Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gwatemala

Gwatemala – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya

1. Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya

Spaceruj przez 2 godziny na szczyt wulkanu Pacaya i podziwiaj wspaniałe widoki. Wyjedź z Antigui na 1-godzinną podróż autobusem do podstawy wulkanu, zanim natychmiast rozpoczniesz 2-godzinną wędrówkę z lokalnym przewodnikiem. Wędruj przez wspaniałe lasy sosnowe do trudniejszej sekcji z popiołem wulkanicznym i wreszcie do stożka dymiącego siarką. Czasami można nawet zobaczyć małe erupcje i płynącą lawę, w zależności od aktywności wulkanu. Ze szczytu można podziwiać wspaniałe widoki na pobliskie wulkany, Agua, Fuego i Acatenango, niziny Pacyfiku i aż do Salwadoru. Ze względów bezpieczeństwa nie będziesz mógł odwiedzić krateru, ale będziesz miał niesamowity widok na płynącą gorącą lawę i łaźnie parowe stworzone przez ciepło Pacaya. Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się tutaj, podziwiając bardziej malownicze widoki, zanim wrócisz do podstawy wulkanu, skąd wrócisz do miejsca zakwaterowania.

Z Antigua: Przygoda, 2-dniowa wędrówka na wulkan Acatenango

2. Z Antigua: Przygoda, 2-dniowa wędrówka na wulkan Acatenango

Doświadcz wspaniałości Acatenango i wulkanu Fuego podczas tej 2-dniowej wycieczki. Zacznij od odbioru z hotelu w Antigua Guatemala między 9:00 a 9:20 w zależności od kolejności trasy, ale bądź gotowy od 9 rano, aby uniknąć opóźnień. Następnie opuścimy Antigua, aby zatrzymać się na naszej stacji, gdzie damy Ci jedzenie, dwa litry wody, kurtki, rękawiczki, czapki i tutaj możesz wypożyczyć plecaki, latarki i udzielimy dodatkowych informacji na temat wycieczki. Będzie to trwało od 9:45 do 10:15. Następnie dotrzemy do wioski La Soledad, gdzie spotkamy przewodników, którzy będą Ci towarzyszyć podczas wycieczki, dotrzemy tutaj około 11:15 - 11:30, po podaniu nazwy grupy i kilku informacji od przewodnika rozpoczniemy wycieczkę pieszą do bazy, która zajmie od 4 i pół do 6 godzin w zależności od przejścia grupy. Bardzo ważne jest również zabranie ze sobą papieru toaletowego, wyjaśnię Ci, jak wyglądają łazienki na wulkanie: W sumie są 3 łazienki: pierwsza godzinę po rozpoczęciu wędrówki, jest to normalna łazienka. dwie kolejne łazienki: 3 godziny wspinaczki - 1 naturalna łazienka W obozie znajduje się również 1 naturalna łazienka, z której korzysta grupa, w ten sam sposób polecam udać się do pierwszej łazienki na stacji, ponieważ jest najwygodniejsza. Bardzo ważne jest również zabranie papieru toaletowego, wyjaśnię Ci, jak wyglądają łazienki w wulkanie: W sumie są 3 łazienki: pierwsza na godzinę przed rozpoczęciem marszu, jest to normalna łazienka. dwie kolejne łazienki: 3 godziny wspinaczki - 1 naturalna łazienka W obozie znajduje się również 1 naturalna łazienka, z której korzysta grupa, w ten sam sposób polecam udać się do pierwszej łazienki na stacji, ponieważ jest najwygodniejsza. Dotrzesz do bazy mniej więcej między 16:45 a 17:45, w zależności od tempa, jakie miała grupa, tutaj przewodnik zakwateruje Cię w kopułach, abyś mógł zostawić swoje rzeczy i odpocząć, tutaj zaczyna się wędrówka do Wulkanu Ognia, ta wędrówka jest całkowicie opcjonalna, trwa 1 godzinę z piętnastoma minutami w jedną stronę i tyle samo z powrotem, Ta wędrówka ma dodatkowy koszt 200 quetzalezów, tutaj dotrzesz do 300 metrów od krateru, aby docenić majestatyczne erupcje, które są zdecydowanie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Następnie wrócisz na kolację i sen, aby odzyskać energię na drugi dzień, osoby, które nie pójdą, będą czekać w obozie. Drugi dzień rozpoczyna się o 4 rano, gdzie wejdziesz na szczyt wulkanu Acatenango, aby docenić wschód słońca ze szczytu, ci, którzy nie chcą się wspinać, mogą poczekać w obozie, a następnie przewodnik przygotuje dla Ciebie śniadanie około 6 rano do 7 rano, aby rozpocząć zejście do punktu, w którym rozpoczęliśmy wędrówkę poprzedniego dnia, gdzie będzie czekał na Ciebie autobus, który zabierze Cię z powrotem do Antigua Guatemala :3.

