Dodaj daty

Grzegorz z Ninu

Grzegorz z Ninu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

1. Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

2. Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split - Spacer śladami Khaleesi w Mieście Smoków

3. Split - Spacer śladami Khaleesi w Mieście Smoków

Spotkanie w pobliżu Grzegorza z Ninu, ogromny posąg z dużym palcem u nogi Dwie i pół godziny mieszanej historii i wycieczki po Starym Mieście w Splicie Game of Thrones Zwiedzanie wszystkich ważnych miejsc w Pałacu Dioklecjana W tym doświadczeniu będziesz miał okazję usłyszeć o niesamowitej historii miasta Split, które zaczęło się jako dom spokojnej starości rzymskiego cesarza Dioklecjana. Zwiedzimy piwnice pałacu Dioklecjana, najlepiej zachowaną część pałacu. Jest to miejsce, w którym trzymano smoki podczas kręcenia serialu Gra o tron. Ponadto odwiedzimy ulicę „Kill the Masters”, gdzie właściciele niewolników zostali zaatakowani przez niewolników w mieście Mereen. Jeśli jesteś zainteresowany, po wycieczce możemy napić się kawy w jednym z popularnych lokalnych miejsc z dalszymi wyjaśnieniami historii Splitu, a także ujawnić niektóre sekrety z kręcenia Game of Thrones. Zostaniesz wprowadzony w tradycje i zwyczaje mieszkańców. Jako licencjonowany przewodnik opowiem Ci o tajemnicach Splitu, których być może wcześniej nie znałeś. Witamy w Splicie!

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Grzegorz z Ninu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Grzegorz z Ninu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grzegorz z Ninu? Kliknij tutaj.

Grzegorz z Ninu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.7
(3 recenzji)

Skorzystaliśmy z obniżki ceny, aby zarezerwować tę wycieczkę, co było tego warte, biorąc pod uwagę transport, wyjaśnienia na miejscu i nieco niższą cenę, ponieważ „stawka grupowa” wiąże się z dodatkową opłatą za wejście do parku, 30 € za osobę osoba dorosła, aby przekazać ją przewodnikowi w autobusie. Na koniec chwila na kąpiel w miasteczku Kredin jest wspaniała, ponieważ woda jest miękka i są zacienione miejsca, w których można cieszyć się bez obaw. Zalecamy poświęcenie czasu na wyjazd i odpoczynek. Czas w parku trwa około 1 godziny. Przewodnik poleca nawet miejsca do zrobienia lub miejsca docelowe, gdy wrócimy do Splitu.

To był piękny dzień. Spotkaj się w Splicie i jedź autobusem do Krka. Można się tam poruszać z pełną swobodą. Następnie popłyń łodzią do Skradinu, odkryj wioskę i zrelaksuj się na plaży. Podczas zajęć byliśmy na bieżąco informowani przez naszego przewodnika za pośrednictwem grupy WhatsApp, dzięki czemu niczego nie przeoczyliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, miałem wspaniały dzień.

Wszystko było bardzo zorganizowane! Nasz przewodnik Stephan był świetny w komunikowaniu godzin / miejsc odbioru itp., A także dał świetne rekomendacje! Dobra ilość czasu na wszystko, co chcesz zrobić! Wino i oliwa były opcjonalne, ale jeśli chcesz, możesz dołączyć do degustacji w ostatniej chwili.

Bardzo miły sposób na spędzenie dnia. Park narodowy jest raczej mały, biorąc pod uwagę, że opłata za wstęp wynosi 30 euro oprócz kosztów przewodnika.

Bardzo malownicze miejsce z pięknymi widokami. Rejs statkiem uroczy. Gorąco polecam