Guell Park

Odkryj jedno z najbardziej imponujących dzieł Antonio Gaudiego i naciesz oczy panoramicznym widokiem na miasto.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Guell Park: Wycieczki i bilety

5 wspaniałych rzeczy w Park Güell Antonio Gaudiego

Wystarczy spojrzeć na literę „k” w logo czarującego Park Güell, żeby zauważyć, że inspiracją dla tego miejsca była angielska koncepcja miasta-ogrodu. Gaudi musiał być w swoim żywiole! Park wręcz ocieka charakterystyczną dla niego ikonografią. Oto kilka faktów na temat jego najwspanialszych elementów!

 • „Targowisko”

  1. „Targowisko”

  Park Güell miał na początku stanowić centrum kompleksu mieszkalnego, którego jednak nigdy nie zbudowano. Targowisko, choć inspirowane greckimi świątyniami, oddaje też hołd rzymskiej drodze, która biegła nieopodal.

 • Smok

  2. Smok

  Znajdujący się na głównych schodach „El Drac” zawiera liczne odniesienia do religii – między innymi do Raju i do św. Jerzego. Jednak fontanna, której pilnuje, wskazywałaby na to, że jest odniesieniem do Pytona, smoka ze starożytnych Delfów!

 • Casa-Museu Gaudí

  3. Casa-Museu Gaudí

  Z planowanych 60 will ukończone zostały tylko dwie. W jednej z nich w latach 1906–1925 mieszkał sam Gaudi – nikt nie chciał ich kupić! Aktualnie dom mieści kolekcję jego projektów. Żeby zwiedzić tę atrakcję, będziesz potrzebować oddzielnego biletu.

 • Kręta ławka

  4. Kręta ławka

  Wijąca się niczym wąż, pokryta mozaikami, górująca nad miastem ławka została określona jako zwiastun surrealizmu przez samego Salvadora Dalí! Kto jak kto, ale on wiedział, o czym mówi.

 • Stróżówka

  5. Stróżówka

  Religijna i polityczna symbolika na bok – odwrócone do góry dnem kubki zdobiące jeden ze znajdujących się przy głównym wejściu domków (które wyglądają jak domki z piernika!) podobno symbolizują pożegnanie Antonio Gaudiego z kawą.

Zaplanuj pobyt

 • Ile czasu tam spędzić?

  Jeśli nie planujesz długiego pobytu w Barcelonie, na obejrzenie budynków Gaudiego wystarczy kilka godzin. Pamiętaj tylko, że cały park jest o wiele większy niż omówiona przez nas strefa zabytkowa (Zona Monumental) – jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, warto spędzić tam całe popołudnie, buszując po uroczych zakamarkach parku!

 • Jakie są godziny otwarcia?

  Zona Monumental projektu Gaudiego jest czynna w godz. 8.00-21.30 w szczycie sezonu turystycznego (od 4 maja do 6 września); od 29 marca do 3 maja i od 7 września do 24 października w godz. 8.00-20.00; zimą w godz. 8.30-18.15. Co pół godziny wpuszczanych jest 400 zwiedzających – lepiej zarezerwować bilet wcześniej w internecie!

 • Jak się tam dostać?

  Żeby wejść na szczyt wzniesienia, trzeba się trochę nagimnastykować, ale można skorzystać z ruchomych schodów (Baixada de la Gloria). Do parku dojedziesz metrem (20 minut pieszo od stacji „Lesseps”), taksówką albo autobusami linii 24 i 92, które zatrzymują się przed jednym z wejść do parku, skąd dojdziesz do Zona Monumental.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu; najlepiej sprawdzić je w internecie.
 • Cena
  Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 8 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
 • Jak tam dotrzeć?
  Metrem (20 minut pieszo pod górkę od stacji „Lesseps”) albo autobusami linii 24 lub 92, które zatrzymują się przy jednym z wejść do parku, skąd dojdziesz do Zona Monumental.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Do Zona Monumental co pół godziny wpuszcza się tylko 400 zwiedzających!

  • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym i dobrych butach.

Guell Park: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Guell Park? Kliknij tutaj.

Guell Park: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 21 548 opinii

Tak pokrótce. KatedraSagrada Familia i Park Guell (Antonio Gaudi) - ilość odwiedzających świadczy o wyjątkowości tych miejsc. Ale mało kto wie, że tuż obok Sagrady, na uliczce C. de Simo, jest wspaniała rybna restauracja La Paradeta - radzę odwiedzić. A jak ktoś lubi flamenco, to tylko w klubie Robadors23, dzielnica La Rambla, od st. metra Liceu uliczką C. de Sant Pau ok. 600 m na zachód. Koło budynku KinoTeca w prawo i już jesteś na uliczce C. de Robadors, klub pod nr 23. Violeta Barrio, flamencitta, jest rewelacyjna. Wstęp tylko 5 eur. i na miejscu tapas i wino - niedrogo. W dzielnicy Poble Sec jest piękna góra Mont Juic z warowną cytadelą i całym mnóstwem zieleni i różnych czarownych miejsc z widokami na Barcelonę. A tamże muzeum Joan Miro - napewno warte odwiedzenia. Że wspomnę o plażach, marinach i spacerach po dzielnicy Gotic. Wracając do ogólnych wrażeń - to ogromna ilość barów i restauracyjek - napewno nie umrzesz z głodu. I ceny bardzo przystępne, a obsługa fantastyczna.

Daniel był świetnym przewodnikiem, bardzo pouczającym. Mogliśmy nie spieszyć się, ciesząc się wszystkim, co Barcelona miała do zaoferowania. Wiele się dowiedziałem o historii. Sprawił, że podróż była przyjemna, nie wspominając o tym, że mieliśmy świetną grupę podróżników. Bardzo podobał mi się odbiór i odbiór hotelu.

Duży park potrzeba trochę czasu żeby wszystko zobaczyć ale warto. W ładną pogodę dużo ludzi więc długo trzeba czekać na dobre ujęcie ale z perspektywy czasu to nie istotne . Lepiej kupić bilety z wyprzedzeniem bo często są już wyprzedane. Mają jakąś ograniczoną ilość zwiedzających dziennie.

Była duża kolejka. Mieliśmy godzinę ustaloną na dość późno, ale bez problemu weszliśmy wcześniej. Obiekt bardzo zatłoczony i np ta sławna ławka prawie niewidoczna przez siedzących. Ale mimo wszystko warto zwiedzić

Szybki zakup biletu i wejście na teren Parku bez stania w kolejce. Oszczędność czasu, który można przeznaczyć na spacer po niezwykłym Parku!