Haiming – nasze najbardziej polecane atrakcje

Imster Schlucht: Rafting na białej wodzie w Alpach Tyrolskich

Imster Schlucht: Rafting na białej wodzie w Alpach Tyrolskich

Odkryj piękno Tyrolu i wybierz się na Imster Schlucht, odcinek rzeki praktycznie stworzony do raftingu ze spektakularnymi bystrzami i widokami. Ciesz się naturalnym pięknem wzdłuż wąwozu Inn i słynnych fal o nazwach takich jak „Memminger Walze”, „Oetzschlag” i „Chaos”. Spotkaj się z grupą w centrum na świeżym powietrzu i złap swój wysokiej jakości sprzęt do raftingu. Następnie skorzystasz z usługi transferu do punktu początkowego w Imst. Wycieczka trwa około 2,5-3,5 godziny i obejmuje około 14 kilometrów. Jeśli to Twój pierwszy raz na raftingu, nie martw się. Wybierz opcję dla początkujących, a doświadczony przewodnik pokaże Ci liny. Możesz także wybrać opcję rodzinną, aby mieć zabawne zajęcia grupowe ze swoimi dziećmi. Po wycieczce spróbuj pysznych dań tyrolskich w centrum na świeżym powietrzu i dołącz do zespołu na uroczystego drinka.

Innsbruck: Rafting na białej rzece

Innsbruck: Rafting na białej rzece

Serce każdego flisaka przyspieszy bicie na widok imponujących fal, imponujących prądów i potężnych korków słynnego europejskiego odcinka raftingu na białej rzece Imster Schlucht. River Inn, dzięki obfitości wody, jest idealną wycieczką dla początkujących raftingu i każdego entuzjasty sportów na świeżym powietrzu. Ta wycieczka to coś więcej niż przygoda; jest to doświadczenie natury bardzo szczególnego rodzaju. Tratwa zapewni bezpieczną jazdę wszystkim uczestnikom od 10 roku życia (powyżej 6 lat dla sekcji dziecięcych) wzwyż. Rodziny i mniej żądne przygód dusze mogą wybrać bardziej relaksujące wycieczki, podczas gdy poszukiwacze przygód, którzy szukają emocji i rozlania raftingu, lepiej przygotują się na podróż życia. Twoje 3-godzinne spływy pokonują dystans około 14 kilometrów, pokonując średnią białą wodę kategorii III klasy. Nie ma znaczenia jak i gdzie, doświadczenie wywoła uśmiech na Twojej twarzy, który będzie trwał przez cały dzień.

Ötztal: Canyoning dla początkujących

Ötztal: Canyoning dla początkujących

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu spotkania, a następnie skorzystaj z transferu na początek wycieczki, gdzie będziesz wspinać się po skałach i kamieniach do pierwszego wodospadu. Poczuj przygodę, gdy wąwóz staje się węższy i bardziej stromy. Twój przewodnik będzie zjeżdżał z tobą na każdym kroku. Po drodze będziesz zachwycony pięknem wąwozów. Podziwiaj zapierające dech w piersiach góry otoczone krystalicznie czystymi, lśniącymi wodospadami. Trzymaj się liny i poczuj się bezpiecznie, nawet gdy schodzisz z wodospadu i widzisz, jak woda spada na skałę. Podejmuj liczne wyzwania związane ze zjazdami na linie i epickimi zjeżdżalniami skalnymi. Jeśli wcześniej uprawiałeś canyoning na wysokim poziomie, wybierz opcję ekspercką, aby odkryć Auerklamm i rzucić okiem na ekstremalne canyoning. Jeśli nadal jesteś początkującym lub masz doświadczenie, ale chcesz zyskać większą pewność siebie, możesz wybrać opcję, która Ci odpowiada.

