Haga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

1. Haga: Bilet wstępu do Mauritshuis

Rozpieść swojego miłośnika sztuki w Mauritshuis, domu najlepszych holenderskich obrazów ze Złotego Wieku. Poznaj jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Hadze, położony obok Parlamentu. Wyjrzyj przez jego okna, aby zobaczyć staw. Odkryj niewielką, ale znaną na całym świecie kolekcję muzeum sztuki. Zobacz ponad 200 arcydzieł, takich jak "Lekcja anatomii doktora Nicolaesa Tulpa" Rembrandta, "Szczygieł" Fabritiusa i "Byk" Pottera, na stałej wystawie. Doceń bogatą różnorodność kolekcji, z obrazami rodzajowymi Jana Steena, pejzażami Jacoba van Ruisdaela, martwymi naturami Adriaena Coorte i portretami Rubensa. Podziwiaj historyczne, a jednocześnie intymne wnętrze XVII-wiecznego zabytku z jedwabnymi obiciami ścian, błyszczącymi żyrandolami i monumentalnymi malowanymi sufitami. Zostań tak długo, jak chcesz i zwiedzaj muzeum we własnym tempie. Przeznacz na to około 1,5 godziny, co jest średnim czasem trwania wizyty. Odwiedź restaurację i kawiarnię, kup pamiątki lub odwiedź wystawę czasową. Od 16 lutego do 9 czerwca nasz Śmiejący się chłopiec będzie wypożyczony do Rijksmuseum na wystawę Fransa Halsa. Frans Hals jest jednym z najbardziej znanych i niezwykłych malarzy holenderskich XVII wieku. Wszystkie jego obrazy pokazują, że Hals potrafił używać kolorów i szerokich pociągnięć pędzla jak nikt inny, aby "ożywić" swoje obrazy. Nawet jeśli nasz najbardziej popularny Hals będzie nieobecny, w Mauritshuis możesz zobaczyć cztery inne wspaniałe obrazy jego autorstwa.

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

2. Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Haga: bilet na Pier SkyView z napojem i przekąską

3. Haga: bilet na Pier SkyView z napojem i przekąską

SkyView de Pier to pierwszy w Europie diabelski młyn zbudowany nad morzem. Znajduje się on przy molo w dzielnicy Scheveningen, a przejażdżka na nim jest doskonałą okazją do zobaczenia Hagi z góry.  Wzniesiesz się na wysokość 50 metrów i będziesz podziwiać widoki na Morze Północne i plażę, a jeśli Ci się poszczęści, być może zobaczysz nawet Rotterdam. Wagoniki są zamknięte i klimatyzowane i bez problemu pomieszczą rodziny lub grupy przyjaciół.  Na przejażdżkę możesz ze sobą zabrać świeżo upieczoną szarlotkę lub muffinkę oraz kawę lub herbatę.

Haga: Bilet wstępu do parku miniatur Madurodam

4. Haga: Bilet wstępu do parku miniatur Madurodam

Madurodam to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Holandii. To wspaniałe miniaturowe miasteczko jest największą atrakcją Hagi. W tym przyjaznym rodzinom parku tematycznym odkryjesz najważniejsze atrakcje i dziedzictwo Holandii w Madurodam dzięki naszym doświadczeniom w pomieszczeniach, niezwykłym historiom, setkom miniatur i mnóstwu interaktywnych zajęć. Poznaj ikony Holandii Madurodam zawiera 338 miniatur, 21 interaktywnych instalacji i 6 atrakcji w pomieszczeniach. Odkryj Mały Amsterdam, dowiedz się o holenderskiej gospodarce wodnej, wciel się w światowej sławy DJ-a, spójrz na budynek parlamentu w Hadze lub poznaj tętniący życiem holenderski targ serów. Wszystko w naszym miniaturowym świecie jest zmniejszone do 1:25, w tym ludzie, wiatraki, pociągi, samochody i łodzie, a wszystko to ożywa w miarę poruszania się Odkryj nasze doświadczenia w pomieszczeniach zamkniętych Poznaj typowe holenderskie i słynne historie dzięki wielozmysłowym doświadczeniom w pomieszczeniach. Bądź świadkiem niesamowitego wyczynu zamiany wody w ląd, huśtaj się na perle Vermeera, wsiądź do samolotu Dakota i wyrusz w ekscytującą podróż i poznaj historię Nowego Amsterdamu. Odkryjesz Holandię jak nigdy dotąd. Nasza najnowsza atrakcja Przeżyj chwile swojego życia w świecie holenderskich mistrzów: podziwiaj sztukę wielkich mistrzów i też jej doświadcz! Odkryj tajemnice tajemniczego Vermeera, stań się częścią Straży Nocnej Rembrandta i wejdź do rytmicznych prostokątów Mondriana. Holenderscy Mistrzowie to miejsce, w którym sztuka ożywa. Zanurz się w kolorowy świat Vincenta van Gogha, Pieta Mondriana, Johannesa Vermeera, Judith Leyster i Rembrandta van Rijna. Czeka na Ciebie paleta przygód – to pozycja obowiązkowa! * Od 1952 r * Atrakcja numer 1 w Hadze * Tylko 40 minut od lotniska Amsterdam Schiphol * 6 wrażeń w pomieszczeniach zamkniętych * Malownicze piękno * Kultura i dziedzictwo Holandii * Przyjazny rodzinie * Otwarte 365 dni w roku * Restauracje * Sklep oferujący holenderskie pamiątki, takie jak; drewniaki, tulipany i nie tylko