Nocna wędrówka po wulkanie Acatenango

3. Nocna wędrówka po wulkanie Acatenango

Obserwuj zachód słońca i wschód słońca z Acatenango. Prześpij noc w obozie bazowym położonym tuż przed wulkanem Fuego, naprzeciwko niego na wysokości 3700 metrów nad poziomem morza. Rozpocznij rano od transferu z Antigui do wioski La Soledad. Rozpocznij wędrówkę i wędruj, aż słońce zacznie zachodzić, aby uchwycić widoki z góry. Przespać noc w bazie. Drugiego dnia wstań wcześnie i wybierz się na szybką wędrówkę na szczyt. Podziwiaj wzniesiony widok wschodu słońca. Śniadanie zostanie podane w bazie przed powrotem do wioski. W końcu przed południem dotrzesz do wioski. Ciesz się wolnym czasem na rozejrzenie się przed transferem na Antiguę i ciesz się resztą dnia w mieście.

Z Flores: Wycieczka z przewodnikiem po Tikal z transportem

4. Z Flores: Wycieczka z przewodnikiem po Tikal z transportem

Podczas naszej wycieczki z przewodnikiem do Parku Narodowego Tikal będziesz miał okazję odkryć serce świata Majów, a tym samym zwiedzić pałace, świątynie, gry w piłkę Majów, dziedzictwo wielkiej cywilizacji, a także bogatą florę i faunę, podczas gdy nasz lokalny przewodnik podzieli się informacjami na temat tej wielkiej cywilizacji. Jedziemy około 45 minut, aż dotrzemy do głównego wejścia do Parku Narodowego Tikal, gdzie zostaną zakupione bilety (nie są wliczone w cenę) w cenie 150,00 Q za osobę. Jedziemy jeszcze przez 20 minut i docieramy do Centrum dla Zwiedzających w tym miejscu znajdziemy mapę w skali Tikal (model) Restauracje sklepy, serwis Baños nasz przewodnik udzieli 15 -minutowej bezpłatnej informacji. Udamy się do punktu kontroli biletów, a następnie rozpoczniemy wycieczkę po Parku Narodowym Tikal. Spacerując, odkryjemy najważniejsze punkty, takie jak centralny plac, na którym znajdziemy ikonę Tikal, świątynię Wielkiego Jaguara, świątynię II Akropolu Północnego, a także odkryjemy świątynię numer IV lub dwufazowego węża, zaginiony świat, te dwa budynki można również odwiedzić i zrozumieć, czym była wielka cywilizacja Majów. Naszą wycieczkę zakończymy w Centrum dla Zwiedzających, gdzie będziemy mieli czas wolny przed wejściem na pokład autobusu powrotnego do Flores. ☑️ Harmonogramy: Flores Powrót Tikal 4:30 12:30 6:00 1:00 8:00 3:00 10:00 4:00 ▪️There nie ma zmian w godzinach powrotu Musisz wrócić w wyznaczonym czasie

Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya w języku angielskim/hiszpańskim

5. Z Antigua: Wycieczka na wulkan Pacaya w języku angielskim/hiszpańskim

Po odbiorze z hotelu opuść Antigua i udaj się do podstawy wulkanu Pacaya. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w autobusie podczas 1-godzinnej podróży. Po przybyciu na miejsce rozpocznij wspinaczkę z lokalnym przewodnikiem, spacerując po dużym zalesionym obszarze. Podróżuj wzdłuż ścieżek obszaru wulkanicznego, doceniając widoki na inne wulkany, a także regionalną roślinność po drodze. Gdy dotrzesz do płaskowyżu, z daleka zobaczysz główny krater wulkanu. Obserwuj lawę w zależności od aktywności wulkanu i niektóre łaźnie parowe utworzone przez ciepło wulkanu Pacaya. Po zanurzeniu się w spektakularnych widokach na wulkany Agua, Fuego i Acatenango na szczycie Pacaya, rozpocznij zejście do bazy, a następnie wróć autobusem do Antigua.

Z Flores: Ruiny Tikal - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Z Flores: Ruiny Tikal - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź ruiny Majów Tikal podczas jednodniowej wycieczki z Flores. Ciesz się oszałamiającym wschodem słońca, zanim przejedziesz przez dziką dżunglę i wędrujesz przez zapierające dech w piersiach ruiny z lokalnym przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim kierowcą w miejscu spotkania przy wejściu na wyspę Flores. Wyjedź z miasta w kierunku stanowiska archeologicznego i obserwuj, jak niebo nabiera szkarłatu wraz ze wschodem słońca. Wejdź do dżungli, kontynuując swoją przygodę i zapoznaj się z przewodnikiem na początku krętych leśnych szlaków. Rozpocznij wędrówki i podziwiaj krajobrazy podczas wędrówki, odkrywając świątynie, piramidy, ruiny i pałace Majów. Posłuchaj śpiewu ptaków i zobacz małpy kołyszące się wśród drzew. Dowiedz się o historii kultury Majów oraz o tym, jak zbudowano i wykorzystano te cuda archeologii.

Jezioro Atitlan: Jednodniowa wycieczka łodzią z przewodnikiem

7. Jezioro Atitlan: Jednodniowa wycieczka łodzią z przewodnikiem

Rejs po jeziorze Atitlan i zwiedzanie wiosek San Juan La Laguna podczas tej całodniowej wspólnej wycieczki krajoznawczej. Otoczone trzema wulkanami na południowym zboczu jezioro Atitlan jest najgłębszym jeziorem w Ameryce Środkowej. Wyjeżdżając z Panajachel, przy bramie do jeziora, Twój prywatny przewodnik zabierze Cię na malowniczą wspólną wycieczkę łodzią przed zwiedzaniem lokalnych społeczności tekstylnych i wiosek Majów w San Juan La Laguna. Podziwiaj niesamowite widoki na wulkany Atitlan, Toliman i San Pedro i przekonaj się, dlaczego obszar ten stał się mekką beatników i pisarzy bohemy, takich jak Aldous Huxley. Uchwyć zapach plantacji kawy, a następnie spróbuj świeżo zmielonej kawy. Tutaj możesz zanurzyć się w wyluzowanej atmosferze Majów Tz'utujil i ustawić hałaśliwą tarczę współczesnego życia na zero.

Z San Ignacio: Transfer vanem do Flores Peten w Gwatemali

8. Z San Ignacio: Transfer vanem do Flores Peten w Gwatemali

Rozpoczynamy nasz bezproblemowy transfer z restauracji Ko-Ox Han Nah lub możemy odebrać Cię z hotelu znajdującego się w mieście San Ignacio. 20 minut jazdy zabierze nas do zachodniej granicy/Gwatemali. Przekroczenie granicy może nam zająć od 10 minut do 45 minut w zależności od ilości osób przekraczanych w ciągu dnia. Po przekroczeniu granicy zapraszamy na malowniczy transfer na wyspę Flores Peten, który zajmie nam dwie godziny.

Z Belize: Wspólny transfer w jedną stronę do Flores Peten Gwatemala

9. Z Belize: Wspólny transfer w jedną stronę do Flores Peten Gwatemala

Ciesz się bezproblemowym transferem Share z Belize do Flores Peten Gwatemala. Ten bezstresowy transfer Share zabierze Cię bezpośrednio do Twojego hotelu we Flores Peten Guatemala. Twój transfer zostanie natychmiast potwierdzony, a otrzymasz kupon podróżny do okazania kierowcy. Czas dojazdu do granicy zachodniej zajmie dwie godziny. Przejście graniczne może nam zająć od piętnastu minut do godziny. na granicy Belize wymagana jest opłata wyjazdowa w wysokości 20 USD za osobę. Po przejściu granicznym przesiądziesz się do pojazdu Gwatemala, który zabierze Cię na wyspę Flores Peten w Gwatemali.

Z Antigua: 2-dniowa wycieczka na wulkan Acatenango z wyżywieniem

10. Z Antigua: 2-dniowa wycieczka na wulkan Acatenango z wyżywieniem

Do obozu jest około 5 godzin marszu, po drodze będzie kilka przystanków na odpoczynek, nawodnienie i jedzenie. Istnieje możliwość odwiedzenia wulkanu ognia pierwszego dnia z dodatkowym spacerem trwającym 3 godziny w obie strony. Osoby, które chcą to zrobić, muszą potwierdzić w momencie rezerwacji przydzielenie przewodnika z doświadczeniem w ognistym wulkanie. Nagroda za zwiedzenie wulkanu ognia wynosi 200 Q od osoby. Zakwaterowanie w namiotach jest wspólne Dzień 2: 4 rano Rozpoczęcie wspinaczki na szczyt Acatenango 5.45 Przybycie na szczyt Acatenango Widok wschodu słońca na szczycie zejście ze szczytu 7:30 Śniadanie w obozie przegląd zespołu 8:30 Początek zejścia 11:30 Przyjazd do wioski La Soledad 12:30 Przylot do Antigua Guatemala

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 197
Sortuj wg::

Gwatemala: Ciekawe miejsca

Gwatemala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gwatemala? Kliknij tutaj.

Gwatemala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(565 recenzji)

pora sucha, więc nie ma wodospadu. ale piękna wędrówka z przyjaznym lokalnym przewodnikiem, który kazał nam zjeść dobre owoce znalezione na szlaku.