Dodaj daty

Muzeum Guggenheima w Bilbao

Muzeum Guggenheima w Bilbao – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bilbao: Muzeum Guggenheima bez kolejki z przewodnikiem

1. Bilbao: Muzeum Guggenheima bez kolejki z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Muzeum Guggenheima w Bilbao, aby rozpocząć wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzu i na zewnątrz muzeum. Omiń kolejkę po bilet i dowiedz się więcej o jednym z najważniejszych symboli miasta. Dowiedz się, dlaczego Bilbao zostało wybrane jako dom dla oszałamiającego budynku zaprojektowanego przez Franka Gehry'ego i odkryj strukturę budynku oraz rzeźby na świeżym powietrzu, które otaczają muzeum. Następnie poznaj najważniejsze dzieła stałych i obrotowych kolekcji Guggenheima, przechadzając się po jego galeriach, atrium i tarasie w towarzystwie swojego przewodnika. Podziwiaj jego faliste, wężowe formy wśród wielkoformatowych dzieł sztuki, które zaskoczą Cię zastosowanym materiałem.

Bilbao: 3-godzinne atrakcje z przewodnikiem Wycieczka rowerowa w małej grupie

2. Bilbao: 3-godzinne atrakcje z przewodnikiem Wycieczka rowerowa w małej grupie

Zwiedzaj Bilbao na rowerze jak miejscowy podczas wycieczki z przewodnikiem po wszystkich głównych zabytkach miasta, takich jak wspaniałe Muzeum Guggenheima. Odkryj historię tego fascynującego miasta i poznaj jego wspaniałe stare i nowe atrakcje. Wyjeżdżając z centralnej Calle de Villarias, podążaj za przewodnikiem wzdłuż ścieżek rowerowych i ulic dla pieszych, aby ominąć ruchliwy ruch uliczny. Podążaj wzdłuż biegu rzeki, aby dowiedzieć się, dlaczego była niezbędna do rozwoju miasta. Przejedź obok współczesnych i historycznych miejsc i zatrzymaj się w dramatycznym Muzeum Guggenheima, które zostało otwarte nad brzegiem rzeki Nervión i zostało zaprojektowane przez architekta Franka Gehry'ego w latach 90. XX wieku. Podziwiaj Centrum Konferencyjne Euskalduna, zbudowane na miejscu dawnych stoczni, i zobacz nowy stadion piłkarski San Mamés. Poznaj historyczne Bilbao w miejscach takich jak neobarokowy Teatro Arriaga. Poznaj historię wąskich uliczek i szerokich placów Casco Viejo (Starego Miasta) i odkryj, jak stare mury miejskie przy moście San Antón łączą Bilbao La Vieja i Casco Viejo.

Bilbao: Prywatna wizyta z przewodnikiem w Muzeum Guggenheima

3. Bilbao: Prywatna wizyta z przewodnikiem w Muzeum Guggenheima

Wycieczka z przewodnikiem po słynnym na całym świecie Muzeum Guggenheima w Bilbao. Odkryj wystawy czasowe i stałe w muzeum podczas 1,5-godzinnej wycieczki. Podziwiaj prace takich artystów jak Louise Bourgeois, Eduardo Chillida, Yves Klein, Jeff Koons i Fujiko Nakaya. Powitajcie lokalnego przewodnika przy wejściu do muzeum otoczonego promenadami, parkami i niedawno wybudowanymi placami. Od otwarcia w 1997 r. zakupy muzeum koncentrowały się na dziełach od połowy XX wieku do współczesności. Główną atrakcją jest galeria ArcelorMittal, która jest dużą przestrzenią, w której na stałe eksponowanych jest osiem prac rzeźbiarza Richarda Serry. Z 24 000 metrów kwadratowych zajmowanych przez Muzeum Guggenheima w Bilbao, 11 000 jest zarezerwowanych na powierzchnie wystawiennicze. Spaceruj po architektonicznym sercu muzeum, które składa się z 20 galerii tworzących muzeum. Wejdź do atrium, dużej otwartej przestrzeni o zakrzywionych bryłach, otoczonej dużymi szklanymi ścianami osłonowymi i zwieńczonej dużym świetlikiem.

