Dodaj daty

Hala Targowa we Wrocławiu

Hala Targowa we Wrocławiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

1. Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Odkryj piękno Wrocławia podczas 2-godzinnej wycieczki samochodem elektrycznym. Zobacz wiele interesujących zabytków i zabytków miasta w wygodny i wygodny sposób. Trasa zabiera zwiedzających do 30 najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Trasy wycieczki zostały przygotowane przez licencjonowanych przewodników po mieście i obejmują takie miejsca jak: Kościół św. Elżbiety, Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, Wyspa Piasek, Most Piasek, Ostrów Tumski, Ogrody Botaniczne, Kościół św. . Komentarz na pokładzie jest dostępny w wielu językach. Wysokiej jakości nagłośnienie w aucie elektrycznym umożliwia poznanie ekscytującej historii miasta w wybranym przez siebie języku.

Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

2. Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij wycieczkę pieszą. Udaj się na wrocławski Rynek, gdzie znajduje się największy targ kwiatowy we Wrocławiu. Następnie odwiedź malowniczy kościół świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnale, jak również pomnik Dietricha Bonhoeffera. Po drodze na Uniwersytet Wrocławski przejdź koło dawnego więzienia miejskiego. Dowiedz się więcej o wrocławskich studentach, przechodząc koło fontanny Szermierza. Potem udaj się do dawnego gimnazjum św. Macieja i zwiedź tamtejszy barokowy ogród, a następnie zobacz zabytkową Halę Targową oraz wrocławską katedrę. Podziwiaj Ostrów Tumski od strony rzeki i rozkoszuj się widokami roztaczającymi się z mostu, spacerując promenadą. Po zakończeniu krótkiej wycieczki pieszej weź udział w rejsie po Odrze statkiem pasażerskim. Rejs trwa 50 minut, a jego trasa przebiega w kierunku zoo i kończy się powrotem do portu. Statek składa się z trzech pokładów pasażerskich oraz z pokładu z leżakami. Znajduje się tam także bar. Podczas rejsu możesz wypić piwo, wino, kawę oraz skosztować rozmaitych słodyczy. Będziesz mieć także okazję podziwiania malowniczych widoków rozciągających się wzdłuż Odry. Przepłyń koło Ostrowa Tumskiego, mostu Grunwaldzkiego, Muzeum Narodowego, wież ciśnień oraz wrocławskiego zoo. Twój przewodnik opowie Ci o systemie transportu śródlądowego oraz o różnych zabytkach, które będziesz mijać po drodze. Wycieczka kończy się w przystani w centrum miasta.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Wrocław: 3,5-godzinna wycieczka po mieście z uniwersytetem i katedrą

4. Wrocław: 3,5-godzinna wycieczka po mieście z uniwersytetem i katedrą

Poznaj Wrocław i odwiedź dwa z najpiękniejszych miejsc w mieście: uniwersytet oraz katedrę. Wędruj przez stare miasto i podziwiaj niesamowite kolory największego rynku kwiatowego we Wrocławiu. Odwiedź malowniczy kościół świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnoludki, jak również pomnik Dietricha Bonhoeffera. Miń więzienie na starym mieście w drodze na Uniwersytet Wrocławski. Na uniwersytecie, odwiedź salę muzyczną Oratorium Marianum i Aulę Leopoldyńskiej, i ciesz się widokiem z Wieży Matematycznej. Zobacz najstarszy kościół uniwersytecki na świecie z jego niesamowitą barokową ornamentyką. Dowiedz się więcej o studentach z Wrocławia i zobacz Fontannę Szermierza. Odpocznij i zrób przerwę na kawę w lokalnej restauracji lub na tarasie. Następnie udaj się do dawnego gimnazjum św. Macieja i zobacz tamtejszy barokowy ogród. Zobacz starą halę rynku i gwóźdź programu, Ostrów Tumski, gdzie znajduje się Katedra Wrocławska. Podziwiaj Katedrę, ciesz się widokiem z mostu i spaceruj promenadą. Poznaj legendy o dzwonie kata i o moście czarwonic.

3-godzinna piesza wycieczka historyczno-kulturalna Best of Wrocław

5. 3-godzinna piesza wycieczka historyczno-kulturalna Best of Wrocław

Poznaj Wrocław, stolicę Dolnego Śląska, podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki, która zapozna Cię z jego historią i kulturą. Poznaj najpiękniejsze i godne uwagi zabytki Wrocławia, zaczynając od Rynku, gdzie naprawdę warto zobaczyć wyjątkowe piękno późnogotyckiego ratusza. Spacerując średniowiecznymi uliczkami, natkniesz się na kampus uniwersytecki, gdzie główna aula jest uderzającym przykładem pięknej architektury barokowej z czasów Habsburgów. Trasa kończy się w najstarszej części Wrocławia, Ostrowie Tumskim. Znajduje się tu Katedra św. Jana Chrzciciela oraz liczne kościoły i klasztory, które nadają okolicy niezwykłej duchowej atmosfery.

Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

6. Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do nas w historycznej i kulturowej wycieczce po Wrocławiu „Wenecja Północy”. Dzięki obfitości cieków wodnych i wysp oraz niesamowitym zabytkom architektury Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Przeglądaj najważniejsze atrakcje Starego Miasta i zobacz, ile krasnoludów możesz znaleźć! Dwugodzinna wycieczka rozpocznie się pod iglicą Małej Iglicy na uroczym Placu Solnym, wzdłuż którego stoją kolorowe stare kamienice. Przespacerujesz się po średniowiecznym Rynku, aby zobaczyć godne uwagi rezydencje, takie jak Dom Gryfa, Dom Pod Złotą Koroną i Dom Pod Złotym Jeleniem. Zobacz kultową gotycką fasadę XIII-wiecznego ratusza i pręgierza (Pregierz), który w średniowieczu był używany do karania przez publiczne upokorzenie. Zabytkowe Stare Miasto słynie z fascynującej historii i legend, takich jak ta o trzymających się za ręce Domach Jasia i Małgosi. Twój kompetentny Prywatny przewodnik pomoże Ci znaleźć niektóre z dziesiątek uroczych miedzianych krasnoludków rozsianych po całym mieście i podzieli się wskazówkami na temat najlepszych lokalnych restauracji, klubów i barów. Zobaczysz wysoką XIV-wieczną gotycką parafię rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie odkryjesz wąskie uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej rzeki Odry i zakończy się w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, znanym ze wspaniałej barokowej Auli Leopoldina (Sala Ceremonialna). Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o mieście! Podziwiaj niesamowite widoki na Odrę, takie jak wyspa Tamka i wyspa Piaskowa, i zobacz zabytki architektury, takie jak katedra św. Wincentego i św. Jakuba oraz XX-wieczna hala targowa. Poznaj ukryte skarby Parku Słowackiego, takie jak Panorama Racławicka, ruiny Bastionu Ceglarskiego, który wyznacza fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich. Punktem kulminacyjnym tej wycieczki będzie zwiedzanie XII-wiecznego kościoła i klasztoru św. Wojciecha, aby podziwiać jego elegancką gotycką architekturę i poznać jego fascynującą historię. Wybierz opcję 4-godzinną, aby w pełni poznać wrocławskie Stare Miasto. Podczas przedłużonej trasy Twój Prywatny Przewodnik oprowadzi Cię po najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, zwanym też Ostrowiem Tumskim. Znajdziesz tu mnóstwo średniowiecznych zabytków, klasztorów i kościołów. Zobacz kultowy Most Tumski, Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi i wejdź do monumentalnej katedry św. Jana Chrzciciela. Katedra jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta, ze wspaniałymi kaplicami i fenomenalnymi widokami z jej wieży. Zakochaj się w pięknej panoramie Wrocławia!

Wrocław: Wycieczka e-skuterami

7. Wrocław: Wycieczka e-skuterami

Przed rozpoczęciem wycieczki spotkaj się ze swoim przewodnikiem, wybierz skuter i wysłuchaj krótkich instrukcji. Odbierz swój kask oraz audioprzewodnik i rozpocznij fascynującą podróż. Udaj się na plac Nowy Targ i posłuchaj wprowadzenia do wrocławskiej historii. Zobacz budynki Panoramy Racławickiej, jej wielki obraz z panoramą oraz Muzeum Narodowe. Skorzystaj z okazji, aby udać się na przejażdżkę wzdłuż Odry, przez słynny most Grunwaldzki, który jest najbardziej malowniczym mostem we Wrocławiu. Za mostem skręć w prawo i jedź wzdłuż Odry do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia. Tam zrób sobie krótką przerwę na kawę lub skorzystaj z obiektów. Następnie udaj się prosto do Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Jedź dalej, aby zobaczyć kryty targ Hali Targowej, katedrę greckokatolicką pw. św. Wincentego i św. Jakuba, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Uniwersytet Wrocławski. W końcu powróć do punktu początkowego z aparatem pełnym zdjęć i głową pełną wiedzy.

Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

8. Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy głównym wejściu do katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim i ciesz się w pełni prywatną pieszą wycieczką. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i wejdź na Stare Miasto. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Zatrzymaj się przy Uniwersytecie Wrocławskim z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową salą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Udaj się na sąsiedni Plac Solny - Plac Solny, zwany Targiem Kwiatowym. Zagraj w polowanie na krasnoludki, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wrocław: jedzenie i kultura picia wódki z przewodnikiem

9. Wrocław: jedzenie i kultura picia wódki z przewodnikiem

Zwiedź Wrocław na pieszej wycieczce z przewodnikiem, podczas której poznasz lokalną kuchnię i kulturę picia wódki. Zatrzymaj się w pubach i restauracjach na mieście i skosztuj do pięciu różnych polskich wódek, w tym shota z tradycyjnymi polskimi przekąskami. Poznaj kulturę picia alkoholu od lokalnego mieszkańca. Po spotkaniu z przewodnikiem wyrusz na przygodę do kilku pubów i restauracji we Wrocławiu. Podczas poznawania polskiej kuchni posłuchaj opowieści przewodnika i zadawaj pytania dotyczące Polski i jej sceny alkoholowej.

Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

10. Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

Podróżuj przez Wrocław komfortowym i ekologicznym samochodem elektrycznym i poznaj historię oraz atrakcje miasta. Zacznij od odwiedzenia rynku, na którym znajduje się jeden z największych we Wrocławiu targów kwiatowych. Zwiedź okolice rynku, odwiedzając dzielnicę żydowską oraz synagogę Pod Białym Bocianem. Następnie udaj się do bazyliki św. Elżbiety i zobacz tam słynne wrocławskie krasnale oraz dawne, duże zakłady rzeźnicze, a także odlany z brązu pomnik „Ku czci Zwierząt Rzeźnych”. Zobacz dawne więzienie miejskie i Uniwersytet Wrocławski z fontanną z Szermierzem. Dowiedz się więcej o studenckim życiu we Wrocławiu, a następnie udaj się do dawnego kościoła klasztornego Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Podziwiaj gimnazjum św. Macieja oraz przystań, która jest idealnym punktem rozpoczęcia rejsu statkiem lub gondolą po Odrze. Odwiedź Ostrów Tumski i archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie zobaczysz kaplicę św. Elżbiety i kaplicę Elektorską. Przejedź przez most Pokoju i zobacz most Grunwaldzki oraz wieżę ciśnień. Następnie udaj się w kierunku Iglicy, która wraz z Halą Stulecia stanowi wizytówkę miasta. Zobacz multimedialną fontannę na Pergoli, gdzie do późnych godzin nocnych odbywają się pokazy. Potem wróć wzdłuż bulwaru nad Odrą, przejeżdżając koło Zatoki Gondoli oraz Muzeum Narodowego. Przejedź ulicą Szewską do katedry św. Marii Magdaleny. Posłuchaj legendy o Dzwonie Grzesznika oraz Mostku Czarownic. Kieruj się w dół ulicy Świdnickiej, mijając Operę Wrocławską, aby wrócić na rynek.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Hala Targowa we Wrocławiu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hala Targowa we Wrocławiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hala Targowa we Wrocławiu? Kliknij tutaj.

Hala Targowa we Wrocławiu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 740 opinii

Młody przewodnik mówił po angielsku, więc oprócz niemieckiego audioprzewodnika był nam w stanie wyjaśnić kilka rzeczy! Mogliśmy wyjść gdziekolwiek, a przewodnik zawsze dawał nam wskazówki! Autobus jak na zdjęciu, miły i ciepły! Podsumowując, jasna rekomendacja dla tych, którzy chcą w krótkim czasie zobaczyć w mieście wszystko, co warto zobaczyć!

Zostaliśmy odebrani z hotelu na czas, nasz niemieckojęzyczny przewodnik był bardzo miły, troskliwy i kompetentny. Jego styl jazdy był bardzo bezpieczny. Możemy tylko polecić tę wycieczkę.

pan Anthony potrafił bardzo ciekawie, przedstawić nam Wroclaw. ma bardzo dużo wiadomości, które potrafił nam interesująco opowiedzieć

To było wspaniałe. Pracownik przewodnika był bardzo miły, potrzebuję więcej ludzi takich jak on.

Świetny przewodnik, świetna wycieczka! Otrzymałem wiele informacji i wiele widziałem!