Gröna Lund

Gröna Lund

Gröna Lund – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Zwiedzaj stolicę Szwecji autobusem z otwartym dachem. Dzięki regularnym odjazdom ze wszystkich przystanków możesz wybrać, ile czasu chcesz poświęcić na zanurzenie się w historii i kulturze każdego fascynującego miejsca. Sztokholm szczyci się 700-letnią historią i jest epicentrum szwedzkiej kultury, usianym wspaniałymi budynkami publicznymi i pałacami. 24-godzinny karnet zapewnia dostęp do autobusów, które zabiorą Cię do najważniejszych atrakcji tego malowniczego miasta. Odwiedź ogromny Pałac Sztokholmski, oficjalną rezydencję szwedzkiej rodziny królewskiej i ratusz, w którym odbywa się coroczny bankiet z okazji wręczenia Nagrody Nobla. Odkryj piękne gotyckie kościoły i zwiedź najważniejsze muzea w mieście, w tym Muzeum Vasa, w którym znajduje się tragiczny XVII-wieczny okręt wojenny, oraz zoo Skansen. Autobusy obsługują Stare Miasto i modną dzielnicę SoFo w Södermalm, z licznymi barami i butikami. Znajdziesz tu wiele wystaw sztuki i literatury, a także odczyty i koncerty w kontrowersyjnie nowoczesnym Kulturhuset. Uczestnicy, którzy chcą zaszaleć, będą cieszyć się dzielnicą handlową NK/Hamngatan. Strändvagen oferuje wiodące restauracje, które zaspokoją apetyt nieustraszonych turystów, a także regularne rejsy statkiem po malowniczym archipelagu. Przystanki wycieczki: 1. Strömgatan 2. Slottet (Pałac Królewski) 3. Terminal rejsowy Viking Line / Stadsgarden 4. Fjallgatan / Tjarhovsplan 5. Slussen (Stare Miasto) 6. Slottet (Pałac Królewski) 7. Kungstradgarden (dzielnica handlowa) 8. Strandvagen 9. Muzeum Vasa 10. Muzeum ABBA / Grona Lund 11. Skansen 12. ABBA The Museum / Grona Lund 13. Muzeum Vasa 14. Historiska Museet / Karlaplan 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Hotorget / Kungsgatan 18. ICE Bar 19. Dworzec Centralny / Cityterminalen 20. Radhuset / budynek sądu 21. Ratusz

Sztokholm: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem i opcją łodzi hop-on hop-off

Sztokholm: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem i opcją łodzi hop-on hop-off

Poznaj Sztokholm drogą lądową, wodną lub obiema. Zobacz różne oferowane opcje. Zdecyduj, dokąd chcesz się udać i stwórz własny plan zwiedzania stolicy Szwecji. Ciesz się nieograniczoną podróżą przez cały okres ważności biletu i wskakuj i wyskakuj na dowolnych przystankach na trasie. Odkryj słynne atrakcje, takie jak park rozrywki Gröna Lund, najstarszy na świecie skansen Skansen i malowniczą dzielnicę Fjällgatan. Ochłodź się w Ice Barze lub podziwiaj historyczne zabytki, takie jak Ratusz, Pałac Królewski, Muzeum Vasa i urokliwe budynki Starego Miasta. Doświadcz Sztokholmu z maksymalną elastycznością i minimalnym zamieszaniem! Autobus zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Strömgatan/Opera Królewska 2. Pałac Królewski/Stare Miasto 3. Miejsce postoju statków wycieczkowych Viking Line/Stadsgården 4. Fjällgatan/Tjärhovsplan 5. Slussen 6. Pałac Królewski/Stare Miasto 7. Kungsträdgården 8. Strandvägen/Nybrokajen 9. Muzeum Vasa 10. Abba: Muzeum/Gröna Lund Tivoli 11. Skansen 10. Abba: The Museum/Gröna Lund Tivoli1 13. Muzeum Vasa 14. Muzeum Historyczne 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Sveavägen 18. Icebar/Vasagatan 19. Stadshuset/City Hall 20. Rådhuset/Court House 21. Dworzec główny/Cityterminalen Statek zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Pałac Królewski 2. Nybroplan (przystanek łączący autobus i łódź) 3. Muzeum Vasa (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 4. Skeppsholmen / Muzeum Nowoczesne (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 5. Gröna Lund Tivoli / Muzeum ABBA (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 6. Linia Wikingów/Stadsgården (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 7. Fotografiska 8. Slussen Wszystkie rejsy hop-on hop-off przejeżdżają przez terminal wycieczkowy, dopóki statek znajduje się w porcie. Dotyczy to terminali w Stadsgården i Frihamnen.

