Guell Park
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze

Guell Park: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Guell Park”

Barcelona – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 663

5 wspaniałych rzeczy w Park Güell Antonio Gaudiego

Wystarczy spojrzeć na literę „k” w logo czarującego Park Güell, żeby zauważyć, że inspiracją dla tego miejsca była angielska koncepcja miasta-ogrodu. Gaudi musiał być w swoim żywiole! Park wręcz ocieka charakterystyczną dla niego ikonografią. Oto kilka faktów na temat jego najwspanialszych elementów!

„Targowisko”

„Targowisko”

Park Güell miał na początku stanowić centrum kompleksu mieszkalnego, którego jednak nigdy nie zbudowano. Targowisko, choć inspirowane greckimi świątyniami, oddaje też hołd rzymskiej drodze, która biegła nieopodal.

Smok

Smok

Znajdujący się na głównych schodach „El Drac” zawiera liczne odniesienia do religii – między innymi do Raju i do św. Jerzego. Jednak fontanna, której pilnuje, wskazywałaby na to, że jest odniesieniem do Pytona, smoka ze starożytnych Delfów!

Casa-Museu Gaudí

Casa-Museu Gaudí

Z planowanych 60 will ukończone zostały tylko dwie. W jednej z nich w latach 1906–1925 mieszkał sam Gaudi – nikt nie chciał ich kupić! Aktualnie dom mieści kolekcję jego projektów. Żeby zwiedzić tę atrakcję, będziesz potrzebować oddzielnego biletu.

Kręta ławka

Kręta ławka

Wijąca się niczym wąż, pokryta mozaikami, górująca nad miastem ławka została określona jako zwiastun surrealizmu przez samego Salvadora Dalí! Kto jak kto, ale on wiedział, o czym mówi.

Stróżówka

Stróżówka

Religijna i polityczna symbolika na bok – odwrócone do góry dnem kubki zdobiące jeden ze znajdujących się przy głównym wejściu domków (które wyglądają jak domki z piernika!) podobno symbolizują pożegnanie Antonio Gaudiego z kawą.

Nasze wskazówki

Ile czasu tam spędzić?

Jeśli nie planujesz długiego pobytu w Barcelonie, na obejrzenie budynków Gaudiego wystarczy kilka godzin. Pamiętaj tylko, że cały park jest o wiele większy niż omówiona przez nas strefa zabytkowa (Zona Monumental) – jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, warto spędzić tam całe popołudnie, buszując po uroczych zakamarkach parku!

Jakie są godziny otwarcia?

Zona Monumental projektu Gaudiego jest czynna w godz. 8.00-21.30 w szczycie sezonu turystycznego (od 4 maja do 6 września); od 29 marca do 3 maja i od 7 września do 24 października w godz. 8.00-20.00; zimą w godz. 8.30-18.15. Co pół godziny wpuszczanych jest 400 zwiedzających – lepiej zarezerwować bilet wcześniej w internecie!

Jak się tam dostać?

Żeby wejść na szczyt wzniesienia, trzeba się trochę nagimnastykować, ale można skorzystać z ruchomych schodów (Baixada de la Gloria). Do parku dojedziesz metrem (20 minut pieszo od stacji „Lesseps”), taksówką albo autobusami linii 24 i 92, które zatrzymują się przed jednym z wejść do parku, skąd dojdziesz do Zona Monumental.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu; najlepiej sprawdzić je w internecie.
 • Cena
  Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 8 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
 • Jak tam dotrzeć?
  Metrem (20 minut pieszo pod górkę od stacji „Lesseps”) albo autobusami linii 24 lub 92, które zatrzymują się przy jednym z wejść do parku, skąd dojdziesz do Zona Monumental.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Do Zona Monumental co pół godziny wpuszcza się tylko 400 zwiedzających!

  • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym i dobrych butach.

Guell Park: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.2 / 5
na podstawie 14 612 opinii

Polecam zarówno atrakcję jak i aplikację

Wszystko w porządku Rezerwacja została zrealizowana w przeciągu kilku minut Szkoda że nie ma formy płatności PayU w moim kraju to jest w Polsce Park Guell to naprawdę prawdziwa atrakcja Barcelony. Polecam zarówno aplikację jak i atrakcję.

Jedna z najlepszych atrakcji w Barcelonie

Park Güell to miejsce wyjątkowo malownicze i klimatyczne. Przyroda i sztuka tworzą tu zgrany duet. Moim zdaniem obowiązkowy punkt programu podczas wizyty w Barcelonie.

Barcelona: bilet wstępu do parku Güell Autor: