Dodaj daty

Hải Vân Pass

Hải Vân Pass

Hải Vân Pass – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Cesarskie Miasto, Hue: wycieczka z Hoi An i Da Nang

1. Cesarskie Miasto, Hue: wycieczka z Hoi An i Da Nang

Przenieś się do czasów dynastii Nguyen, biorąc udział w tej obejmującej wiele przystanków wycieczce do miasta Hue z miast Hoi An i Da Nang. Zwiedź Cesarskie Miasto, mauzoleum cesarza Khai Dinha, a także pagodę Thien Mu. Posmakuj dań typowych dla Hue, odwiedzając miejscową restaurację w porze lunchu. Skorzystaj z odbioru z Hoi An. Podróż do Hue rozpocznie się przejechaniem jedną z najlepszych przybrzeżnych dróg na świecie, przełęczą Hai Van. Skorzystaj z 30-minutowego postoju na szczycie i z 5 minut na zrobienie zdjęć plaży Lang Co.  Po odbiorze uczestników z Da Nang zaplanowano zwiedzanie grobowca Khai Dinha, który powstał w latach 1920–1931. Zwróć uwagę na mieszankę elementów architektury Zachodu i Wschodu. Później udaj się na lunch do miejscowej restauracji, która specjalizuje się w kuchni typowej dla Hue.  Po spróbowaniu dań lokalnej kuchni wyrusz w kierunku głównej atrakcji Hue – cesarskiej cytadeli. Niegdyś była to rezydencja cesarza z dynastii Nguyen. W środku znajduje się Zakazane Purpurowe Miasto. Zwiedź pagodę Thien Mu – największą pagodę w Hue. Pagoda ta została zbudowana w 1601 roku i jest tematem wielu lokalnych pieśni. Ponadto uznaje się ją za nieoficjalny symbol Hue. Dzień zakończy transport powrotny do miast Da Nang oraz Hoi An.

Z Hue: Hoi An Transfer autobusem z przystankami na zwiedzanie

2. Z Hue: Hoi An Transfer autobusem z przystankami na zwiedzanie

Wskocz do autobusu przed hotelem w Hue. Zatrzymaj się przy moście Than Toan i podziwiaj słynne glazurowane płytki. Sprawdź nieskazitelny piasek na plaży Lang Co. Udaj się na przełęcz Hai Van, aby zobaczyć góry Troung Son. Następnie zobacz Góry Marmurowe i dotrzyj do miasta Hoi An po południu. Poczekaj w recepcji, a następnie wsiądź do autobusu przed hotelem w Hue między 8:00 a 8:30. Najpierw zatrzymaj się przy moście Thanh Toan, historycznym zabytku i atrakcji turystycznej, który został zbudowany ponad 200 lat temu. Podziwiaj pokryty dachówką dach tego mostu i drewniane filary. Zatrzymaj się przy lagunie Lap An, aby zrobić piękne zdjęcia spokojnej tafli jeziora. Następnie odwiedź plażę Lang Co, słynącą ze złotych piasków i krystalicznie czystej wody. Podziwiaj bujne zielone góry w tym spokojnym i cichym otoczeniu. Następnie udaj się na przełęcz Hai Van w górach Troung Son, znaną ze stromych wzniesień i zakrętów. Spędź tu trochę czasu. Zjedz przekąskę (mały chleb) na przełęczy Hai Van Następnie kontynuuj podróż do Gór Marmurowych, znanych również jako Ngu Hanh Son. Doceń widok tych 5 wapiennych i marmurowych wzgórz w Da Nang. Góry te noszą nazwy pięciu żywiołów: Kim (złoto), Thuy (woda), Moc (drewno), Hoa (ogień) i Tho (ziemia). Wróć do autobusu. Na koniec dotrzyj do miasta Hoi An. Uwaga: Niektóre drogi w Hoi An są zablokowane w jedną stronę, hotele znajdują się daleko od centrum miasta, a na niektórych drogach obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów 29-osobowych. Niestety w powyższych przypadkach nie możemy odesłać Cię do hotelu. Ponieważ jest to przepis dotyczący przepisów ruchu drogowego w Wietnamie. Dziękujemy i przepraszamy za niedogodności.