Bilbao: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

4. Bilbao: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Odkryj Bilbao na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Przemierzaj to tętniące życiem miasto i zobacz kultowe miejsca, takie jak Guggenheim, parki, budynki rządowe, Muzeum Morskie, ratusz i targ La Ribera. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć, aby rozpocząć cykl. Zapoznaj się z krótkim wprowadzeniem do korzystania z roweru i załóż kask, zanim wyruszysz na zwiedzanie tego miasta. Przejedź rowerem po tym pięknym mieście, podziwiaj architekturę i zanurz się w tej fascynującej historii i kulturze. Zobacz kultowe Muzeum Guggenheima. Pedałuj przez przemysłową przeszłość Bilbao i posłuchaj, jak Twój przewodnik opowiada o historii, przemyśle i handlu tego miasta. Zobacz strzeliste mosty i zabytkowe magazyny, które kiedyś definiowały krajobraz miasta, a teraz są pięknie odrestaurowane i przekształcone w zabytki kultury. Zobacz Bilbao od innej strony, odkrywając je na rowerze i ćwicząc codziennie. Zanurz się w lokalnej kulturze i historii, ciesząc się pełnym przygód dniem spędzonym z przyjaciółmi lub rodziną, który wygrałeś nie zapomnij.

Bilbao: Wycieczka z przewodnikiem Guggenheima z Skip-the-Line

5. Bilbao: Wycieczka z przewodnikiem Guggenheima z Skip-the-Line

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Muzeum Guggenheima w Bilbao, aby rozpocząć 120-minutową wycieczkę z przewodnikiem po muzeum wewnątrz i na zewnątrz. Dowiedz się, dlaczego Bilbao zostało wybrane na siedzibę oszałamiającego budynku zaprojektowanego przez Franka Gehry'ego, i odkryj strukturę budynku oraz rzeźby otaczające muzeum. Następnie poznaj najważniejsze dzieła stałych i rotacyjnych kolekcji Guggenheima, wędrując po jego galeriach, atrium i tarasie w towarzystwie swojego przewodnika. Wejście do muzeum jest dobre na cały dzień, więc pod koniec wycieczki możesz kontynuować zwiedzanie kolekcji sztuki współczesnej we własnym tempie.

Z San Sebastian: Gaztelugatxe i Muzeum Guggenheima

6. Z San Sebastian: Gaztelugatxe i Muzeum Guggenheima

Odkryj Biskaję, baskijski region otaczający Bilbao, podczas całodniowej wycieczki z San Sebastian. Zakochaj się w uroczej fortecy San Juan de Gaztelugatxe z X wieku i wejdź na jej szczyt po 241 schodach. Zwiedź słynne na całym świecie Muzeum Guggenheima z biletami w cenie. Wyjedź z San Sebastian po odebraniu z hotelu. Przyjedź do San Juan de Gaztelugatxe i znajdź się na Smoczej Skale, ponieważ tutaj kręcono siódmy sezon Gry o Tron. Wyrusz na stromą wspinaczkę i zostań nagrodzony fascynującymi widokami natury. Po wyjściu ze stromej ścieżki udaj się do Bilbao, finansowej stolicy Kraju Basków. Rzuć okiem na architektoniczne i tradycyjne piękno tego wspaniałego miasta, w tym Muzeum Guggenheima. Wejdź do kultowego muzeum i odkryj jego wystawę przed powrotem do San Sebastian.

