Pod koniec naszego doświadczenia udzielił także pomocnych wskazówek na temat restauracji i atrakcji. Gorąco polecam tę wycieczkę podróżującym w pojedynkę, w parze lub w grupie - zdjęcia i zabytki są tego warte!

Obaj faceci byli bardzo dobrze poinformowani o obu miejscach, ale kiedy pojechaliśmy do kopalni soli, Leo zapewnił nam rozrywkę w obie strony i sprawił, że nasza trasa była tak przyjemna, prawdopodobnie dlatego, że byliśmy mniejszą grupą, drugi facet też był dobry, ale to była grupa jak 55 osób

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana z odpowiednią liczbą przystanków po drodze, bardzo miła pani przewodnik. Widoki po drodze i na miejscu zapierające dech w piersiach. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.

Bardzo dobrze, mi się podobało i potrzebuję więcej czasu, możesz zacząć wcześnie i spóźnić się?