Haga: Bilet wstępu do więzienia Oranjehotel z czasów II wojny światowej

5. Haga: Bilet wstępu do więzienia Oranjehotel z czasów II wojny światowej

Odkryj historię holenderskiej okupacji nazistowskiej w Oranjehotel. Dla ponad 250 więźniów był to ostateczny cel: zostali skazani na śmierć i rozstrzelani. Z pomocą audioprzewodnika posłuchaj imponujących historii więźniów, zilustrowanych dokumentami i zdjęciami oraz opowiedzianych w wywiadach i fragmentach audio. Posłuchaj poruszających historii o niesprawiedliwości, głodzie i niepewności, ale także o nadziei, solidarności i wierze w wolność. Podczas wizyty poznaj historię budynku i powstanie ruchu oporu. Dowiedz się, jak naprawdę wyglądało życie więźniów i dowiedz się więcej o zakłóceniach, jakie spowodowały ich rodziny i konsekwencjach, jakie miały one po wojnie.

Scheveningen w Hadze: bilet wstępu do oceanarium Sea Life

6. Scheveningen w Hadze: bilet wstępu do oceanarium Sea Life

Wyrusz w fascynującą podróż od holenderskich rzek po głębiny oceanu przez 15 stref tematycznych. Stań twarzą w twarz z niesamowitymi konikami morskimi, płaszczkami, rekinami i setkami ryb tropikalnych. Poznaj figlarną wydrę Max i pingwiny. Przyjdź obejrzeć jedną z sesji karmienia zwierząt.

Haga: Escher w bilecie do Muzeum Pałacowego

7. Haga: Escher w bilecie do Muzeum Pałacowego

Uzyskaj zniżkę na wstęp do Eschera w Het Paleis, stałej wystawie poświęconej światowej sławy artyście M.C. Eschera, którego sztuka zadziwiła miliony ludzi na całym świecie. Kolekcja mieści się w dawnym Pałacu Zimowym Królowej Matki Emmy w Holandii i jest jedynym budynkiem publicznym w Hadze, w którym zachowano oryginalną królewską atmosferę. Zobacz prawie wszystkie prace holenderskiego artysty, w tym 7-metrową Metamorfozę III, ogromny drzeworyt pokazany w niekonwencjonalny sposób, który pozwala doświadczyć Eschera łączącego czas i przestrzeń jako organiczną całość. Escher wzbudza zachwyt, fascynuje zarówno młodych, jak i starszych. Na wystawie znajdują się słynne „niemożliwe” grafiki, takie jak „Dzień i noc”, na których holenderski krajobraz wydaje się przekształcać w stado ptaków, oraz słynna „Wspinaczka i schodzenie”, przedstawiająca rzędy ludzi nieustannie wchodzących i schodzących po schodach . Na drugim piętrze Pałacu znajduje się interaktywna wystawa „Patrząc jak Escher”, gdzie oprócz układania puzzli oczami, możesz rozwikłać niektóre tajemnice Eschera rękami.

Haga: najważniejsze polowania i wycieczki z przewodnikiem

8. Haga: najważniejsze polowania i wycieczki z przewodnikiem

Poznaj Hagę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki na poszukiwanie śmieci na urządzeniu mobilnym (za pomocą linku i danych logowania otrzymanych podczas rezerwacji) skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Hagi. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Haga najpierw odwiedzisz pięknego Eschera w Het Paleis. Następnie wyjątkowe Muzeum Historyczne w Hadze, a następnie niezastąpiony Mauritshuis. Ta wspaniała trasa prowadzi do Het Plein. Jako piąty przystanek znajdziesz Binnenhof. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujące Rijksmuseum de Gevangenpoort. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Pałacu Noordeinde. Oprócz tego podziwiać można również Stajnie Królewskie. Przedostatnim celem jest godny pozazdroszczenia Światowy Płomień Pokoju. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Pałac Pokoju.

