Dodaj daty

Hala Stulecia we Wrocławiu

Hala Stulecia we Wrocławiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

1. Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

Zachwyć się pięknem Wrocławia, poruszając się po mieście pojazdem z napędem elektrycznym. Zobacz najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Dolnego Śląska, docierając do nich za pomocą wygodnego i komfortowego środka transportu. Poznaj Wrocław, odwiedzając zabytki, na zobaczenie których potrzeba byłoby 6–7 godzin w przypadku tradycyjnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii miasta, korzystając z tras opracowanych na potrzeby tej wycieczki przez licencjonowanych przewodników. Przed powrotem na urokliwe wrocławskie Stare Miasto wykorzystaj czas wolny, aby przyjrzeć się 2 najważniejszym miejscom na trasie wycieczki – katedrze i multimedialnej fontannie.

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

2. Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Odkryj piękno Wrocławia podczas 2-godzinnej wycieczki samochodem elektrycznym. Zobacz wiele interesujących zabytków i zabytków miasta w wygodny i wygodny sposób. Trasa zabiera zwiedzających do 30 najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Trasy wycieczki zostały przygotowane przez licencjonowanych przewodników po mieście i obejmują takie miejsca jak: Kościół św. Elżbiety, Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, Wyspa Piasek, Most Piasek, Ostrów Tumski, Ogrody Botaniczne, Kościół św. . Komentarz na pokładzie jest dostępny w wielu językach. Wysokiej jakości nagłośnienie w aucie elektrycznym umożliwia poznanie ekscytującej historii miasta w wybranym przez siebie języku.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

4. Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

Udaj się na plac Solny i skorzystaj z transportu przez zabytkową starówkę i Ostrów Tumski do parku Szczytnickiego, gdzie odbędzie się pokaz. W drodze na pokaz zobaczysz kilka godnych uwagi zabytków. Po dotarciu na miejsce obejrzyj 25-minutowy pokaz z wykorzystaniem największej tego typu instalacji w Polsce. Zobacz różnorodne animacje i obrazy wyświetlane na strumieniach wody. Zachwyć się kolorowym pokazem audiowizualnym z ponad 800 światłami, 300 projektorami wodnymi i 3 strumieniami ognia. Po pokazie wsiądź z powrotem do autobusu i wróć na plac Solny.

Wrocław: Wycieczka e-skuterami

5. Wrocław: Wycieczka e-skuterami

Przed rozpoczęciem wycieczki spotkaj się ze swoim przewodnikiem, wybierz skuter i wysłuchaj krótkich instrukcji. Odbierz swój kask oraz audioprzewodnik i rozpocznij fascynującą podróż. Udaj się na plac Nowy Targ i posłuchaj wprowadzenia do wrocławskiej historii. Zobacz budynki Panoramy Racławickiej, jej wielki obraz z panoramą oraz Muzeum Narodowe. Skorzystaj z okazji, aby udać się na przejażdżkę wzdłuż Odry, przez słynny most Grunwaldzki, który jest najbardziej malowniczym mostem we Wrocławiu. Za mostem skręć w prawo i jedź wzdłuż Odry do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia. Tam zrób sobie krótką przerwę na kawę lub skorzystaj z obiektów. Następnie udaj się prosto do Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Jedź dalej, aby zobaczyć kryty targ Hali Targowej, katedrę greckokatolicką pw. św. Wincentego i św. Jakuba, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Uniwersytet Wrocławski. W końcu powróć do punktu początkowego z aparatem pełnym zdjęć i głową pełną wiedzy.

Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

6. Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

Podróżuj jednym z dwóch zabytkowych tramwajów po Wrocławiu. W zależności od wielkości grupy i pory roku, przejedź się małym "Juliuszem" lub dużym "Jasiem i Małgosią". Latem ciesz się widokiem z otwartych wagonów tramwajowych; zimą skorzystaj z przytulności ogrzewanych wagonów tramwajowych. Tramwaj czeka przy Operze Wrocławskiej, gdzie rozpoczyna się Twoja wycieczka. Wejdź na pokład z przewodnikiem i wybierz się w podróż w czasie. Odkryj ulicę Świdnicką i przejdź obok starego domu towarowego "Wertheim", a następnie udaj się do dzielnicy żydowskiej, wokół rynku i na wyspę Ostrów Tumski. Następnie miń ogród botaniczny i zoo. Zatrzymaj się na 15 minut przy Hali Stulecia, aby zobaczyć samą halę z imponującym pokazem wodnym co godzinę. (wiosną i latem) Wróć na Stare Miasto przez Most Cesarski i zakończ wycieczkę tam, gdzie ją rozpocząłeś, czyli w Operze Wrocławskiej. Jeśli chcesz, możesz zatrzymać się na rynku.

Wycieczka w małych grupach po Wrocławiu z lunchem z Warszawy

7. Wycieczka w małych grupach po Wrocławiu z lunchem z Warszawy

Najpierw zwiedzisz Stare Miasto we Wrocławiu, wspaniale zrekonstruowane po II wojnie światowej, gdzie możesz podziwiać wspaniały przykład architektury gotyckiej – wrocławski ratusz. Wybierz się na spacer, aż dotrzesz do imponującego Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wejdź do środka i odkryj pięknie urządzone wnętrza. Następnie odwiedzisz najważniejszy zabytek tej dawnej wyspy, katedrę św. Jana Chrzciciela. Zachwyć się gotycką architekturą i największymi organami w Polsce. Zobacz most, który jest ukochany przez zakochanych, którzy ozdabiają go zamkami upamiętniającymi ich miłość. Na koniec wycieczka zabierze Cię do Hali Stulecia, ogromnego budynku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany na początku XX wieku jest miejscem ważnych wydarzeń, wystaw i kongresów. Tuż obok znajduje się oświetlona fontanna, jedna z największych w Europie. Ma 300 strumieni wodnych, które tworzą gejzery, mgiełki wodne, tryskające strumienie i wiele innych kształtów.

Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

8. Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

Podróżuj przez Wrocław komfortowym i ekologicznym samochodem elektrycznym i poznaj historię oraz atrakcje miasta. Zacznij od odwiedzenia rynku, na którym znajduje się jeden z największych we Wrocławiu targów kwiatowych. Zwiedź okolice rynku, odwiedzając dzielnicę żydowską oraz synagogę Pod Białym Bocianem. Następnie udaj się do bazyliki św. Elżbiety i zobacz tam słynne wrocławskie krasnale oraz dawne, duże zakłady rzeźnicze, a także odlany z brązu pomnik „Ku czci Zwierząt Rzeźnych”. Zobacz dawne więzienie miejskie i Uniwersytet Wrocławski z fontanną z Szermierzem. Dowiedz się więcej o studenckim życiu we Wrocławiu, a następnie udaj się do dawnego kościoła klasztornego Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Podziwiaj gimnazjum św. Macieja oraz przystań, która jest idealnym punktem rozpoczęcia rejsu statkiem lub gondolą po Odrze. Odwiedź Ostrów Tumski i archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie zobaczysz kaplicę św. Elżbiety i kaplicę Elektorską. Przejedź przez most Pokoju i zobacz most Grunwaldzki oraz wieżę ciśnień. Następnie udaj się w kierunku Iglicy, która wraz z Halą Stulecia stanowi wizytówkę miasta. Zobacz multimedialną fontannę na Pergoli, gdzie do późnych godzin nocnych odbywają się pokazy. Potem wróć wzdłuż bulwaru nad Odrą, przejeżdżając koło Zatoki Gondoli oraz Muzeum Narodowego. Przejedź ulicą Szewską do katedry św. Marii Magdaleny. Posłuchaj legendy o Dzwonie Grzesznika oraz Mostku Czarownic. Kieruj się w dół ulicy Świdnickiej, mijając Operę Wrocławską, aby wrócić na rynek.

Wrocław: Miasto 100 mostów 4-godzinna prywatna wycieczka po mieście

9. Wrocław: Miasto 100 mostów 4-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu i rozpocznij w pełni prywatne zwiedzanie. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i przejdź się brzegiem rzeki. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Ciesz się spektakularnymi widokami. Zatrzymaj się w Muzeum Panoramy Racławickiej, w którym znajduje się monumentalny obraz Panorama Racławicka, przedstawiający jedną z największych panoramicznych scen batalistycznych 360˚ na świecie – bitwę pod Racławicami w kwietniu 1794 r., w której Polacy pokonali Rosjan, obecnie jedną z największych symbol. Wejdź na Stare Miasto. Podziwiaj Uniwersytet Wrocławski z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową aulą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Kontynuuj do Hali Stulecia, największego osiągnięcia architektonicznego XX wieku i części Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to obecnie jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc do organizacji wystaw, konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych z Polski i zagranicy. Na koniec wycieczki zagraj w polowanie na krasnoludy, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wrocław: Hala Stulecia i okolice - wycieczka prywatna

10. Wrocław: Hala Stulecia i okolice - wycieczka prywatna

Zacznij od głównego wejścia do Hali Stulecia, dawniej znanej jako Hala Ludowa lub Jahrhunderthalle. Odwiedź słynną Halę Stulecia, która w 2006 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można zwiedzić nowe interaktywne muzeum Hali Stulecia „Centrum Poznawcze Hali Stulecia” (wystawa multimedialna) lub po prostu podziwiać ogromną betonową kopułę. W Jahrhunderthalle nadal można zobaczyć pergolę z multimedialnymi elementami wodnymi, Ogród Japoński i na życzenie pawilon z czterema kopułami. Na pergoli można również skorzystać z krótkiej wizyty w regionalnej restauracji i delektować się polską kuchnią z widokiem na wodne atrakcje. Następnie grupa może udać się samotnie na molo i wrócić statkiem na starówkę lub wybrać się do zoo z Afrikanarium. Wycieczka kończy się w Jahrhunderthalle lub w restauracji.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Hala Stulecia we Wrocławiu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hala Stulecia we Wrocławiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hala Stulecia we Wrocławiu? Kliknij tutaj.

Hala Stulecia we Wrocławiu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 652 opinii

Roman był świetnym przewodnikiem, doskonałą znajomością języka niemieckiego i świetnymi szczegółami na temat historii miasta! To była prawdziwa atrakcja!

pan Anthony potrafił bardzo ciekawie, przedstawić nam Wroclaw. ma bardzo dużo wiadomości, które potrafił nam interesująco opowiedzieć

Bardzo sympatyczny kierowca z dużą miłością do Wrocławia. Bardzo informujące. Różne wyjaśnienia. Było dużo zabawy. Wysoce polecany.

Doskonały przewodnik. Jego opowieści o Wrocławiu sprawiają, że mam ochotę wracać do tego pięknego miasta.

Przewodnik z pasją, ciekawie przedstawił Wrocław w pigułce. Polecam