Guerrero – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Meksyku: wycieczka po historii Taxco i Cuernavaca

1. Z Meksyku: wycieczka po historii Taxco i Cuernavaca

Wycieczka rozpocznie się od odbioru z miejsca zakwaterowania i udania się do Cuernavaca, Miasta Wiecznej Wiosny, położonego 90 km od Mexico City. Tam zwiedzisz imponującą XVI-wieczną katedrę, jedną z pierwszych budowli franciszkańskich w Meksyku, której architektura w stylu indochrześcijańskim zadziwi Cię. Po zwiedzaniu katedry można skorzystać z krótkiej przerwy na podziwianie lokalnego rękodzieła lub delektowanie się pyszną kawą. Kontynuacją podróży będzie przejechanie 80 km do uroczego miasta Taxco w stanie Guerrero, znanego również jako Miasto Srebra. Tam odkryjesz replikę kopalni, aby zrozumieć znaczenie górnictwa w epoce kolonialnej i jego dzisiejszy wpływ. Taxco stało się jednym z pierwszych ośrodków górniczych ponad 400 lat temu. Po wizycie w kopalni zjesz lunch w tradycyjnej restauracji, w której możesz skosztować różnorodnych typowych dań regionalnych. Następnie przejdziesz malowniczymi brukowanymi uliczkami Taxco, docierając do charakterystycznego kościoła Santa Prisca, olśniewającego przykładu architektury barokowej Churrigueresque. Nasz przewodnik opowie Ci o fascynującej historii kościoła i jego dobroczyńcy, uważanego za najbogatszego człowieka w Nowej Hiszpanii. Będziesz miał okazję odwiedzić liczne sklepy ze srebrem, z których słynie Taxco, lub po prostu cieszyć się 30 minutami wolnego czasu na zwiedzanie przed wejściem na pokład naszego transportu powrotnego do Mexico City. To wyjątkowe przeżycie zapewni niezapomniane spojrzenie na bogatą historię i kulturę Meksyku.

Meksyk: Taxco i Cuernavaca Tour z przedhiszpańską kopalnią

2. Meksyk: Taxco i Cuernavaca Tour z przedhiszpańską kopalnią

Odkryj kolonialną historię Meksyku podczas tej jednodniowej wycieczki z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Wybierz się do odwiedzenia starożytnej kopalni i poznaj życie i pracę mieszkańców miasta przed przybyciem Hiszpanów. Miej okazję zjechać autentyczną górniczą windą i przejechać przez pięknie oświetlony 150-metrowy tunel, doceniając połyskliwość ścian ze względu na wciąż znajdujące się w nich metale szlachetne. Wewnątrz dowiedz się, jak starożytni osadnicy wykonywali prace górnicze, jakich narzędzi używali do wydobywania metali i jakich technik używali do znajdowania pożądanych metali. Wychodząc z trzewi ziemi, podziwiaj mural muralisty Juana O'Gormana, który z miłości do tego pięknego miasta opracował z materiałami z regionu piękny mural poświęcony ostatniemu cesarzowi Azteków. Rozpocznij swoją podróż w centrum Mexico City, gdzie udasz się na malowniczą przejażdżkę do „srebrnego miasta”. Miasto jest położone na zboczu wzgórza z krętymi brukowanymi uliczkami, budynkami krytymi dachówkami, przytulnymi placami i silną atmosferą Starego Świata, która przetrwała setki lat. Odwiedź jeden z najwspanialszych kościołów Meksyku, Santa Prisca. Został zbudowany w 1759 przez francuskiego imigranta Jose de la Borda, który dosłownie natknął się na ogromne srebrne źródło. Taxco jest znane na całym świecie z wysokiej jakości kopalni srebra i sklepów, będziesz miał okazję zobaczyć i kupić dzieła sztuki od meksykańskich rzemieślników. Odkryj starożytną przedhiszpańską kopalnię i dowiedz się, jak starożytni mieszkańcy wydobywali metale szlachetne przed podbojem.

Z Meksyku: wycieczka do Cuernavaca i Taxco z lunchem

3. Z Meksyku: wycieczka do Cuernavaca i Taxco z lunchem

Wyjedź z Meksyku wcześnie rano i udaj się do Cuernavaca, miasta, które, ze względu na całoroczne wysokie temperatury, jest znane w całym Meksyku jako „miasto wiecznej wiosny”. Po przyjeździe wybierz się do jednej z najstarszych katedr w obu Amerykach wchodzącej w skład kompleksu Recinto de la Cathedral, zbudowanego przez wczesnych chrześcijańskich misjonarzy w Meksyku w XVI. wieku. Następnie pojedź do pięknego miasta Taxco, znanego jako „srebrna stolica świata”. Odwiedź słynny kościół parafialny Santa Prisca i podziwiaj jego robiący wrażenie styl Churrigueresque. Następnie przespaceruj się po brukowanych uliczkach, przyglądając się rzemieślnikom pracującym ze srebrem. Podziwiaj uderzająco piękną katedrę w Taxco i skorzystaj z czasu wolnego na zakupy. Kupuj srebro w korzystnej cenie na lokalnych straganach. Twój przewodnik opowie o często organizowanych wydarzeniach mających miejsce na licznych placach miejskich i w teatrach. Pod koniec dnia zabierze cię do jednego z barów w okolicy głównego skweru, gdzie obejrzysz zachód słońca.