Z Hoi An/Da Nang: Hue Imperial City Group Tour z lunchem

3. Z Hoi An/Da Nang: Hue Imperial City Group Tour z lunchem

Rozpocznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w Da Nang lub Hoi An przed wyruszeniem do Hue. Jedź wzdłuż jednej z najlepszych nadmorskich dróg na świecie, przełęczy Hai Van. Na szczycie zatrzymaj się, aby podziwiać widoki. Zatrzymasz się również przy pięknej lagunie Lap An, gdzie możesz zrobić kilka zdjęć. Następnie udaj się do mauzoleum cesarza Khai Dinh, słynnego wietnamskiego cesarza, i podziwiaj wyszukaną architekturę grobowca. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji i skosztuj specjałów kuchni regionalnej. Kontynuuj podróż do głównej atrakcji Hue, Cesarskiego Miasta. Poznaj okolicę i sprawdź imponujące budowle. Na koniec zatrzymaj się przy pagodzie Thien Mu, największej w mieście Hue. Następnie wróć do miejsca zakwaterowania.

Hue - Hoi An prywatnym samochodem przez przełęcz Hai Van, Złoty Most

4. Hue - Hoi An prywatnym samochodem przez przełęcz Hai Van, Złoty Most

Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu w Hue lub centrum miasta Hue. Ciesz się przejażdżką prywatnym samochodem z Hue do Hoi An z kilkoma przystankami na zwiedzanie po drodze. Zatrzymaj się na plaży Lang Co, aby podziwiać widoki, odwiedź tradycyjną wioskę rybacką i zobacz Złoty Most. Twój kierowca odbierze Cię z hotelu lub innego miejsca w Hue. W prywatnym samochodzie możesz odkrywać wiejskie, nadmorskie i górskie drogi i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy po drodze. Zobacz Lagunę Lap An, położoną na tle wspaniałego pasma górskiego Bach Ma. Podziwiaj to malownicze miejsce, w którym góry spotykają się z oceanem. Obserwuj białe chmury unoszące się nad wysokimi pasmami górskimi. Następnie zatrzymaj się na plaży Lang Co, aby podziwiać krajobrazy. Ciesz się oszałamiającą panoramą z majestatycznym pasmem górskim po jednej stronie i plażą po drugiej oraz odwiedź tradycyjną wioskę rybacką. Po zatrzymaniu się na plaży kontynuuj podróż do przełęczy Hai Van. Najbardziej oszałamiające nadmorskie drogi na świecie. Poczuj dreszczyk emocji podczas jazdy po zakrętach i zygzakach na tym malowniczym odcinku między górami a morzem. Złoty Most: wyróżnia się jako jeden z najbardziej charakterystycznych mostów. Dzięki wyjątkowej architekturze, która wydaje się być trzymana przez dwie ogromne ręce i lśniącemu złotemu kolorowi, ta kładka jest nie tylko malownicza, ale także stanowi doskonałe miejsce do podziwiania malowniczych widoków. Na koniec zobacz Marmurowe Góry, składające się z grupy pięciu wzgórz wykonanych z wapienia i marmuru, z których każdy reprezentuje jeden z pięciu elementów ziemi. Góry te mają wiele jaskiń, tuneli i buddyjskich sanktuariów do odkrycia. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony do hotelu w centrum Hoi An.

