Atrakcje i wycieczki
Haga

W ojczyźnie prawa międzynarodowego czekają na Ciebie zabytkowe budynki, holenderskie muzea sztuki i podmiejskie plaże.

Haga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

1. Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

Rozpieść swojego miłośnika sztuki w Mauritshuis, domu najlepszych holenderskich obrazów ze Złotego Wieku. Poznaj jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Hadze, położony obok Parlamentu. Wyjrzyj przez jego okna, aby zobaczyć staw. Odkryj niewielką, ale znaną na całym świecie kolekcję muzeum sztuki. Zobacz ponad 200 arcydzieł, takich jak "Lekcja anatomii doktora Nicolaesa Tulpa" Rembrandta, "Szczygieł" Fabritiusa i "Byk" Pottera, na stałej wystawie. Doceń bogatą różnorodność kolekcji, z obrazami rodzajowymi Jana Steena, pejzażami Jacoba van Ruisdaela, martwymi naturami Adriaena Coorte i portretami Rubensa. Podziwiaj historyczne, a jednocześnie intymne wnętrze XVII-wiecznego zabytku z jedwabnymi obiciami ścian, błyszczącymi żyrandolami i monumentalnymi malowanymi sufitami. Zostań tak długo, jak chcesz i zwiedzaj muzeum we własnym tempie. Przeznacz na to około 1,5 godziny, co jest średnim czasem trwania wizyty. Odwiedź restaurację i kawiarnię, kup pamiątki lub odwiedź wystawę czasową. Od 16 lutego do 9 czerwca nasz Śmiejący się chłopiec będzie wypożyczony do Rijksmuseum na wystawę Fransa Halsa. Frans Hals jest jednym z najbardziej znanych i niezwykłych malarzy holenderskich XVII wieku. Wszystkie jego obrazy pokazują, że Hals potrafił używać kolorów i szerokich pociągnięć pędzla jak nikt inny, aby "ożywić" swoje obrazy. Nawet jeśli nasz najbardziej popularny Hals będzie nieobecny, w Mauritshuis możesz zobaczyć cztery inne wspaniałe obrazy jego autorstwa. Od 6 lutego do 20 maja 2024 roku Roelant Savery's Wondrous World, prezentująca ponad 40 obrazów i rysunków, w tym prace wypożyczone z muzeów w Holandii i za granicą, przybliży odwiedzającym tego niezwykle wszechstronnego artystę. Był on pionierem w wielu dziedzinach i wprowadził kilka nowych tematów do holenderskiego malarstwa. Stworzył pierwszą w Holandii kwiatową martwą naturę i był najbardziej znanym malarzem legendarnego (wymarłego) dodo. Był także pierwszym artystą, który wyszedł na ulice, by rysować zwykłych ludzi. Jego malowane krajobrazy są często jak z bajki, ze starożytnymi ruinami i wspaniałymi widokami. A jego obrazy zwierząt obejmują tak wiele gatunków, że określenie ich jako "zatłoczone" byłoby niedopowiedzeniem.

Haga: Rejs po kanale miejskim

2. Haga: Rejs po kanale miejskim

Wejdź na pokład tego rejsu wycieczkowego po kanałach, aby odbyć relaksującą i pouczającą wycieczkę po kanałach Hagi. Twój przewodnik pokaże Ci wszystkie strony miasta, od eleganckich po skromne, zarówno robotnicze, jak i wyższe części Hagi. Łódź jest bardzo wygodna, a Twój kompetentny przewodnik powie Ci wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o mieście. Podczas tego rejsu będziesz mógł poznać historię Hagi i zobaczyć jej zabytki z innej perspektywy. Podczas rejsu po kanałach możesz podziwiać wiele zabytków tego międzynarodowego miasta pokoju i sprawiedliwości. Pamiętaj, że nie wszystkie rejsy po kanałach są prowadzone w języku angielskim. Przewodnik mówi w 1 języku na wycieczkę. Materiały informacyjne mogą być dostępne w języku niderlandzkim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Pamiętaj również, że w tym roku, ze względu na prace na trasie i wokół niej, zostanie wykorzystana inna trasa. Zaproponujemy Ci przyjemną i pouczającą alternatywę.