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

Witaj/Willkommen! Nasza wycieczka rowerowa zapewni Ci podsumowanie Sztokholmu w zaledwie kilka godzin. Później poczujesz się dobrze poinformowany o "Wenecji Północy" i będziesz gotowy do samodzielnego zwiedzania. Dlatego zalecamy odbycie tej wycieczki na jak najwcześniejszym etapie podróży, głównie ze względu na wiele różnych obszarów, które odwiedzamy, a także wszystkie lokalne rekomendacje i informacje, które uzyskasz. Ale oczywiście każdy może dołączyć do naszej wycieczki! Dowiesz się o mrocznej przeszłości i barwnej teraźniejszości Sztokholmu, podziwiając piękną architekturę wokół nas i zapierające dech w piersiach otoczenie wody. Pamiętaj, że 3,5 z 4 godzin to rzeczywisty czas wycieczki. 30 minut zaplanowano na powrót i powrót z Odenplan->City + City->Odenplan. Punkt końcowy jest taki sam jak punkt początkowy/spotkania. Z naszego punktu startowego w Odenplan dotarcie do Starego Miasta i wyspy Riddarholmen zajmuje nam 15 minut, gdzie mijamy stare budynki i historyczne centrum Sztokholmu. Po opuszczeniu Starego Miasta i Pałacu Królewskiego, cieszymy się naszą pierwszą przerwą FIKA w Grand Hotelu, a następnie przejeżdżamy przez część pięknego Parku Narodowego Djurgården (gdzie znajdziesz Muzeum ABBA, Vasa i nie tylko). Robimy zasłużoną przerwę w pięknym ogrodzie Rosendal. Następnie udajemy się na zwiedzanie inspirowanych Paryżem bulwarów Östermalm, bardziej wyszukanej dzielnicy mieszkalnej z piękną architekturą. Tutaj zatrzymujemy się w słynnym Östermalm Food Hall (najstarszym w Sztokholmie). Podczas sobotnich wycieczek możemy go odwiedzić, w niedziele jest zamknięty. Wracając do dzielnicy miasta, zobaczysz Parlament + Szwedzki Biały Dom, Operę Królewską, Teatr Królewski, a także Plac Raoula Wallenberga (szwedzkiego bohatera II wojny światowej). Pod koniec naszego wspólnego czasu dzielimy się drugą FIKĄ. Dla zainteresowanych przyrodą, mijamy oba główne porty w centrum miasta, z których odpływają łodzie na ogromny archipelag sztokholmski (składający się z ponad trzydziestu tysięcy wysp!). Dla osób zainteresowanych zakupami przejedziemy przez główne dzielnice handlowe w centrum miasta. Wycieczka łączy aktywną jazdę na rowerze z licznymi przystankami po drodze, abyś mógł złapać oddech i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Twoja grupa będzie cieszyć się dwiema krótkimi przerwami na "Fika" po drodze, a jeśli grupa sobie tego życzy, przewodnik odtworzy naszą szwedzką listę Spotify z małego głośnika przymocowanego do roweru. Jeśli masz jakiekolwiek alergie, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby Twój przewodnik mógł dostosować FIKĘ. Nie możesz znaleźć wycieczki w wybranym dniu? Skontaktuj się z Stockholm Summer Tours, a my postaramy się jak najlepiej to rozwiązać! Czekamy na Ciebie tego lata!