Scheveningen: bilet wstępu do LEGOLAND® Discovery Centre

9. Scheveningen: bilet wstępu do LEGOLAND® Discovery Centre

Zapraszamy na pełną zabawy wizytę w Centrum Odkrywców LEGOLAND® w Scheveningen. Odkryj 7 różnych stref parku i przejedź się przez miasto LEGO® w Fantasy Express. Sięgnij gwiazd w kinie 4D, buduj z dziewczynami z LEGO Friends, eksploruj strefę treningową LEGO® NINJAGO® i trenuj, by zostać prawdziwym ninja! Przeglądaj DUPLO® Park i Wyspę Piratów, a pomiędzy nimi zatrzymaj się na drinka i przekąskę w kawiarni. Pod koniec wizyty przejdź się po sklepie LEGO z ekskluzywnymi zestawami i przedmiotami LEGO. Letnia impreza: Tygodnie Piratów od 9 lipca do 4 września 2022 r.

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

10. Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Twoja wycieczka rozpoczyna się, gdy wyjedziesz z Amsterdamu autobusem i udasz się do Rotterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii i słynie z architektury i portu handlowego. Zobacz imponującą panoramę Rotterdamu, najnowocześniejszą architekturę, porty, stocznie i doki. Po rejsie po porcie kontynuuj wycieczkę po mieście, która obejmuje przystanek w słynnej hali targowej i Cube Houses. Następnie udaj się do malowniczego miasta Delft, miejsca narodzin i ostatniego spoczynku holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Znane jako Miasto Książąt, jest to również miejsce, w którym od wieków pochowano niezliczonych członków holenderskiej rodziny królewskiej. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) i odkryj historyczne centrum miasta Delft z kanałami. Jest pełen inspirujących zabytków, w tym Starego Kościoła, Nowego Kościoła i Ratusza. Odwiedź De Delftse Pauw, fabrykę specjalizującą się w ręcznie robionej porcelanie Delft Blue, która jest najbardziej pożądaną porcelaną od XVII wieku. Udaj się do Hagi na wycieczkę po mieście. Oprócz tego, że jest siedzibą holenderskiego rządu, miasto to jest także domem holenderskiej rodziny królewskiej i jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Zobacz Hagę, gdzie znajduje się większość ambasad zagranicznych w Holandii, a także 150 organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w Pałacu Pokoju, Mauritshuis (z dziełami Vermeera, Rembrandta i Andy'ego Warhola) oraz Binnenhof (miejsce spotkań holenderskiego rządu). Na koniec wybierz malowniczy rejs po kanałach w Amsterdamie i zobacz niektóre z najważniejszych zabytków miasta, w tym domy nad kanałami ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Haga
W ojczyźnie prawa międzynarodowego czekają na Ciebie zabytkowe budynki, holenderskie muzea sztuki i podmiejskie plaże.

Najciekawsze atrakcje

Haga: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 98
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Haga: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Haga

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Haga?

Najlepsze atrakcje to:

Haga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Haga? Kliknij tutaj.

Haga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 4097 opinii

Bardzo fajnie było znów siedzieć w takim starym tramwaju z Hagi i być turystą we własnym mieście. Skrzypiące drzwi i odgłosy odjeżdżania to odgłosy mojego dzieciństwa. Trasa pokazuje, jak zróżnicowane jest nasze miasto. Przyjemny wkład kierowców i konduktorów sprawił, że był to wspaniały dzień!

Gorąco polecam poznać miasto i główne zabytki w jeden dzień. Łatwy w rezerwacji i łatwy w użyciu. Jedyny mały punkt krytyczny: naszym zdaniem pociąg mógłby jechać trochę dłużej wieczorem: ostatni pociąg jest niestety już późnym popołudniem.

Świetna atrakcja, dodatkowe ciastko i herbata/kawa dla każdego gościa za wcześniejszą opłatą biletów, piękne widoki, świetne wyposażenie kabiny ☺️ jednym zdaniem , super spędzenie czasu na zakończenie miłego dnia! ☺️

Bardzo miłe doświadczenie. Piękny spacer między różnymi akwariami. Przejdź przez tunel pod większymi rybami, takimi jak żółwie i płaszczki. Piranie dla siebie. Obserwuj karmione pingwiny i wydry.

Bardzo dużo znaczących obrazów w tym Rembrandta i Vermera