Haga: Wycieczka hop-on hop-off Staromodnym zabytkowym tramwajem

3. Haga: Wycieczka hop-on hop-off Staromodnym zabytkowym tramwajem

Zobacz najważniejsze atrakcje Hagi dzięki całodniowemu dostępowi do tramwaju Hop-on Hop-off. Wskakuj i wysiadaj z tramwaju, ile chcesz, zatrzymując się przy Domach Parlamentu, Pałacu Pokoju, plaży Scheveningen i nie tylko. Możesz rozpocząć podróż na dowolnym z 14 przystanków tramwaju Hop-on Hop-off: - Przystanek 1 (plus kod 38H5+5H Den Haag): Gravenstraat (10:15, następnie co 30 minut do 16:45) - Przystanek 2 (plus kod 38H7+5Q Den Haag): Centrum (10:17, następnie co 30 minut do 16:47) - Przystanek 3 (plus kod 38JF+87 Den Haag): Dworzec Centraal (10:22, następnie co 30 minut do 16:52) - Przystanek 4 (plus kod 38M8+FWQ Den Haag): Malieveld (10:24, następnie co 30 minut do 16:54) - Przystanek 5 (plus kod 37XX+PX Den Haag): Madurodam (10:29, następnie co 30 minut do 16:59) - Przystanek 6 (plus kod 474Q+WR Den Haag): Nieuwe Duinweg (10:32, następnie co 30 minut do 17:02) - Przystanek 7 (plus kod 477M+7C Den Haag): Kurhaus (10:34, następnie co 30 minut do 17:04) - Przystanek 8 (plus kod 478Q+M7 Den Haag): Zwarte Pad (10:41, następnie co 30 minut do 17:11) - Przystanek 9 (plus kod 473G+JP Den Haag): Keizerstraat (10:47, następnie co 30 minut do 17:17) - Przystanek 10 (plus kod 37WP+FC Den Haag): World Forum (10:51, następnie co 30 minut do 17:21: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 11 (plus kod 37PX+VF Den Haag): Vredespaleis / Pałac Pokoju (10:54, następnie co 30 minut do 17:24: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 12 (kod dodatkowy 38M4+VG Den Haag): Mauritskade (10:57, następnie co 30 minut do 17:27: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 13 (kod dodatkowy 38J5+5R Den Haag): Kneuterdijk (10:59, następnie co 30 minut do 17:29: dwa ostatnie tramwaje kończą bieg w centrum miasta) - Przystanek 14 (kod dodatkowy 38H5+33 Den Haag): Kerkplein (10:14, następnie co 30 minut do 16:44)

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

4. Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Haga: bilet na Pier SkyView z napojem i przekąską

5. Haga: bilet na Pier SkyView z napojem i przekąską

SkyView de Pier to pierwszy w Europie diabelski młyn zbudowany nad morzem. Znajduje się on przy molo w dzielnicy Scheveningen, a przejażdżka na nim jest doskonałą okazją do zobaczenia Hagi z góry.  Wzniesiesz się na wysokość 50 metrów i będziesz podziwiać widoki na Morze Północne i plażę, a jeśli Ci się poszczęści, być może zobaczysz nawet Rotterdam. Wagoniki są zamknięte i klimatyzowane i bez problemu pomieszczą rodziny lub grupy przyjaciół.  Na przejażdżkę możesz ze sobą zabrać świeżo upieczoną szarlotkę lub muffinkę oraz kawę lub herbatę.

Haga: Bilet wstępu do parku miniatur Madurodam

6. Haga: Bilet wstępu do parku miniatur Madurodam

Madurodam to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Holandii. To wspaniałe miniaturowe miasteczko jest największą atrakcją Hagi. W tym przyjaznym rodzinom parku tematycznym odkryjesz najważniejsze atrakcje i dziedzictwo Holandii w Madurodam dzięki naszym doświadczeniom w pomieszczeniach, niezwykłym historiom, setkom miniatur i mnóstwu interaktywnych zajęć. Poznaj ikony Holandii Madurodam zawiera 338 miniatur, 21 interaktywnych instalacji i 6 atrakcji w pomieszczeniach. Odkryj Mały Amsterdam, dowiedz się o holenderskiej gospodarce wodnej, wciel się w światowej sławy DJ-a, spójrz na budynek parlamentu w Hadze lub poznaj tętniący życiem holenderski targ serów. Wszystko w naszym miniaturowym świecie jest zmniejszone do 1:25, w tym ludzie, wiatraki, pociągi, samochody i łodzie, a wszystko to ożywa w miarę poruszania się Odkryj nasze doświadczenia w pomieszczeniach zamkniętych Poznaj typowe holenderskie i słynne historie dzięki wielozmysłowym doświadczeniom w pomieszczeniach. Bądź świadkiem niesamowitego wyczynu zamiany wody w ląd, huśtaj się na perle Vermeera, wsiądź do samolotu Dakota i wyrusz w ekscytującą podróż i poznaj historię Nowego Amsterdamu. Odkryjesz Holandię jak nigdy dotąd. Nasza najnowsza atrakcja Przeżyj chwile swojego życia w świecie holenderskich mistrzów: podziwiaj sztukę wielkich mistrzów i też jej doświadcz! Odkryj tajemnice tajemniczego Vermeera, stań się częścią Straży Nocnej Rembrandta i wejdź do rytmicznych prostokątów Mondriana. Holenderscy Mistrzowie to miejsce, w którym sztuka ożywa. Zanurz się w kolorowy świat Vincenta van Gogha, Pieta Mondriana, Johannesa Vermeera, Judith Leyster i Rembrandta van Rijna. Czeka na Ciebie paleta przygód – to pozycja obowiązkowa! * Od 1952 r * Atrakcja numer 1 w Hadze * Tylko 40 minut od lotniska Amsterdam Schiphol * 6 wrażeń w pomieszczeniach zamkniętych * Malownicze piękno * Kultura i dziedzictwo Holandii * Przyjazny rodzinie * Otwarte 365 dni w roku * Restauracje * Sklep oferujący holenderskie pamiątki, takie jak; drewniaki, tulipany i nie tylko