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Uznana za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie, wyspa Djurgården jest w posiadaniu rodziny królewskiej od XV wieku. Wyjątkowa zielona przestrzeń w Sztokholmie, zawiera wiele najsłynniejszych muzeów i atrakcji kulturalnych miasta, w tym Muzeum Vasa, Gröna Lund, Muzeum Abba i Skansen, by wymienić tylko kilka. Djurgården, część Królewskiego Narodowego Parku Miejskiego, szczyci się własnym parkiem rozrywki, skansenem oraz rozległymi połaciami lasów i łąk. Zanurz się w jego 400-letniej tradycji jako raju dla rekreacji i rozrywki i odkryj, dlaczego każdego roku odwiedza go ponad 10 milionów turystów.

Archipelag Sztokholmski 1-godzinna wycieczka łodzią motorową RIB

Archipelag Sztokholmski 1-godzinna wycieczka łodzią motorową RIB

Przeżyj dreszczyk adrenaliny na Archipelagu Sztokholmskim na pokładzie łodzi motorowej RIB i przeżyj szybką i ekscytującą przygodę na Morzu Bałtyckim. Udaj się na półwysep Blaiseholmen, aby spotkać się ze swoim kapitanem i sztywnym pontonem (RIB). Posłuchaj krótkiej odprawy na temat tego, czego możesz się spodziewać podczas rejsu łodzią. Następnie przebierz się w wodoodporny sprzęt i kamizelkę ratunkową (w zestawie). Wskocz do łodzi i złap się poręczy - to będzie wyboista przejażdżka! Wyjeżdżając z miasta, miń Nationalmusem (Muzeum Narodowe w Sztokholmie) i malownicze wybrzeże miejskie. Zrób pętlę wokół Djurgården, aby podziwiać park rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa i Muzeum Księcia Eugensa Waldemarsudde. Następnie łódź nabierze prędkości, płynąc w kierunku idyllicznego Archipelagu Sztokholmskiego z prędkością do 40 mil na godzinę. (64 kilometrów na godzinę). Gdy dotrzesz na wyspę Fjäderholmarnas, znajdziesz się w samym sercu archipelagu. Spójrz na skaliste, porośnięte drzewami wyspy rozsiane po Morzu Bałtyckim. Niektóre z nich są domem dla drewnianych domów w pastelowych kolorach i małych wiosek rybackich, ale wiele z nich jest niezamieszkanych. Zwolnij na wyspie Vaxholm, aby docenić gigantyczną fortecę Vaxholm, zbudowaną w XVI wieku. Po rozkoszowaniu się orzeźwiającym wiatrem i słoną wodą wróć do punktu początkowego.

Wycieczka piesza Djurgården, Skansen i Muzeum Vasa w Sztokholmie

Wycieczka piesza Djurgården, Skansen i Muzeum Vasa w Sztokholmie

Sztokholm to miasto pękające w szwach od fascynujących miejsc do zobaczenia i ekscytujących rzeczy do zrobienia! W dzielnicy Kungliga Djurgarden znajdują się najpopularniejsze muzea i atrakcje Sztokholmu. Podczas tej prywatnej pieszej wycieczki odkryjesz te najbardziej kultowe miejsca z prywatnym 5-gwiazdkowym przewodnikiem, który zapewni fachowy komentarz po drodze. Rozpoczniesz 2-godzinną prywatną pieszą wycieczkę, spotykając się z przewodnikiem Peronsal i udając się do Nordiska Museum - Muzeum Nordyckie poświęcone jest kulturowemu i etnicznemu rozwojowi Szwecji. Zobaczysz Muzeum Vasa, w którym znajduje się XVII-wieczny statek, który zatonął podczas swojej dziewiczej podróży i został uratowany w niemal nienaruszonym stanie. Twoja piesza wycieczka będzie kontynuowana do Villa Lusthusporten - domu kupieckiego pierwotnie zbudowanego w XVI wieku. Odwiedź Muzeum Skansen - najstarszy na świecie skansen! Zobaczysz także Muzeum Wikingów i Muzeum ABBA, a Twój przewodnik-ekspert udzieli Ci rekomendacji i sekretnych wskazówek dotyczących najlepszych sposobów i czasu na zwiedzanie tych miejsc. Rozważ przedłużenie wycieczki do naszej 4-godzinnej opcji, a zwiedzisz Muzeum Skansen z lokalnym przewodnikiem. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki, a w środku zobaczysz, jak żyli ludzie w różnych częściach Szwecji przed rewolucją przemysłową. Muzeum Skansen zostało założone w 1891 roku i składa się z autentycznych szwedzkich domów z tamtej epoki. Zobaczysz także kolekcję zwierząt rodzimych dla Szwecji, takich jak niedźwiedzie, żubry, renifery i foki szare. Przedłuż swoją wycieczkę do naszej 6-godzinnej opcji, a odkryjesz Muzeum Vasa wraz ze swoim kompetentnym przewodnikiem. Muzeum jest domem dla prawie nienaruszonego statku Vasa, XVII-wiecznego statku, który zatonął podczas swojej dziewiczej podróży tuż pod Sztokholmem. Podczas zwiedzania najczęściej odwiedzanego muzeum w Skandynawii będziesz miał okazję zobaczyć ten żaglowiec z bliska.

Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Sztokholm: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 303
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Gröna Lund: najlepsze atrakcje w pobliżu

Gröna Lund – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Zwiedzaj stolicę Szwecji autobusem z otwartym dachem. Dzięki regularnym odjazdom ze wszystkich przystanków możesz wybrać, ile czasu chcesz poświęcić na zanurzenie się w historii i kulturze każdego fascynującego miejsca. Sztokholm szczyci się 700-letnią historią i jest epicentrum szwedzkiej kultury, usianym wspaniałymi budynkami publicznymi i pałacami. 24-godzinny karnet zapewnia dostęp do autobusów, które zabiorą Cię do najważniejszych atrakcji tego malowniczego miasta. Odwiedź ogromny Pałac Sztokholmski, oficjalną rezydencję szwedzkiej rodziny królewskiej i ratusz, w którym odbywa się coroczny bankiet z okazji wręczenia Nagrody Nobla. Odkryj piękne gotyckie kościoły i zwiedź najważniejsze muzea w mieście, w tym Muzeum Vasa, w którym znajduje się tragiczny XVII-wieczny okręt wojenny, oraz zoo Skansen. Autobusy obsługują Stare Miasto i modną dzielnicę SoFo w Södermalm, z licznymi barami i butikami. Znajdziesz tu wiele wystaw sztuki i literatury, a także odczyty i koncerty w kontrowersyjnie nowoczesnym Kulturhuset. Uczestnicy, którzy chcą zaszaleć, będą cieszyć się dzielnicą handlową NK/Hamngatan. Strändvagen oferuje wiodące restauracje, które zaspokoją apetyt nieustraszonych turystów, a także regularne rejsy statkiem po malowniczym archipelagu. Przystanki wycieczki: 1. Strömgatan 2. Slottet (Pałac Królewski) 3. Terminal rejsowy Viking Line / Stadsgarden 4. Fjallgatan / Tjarhovsplan 5. Slussen (Stare Miasto) 6. Slottet (Pałac Królewski) 7. Kungstradgarden (dzielnica handlowa) 8. Strandvagen 9. Muzeum Vasa 10. Muzeum ABBA / Grona Lund 11. Skansen 12. ABBA The Museum / Grona Lund 13. Muzeum Vasa 14. Historiska Museet / Karlaplan 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Hotorget / Kungsgatan 18. ICE Bar 19. Dworzec Centralny / Cityterminalen 20. Radhuset / budynek sądu 21. Ratusz

Sztokholm: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem i opcją łodzi hop-on hop-off

Sztokholm: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem i opcją łodzi hop-on hop-off

