Győr – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wiedeń: Jednodniowa wycieczka do Budapesztu

1. Wiedeń: Jednodniowa wycieczka do Budapesztu

Przed wyruszeniem w malowniczą przejażdżkę po węgierskiej wsi spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przed hotelem w Wiedniu o umówionej godzinie. Kontynuuj podróż do Budapesztu klimatyzowanym pojazdem i podziwiaj krajobrazy. Po przyjeździe do Budapesztu skorzystaj z okazji, aby zobaczyć słynne zabytki, w tym zamek Vajdahunyad, operę i budynek parlamentu. Na Placu Bohaterów podziwiaj posągi Siedmiu Wodzów Madziarów, a także rozległe widoki na miasto i wody Dunaju z Baszty Rybackiej. Ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie Budapesztu przed spotkaniem z kierowcą na podróż powrotną do Wiednia. Twoja jednodniowa wycieczka kończy się transportem z powrotem do Wiednia.

Transfer samochodem w relacji Wiedeń – Budapeszt

2. Transfer samochodem w relacji Wiedeń – Budapeszt

Zarezerwuj transport z lub do Wiednia w wysokiej jakości klimatyzowanym samochodzie lub miniwanie. W trakcie trwającej 3 godziny trasy zatrzymasz się też na kawę. Podczas transferu będziesz podziwiać ładne wiejskie krajobrazy Węgier i Austrii, przejedziesz obok miasta Győr i zobaczysz pozostałości żelaznej kurtyny na byłej granicy węgiersko-austriackiej. Miasta są od siebie oddalone o zaledwie 240 km i transfer nie powinien trwać dłużej niż 3 godziny. Pomiędzy Węgrami i Austrią nie ma kontroli granicznej (strefa Schengen), ale potrzebny jest dowód tożsamości. Usiądź wygodnie, odpręż się i podziwiaj krajobraz, a my zajmiemy się szybkim transportem z lub do Wiednia.

Győr, Lébény i Pannonhalma Day Tour z Budapesztu

3. Győr, Lébény i Pannonhalma Day Tour z Budapesztu

Odkryj piękne barokowe budynki Győr podczas malowniczej całodniowej wycieczki z Budapesztu, wraz z transferami w obie strony z wybranej lokalizacji miasta. Oprócz krótkiego okresu 4 lat w całej swojej historii, Győr pozostawał wolny od okupacji tureckiej. Wyzwolony w 1598 r., stał na czele artystycznego ruchu barokowego, który rozwinął się w mieście wcześniej niż wschodnie osady Węgier. W połowie XVII wieku powstało barokowe centrum Győr. Wędrując ulicami, zobaczysz typowe wykusze i wykusze w narożnych domach oraz Katedrę Biskupią, w której przechowywany jest relikwiarz św. króla Węgier Władysława I. Podziwiaj kościół Franciszkanów i dom, w którym przebywał Napoleon podczas bitwy pod Győr. Pałac Esterhazy to kolejny wspaniały przykład barokowego projektu Győra. Jedź dalej do pobliskiego Lébény, które przetrwało najazdy mongolskie i tureckie i zachowało wiele ze swojego średniowiecznego charakteru. Jego najsłynniejszym zabytkiem jest romański kościół św. Jakuba, który zwiedzisz przed wyjazdem do Pannonhalmy. 1000-letnie opactwo Pannonhalma jest jednym z najbardziej historycznych zabytków Węgier. Godne uwagi miejsca w położonym na wzgórzu kompleksie to XIII-wieczna bazylika i arboretum, a widoki rozciągają się na winnice regionu Pannonhalma-Sokoróalja.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Győr

Győr
Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Győr: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Győr: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Győr? Kliknij tutaj.