Hallein: najczęściej polecane atrakcje

Salzburg: Wycieczka hop-on hop-off po mieście

Salzburg: Wycieczka hop-on hop-off po mieście

Zobacz wszystkie najważniejsze zabytki Salzburga podczas elastycznej 24-godzinnej, 48-godzinnej lub 72-godzinnej wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Podróżuj luksusowymi, klimatyzowanymi autokarami i ciesz się pouczającym komentarzem audio w maksymalnie 13 językach, z bezpłatnym zestawem słuchawkowym dla każdego miejsca. Z biletem możesz korzystać z następujących linii: Linia żółta: Poznaj miasto w godzinę podczas wycieczki non-stop lub wysiądź na dowolnym z 10 przystanków, aby odkryć atrakcje Salzburga. Pętla wycieczki rozpoczyna się na Mirabellplatz 2, obok Ogrodów Mirabell i Uniwersytetu Mozarteum, i możesz zatrzymać się na dowolnym z następujących wyznaczonych przystanków: - Mirabellplatz/Mozarteum - Hanusch-Platz - Herbert-von-Karajan-Platz - Zamek Leopoldskron - Pałac Hellbrunn - Kleingmain/Gwandhaus - Nonntal - Mozartsteg/Imbergstraße - Mirabellplatz/St. Andrä - Dworzec Główny w Salzburgu - Mirabellplatz/Mozarteum Niebieska linia: Odkryj znacznie więcej niż Salzburg dzięki naszej niebieskiej linii hop-on i hop-off i razem z nami przekrocz granicę z Niemcami do Berchtesgaden. Punkt początkowy również znajduje się na Mirabellplatz 2 i możesz skorzystać z następujących wyznaczonych przystanków: - Salzburg Plac Mirabell - Pałac Hellbrunn w Salzburgu - Kolej St. Leonhard Untersberg - Hallein Stare Miasto/Muzeum Celtyckie - Hallein/Pernerinsel - Salzburg Salt Worlds & Celtic.Experience.Mountain - Bad Dürrnberg Zinkenlifte - Dokumentacja Obersalzberg: Kehlsteinhaus (Dokumentacja Obersalzberg jest zamknięta z powodu prac budowlanych do jesieni 2023 r.). Autobus z przystanku Obersalzberg do Orlego Gniazda należy zarezerwować osobno. - Rynek w Berchtesgaden - Königssee / Jezioro Królewskie - Kopalnia soli w Berchtesgaden - Kolejka Leonhard Untersberg - Pałac Hellbrunn w Salzburgu - Salzburg Plac Mirabell

Salzburg: Bilet wstępu do kopalni soli

Salzburg: Bilet wstępu do kopalni soli

Wycieczka w góry to podróż w czasie – a dokładniej przez 2600 lat wydobycia soli na Dürrnbergu. Ubrani w biały górniczy kombinezon wyruszysz na poszukiwanie białego złota – przez całe cztery epoki historii ludzkości: Twoja droga zaczyna się od nowoczesnego górnictwa i produkcji soli, tak jak ma to miejsce dzisiaj. Następnie prowadzi przez mroczne średniowiecze i ostatecznie kończy się na celtyckich górnikach z epoki żelaza. Rejs tratwą po mistycznym słonym jeziorze zachwyci Cię pośród opalizującego świata barokowego Salzburga. Na końcu swojej podróży zrozumiesz, dlaczego sól rzeczywiście jest uważana za esencję życia. I nie powinniśmy zapomnieć wspomnieć: podczas swojej wycieczki przekroczysz podziemną granicę między Austrią a Niemcami, pojedziesz kolejką kopalnianą i zjedziesz po dwóch zjeżdżalniach górniczych coraz głębiej w górę. Rzeczywiście wspaniała przygoda! Odwiedź manufakturę soli na Górze Celtyckiej, masz niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak powstaje niezwykła sól. Bad Ischler Salzzart jest wyjątkowy z kilku powodów: tutaj, w jedynej w Austrii wizytówce warzelni soli, pod czujnym okiem mistrza warzenia soli, naturalna solanka Dürrnberg rodzi kryształy soli w kształcie piramidy. Spójrz przez ramię tego rzemieślnika, gdy umiejętnie wykonuje swoją pracę.