Poznaj Sztokholm drogą lądową, wodną lub obiema. Zobacz różne oferowane opcje. Zdecyduj, dokąd chcesz się udać i stwórz własny plan zwiedzania stolicy Szwecji. Ciesz się nieograniczoną podróżą przez cały okres ważności biletu i wskakuj i wyskakuj na dowolnych przystankach na trasie. Odkryj słynne atrakcje, takie jak park rozrywki Gröna Lund, najstarszy na świecie skansen Skansen i malowniczą dzielnicę Fjällgatan. Ochłodź się w Ice Barze lub podziwiaj historyczne zabytki, takie jak Ratusz, Pałac Królewski, Muzeum Vasa i urokliwe budynki Starego Miasta. Doświadcz Sztokholmu z maksymalną elastycznością i minimalnym zamieszaniem! Autobus zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Strömgatan/Opera Królewska 2. Pałac Królewski/Stare Miasto 3. Miejsce postoju statków wycieczkowych Viking Line/Stadsgården 4. Fjällgatan/Tjärhovsplan 5. Slussen 6. Pałac Królewski/Stare Miasto 7. Kungsträdgården 8. Strandvägen/Nybrokajen 9. Muzeum Vasa 10. Abba: Muzeum/Gröna Lund Tivoli 11. Skansen 10. Abba: The Museum/Gröna Lund Tivoli1 13. Muzeum Vasa 14. Muzeum Historyczne 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Sveavägen 18. Icebar/Vasagatan 19. Stadshuset/City Hall 20. Rådhuset/Court House 21. Dworzec główny/Cityterminalen Statek zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Pałac Królewski 2. Nybroplan (przystanek łączący autobus i łódź) 3. Muzeum Vasa (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 4. Skeppsholmen / Muzeum Nowoczesne (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 5. Gröna Lund Tivoli / Muzeum ABBA (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 6. Linia Wikingów/Stadsgården (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 7. Fotografiska 8. Slussen Wszystkie rejsy hop-on hop-off przejeżdżają przez terminal wycieczkowy, dopóki statek znajduje się w porcie. Dotyczy to terminali w Stadsgården i Frihamnen.

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

3,5-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Sztokholmie (angielski/niemiecki)

Witaj/Willkommen! Nasza wycieczka rowerowa zapewni Ci podsumowanie Sztokholmu w zaledwie kilka godzin. Później poczujesz się dobrze poinformowany o "Wenecji Północy" i będziesz gotowy do samodzielnego zwiedzania. Dlatego zalecamy odbycie tej wycieczki na jak najwcześniejszym etapie podróży, głównie ze względu na wiele różnych obszarów, które odwiedzamy, a także wszystkie lokalne rekomendacje i informacje, które uzyskasz. Ale oczywiście każdy może dołączyć do naszej wycieczki! Dowiesz się o mrocznej przeszłości i barwnej teraźniejszości Sztokholmu, podziwiając piękną architekturę wokół nas i zapierające dech w piersiach otoczenie wody. Pamiętaj, że 3,5 z 4 godzin to rzeczywisty czas wycieczki. 30 minut zaplanowano na powrót i powrót z Odenplan->City + City->Odenplan. Punkt końcowy jest taki sam jak punkt początkowy/spotkania. Z naszego punktu startowego w Odenplan dotarcie do Starego Miasta i wyspy Riddarholmen zajmuje nam 15 minut, gdzie mijamy stare budynki i historyczne centrum Sztokholmu. Po opuszczeniu Starego Miasta i Pałacu Królewskiego, cieszymy się naszą pierwszą przerwą FIKA w Grand Hotelu, a następnie przejeżdżamy przez część pięknego Parku Narodowego Djurgården (gdzie znajdziesz Muzeum ABBA, Vasa i nie tylko). Robimy zasłużoną przerwę w pięknym ogrodzie Rosendal. Następnie udajemy się na zwiedzanie inspirowanych Paryżem bulwarów Östermalm, bardziej wyszukanej dzielnicy mieszkalnej z piękną architekturą. Tutaj zatrzymujemy się w słynnym Östermalm Food Hall (najstarszym w Sztokholmie). Podczas sobotnich wycieczek możemy go odwiedzić, w niedziele jest zamknięty. Wracając do dzielnicy miasta, zobaczysz Parlament + Szwedzki Biały Dom, Operę Królewską, Teatr Królewski, a także Plac Raoula Wallenberga (szwedzkiego bohatera II wojny światowej). Pod koniec naszego wspólnego czasu dzielimy się drugą FIKĄ. Dla zainteresowanych przyrodą, mijamy oba główne porty w centrum miasta, z których odpływają łodzie na ogromny archipelag sztokholmski (składający się z ponad trzydziestu tysięcy wysp!). Dla osób zainteresowanych zakupami przejedziemy przez główne dzielnice handlowe w centrum miasta. Wycieczka łączy aktywną jazdę na rowerze z licznymi przystankami po drodze, abyś mógł złapać oddech i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Twoja grupa będzie cieszyć się dwiema krótkimi przerwami na "Fika" po drodze, a jeśli grupa sobie tego życzy, przewodnik odtworzy naszą szwedzką listę Spotify z małego głośnika przymocowanego do roweru. Jeśli masz jakiekolwiek alergie, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby Twój przewodnik mógł dostosować FIKĘ. Nie możesz znaleźć wycieczki w wybranym dniu? Skontaktuj się z Stockholm Summer Tours, a my postaramy się jak najlepiej to rozwiązać! Czekamy na Ciebie tego lata!

