Dodaj daty

Hallgrimskirkja

Hallgrimskirkja

Hallgrimskirkja – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off City Sightseeing

1. Reykjavik: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off City Sightseeing

Nowoczesne, modne i przyszłościowe miasto, które jest jednocześnie zakorzenione w naturze, Reykjavik oferuje to, co najlepsze z obu światów i jest magicznym miejscem do odwiedzenia. Twój 24- lub 48-godzinny bilet zapewnia dostęp do miasta podczas wycieczki hop-on hop-off z wielojęzycznym komentarzem na pokładzie. Góra Esja góruje nad tą najbardziej wysuniętą na północ stolicą, a w słoneczny dzień mistyczny lodowiec Snaefellsjokull wydaje się krystaliczny i błękitny na zachodnim horyzoncie. Zobacz takie miejsca, jak port w Reykjaviku, ratusz, Galeria Narodowa Islandii, kościół Pearl Hallsgrimschurch oraz baseny termalne i spa Laugardalur. Przystanki wycieczki: 1- Sala koncertowa i centrum konferencyjne Harpa 2- Stary port 3 - Muzeum Morskie w Reykjaviku 4 - Wieloryby Islandii 5 - Muzeum Narodowe 6 - Laekjargata 7 - Ulica handlowa Laugavegur 8 - Muzeum Sztuki w Reykjaviku - Kjarvalsstaðir 9 - Hallgrimskirkja 10 - Terminal autobusowy BSI 11 - Perlan 12 - Centrum handlowe Kringlan 13 - Hilton Reykjavik Nordica 14 - Dolina Laugardalur 15 - Port Skarfabakki (tylko latem) 16 - Hofdi House

Reykjavík: bilet wstępu na autobus Hop-On Hop-Off i Muzeum Perlan

2. Reykjavík: bilet wstępu na autobus Hop-On Hop-Off i Muzeum Perlan

Zwiedzaj Reykjavík we własnym tempie autobusem Hop on Hop off. Z najlepszymi z obu światów; Reykjavík, nowoczesne, modne i przyszłościowe miasto, a jednocześnie blisko dziewiczej przyrody, jest naprawdę magicznym miejscem do zobaczenia. W Muzeum Perlan artyści i technolodzy połączyli siły, aby stworzyć naprawdę niezwykłą wystawę. Odwiedzający poczują moc wulkanów i trzęsień ziemi. Wliczony jest również bilet na Ekspedycję Zorzy Polarnej i Jaskinię Lodową. Bilet wstępu do Perlanu jest ważny w dniu rezerwacji.

Reykjavik: Krajoznawcza wycieczka piesza z wikingiem

3. Reykjavik: Krajoznawcza wycieczka piesza z wikingiem

Twój przyspieszony kurs wszystkiego, co islandzkie! Nasza piesza wycieczka po Reykjaviku to Twoje wprowadzenie do naszego kraju. Pomoże Ci się zorientować i w pełni wykorzystać swój pobyt na Islandii. Polecamy ją jako Twój pierwszy przystanek w Reykjaviku (no, może najpierw zamelduj się w miejscu zakwaterowania i zostaw bagaże). Nasza przyjazna rodzinom wycieczka ożywi historię Islandii dzięki ekscytującym opowieściom i islandzkiej mitologii. Odwiedzimy wszystkie słynne zabytki w centrum miasta, takie jak sala koncertowa Harpa, port w Reykjaviku i kościół Hallgrímskirkja (nauczymy Cię, jak to wymówić), staw Reykjavik i budynek parlamentu. Ale podzielimy się z Tobą również ukrytymi, lokalnymi miejscami, takimi jak wizyta w domu Elfów; rzeczy, które przegapiłbyś, gdybyś nie wiedział, czego szukać. Chcemy, abyś poczuł wyjątkową, przyjazną atmosferę naszego dziwacznego małego miasta, a nie tylko zobaczył najpopularniejsze atrakcje turystyczne. Przeprowadzimy nawet małą lekcję języka islandzkiego, abyś mógł nie tylko chodzić z Wikingiem, ale także mówić jak jeden z nich. Pokażemy Ci nasze ulubione miejsca do jedzenia, picia i zwiedzania (mamy również intymną wiedzę na temat ofert happy hour, którymi chętnie się podzielimy).

Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

4. Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Reykjavik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację turystyczną na swój telefon i zacznij zwiedzać Reykjavik we własnym tempie (pobierz instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji). Ciesz się swobodą i elastycznością, aby rozpocząć wycieczkę w dowolnym miejscu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w całym mieście. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokuj następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Pracuj jako zespół lub zapewnij sobie dodatkową zabawę, ucząc się w grupach. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i umiejętności rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze zatrzymaj się na kawę, lunch lub zrób sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Piesza wycieczka po Reykjaviku

5. Piesza wycieczka po Reykjaviku

Wybierz się na pieszą wycieczkę po najważniejszych atrakcjach stolicy Islandii. Podziwiaj rzeźby Einara Jónssona, kościół Hallgrímskirkja, Stary Port i ratusz. Dowiedz się więcej o mitologii nordyckiej, domostwach Wikingów, wulkanicznej historii Islandii i nie tylko od lokalnego przewodnika. Rozpocznij pieszą wycieczkę po Reykjaviku od obejrzenia imponującego kościoła Hallgrímskirkja w centrum miasta. Następnie dowiedz się wszystkiego o mitologii nordyckiej, spacerując po uroczych uliczkach dzielnicy Þingholt. Udaj się do miejskiego stawu Tjörnin, aby odwiedzić gęsi i łabędzie. Zajrzyj do ratusza i zobacz wielkoformatową mapę topograficzną Islandii, na której przewodnik wyjaśni fascynującą geologię kraju i historię wulkanów. Wjedź do serca miasta, aby spojrzeć na budynek parlamentu, skromną, ale piękną katedrę i miejsce pierwszych zagród wikingów. Następnie odwiedź Stary Port i odkryj imponującą salę koncertową Harpa z widokiem na dramatyczną rzeźbę Sólfar z widokiem na zatokę i górę Esja.

Reykjavik: Spacer po mieście w małej grupie z lokalnym przewodnikiem

6. Reykjavik: Spacer po mieście w małej grupie z lokalnym przewodnikiem

Znajdź swojego przewodnika przed kościołem Hallgrímskirkja przy pomniku Leifura Eiríkssona. Znajduje się on na wzgórzu i jest najwyżej położonym miejscem w Reykjaviku, z którego możesz podziwiać okolicę. Od tego miejsca będziesz schodzić w dół. Przewodnik poprowadzi Cię różnymi ulicami Reykjaviku, mijając ważne budynki o wspaniałej architekturze i szczegółowo opisując ich historię. Otrzymasz świetne wprowadzenie do historii i kultury Islandii. Zobacz Harpa Concert Hall, piękną wewnątrz, która służy również jako ciepły przystanek w zimne dni, które są częste na Islandii. Kontynuuj spacer wzdłuż wybrzeża oceanu, zanim ostatecznie przejdziesz do najstarszej części, w której znajduje się parlament i ratusz. Spacer zakończymy przy budynku parlamentu na głównym placu. Spacer jest dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich i można go dostosować do złej pogody, ponieważ niewielka liczebność grupy zapewnia schronienie w budynkach i na wystawach. Upewnij się, że wybierzesz się na wycieczkę z CityWalk Reykjavík, aby mieć gwarancję wspaniałych wrażeń z lokalnym przewodnikiem.

Reykjavik: Panoramiczny lot helikopterem z lądowaniem na szczycie

7. Reykjavik: Panoramiczny lot helikopterem z lądowaniem na szczycie

Uzyskaj wyjątkową perspektywę Reykjaviku podczas panoramicznego lotu helikopterem nad miastem i wyląduj na szczycie góry, aby podziwiać panoramiczne widoki jak żadne inne! Udaj się na krajowe lotnisko w Reykjaviku, tylko 5 minut jazdy od centrum miasta. Wejdź na pokład czekającego helikoptera i szybuj w górę nad charakterystycznymi zabytkami Reykjaviku. Spójrz na atrakcje, takie jak kościół Hallgríms i sala koncertowa Harpa w porcie. Zobacz z góry kolorowe dachy miejskich domów i zobacz, gdzie mieszka islandzki prezydent z lotu ptaka. Gdy kolorowe dachy znikają, przygotuj się na piękny krajobraz otaczający miasto. Wyląduj na szczycie jednej z pobliskich gór, aby uzyskać wyjątkowe okazje do robienia zdjęć, a może zrobić sobie selfie z całym Reykjavikiem w tle.

Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

8. Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się o Harpie, atrakcji przyciągającej co roku wielu turystów. Dowiedz się o Ingólfurze Arnarsonie, założycielu Reykjavíku, oglądając piękny pomnik ku jego czci i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najpiękniejszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zaniemówi z powodu jej pogodnego piękna. Odwiedź Parlament i jego elegancki wygląd. W takim razie ratusz w Reykjavíku czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą mapą 3D Islandii! Kolejnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa z wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechaj się do tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: wieczorna wycieczka po islandzkim jedzeniu i piciu

9. Reykjavik: wieczorna wycieczka po islandzkim jedzeniu i piciu

Wycieczka Reykjavik Food & Drinks to fantastyczny sposób na poznanie miasta, naszej kultury i kuchni. Odwiedź nasze ulubione restauracje i bary w mieście, skosztuj islandzkiej kuchni, islandzkich piw i poznaj naszą dziwaczną lokalną historię piwa. Jeśli brzmi to jak zabawna aktywność, to jest to wycieczka dla Ciebie! Wycieczka Reykjavik Food & Drinks to przede wszystkim wycieczka, podczas której można się świetnie bawić. Spotkaj się z grupą innych podróżników z zabawnym lokalem, aby zjeść i napić się w centralnej części, odwiedzając 5 miejsc. Od super modnych i modnych pubów gastronomicznych, przez przytulne miejsca z piwem rzemieślniczym, po małą rodzinną restaurację – ta wycieczka da Ci przedsmak tego wszystkiego. Tylko upewnij się, że pojawisz się głodny i spragniony. My zajmiemy się resztą! Wszystkie posiłki i napoje są wliczone w cenę wycieczki.

Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

10. Reykjavik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Idź we własnym tempie podczas tej pieszej wycieczki po Reykjaviku. Harmonogram zależy od Ciebie, gdy będziesz spacerować po mieście, w towarzystwie audioprzewodnika, który odtwarza się dokładnie we właściwym czasie dzięki technologii GPS. Zatrzymaj się przy najważniejszych miejscach i po drodze poznaj historię miasta. Wycieczka rozpoczyna się w jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Reykjaviku, Hallgrimskirkja, głównym kościele miasta. Wyznaczona trasa prowadzi przez miejsca, takie jak charakterystyczna sala koncertowa Harpa z widokiem na port, ratusz w Reykjaviku, Parlament Narodowy i Landakotskirkja (kościół Landakot). Podczas spaceru pozwól przewodnikowi opowiedzieć Ci o znaczeniu każdego punktu orientacyjnego, jednocześnie podając kontekst nordyckiej historii i tradycji Islandii. Komentarz zatrzyma się i rozpocznie zgodnie z Twoją lokalizacją na żywo, dzięki czemu możesz skupić się na swoim otoczeniu. Spacer zakończysz w Gabinecie, w którym znajdują się biura premiera. Po drodze odkryjesz miejsca kulturowe Reykjaviku, a także lokalne ulubione miejsca od wtajemniczonych.

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Hallgrimskirkja: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hallgrimskirkja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hallgrimskirkja? Kliknij tutaj.

Hallgrimskirkja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(773 recenzji)

Oznaczyłem to jako doskonałe, ponieważ mieliśmy przewodnika, który był bardzo pomocny w informowaniu nas, jak radzić sobie z krótkim czasem, który mieliśmy. Straciliśmy jednak godzinę, ponieważ strona internetowa podała 10:30, ale autobus był właściwie zaplanowany 15 minut wcześniej. Przyjechaliśmy wcześnie (myśleliśmy), więc zatrzymaliśmy się, aby zrobić sobie przerwę na łazienkę, ponieważ mieliśmy 15 minut wolnego czasu. Autobus odjeżdżał, gdy byliśmy niecałą minutę od przystanku.

To jest w zasadzie do transportu, a nie do zwiedzania. To powiedziawszy, zabrało mnie do miejsc, do których chciałem dotrzeć. Szkoda, że czas oczekiwania nie był tak długi – na jednym przystanku czekałem ponad 40 minut na mrozie – i chciałbym, żeby godziny były dłuższe. Całość kończy się praktycznie o godzinie 16:00. Ale ogólnie ułatwiło mi to podróż.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta i uzyskanie przeglądu wszystkiego. Autobus był ogólnie bardzo powolny, więc nie mógł dotrzymać rozkładu jazdy, ale w sumie było dobrze.

Trasa była bardzo dobra. Niestety musieliśmy czekać 1 godzinę na kolejny autobus, chociaż co 30 minut było zaplanowane. Zajęło nam to dużo czasu....

W porządku . Ogólne zwiedzanie miasta przed przystankami dla muzeów.