Guadalajara – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Guadalajary: wycieczka po tequili i destylarni z degustacjami

1. Z Guadalajary: wycieczka po tequili i destylarni z degustacjami

Podróż do miasta Tequila z Guadalajary podczas tej jednodniowej wycieczki vanem. Odkryj słynny na całym świecie napój alkoholowy z agawy. Podziwiaj niebiesko-zielone pola, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź jedną z najstarszych destylarni tequili, gubiąc się wśród rozległych pól i delektując się zapachem pieczonej agawy. Po zwiedzeniu obiektów spróbuj trunku z destylarni, aby poznać prawdziwy smak słynnej meksykańskiej produkcji tequili rzemieślniczej. Zwiedzaj miasto, aby zobaczyć starożytne hacjendy i inne rozległe destylarnie. Spaceruj wąskimi uliczkami, odwiedzając po drodze niezliczone bary i degustacje.

Z Guadalajary: jezioro Chapala i wycieczka po Ajijic

2. Z Guadalajary: jezioro Chapala i wycieczka po Ajijic

Wykorzystaj maksymalnie swój dzień dzięki tej wycieczce, odwiedź jezioro Chapala i Ajijic w ciągu jednego dnia i skorzystaj z tej wycieczki, aby spróbować typowych potraw. Rozpocznij swoją wycieczkę do Chapala, gdzie będziesz mógł odwiedzić „Tienda Charra”, a także odwiedzić restaurację „Piedra Barrenada”, gdzie będziesz mógł spróbować jej wykwintnych potraw. Zainicjujesz spacer promenadą wokół tego niesamowitego jeziora, które jest jednym z największych na terytorium Meksyku, podziwiasz widoki i pozwalasz się zachwycić naturą tego miejsca. Będziesz także mógł obserwować niezliczone gatunki ptaków, ponieważ dzięki przyjemnemu klimatowi jezioro Chapala jest idealnym miejscem migracji ptaków. Kontynuuj swoją wizytę przez Floresta, miejsce, do którego obcokrajowcy udają się na emeryturę, uciekając przed ekstremalnymi klimatami swoich miast. Przed obiadem zatrzymasz się w Ajijic, gdzie będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie okolicy, a po całkowitym zwiedzeniu miasta wsiądziesz do ciężarówki i zostaniesz przewieziony do Piedra Barrenada, gdzie możesz zdobyć jedzenie na własny koszt. Zakończ w miejscu spotkania wskazanym przez przewodnika i podejmij powrót.

Z Guadalajary: destylarnia Jose Cuervo i wycieczka po mieście Tequila

3. Z Guadalajary: destylarnia Jose Cuervo i wycieczka po mieście Tequila

Odkryj proces opracowywania tequili, odwiedzając tradycyjną destylarnię, a możesz ulepszyć swoje wrażenia, wybierając opcję odwiedzenia drugiej destylarni, destylarni José Cuervo. Jedź na wieś słynnego meksykańskiego regionu produkującego tequilę na wycieczkę i degustację w jednej z najsłynniejszych destylarni tequili na świecie. Po drodze z Guadalajary mijaj pola agawy. Następnie poznaj proces fermentacji oraz dawne i obecne techniki produkcji tequili. Odkryj rdzenne pochodzenie tequili i Hiszpanów, którzy destylowali napój w tequilę znaną dzisiaj. Pod koniec wizyty z przewodnikiem po zwiedzaniu miasta Tequila z przewodnikiem będziesz mógł skosztować degustacji tego narodowego napoju. W przypadku wybrania opcji destylarni José Cuervo, po wizycie w tej destylarni zostaniesz przeniesiony do Tequili. Podczas 1-godzinnej jazdy do Tequili zatrzymaj się, aby podziwiać górskie widoki i pola agawy azul (niebieskiej agawy), soczystej rośliny używanej do produkcji tequili, narodowego napoju Meksyku. Te niebiesko-zielone plamy roślin agawy pięknie komponują się z odcieniami ziemi w naturalnym krajobrazie. W Tequili będziesz mieć czas wolny na samodzielne zwiedzanie ulic, możesz zjeść lunch lub pójść na zakupy i kupić tequilę, aby zapamiętać to doświadczenie! Na koniec ponownie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, aby wrócić do Guadalajary i zostać zrzuconym w jednym z trzech możliwych punktów w centrum miasta.