Ötztal: Wycieczka wspinaczkowa Via Ferrata przy wodospadzie Lehner

Ötztal: Wycieczka wspinaczkowa Via Ferrata przy wodospadzie Lehner

Minibusami dojedziesz do wejścia na via ferratę. Podczas szczegółowego pogadanki na temat bezpieczeństwa przewodnik pokazuje i wyjaśnia uczestnikom prawidłowe zachowanie na via ferratach. Idealnie zaprojektowana via ferrata oferuje wszystko, co czyni ją wszechstronną, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Tuż przy starcie znajduje się 40-metrowa pionowa ściana skalna, którą trzeba pokonać. Ale nie martw się, dzięki odpowiedniej technice, której nauczyłeś się od naszego przewodnika, każdy może to zrobić. Stąd ściana cofa się i przechodzi przez odsłonięte płyty skalne aż do wodospadu. Oczywiście Twój przewodnik ma nasz aparat fotograficzny, aby uchwycić najlepsze chwile na zdjęciach. Po 2/3 trasy możesz na miejscu zdecydować, czy kontynuować wspinaczkę normalną trasą, czy też wybrać trudniejszą drogę przez nawis do wyjścia z trasy via ferrata. Stamtąd prowadzi pięknie wytyczonym szlakiem turystycznym z powrotem do naszych minibusów, którymi wracamy do bazy. Na miejscu czeka na Ciebie schnapps i gorące prysznice z przestronnymi przebieralniami, a także odkryty basen z bezpłatnym wstępem.

Ötztal: Obere Auerklamm Canyoning Tour dla początkujących

Ötztal: Obere Auerklamm Canyoning Tour dla początkujących

Po ciepłym powitaniu ubierz się w nasz wysokiej jakości sprzęt do canyoningu. Następnie grupa podjedzie do wejścia naszymi minibusami. Przy wejściu do kanionu certyfikowany przewodnik canyoningu pokazuje uczestnikom właściwe zachowanie w kanionie podczas szczegółowej rozmowy na temat bezpieczeństwa. Obok jazu kanion prowadzi nas do pochylni, która jest zabezpieczona stałą liną ręczną i można z niej łatwo zejść. Podążając wzdłuż cieku wodnego, będziesz kontynuował podróż przez nieprzejezdny teren, aż dotrzesz do 5-metrowego punktu zjazdowego, gdzie przewodnik wyjaśni prawidłową technikę zjazdu. Teraz wąwóz staje się węższy, a szum wodospadów rozbrzmiewa w wąwozie. Ponownie po 3-metrowej linie ręcznej dotrzesz do niesławnej Diabelskiej Dziury, gdzie ponownie zjedziesz na linie wąskim przejściem. Od pierwszego 3-metrowego skoku wzwyż dzieli nas od teraz 9-metrowy zjazd i krótka przepłynięcie (nie trzeba skakać i ślizgać się – w każdym miejscu można zjechać). Dalej wąwozem prowadzi nas blisko siebie do zjeżdżalni 5m, skoczni 2m, zjeżdżalni 9m i kilku długich krętych basenów wodnych. Teraz dojdziesz do punktu kulminacyjnego tej wycieczki, 15-metrowej szybkiej zjeżdżalni wykutej w skale przez wodę przez tysiące lat. Czyste doświadczenie i działanie. Po krótkiej przerwie i odzyskaniu adrenaliny przejdziesz krótki odcinek pływacki do ostatniego 6-metrowego przepaści, gdzie możesz dowolnie zjeżdżać lub skakać, zanim opuścisz wąwóz prowadzący po stalowej linie i wrócisz pieszo około 10 minut do naszej stacji bazowej. Na miejscu czeka na Ciebie schnapps i gorące prysznice z przestronnymi szatniami, a także odkryty basen z bezpłatnym wstępem.

Często zadawane pytania dotyczące: Haiming

Jakie są najlepsze atrakcje w: Haiming dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Haiming dla osób z dziećmi to:

Haiming – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Haiming: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Haiming: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Haiming? Kliknij tutaj.

Haiming: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(57 recenzji)