Z Hue: jednodniowa wycieczka piesza po Parku Narodowym Bach Ma z odbiorem

5. Z Hue: jednodniowa wycieczka piesza po Parku Narodowym Bach Ma z odbiorem

Nasz przewodnik spotka się z Tobą w Twoim hotelu (w Hue/Da Nang/Hoi An w zależności od wybranej opcji) i rozpocznie wycieczkę Trekking at Bach Ma National Park 1 dzień. 09:30: SPRAWDZANIE BRAMY PARKU NARODOWEGO BACH MA Ngu Ho (Pięć Jezior) - Najlepsze miejsce do pływania Odkrywając Park Narodowy Bach Ma, podróżnicy nie mogą ignorować spokojnego piękna jeziora Ngu Ho, które jest 2-kilometrowym trekkingiem i spacerem przez las na trasie prowadzącej do 5 różnych jezior na różnych poziomach. ZJEDŹ OBIAD NA PIKNIK Wodospad Do Quyen — miejsce, w którym można zanurzyć się w naturze Następnie kontynuujemy trekking przed wodospadem Do Quyen, który ma dokładnie taką samą nazwę jak kwiat pod wodospadem, który sprawia, że Bach Ma jest atrakcyjny. Wodospad spływa po stromym klifie o wysokości około 300 m. Kręty, nierówny szlak stanowi wyzwanie dla wędrowców ze stromymi zboczami i przeprawami przez strumyki. Ale na dodatek podróżni zagubią się w czystym chłodnym powietrzu, śpiewie ptaków i odosobnionej scenerii. Mamy piknikowy lunch. Podróżujący mogą cieszyć się całym potężnym widokiem na góry. Vong Hai Dai - Idealne miejsce, aby uzyskać widok na panoramę Bach Ma Szczyt Bach Ma, znany również jako Hai Vong Dai, wznosi się na wysokość 1448 metrów nad poziomem morza i jest najwyższym punktem Parku Narodowego Bach Ma. Tutaj odwiedzisz Hai Vong Dai, który oferuje panoramiczny widok na góry, laguny i wioski, takie jak plaża Lang Co, przełęcz Hai Van, jezioro Truoi, laguna Cau Hai i port Chan May. Koniec podróży, powrót do punktu wyjścia. Nasz kierowca zawiezie Cię do opuszczenia Bach Ma i powrotu do hotelu. Docierasz do punktu wyjścia późnym popołudniem około 05:00 - 17:30.

Z Hoian i Danang: Wycieczka po mieście Hue z karnetem miejskim HaiVan

6. Z Hoian i Danang: Wycieczka po mieście Hue z karnetem miejskim HaiVan

Twoja podróż rozpocznie się, gdy Twój przewodnik i pojazd będą czekać na Ciebie w recepcji hotelu w Hoi An, gotowi powitać Ciebie i innych podróżnych z Da Nang. Wyrusz w urzekającą podróż do Hue, przemierzając jedną z najbardziej malowniczych nadmorskich ścieżek na świecie, albo przez przełęcz Hai Van, albo przez tunel Hai Van. Wzdłuż tej trasy możesz zrobić krótką przerwę na szczycie przełęczy, wykorzystując chwilę, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę. Krótki postój w Lap An Lagoon pozwala na szybką sesję fotograficzną, podczas której uchwycisz oszałamiające piękno plaży Lang Co z wyjątkowego punktu widzenia. Po dotarciu do Hue, Twoim pierwszym celem jest grobowiec Khai Dinh, architektoniczny cud, w którym wschodni kunszt płynnie łączy się z zachodnimi projektami. Następnie udaj się do lokalnej restauracji, w której skosztujesz wyrazistych smaków potraw w stylu Hue. Po południu Twój przewodnik zaprowadzi Cię do serca historycznej narracji Hue - Cesarskiej Cytadeli. Tutaj będziesz przemierzać tereny, które niegdyś służyły jako rezydencja 13 królów Nguyen, odkrywając kluczowe zabytki, takie jak Brama Ngo Mon, Biblioteka, Pałac Thai Hoa i Dziewięć Dynastycznych Urn, wszystkie zawierające esencję ostatniej feudalnej dynastii Wietnamu. Podróż kontynuowana jest do Pagody Thien Mu, największej pagody w Hue, będącej przejmującym symbolem wietnamskiego dziedzictwa i kultury. Kończąc wciągającą eksplorację Hue, rozpoczyna się podróż powrotna do Da Nang i Hoi An, oznaczająca koniec niezapomnianej wycieczki Imperial Tour. Twój dzień wypełniony odkryciami i zachwytem dobiega końca, gdy wracasz, niosąc wspomnienia z krainy bogatej w historię i piękno.