Haga: Bilet wstępu do więzienia Oranjehotel z czasów II wojny światowej

7. Haga: Bilet wstępu do więzienia Oranjehotel z czasów II wojny światowej

Odkryj historię holenderskiej okupacji nazistowskiej w Oranjehotel. Dla ponad 250 więźniów był to ostateczny cel: zostali skazani na śmierć i rozstrzelani. Z pomocą audioprzewodnika posłuchaj imponujących historii więźniów, zilustrowanych dokumentami i zdjęciami oraz opowiedzianych w wywiadach i fragmentach audio. Posłuchaj poruszających historii o niesprawiedliwości, głodzie i niepewności, ale także o nadziei, solidarności i wierze w wolność. Podczas wizyty poznaj historię budynku i powstanie ruchu oporu. Dowiedz się, jak naprawdę wyglądało życie więźniów i dowiedz się więcej o zakłóceniach, jakie spowodowały ich rodziny i konsekwencjach, jakie miały one po wojnie.

Haga: Escher w bilecie do Muzeum Pałacowego

8. Haga: Escher w bilecie do Muzeum Pałacowego

Uzyskaj zniżkę na wstęp do Eschera w Het Paleis, stałej wystawie poświęconej światowej sławy artyście M.C. Eschera, którego sztuka zadziwiła miliony ludzi na całym świecie. Kolekcja mieści się w dawnym Pałacu Zimowym Królowej Matki Emmy w Holandii i jest jedynym budynkiem publicznym w Hadze, w którym zachowano oryginalną królewską atmosferę. Zobacz prawie wszystkie prace holenderskiego artysty, w tym 7-metrową Metamorfozę III, ogromny drzeworyt pokazany w niekonwencjonalny sposób, który pozwala doświadczyć Eschera łączącego czas i przestrzeń jako organiczną całość. Escher wzbudza zachwyt, fascynuje zarówno młodych, jak i starszych. Na wystawie znajdują się słynne „niemożliwe” grafiki, takie jak „Dzień i noc”, na których holenderski krajobraz wydaje się przekształcać w stado ptaków, oraz słynna „Wspinaczka i schodzenie”, przedstawiająca rzędy ludzi nieustannie wchodzących i schodzących po schodach . Na drugim piętrze Pałacu znajduje się interaktywna wystawa „Patrząc jak Escher”, gdzie oprócz układania puzzli oczami, możesz rozwikłać niektóre tajemnice Eschera rękami.

Haga: najważniejsze polowania i wycieczki z przewodnikiem

9. Haga: najważniejsze polowania i wycieczki z przewodnikiem

Poznaj Hagę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki na poszukiwanie śmieci na urządzeniu mobilnym (za pomocą linku i danych logowania otrzymanych podczas rezerwacji) skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Hagi. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Haga najpierw odwiedzisz pięknego Eschera w Het Paleis. Następnie wyjątkowe Muzeum Historyczne w Hadze, a następnie niezastąpiony Mauritshuis. Ta wspaniała trasa prowadzi do Het Plein. Jako piąty przystanek znajdziesz Binnenhof. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujące Rijksmuseum de Gevangenpoort. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Pałacu Noordeinde. Oprócz tego podziwiać można również Stajnie Królewskie. Przedostatnim celem jest godny pozazdroszczenia Światowy Płomień Pokoju. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Pałac Pokoju.

Scheveningen w Hadze: bilet wstępu do oceanarium Sea Life

10. Scheveningen w Hadze: bilet wstępu do oceanarium Sea Life

Wyrusz w fascynującą podróż od holenderskich rzek po głębiny oceanu przez 15 stref tematycznych. Stań twarzą w twarz z niesamowitymi konikami morskimi, płaszczkami, rekinami i setkami ryb tropikalnych. Poznaj figlarną wydrę Max i pingwiny. Przyjdź obejrzeć jedną z sesji karmienia zwierząt.

Najciekawsze atrakcje

Haga: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Haga

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Haga?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Haga

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Haga to:

Delft

Haga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Haga? Kliknij tutaj.

Haga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4097 recenzji)

Bardzo ładne muzeum, zaraz po przyjeździe zostawiają torby i kurtki w szatni, muzeum ma kilka pięter i wiele ciekawych obrazów. Od obrazów z owocami, przez portrety, po oczywiście najważniejszy: dziewczynę z perłą. Ale znajdziesz też obrazy wyjaśniające znaczenie holenderskiej krowy.

Znacznie lepiej, niż się spodziewałem, tyle przemyśleń włożono w tworzenie każdej sekcji, to niesamowite! To fantastyczny dzień dla całej rodziny.

Ostatni raz w Madurodamie byłem w wieku 12 lat, mimo placu budowy warto było zobaczyć, myślę, że pojawiła się nowa atrakcja.

Mnóstwo zabawy dla dzieci fpr, szczególnie z mini fabryką i ciężarówkami dostarczającymi buty Mars i Niderlands

dobra transakcja. Następnym razem żadnych mrożonych kuchni