Wycieczka do Orlego Gniazda i kopalni soli z Salzburga

Wycieczka do Orlego Gniazda i kopalni soli z Salzburga

na Salzburgu. Ubrany w biały górniczy kombinezon wyruszysz na poszukiwanie białego złota - przez cztery epoki historii ludzkości: Twoja ścieżka zaczyna się od nowoczesnego górnictwa i produkcji soli w dzisiejszej postaci. Następnie prowadzi przez mroczne średniowiecze i ostatecznie kończy się na celtyckich górnikach z epoki żelaza. Przejażdżka tratwą po mistycznym słonym jeziorze oczaruje Cię pośród opalizującego świata barokowego Salzburga. Pod koniec podróży zrozumiesz, dlaczego sól jest uważana za esencję życia. I nie powinniśmy zapomnieć o tym wspomnieć: Podczas wycieczki przekroczysz podziemną granicę między Austrią a Niemcami, przejedziesz się kolejką górniczą i zjedziesz dwoma górniczymi zjeżdżalniami coraz głębiej w góry. To naprawdę wielka przygoda! Orle Gniazdo w Berchtesgaden w Niemczech to historyczne miejsce z mroczną przeszłością. Oto krótka historia Orlego Gniazda: -Budowa: Zbudowane w 1939 roku Orle Gniazdo było górskim schroniskiem i dawną południową siedzibą partii nazistowskiej. Był to prezent od wewnętrznego kręgu Hitlera na jego 50. urodziny -Projekt: Budynek został zaprojektowany przez Martina Bormanna i został zbudowany z precyzyjną kamieniarką przywołującą faszystowskie posłuszeństwo. Wizyty Hitlera: Hitler rzadko odwiedzał Orle Gniazdo, ponieważ miał lęk wysokości. Odwiedził je tylko 14 razy -Symbol władzy: Orle Gniazdo było symbolem władzy dla nazistowskiego reżimu, a decyzje były podejmowane właśnie tam. -Przetrwanie: Orle Gniazdo było jednym z niewielu niezniszczonych zabytków ery nazistowskiej, ponieważ alianckie bombardowania pod koniec II wojny światowej nie uszkodziły budynku.

Prywatna wycieczka po Hallstatt

Prywatna wycieczka po Hallstatt

Ta trasa zabierze Cię do niektórych miejsc, w których Celtics żyli, pracowali i mieli mistyczne miejsca. Pojedziemy z tobą do wioski Hallstatt, gdzie będziesz miał możliwość odwiedzenia kopalni soli (widocznych tylko od kwietnia do listopada) i kilku innych celtyckich miejsc w okolicy. Następnie pojedziesz ze sobą w drodze powrotnej obok mistycznego wodospadu Golling, gdzie już Celtowie mieli swoje mistyczne miejsce, a także możemy odwiedzić Kanion rzeki młota, który Celtowie używali jako święte miejsce. Od końca listopada do początku kwietnia możesz odwiedzić kopalnie soli w Hallein, wodospady, a następnie zobaczyć miasto Hallstatt i obszar pojezierza.

Prywatna bawarska wycieczka górska

Prywatna bawarska wycieczka górska

Podczas tej wycieczki udasz się na przejażdżkę z miasta Salzburg do miasta Hallein, góry Dürnberg (możliwość wejścia do kopalni soli (dodatkowa opłata). Następnie zobaczysz Obersalzberg, gdzie Hitler miał swoją letnią rezydencję (możliwość zwiedzenia orlego gniazda (dodatkowa opłata) w maju i październiku lub centrum dokumentacji Obersalzbergu i systemu bunkrów). Następnie zobaczysz miasto Berchtesgaden, gdzie masz możliwość udania się na lunch. W końcu zobaczysz Jezioro Królewskie lub podpowiedź i obszar Ramsau w Berchtesgaden.

Często zadawane pytania dotyczące: Hallein

Hallein: Najciekawsze atrakcje

Hallein: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Hallein: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hallein? Kliknij tutaj.

Hallein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(59 recenzji)

Wspaniały. Berchtesgaden było wspaniałym przystankiem, ale oczywiście możesz wysiąść w dowolnym miejscu. Ta wycieczka typu hop on hop off była fantastyczna pod względem stosunku jakości do ceny.; Jeden, jeśli najlepszy. Zachęcałbym każdego do zrobienia. Miło jest zobaczyć austriacką wioskę i miejsca historyczne. Autobusy były doskonałe, ładne i fajne w upalny dzień

Dwie bardzo ciekawe wycieczki z bardzo pouczającymi audioprzewodnikami w różnych językach. Wysiadanie na przystankach jest łatwe, z elektronicznym voucherem też nie było problemów. Przyjazny i pomocny personel. Byliśmy całkowicie usatysfakcjonowani.

Byliśmy tam 30 września. w Salzburgu i naprawdę podobała mi się podróż autobusem o 13:30. Szczególnie kierowca autobusu był bardzo miły, przyjazny i w dobrym nastroju. Doskonała wycieczka.

Jedyną obawą jest to, że powinni mieć więcej autobusów na niebieskiej linii. Musiałem czekać 2 godziny, aby złapać następną linię po aktywności

Wszystko poszło idealnie, dobra organizacja, ładne busy, klimatyzacja, piękne krajobrazy, w każdej chwili możemy polecić