Z Hoi An: Prywatny transfer do Hue z przystankami na zdjęcia

7. Z Hoi An: Prywatny transfer do Hue z przystankami na zdjęcia

Hoi An do Hue prywatnym samochodem to najlepszy sposób na podróż do Hue drogą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał okazję zatrzymać się przy zapierających dech w piersiach widokach, takich jak Góry Marmurowe, przełęcz Hai Van, plaża Lang Co i laguna Lap An z podstawowym anglojęzycznym kierowcą. Nonstop transport z Hoi An do Hue prywatnym samochodem zajmie około 3 godzin (odległość między Hoi An i Hue to około 140 kilometrów). Warto jednak zatrzymać się przy najwspanialszych atrakcjach, aby rozkoszować się scenerią i zrobić kilka świetnych zdjęć (zajmuje to około 4 do 5 godzin). Po drodze odwiedzimy kilka znanych atrakcji, takich jak: -Góry Marmurowe - skupisko 5 gór wapiennych i marmurowych, które reprezentują 5 podstawowych elementów tworzących Wszechświat. Ciesz się wspaniałymi widokami i wspaniałymi posągami Buddy w pięknych jaskiniach. Będziesz zdumiony stworzeniem Natury. -Przełęcz Hai Van to najtrudniejsza droga TopGear w Wietnamie ze wspaniałymi panoramicznymi widokami na Hue i Da Nang. -Lang Co plaża znajduje się w Lang Co Bay, która jest uważana za najpiękniejszą zatokę na świecie. Nasz uprzejmy kierowca zatrzyma się na odpowiedniej przełęczy, abyś mógł zrobić zdjęcia panoramiczne. -Lap An Lagoon – słonawa laguna o powierzchni 800 hektarów kwadratowych, farmy świeżych ostryg i rustykalna wioska rybacka. Po zatrzymaniu się we wszystkich atrakcjach po drodze doświadczony kierowca zawiezie Cię do kwatery prywatnej lub hotelu w mieście Hue.

Z Hue: Prywatny transfer do Hoi An i zwiedzanie

8. Z Hue: Prywatny transfer do Hoi An i zwiedzanie

Pozbądź się kłopotów z podróżą z Hue do Hoi An dzięki prywatnemu transferowi samochodowemu. Zostaniesz odebrany z hotelu w Hue i wysadzony w Hoi An w wybranej lokalizacji, z dużą ilością czasu na zwiedzanie po drodze. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, jest Laguna Lap An, uważana za Tuyet Tinh Coc w Hue, gdzie powietrze jest świeże, a naturalne krajobrazy piękne. Zatrzymaj się na plaży Lang Co, popularnym miejscu turystycznym. Plaża Lang Co to ukryty klejnot położony na wspaniałym wybrzeżu środkowego Wietnamu. Położona pomiędzy majestatycznym Parkiem Narodowym Bach Ma i krystalicznie czystymi wodami Morza Wschodniego, ta dziewicza plaża oferuje urzekające połączenie naturalnego piękna i spokoju. Po powrocie do samochodu przejedziesz nad Hai Van (chmurą oceanu) i przejedziesz jedną z najpiękniejszych nadmorskich dróg na świecie. Podziwiaj niesamowite widoki wzdłuż serii zakrętów, stromych wzniesień i zapierających dech w piersiach widoków. Ta kręta droga wije się przez góry, oferując panoramiczne widoki na wybrzeże poniżej. Następnie zobaczysz Góry Marmurowe. Ta grupa pięciu wapiennych wzgórz nosi nazwy pięciu żywiołów (ogień, metal, ziemia, woda i drewno). Thuy Son, wodna góra, jest największą z pięciu i szczyci się kilkoma jaskiniami, pagodami i dwoma punktami widokowymi ze spektakularnymi widokami na miasto Da Nang. Na koniec zostaniesz wysadzony w dogodnej lokalizacji w Hoi An. Trasa 1: miasto Hue - laguna Lap An - plaża Lang Co - przełęcz Hai Van - Marmurowa Góra - Hoi An Trasa 2: Hotel w mieście Hue - cmentarz An Bang - laguna Lap An - przełęcz Hai Van - Marmurowa Góra - Hoi An Trasa 3: Miasto Hue - Laguna Lap An - Zatoka Lang Co - Przełęcz Hai Van - Góra Marmurowa - Sanktuarium My Son - Hoi An Trasa 4: Hotel w Hue - Laguna Lap An - Plaża Lang Co - Przełęcz Hai Van - Małpia Góra - Marmurowa Góra - Hoi An

Da Nang: Cesarskie miasto Hue i przełęcz Hai Van w małej grupie

9. Da Nang: Cesarskie miasto Hue i przełęcz Hai Van w małej grupie

Ta wycieczka to wycieczka do dekadenckiego Imperial City of Hue, dobrze zachowanego miasta otoczonego murami. Hue to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy kochają historię, wraz z piękną architekturą i przystankami fotograficznymi godnymi Insta. Twoja wycieczka rozpocznie się w grobowcu Khai Dinh, miejscu, które bardziej przypomina pałac niż grób. Po równie imponującej wizycie w Thien Mu Pagoda, pięciopiętrowej świątyni zbudowanej w XVIII wieku, jest punktem kulminacyjnym tej wycieczki: Cesarskim Miastem. Podczas całego pobytu będzie mnóstwo czasu na wędrówki po wielu starożytnych świątyniach, przeglądanie eksponatów w centrum dla zwiedzających i spacery po eleganckich ogrodach. Po zakończeniu swojego doświadczenia zostaniesz zwrócony do miejsca zakwaterowania w Da Nang.