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Sztokholm: 2-godzinna wycieczka krajoznawcza po Djurgården

Uznana za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie, wyspa Djurgården jest w posiadaniu rodziny królewskiej od XV wieku. Wyjątkowa zielona przestrzeń w Sztokholmie, zawiera wiele najsłynniejszych muzeów i atrakcji kulturalnych miasta, w tym Muzeum Vasa, Gröna Lund, Muzeum Abba i Skansen, by wymienić tylko kilka. Djurgården, część Królewskiego Narodowego Parku Miejskiego, szczyci się własnym parkiem rozrywki, skansenem oraz rozległymi połaciami lasów i łąk. Zanurz się w jego 400-letniej tradycji jako raju dla rekreacji i rozrywki i odkryj, dlaczego każdego roku odwiedza go ponad 10 milionów turystów.

Archipelag Sztokholmski 1-godzinna wycieczka łodzią motorową RIB

Archipelag Sztokholmski 1-godzinna wycieczka łodzią motorową RIB

Przeżyj dreszczyk adrenaliny na Archipelagu Sztokholmskim na pokładzie łodzi motorowej RIB i przeżyj szybką i ekscytującą przygodę na Morzu Bałtyckim. Udaj się na półwysep Blaiseholmen, aby spotkać się ze swoim kapitanem i sztywnym pontonem (RIB). Posłuchaj krótkiej odprawy na temat tego, czego możesz się spodziewać podczas rejsu łodzią. Następnie przebierz się w wodoodporny sprzęt i kamizelkę ratunkową (w zestawie). Wskocz do łodzi i złap się poręczy - to będzie wyboista przejażdżka! Wyjeżdżając z miasta, miń Nationalmusem (Muzeum Narodowe w Sztokholmie) i malownicze wybrzeże miejskie. Zrób pętlę wokół Djurgården, aby podziwiać park rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa i Muzeum Księcia Eugensa Waldemarsudde. Następnie łódź nabierze prędkości, płynąc w kierunku idyllicznego Archipelagu Sztokholmskiego z prędkością do 40 mil na godzinę. (64 kilometrów na godzinę). Gdy dotrzesz na wyspę Fjäderholmarnas, znajdziesz się w samym sercu archipelagu. Spójrz na skaliste, porośnięte drzewami wyspy rozsiane po Morzu Bałtyckim. Niektóre z nich są domem dla drewnianych domów w pastelowych kolorach i małych wiosek rybackich, ale wiele z nich jest niezamieszkanych. Zwolnij na wyspie Vaxholm, aby docenić gigantyczną fortecę Vaxholm, zbudowaną w XVI wieku. Po rozkoszowaniu się orzeźwiającym wiatrem i słoną wodą wróć do punktu początkowego.