Z Guadalajary: miasto Tequila i wycieczka po fabryce Jose Cuervo

4. Z Guadalajary: miasto Tequila i wycieczka po fabryce Jose Cuervo

Wyrusz w odkrywczą przygodę w stanie Jalisco, idealnym dla wszystkich fanów tequili. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście Tequila z transferem z Guadalajary. Poznaj pola agawy i dowiedz się wszystkiego o procesie produkcyjnym w najsłynniejszej fabryce tequili. Po przybyciu do Tequili wejdź na pola agawy, skąd pochodzi legenda o pochodzeniu tego świętego napoju. Twój przewodnik nauczy Cię, jak sadzi się, starannie przycina i ekstrahuje agawę. Będąc w Downtown Tequila, zobacz produkcję tequili w miejscu, które stworzyło ten proces ponad 200 lat temu. W fabryce José Cuervo w La Rojeña surowiec jest gotowany, ekstrahowany, fermentowany i destylowany w celu uzyskania tradycyjnego meksykańskiego napoju. Na koniec poświęć trochę czasu na zwiedzanie uroczego miasteczka. Zapraszam do zakupu lunchu w jednej z wielu restauracji na głównym placu, w tym w ekskluzywnej restauracji należącej do marki Jose Cuervo. Możesz także spróbować owoców morza, tacos i potraw ulicznych, takich jak tradycyjne „marquesitas”.

Z Guadalajary: Tequila Trail Tour z degustacją

5. Z Guadalajary: Tequila Trail Tour z degustacją

Dowiedz się wszystkiego o tequili podczas wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź pola, na których rośnie agawa, destylarnię do degustacji oraz miasta Tequila i Amatitán z certyfikowanym przewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z holu hotelu lub innego adresu w Guadalajarze. Udaj się wzdłuż meksykańskiego szlaku tequili. Najpierw zatrzymaj się, aby podziwiać krajobraz agawy. Rób zdjęcia i spaceruj wśród roślin agawy w tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz, jak rozmnaża się ten surowiec do Tequili. Następnie odkryj, jak powstaje narodowy napój Meksyku w rzemieślniczej destylarni. Obejrzyj wszystkie etapy tworzenia różnych rodzajów Tequili. Następnie ciesz się degustacją Tequili przed wizytą w Magicznym Mieście Tequili. Zwiedź centrum Tequili, zobacz kościół, kup dzieła sztuki i rękodzieła oraz spróbuj lokalnych potraw i napojów, takich jak „cantaritos”. Na koniec wskocz z powrotem do furgonetki, aby wrócić do Guadalajary.

Guadalajara: Meksykańska wycieczka kulturalna Charro i Charreada

6. Guadalajara: Meksykańska wycieczka kulturalna Charro i Charreada

Spędź dzień w „butach” tradycyjnego meksykańskiego Charro i weź udział w Charreada (rodeo) podczas wycieczki z przewodnikiem, podczas której dowiesz się, dlaczego Charro jest uznaną przez UNESCO tożsamością meksykańskiej kultury. Odbierz i rozpocznij swoją wycieczkę od odrobiny historii miasta, jadąc przez historyczne dzielnice, które były bardzo ważne na początku historii Charrería. Przyjedź do Lienzo, rodzaju kowbojskiej areny, gdzie powita cię Charro i przedstawi pochodzenie meksykańskiego Charro w muzeum areny. Zobacz fantastyczną kolekcję różnych akcesoriów i tradycyjnych strojów, których Charros używa w każdą niedzielę w Charreada, która jest imprezą przypominającą rodeo. Uzyskaj lekcję, jak używać lassa używanego przez Charros i poznaj różnice między lassem meksykańskim a lassem używanym w innych kulturach na świecie. Wyszczotkuj i osiodłaj konie i zobacz, jak są wybierane do parady rozpoczynającej Charrería. Jeśli to możliwe, jedź konno razem z innymi Charros, aby wziąć udział w tej ekscytującej paradzie. Weź udział w niektórych tradycyjnych zadaniach, ponieważ Twój przewodnik Charro wyjaśnia każdą z różnych czynności, które mają miejsce podczas Charreria. Świętuj koniec tego wyjątkowego doświadczenia kulturowego wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi Charro, popijając tequilę i słuchając dźwięków gitar mariachi.