Taxco i Cuernavaca: całodniowa wycieczka z Meksyku

4. Taxco i Cuernavaca: całodniowa wycieczka z Meksyku

Taxco znajduje się w sercu srebrnego regionu Meksyku i jest jednym z pueblos magicos, czyli magicznych miast. Przeglądaj brukowane uliczki i odwiedź niektóre sklepy ze srebrną biżuterią. W drodze do Taxco zatrzymasz się w Cuernavaca, aby podziwiać jej kolonialną architekturę. Ta całodniowa wycieczka łączy wycieczkę z przewodnikiem po Taxco, dostarczając historii i faktów na temat Srebrnego Miasta z wolnym czasem na zwiedzanie miasta i popołudniowe obejrzenie pięknej srebrnej biżuterii. Cuernavaca, znana ze swojego wspaniałego klimatu, jest ładnym kolonialnym miastem niedaleko stolicy Meksyku. Zatrzymaj się, aby zobaczyć Pałac Cortés, a także miejską katedrę z malowidłami ściennymi z XVI wieku. Taxco słynie ze srebra, a odwiedzisz jeden z najlepszych warsztatów srebra, aby zobaczyć, jak powstaje słynna biżuteria. Na tym przystanku zaoferujesz smak tequili i mescalu, aby spróbować tych popularnych napojów z kaktusa. Zobacz kościół Santa Prisca, arcydzieło architektury zbudowane w XVIII wieku. Twój przewodnik opowie Ci o historii kościoła i jego interesującym ołtarzu. Po obiedzie będziesz miał czas na samodzielne zwiedzanie Taxco, podziwianie oszałamiających scen ulicznych lub kupowanie srebrnej biżuterii od jednych z najlepszych rzemieślników w Meksyku.

*6 godz. Odbiór i dowóz z wszystkich atrakcji terminalu wycieczkowego

5. *6 godz. Odbiór i dowóz z wszystkich atrakcji terminalu wycieczkowego

Po wejściu na pokład udaj się na piękną plażę znajdującą się około 30 minut od molo, gdzie będziesz miał okazję poznać wszystkie ważne fakty dotyczące wypuszczania małego żółwia do Oceanu Spokojnego. Następnie Twoja wycieczka uda się do Kaplicy Pokoju, znajdującej się na szczycie drogiego hotelu Las Brisas, z najpiękniejszym widokiem na Zatokę Acapulco. Po drodze będziesz miał okazję podziwiać ekskluzywną dzielnicę mieszkalną w mieście. Następnie zostaniesz przewieziony główną aleją, aby zobaczyć obszary mieszkalne i zrobić jeszcze jeden przystanek na północy miasta Acapulco. Następnie Twoja wycieczka uda się na rynek miejski, źródło warzyw, owoców, wołowiny, kurczaka i wieprzowiny, podczas gdy Twój przewodnik wyjaśni i rozwinie wszystko, co trzeba wiedzieć o fantastycznym rynku. Później Twoja wycieczka uda się do „La Quebrada”, aby zobaczyć wystawę nurkowania (wstęp wliczony w cenę, jeśli określono). Zrób kolejny postój na zdjęcia na zachodnim wybrzeżu miasta, a następnie jedź tuż obok muralu Diego Rivery, jednego z najwybitniejszych artystów plastyków Meksyku. Nie tracimy czasu na postoje handlowe. Brak pułapek turystycznych.

Acapulco: Popołudniowy rejs łodzią

6. Acapulco: Popołudniowy rejs łodzią

Zobacz piękną zatokę Acapulco z wody na pokładzie luksusowego katamaranu. Wejdź na pokład Acarey, mogącej pomiescić do 450 osób i wykorzystaj wszystkie udogodnienia niezbędne do spędzenia niezapomnianego czasu na morzu. Chwyć drinka w otwartym barze i ciesz się muzyką na żywo oraz tropikalnymi konkursami zabaw. Zobacz zachód słońca nad Pacyfikiem podczas rejsu wzdłuż wybrzeża. Skorzystaj z usługi przewodnika który wskaże domy gwiazd i inne ciekawe miejsca w zatoce.

Ucieczka z wyspy Ixtapa: 5-godzinna wycieczka z lunchem

7. Ucieczka z wyspy Ixtapa: 5-godzinna wycieczka z lunchem

Oderwij się od molo Zihuatanejo i wybierz się na 5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem, która zabierze Cię na piękną wyspę Ixtapa. Ciesz się przyjemnym dniem pływania, nurkowania z rurką i cieszenia się słońcem na jednej z wielu dziewiczych plaż. Zrelaksuj się na Playa Coral lub Playa Varadero i pływaj w krystalicznie czystych, spokojnych wodach, które są idealne do nurkowania z rurką, pływania lub uprawiania sportów wodnych z przyjaciółmi i rodziną. Wyspa Ixtapa pływa łodzią po dziewiczej rafie koralowej, gdzie odkryjesz kolorowe tropikalne życie morskie. Po zwiedzaniu rafy zjesz pyszny lunch i drinka, podziwiając wspaniałe widoki tego tropikalnego raju.

Acapulco: Spływ kajakowy na wysepkę El Morro

8. Acapulco: Spływ kajakowy na wysepkę El Morro

Twoja przygoda rozpocznie się po rejestracji, w której możesz przygotować się do wejścia do wody. Zostaniesz wyposażony w wiosło, buty do wody, rękawiczki, kask i kamizelkę w zależności od rozmiaru. Przed wejściem do wody jeden z instruktorów przekaże Ci instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, zanim nauczy Cię, jak najlepiej wsiadać do kajaka i jak używać wiosła, aby poruszać się po wodzie. Gdy znajdziesz się w wodzie, instruktor będzie Ci towarzyszył, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas przygody przez cały czas, zabierając Cię na wiosłowanie wokół Islote el Morro i pomagając zakotwiczyć, aby się wspiąć i zbadać. Gdy dotrzesz na wysepkę, pójdziesz ścieżką do jaskini, a jeśli przypływ i twój duch przygód na to pozwolą, możesz wejść do jaskini, aby ją zbadać. Po wyjściu z jaskini udasz się na górną platformę, skąd możesz w całej okazałości obserwować to, co zostało nazwane najpiękniejszą zatoką świata.

*4-godzinne nurkowanie z rurką i/lub wiosłowanie na wyspie Roqueta

9. *4-godzinne nurkowanie z rurką i/lub wiosłowanie na wyspie Roqueta

Po dogodnym odebraniu z hotelu wskocz do furgonetki na 30-minutową przejażdżkę przez zatokę Acapulco do miejsca spotkania. Nurkuj nad skalistymi zatoczkami, aby przyjrzeć się tętniącemu życiem morskim życiu wyspy i wypoczywaj na piaskach centralnie położonej plaży, gdzie możesz również spędzić trochę czasu, podziwiając rozległe widoki na rozległy Pacyfik i Zatokę Acapulco w Acapulco. Odkryj piękne wody zatoki Acapulco podczas tej 4-godzinnej wycieczki do pięknej plaży w zatoce Acapulco. Możesz zrelaksować się na pięknych piaszczystych plażach i nurkować z rurką w dziewiczych wodach, w których roi się od kolorowych stworzeń morskich. Wsparta ogromną wiedzą lokalną i wieloletnim doświadczeniem, jest to wyjątkowa wycieczka, która może zagwarantować zaspokojenie wszystkich poziomów zabawy z rurką, od początkujących po ekspertów. Nurkowanie z rurką to niewątpliwie świetny sposób na kontakt ze środowiskiem w Acapulco. Jest bardzo łatwy do nauczenia i zapewnia świetną zabawę w zatoce Acapulco. Jest idealny do ćwiczeń i spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Przyjdź i ucz się z mieszkańcami, którzy znają okolicę.

Meksyk: Prywatna wycieczka do Cuernavaca i Taxco

10. Meksyk: Prywatna wycieczka do Cuernavaca i Taxco

Przeżyj wieczną wiosnę, kolonialną architekturę, monumentalny posąg i lokalny lunch podczas tej całodniowej wycieczki z Mexico City. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Mexico City. Ruszaj w drogę i udaj się na pierwszy przystanek w Cuernavaca. Zanurz się w bujnej stolicy stanu Morelos, znanego jako miasto wiecznej wiosny. Ciesz się wizytą w XVI-wiecznym Pałacu Cortes, gdy napotkasz jego najważniejsze zabytki. Wskocz z powrotem do pojazdu i udaj się do miasta Taxco. Zanurz się w atmosferze tego uroczego miasta słynącego ze srebrnej biżuterii i wypełnionego piękną kolonialną architekturą. Następnie wejdź na wzgórze i podziwiaj panoramę z monumentalnego pomnika Chrystusa z Taxco. Zjesz również pyszny lunch w lokalnej restauracji i zobaczysz inne zabytki, takie jak słynny kościół Santa Prisca.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Guerrero

Najciekawsze atrakcje

Guerrero: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 79
Sortuj wg::
Strona 1 z 5

Niezwykłe doznania

Guerrero: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Guerrero

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Guerrero?

Najlepsze atrakcje to:

Guerrero: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Guerrero? Kliknij tutaj.