Wycieczka piesza Djurgården, Skansen i Muzeum Vasa w Sztokholmie

Wycieczka piesza Djurgården, Skansen i Muzeum Vasa w Sztokholmie

Sztokholm to miasto pękające w szwach od fascynujących miejsc do zobaczenia i ekscytujących rzeczy do zrobienia! W dzielnicy Kungliga Djurgarden znajdują się najpopularniejsze muzea i atrakcje Sztokholmu. Podczas tej prywatnej pieszej wycieczki odkryjesz te najbardziej kultowe miejsca z prywatnym 5-gwiazdkowym przewodnikiem, który zapewni fachowy komentarz po drodze. Rozpoczniesz 2-godzinną prywatną pieszą wycieczkę, spotykając się z przewodnikiem Peronsal i udając się do Nordiska Museum - Muzeum Nordyckie poświęcone jest kulturowemu i etnicznemu rozwojowi Szwecji. Zobaczysz Muzeum Vasa, w którym znajduje się XVII-wieczny statek, który zatonął podczas swojej dziewiczej podróży i został uratowany w niemal nienaruszonym stanie. Twoja piesza wycieczka będzie kontynuowana do Villa Lusthusporten - domu kupieckiego pierwotnie zbudowanego w XVI wieku. Odwiedź Muzeum Skansen - najstarszy na świecie skansen! Zobaczysz także Muzeum Wikingów i Muzeum ABBA, a Twój przewodnik-ekspert udzieli Ci rekomendacji i sekretnych wskazówek dotyczących najlepszych sposobów i czasu na zwiedzanie tych miejsc. Rozważ przedłużenie wycieczki do naszej 4-godzinnej opcji, a zwiedzisz Muzeum Skansen z lokalnym przewodnikiem. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki, a w środku zobaczysz, jak żyli ludzie w różnych częściach Szwecji przed rewolucją przemysłową. Muzeum Skansen zostało założone w 1891 roku i składa się z autentycznych szwedzkich domów z tamtej epoki. Zobaczysz także kolekcję zwierząt rodzimych dla Szwecji, takich jak niedźwiedzie, żubry, renifery i foki szare. Przedłuż swoją wycieczkę do naszej 6-godzinnej opcji, a odkryjesz Muzeum Vasa wraz ze swoim kompetentnym przewodnikiem. Muzeum jest domem dla prawie nienaruszonego statku Vasa, XVII-wiecznego statku, który zatonął podczas swojej dziewiczej podróży tuż pod Sztokholmem. Podczas zwiedzania najczęściej odwiedzanego muzeum w Skandynawii będziesz miał okazję zobaczyć ten żaglowiec z bliska.

Sztokholm: Najciekawsze atrakcje

Gröna Lund: Wycieczki i bilety

Szwecja: Ciekawe miejsca

Gröna Lund: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gröna Lund? Kliknij tutaj.

Gröna Lund: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4
(520 recenzji)

Ogólna jazda była dobra, można było dużo zobaczyć, a dźwięk też był całkiem dobry. Jednak moim jedynym problemem jest reklama tego biletu. Przy podawaniu 24-godzinnych przesiadek i wyłączeń, ale wtedy autobusy kursują tylko od 10:00 do 17:00, a nie dokładnie 24 godziny. Skontaktowałem się z pomocą techniczną online, ale oni też nie byli w tym zbyt pomocni i po prostu korzystałem z odpowiedzi typu „kopiuj i wklej” około 10-5, czyli 7 godzin. Tak czy inaczej, myślę, że należy go zmienić na karnet dzienny, a nie 24-godzinny.

Bardzo ładnie zaaranżowane. W ten sposób można zobaczyć dużą część miasta. Mili kierowcy i przewodnik. Dołącz mapę i zatyczki do uszu, abyś mógł widzieć i słyszeć, gdzie jesteś.

Podobają mi się wycieczki rozpoczynające pobyt w nowym mieście. Kierowca autobusu był czasami trochę szorstki, ale ogólnie było to bardzo dobre doświadczenie :-)

Witam, chciałem kupić bilet na podróż autobusem, ale biletu nie było. Niestety, nie wiem, czy podróżowanie autobusem jest dobre, czy złe.

Personel jest bardzo pomocny i przyjazny. To najlepszy sposób, aby w ciągu zaledwie kilku dni poznać tak wspaniałe miasto jak Sztokholm.