Transfer wahadłowy do miasta Hue i Hoi An/Da Nang

10. Transfer wahadłowy do miasta Hue i Hoi An/Da Nang

Trasy i rozkład lotów - Hue - Hoi An - Da Nang - Czas odlotu z miasta Hoi An 8:00 16:00 - Czas odjazdu z centrum miasta Da Nang 8:30 16:30 - Czas odjazdu z miasta Hue 8:00 16:00 Przystanek autobusowy w Hoi An 445 Hai Ba Trung Street, Hoi An Przystanek autobusowy w Da Nang 233 Nguyen Van Thoai Street, Da Nang Przystanek autobusowy w Hue 37B Nguyen Thai Hoc Street, Hue (Mayla Healthy Coffee) Typ autobusu: 9-11 osobowy autobus limuzyna. Czas trwania podróży: Hoi An - Hue: 180 minut Hue - Hoi An: 180 minut Da Nang - Hue: 150 minut Hue - Da Nang: 150 minut Ta aktywność jest transferem współdzielonym, dlatego czas trwania podróży jest przybliżony i może ulec zmianie z powodu czynników zewnętrznych, takich jak ruch drogowy, warunki pogodowe itp. Informacje o bagażu Każdy pasażer może mieć jeden bagaż o wymiarach 24 cali (22 cale x 11 cali x 9 cali) i maksymalnej wadze 20 kg oraz 1 małą torbę osobistą, która jest bezpłatna. Dodatkowy bagaż może nie zostać przewieziony lub może zostać obciążony dodatkową opłatą, jeśli w pojeździe nie ma miejsca, aby go pomieścić. Wszyscy pasażerowie muszą podać następujące informacje podczas rezerwacji: - Imię i nazwisko - Narodowość - Płeć - Data urodzenia - Numer telefonu - E-mail Rezerwacja może zostać odrzucona, jeśli informacje nie zostaną podane zgodnie z prawem miejskim przez Wydział Transportu.

Liczba znalezionych atrakcji: 270
Sortuj wg::

Hải Vân Pass: najlepsze atrakcje w pobliżu

Hải Vân Pass: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hải Vân Pass? Kliknij tutaj.

Hải Vân Pass: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(117 recenzji)

Przewodnik był pasjonatem rzeczy, o których powinniśmy wiedzieć i rozumieć wierzenia religijne, a także ułatwił docenienie historii i kultury. Jedzenie w restauracji mniam mniam mniam - catering i zakwaterowanie dostosowane do potrzeb ludzi. Sceneria była piękna, a pałac był niezwykły. Ja niestety nie mogłam wspiąć się po licznych schodach na szczyt grobowca, ale moja starsza córka to zrobiła i stwierdziła, że widoki są niesamowite. Długi dzień, ale warto. Ogromne podziękowania dla kierowcy Trunga i naszego przewodnika Conga 😊.

Podróż była świetna, ale byłaby lepsza, gdyby transport był wygodniejszy. Było nas 11 osób plus kierowca i przewodnik, więc byliśmy naprawdę spakowani. Niestety przez cały dzień padał deszcz, ale była pora deszczowa, więc nic nie można było na to poradzić. Pomimo deszczu i małej furgonetki było to przyjemne doświadczenie. Lunch też był całkowicie niesamowity.

Jest to dobra wycieczka, aby poznać historię imperializmu w Wietnamie za czasów dynastii Nguyễn. Kompetentny i przyjazny personel dostarczył cennych spostrzeżeń, wzbogacając doświadczenie. Podczas tej wycieczki mieliśmy najlepszy lunch, jaki jedliśmy podczas naszych wakacji.

Mieliśmy doskonałego przewodnika, który był w stanie nam wiele powiedzieć o cesarskim mieście. Byliśmy zaskoczeni, że lunch był stosunkowo wysokiej jakości. Gorąco polecam tę wycieczkę, chociaż może być nieco droższa niż inne wycieczki.

Fantastyczny przewodnik Tomek. Znał się na rzeczy i był naprawdę miłym facetem. Świetna znajomość historii i społeczeństwa na przestrzeni wieków. Wizualnie urzekający. Bardzo mi się podobało i gorąco polecam każdemu