Guadalajara: Park Selva Magica z VIP Pass

7. Guadalajara: Park Selva Magica z VIP Pass

Zarezerwuj kartę VIP Selva Magica Park z wyprzedzeniem i uzyskaj dostęp do 29 atrakcji, obszaru poleceń (dowodzenia) oraz wybranego przez siebie lunchu. Wypróbuj ekstremalne atrakcje, takie jak nawiedzony dom, Bat Flyer, Titan VR i wodospady. Przyjdź i znajdź coś fajnego do zrobienia w Selva Magica ze swoją szkołą, agencją, firmą, przyjaciółmi lub rodziną. Odważ się poczuć lot Aladyna, jednej z najpopularniejszych atrakcji Selva Magica. Następnie doświadcz wznoszenia się jak kula i schodzenia z pełną prędkością z najwyższego punktu parku na Pocisku. Zanurz się w wodzie w ogromnej bańce, jeździj na zatwierdzonym przez dzieci diabelskim młynie, ścigaj się do mety w gokartach wyścigowych i nie tylko. Nie przegap wirowania z dużą prędkością w rytm muzyki w Music Flyer. Pomiędzy zabawą, delektuj się napojem gazowanym i wybranym przez siebie pojedynczym produktem na lunch (makaron, lasagne, pizza, sałatka, hamburger lub hot dog).

Guadalajara: Jazda konna Szlakiem Tequili z Degustacjami

8. Guadalajara: Jazda konna Szlakiem Tequili z Degustacjami

Ciesz się odbiorem z hotelu w Guadalajarze na pierwszym przystanku dnia. Przyjedź do malowniczego Amatitan i przygotuj się na przygodę. Zorganizuj profesjonalną degustację tequili i kontynuuj przejażdżkę konną przez centrum tego malowniczego miasteczka i podziwiaj okoliczne krajobrazy pełne roślin agawy. Zjedz brunch w dawnej hacjendzie. Następnie udaj się do małej rodzinnej destylarni, aby poznać proces produkcji tequili. W tym miejscu posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia proces produkcji tequili, a następnie degustacje tequili i likierów. Po niezapomnianym i wyjątkowym doświadczeniu wróć do Guadalajary.

Z Guadalajary: wycieczka z przewodnikiem do Mazamitla i Eco-Park

9. Z Guadalajary: wycieczka z przewodnikiem do Mazamitla i Eco-Park

Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z holu swojego hotelu lub adresu w Guadalajarze, a następnie rozpocznij podróż do Mazamitli. Po drodze zatrzymasz się w „Los Vampiritos” w San Luis Soyatlán, gdzie poznasz tradycyjne napoje z okolicy. Następnie przyjedź do Eco Parku, gdzie możesz odwiedzić wielki wodospad podczas krótkiej wędrówki. Dodatkowo zatrzymaj się, aby odwiedzić miejsce z tradycyjnymi drewnianymi chatami i podziwiać lokalną architekturę. Następnie dotrzyj do Mazamitla, gdzie ze swoim przewodnikiem poznasz lokalną historię. Następnie poświęć trochę czasu na zjedzenie lunchu i zwiedzanie tego uroczego miasta. Podziwiaj otoczenie dębów, sosen i wodospadów, które kształtują jego architekturę. Spaceruj po lokalnym rynku i znajdź wiele dzieł sztuki i rzemiosła wykonanych przez miejscową ludność. Następnie wskocz z powrotem do autobusu i wróć do Guadalajary.

Z Guadalajary: całodniowa wycieczka po piramidach Guachimontones

10. Z Guadalajary: całodniowa wycieczka po piramidach Guachimontones

Wybierz się na całodniową wycieczkę po piramidach Guachimontones, aby odkryć przedhiszpańskie kultury, które rozkwitły w tym regionie od 400 rpne Poznaj kulturę, historię i mitologię wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO stanowiska archeologicznego podczas wycieczki z przewodnikiem. Po odebraniu w Guadalajara przejazd do Guachimontones. Przejdź się po pięknym stanowisku archeologicznym i podziwiaj wyjątkowe okrągłe piramidy. Dowiedz się o tym niesamowitym miejscu od swojego przewodnika eksperta. Kontynuuj swoją jednodniową wycieczkę wycieczką po mieście Teuchitlán. Tutaj odwiedzisz muzeum archeologiczne Guachimontones, wypełnione ceramicznymi figurami, modelami grobowców i zdjęciami zapewniającymi widok stanowiska archeologicznego z lotu ptaka. Pod koniec wycieczki zostaniesz wysadzony w centrum Guadalajary.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Guadalajara

Najciekawsze atrakcje

Guadalajara: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Guadalajara: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Guadalajara

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Guadalajara?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Guadalajara

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Guadalajara to:

Tequila

Jakie są najlepsze atrakcje w: Guadalajara dla osób z dziećmi?

Guadalajara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Guadalajara? Kliknij tutaj.