Bilbao: klasyczna i nowoczesna wycieczka piesza z przewodnikiem z Pintxos

7. Bilbao: klasyczna i nowoczesna wycieczka piesza z przewodnikiem z Pintxos

Podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem odkryj urokliwe ulice i place średniowiecznego Bilbao, a także intensywną działalność handlową i portową, która uczyniła to miasto tym, czym jest dzisiaj. Zacznij od spotkania z przewodnikiem i zagłębienia się w starożytną przeszłość miasta: zobacz zewnętrzne mury miasta, gotycką katedrę w Santiago, Plaza Nueva i symboliczny kościół San Antón, w sumie ponad 500 lat historii, która wydaje się wykraczać poza czas. Następnie kontynuuj wycieczkę do znanego Ensanche, kluczowego znaku postępu tego miasta. Zobacz rozwój urbanistyczny Bilbao i jego architektoniczne cuda od XIX do XXI wieku. To tutaj zobaczysz pulsujące serce miasta, które emanuje zarówno tradycją, jak i awangardowym stylem. Twoja wizyta kończy się możliwością spróbowania jednego z najbardziej kultowych potraw Bilbao: pintxos. Są to małe przekąski nadziewane wykałaczką, zwykle spożywane towarzysko w barach, co czyni je idealnym sposobem na zakończenie wycieczki w małej grupie z nowymi przyjaciółmi.

Wypożyczalnia rowerów miejskich Bilbao

8. Wypożyczalnia rowerów miejskich Bilbao

Klasyczny rower miejski, model Berlin British Green, z 7 biegami. Nasze klasyczne rowery w tradycyjnym stylu są symbolem niezawodności i stylu. Są lekkie i zapewniają łatwe i wygodne pedałowanie. Poruszaj się po Bilbao w najbardziej zabawny sposób i odkrywaj więcej miejsc w krótszym czasie. Najpiękniejsze rowery w mieście Lekkie i wygodne 7 biegów

Romantyczne Bilbao: gra ucieczki na świeżym powietrzu

9. Romantyczne Bilbao: gra ucieczki na świeżym powietrzu

Zagraj w grę eksploracji miasta wzdłuż uroczej ría Bilbao! Zakochaj się w mieście, odkrywając zabawne fakty dotyczące zarówno słynnych, jak i ukrytych klejnotów przekształconych przez miłość. Rozwiązuj ekscytujące zagadki i łamigłówki, aby odblokować najbardziej romantyczne słowa w Euskera, najstarszym żyjącym języku w Europie, którego pochodzenie pozostaje tajemnicą. Czy jesteś gotowy na podróż Drogą Miłości? Maitemindu! Aplikacja oferuje dokładne wskazówki dojazdu przez miasto. Graj we własnym tempie. Możesz zatrzymać się i zbadać otoczenie, kiedy tylko chcesz. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może zakupić własny voucher. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Z San Sebastian: Rioja Uncorked - prywatna wycieczka do winiarni

10. Z San Sebastian: Rioja Uncorked - prywatna wycieczka do winiarni

Odkryj "błogosławione wino" z najsłynniejszego regionu winiarskiego w Hiszpanii, Rioja, podczas jednodniowej wycieczki z San Sebastian. Odwiedź cztery winiarnie, które zaprezentują radykalnie różne sposoby produkcji wina: od Tempranillos starzonych w beczkach ukrytych w wilgotnych jaskiniach po młode i odważne wina. Rozpocznij wycieczkę z San Sebastian i podróżuj przez 3 regiony północnej Hiszpanii: zielone i górzyste lasy Euskadi, płaskie i suche pola Kastylii oraz rozległe winnice na łagodnych wzgórzach Rioja. Odkryj rodzinne bodegi, które podejmują ryzyko z młodymi i odważnymi winami. Poznaj wielowiekowe winiarnie, poświęcone tradycyjnym procesom produkcji wina. Skosztuj 10 różnych odmian w połączeniu z próbkami lokalnych produktów gastronomicznych. Odwiedź średniowieczne miasto Laguardia, znane z barokowych kościołów, wraz z najnowszymi "katedrami" wina, takimi jak winiarnie Marqués de Riscal autorstwa Franka O. Gehry'ego (które wykorzystują ten sam tytan, co muzeum Guggenheim Bilbao) oraz Bodegas Ysios autorstwa Santiago Calatravy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Muzeum Guggenheima w Bilbao: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum Guggenheima w Bilbao? Kliknij tutaj.