Dodaj daty

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

1. Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

2. Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

3. Warszawa: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Warszawę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, pobierz aplikację turystyczną (pobierz dane uwierzytelniające otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji), a następnie wyrusz na przygodę odkrywania tego kultowego miasta. Aktywność możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na początku współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nimi, przemierzając miasto. Chodź do wszystkich najlepszych zabytków i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Rozpocznij swoją wycieczkę w kościele Nawiedzenia NMP z piękną architekturą! Odwiedź Rynek Nowego Miasta, który został zbudowany dzięki zwycięstwu nad Turkami i poznaj imponujący Pałac Krasińskich. Sfotografuj Barbakan w jego pięknym czerwonym kolorze i podziwiaj Stare Miasto, gdzie napisano tak wiele historii. Następnie Zamek Królewski czeka na Ciebie na królewską wycieczkę. Teatr Wielki zaniemówi, bo wspaniała rzeźba na jego fasadzie jest jak z bajki. Podziwiaj Grób Nieznanego Żołnierza z jego ciężką historią! Wielka Fontanna zachwyci Cię w bajkowym ogrodzie, a Pałac Kultury i Nauki ze swoimi wyjątkowymi eksponatami będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Poszukiwanie padlinożerców to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne.

Warszawa: Gra ucieczki na smartfony i wycieczka

4. Warszawa: Gra ucieczki na smartfony i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Warszawie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę w kościele Nawiedzenia NMP z piękną architekturą! Odwiedź Rynek Nowego Miasta, który został zbudowany dzięki zwycięstwu nad Turkami i poznaj imponujący Pałac Krasińskich. Sfotografuj Barbakan w jego pięknym czerwonym kolorze i podziwiaj Stare Miasto, gdzie napisano tak wiele historii. Następnie Zamek Królewski czeka na Ciebie na królewską wycieczkę. Teatr Wielki zaniemówi, bo wspaniała rzeźba na jego fasadzie jest jak z bajki. Podziwiaj Grób Nieznanego Żołnierza z jego ciężką historią! Wielka Fontanna zachwyci Cię w bajkowym ogrodzie, a Pałac Kultury i Nauki ze swoimi wyjątkowymi eksponatami będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

5. Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Wybierz się na niezapomnianą pieszą wycieczkę, aby odkryć trzy najważniejsze atrakcje Warszawy, idealne dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy. Atrakcja nr 1 - Pałac Kultury: Nasza podróż zaczyna się od wspaniałego Pałacu Kultury, prawdziwej atrakcji Warszawy. Nasz kompetentny przewodnik podzieli się intrygującymi faktami i tajemnicami dotyczącymi tego imponującego budynku. Nie przegap okazji, aby odwiedzić taras widokowy na 130. metrze, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Najważniejsze atrakcje Traktu Królewskiego: Kościół Świętego Krzyża, miejsce spoczynku serca Fryderyka Chopina Kampus Uniwersytetu Warszawskiego Barokowy Kościół Wizytek Grób Nieznanego Żołnierza Pałac Prezydencki Kościół św. Anny, w którym znajdują się najpiękniejsze organy w Polsce Najciekawsze miejsca na Starym Mieście - Gdzie kończy się nasza wycieczka: Zanurz się w uroku Starego Miasta z jego urzekającymi zabytkami: Plac Zamkowy Zamek Królewski i Ogrody Królewskie Bazar Mur miejski i Barbakan Warszawska Syrenka Rozumiemy, jak ważne jest przedstawianie dat i faktów historycznych w odpowiednim kontekście. Nasi przewodnicy dbają o to, aby informacje były przekazywane w przyjazny dla turystów i łatwo zrozumiały sposób. Małe grupy: Aby zapewnić przytulne i spersonalizowane wrażenia, ograniczamy wielkość grupy do maksymalnie 15 osób, nawet w przypadku publicznych wycieczek pieszych. Rozpoznawanie miejsca spotkania i przewodnika: Wystarczy przybyć na miejsce spotkania 5–10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. Szukaj naszego przewodnika trzymającego biały parasol, dzięki czemu będzie łatwo rozpoznawalny w tłumie. Podsumowanie wycieczki: Nasza wycieczka kończy się na tętniącym życiem Rynku Starego Miasta w Warszawie. W pobliżu znajdziesz wiele kawiarni, restauracji i barów. Możesz liczyć na to, że nasz przewodnik po mieście poleci odpowiednie opcje, w tym lokale przyjazne wegetarianom i weganom. Zrób pierwszy krok do czarującego świata Warszawy dzięki naszej wciągającej wycieczce pieszej. Pozwól nam sprawić, aby Twoja wizyta była naprawdę niezapomniana.

Prywatna piesza wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Warszawie

6. Prywatna piesza wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Warszawie

Odkryj stolicę i największe miasto Polski ze swoim przewodnikiem. Pełne kontrastów i wspomnień urocze Stare Miasto i dynamiczne Nowe Miasto oferują spojrzenie na długą i pełną historii przeszłość miasta podczas tej prywatnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Kolumnie Zygmunta, pomniku polskiego króla, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Spójrz na Zamek Królewski – dawną siedzibę polskich władców, miejsce uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Czy masz więcej czasu? Odbierz bilet i zajrzyj do wnętrza zamku. Zobacz apartamenty królewskie, obrazy Rembrandta i płótna Bernarda Bellotto, znanego również jako Canaletto. Wybierz się na spacer urokliwymi wąskimi uliczkami prowadzącymi na Rynek Starego Miasta, gdzie urządzano Festyny i targi, ale także rozstrzeliwano skazańców. Podziwiaj kolorowe kamienice. Zrób sobie selfie z pomnikiem Syrenki Warszawskiej, godłem i opiekunem miasta. Zobacz też barbakan i dzwon na ulicy Kanonia. Przejdź się wzdłuż starych murów miejskich i zrób zdjęcie Wisły z punktu widokowego na Gnojnej Górze. Wejdź do katedry, w której znajdują się groby średniowiecznych książąt mazowieckich, ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz wybitnego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego. Kontynuuj do Pałacu Krasińskich, budynku Sądu Najwyższego i pomnika Powstania Warszawskiego. Dowiedz się o zniszczeniach miasta podczas II wojny światowej i jego odbudowie po zakończeniu wojny. Zobacz ważne zabytki miasta, takie jak Teatr Wielki, Opera Narodowa i Grób Nieznanego Żołnierza. Zakończ krótki spacer Traktem Królewskim, który łączył trzy dawne rezydencje polskich władców: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie. Zatrzymaj się przed Pałacem Prezydenckim, kampusem Uniwersytetu Warszawskiego, a także pięknymi kościołami i kamienicami, zanim rozstaniesz się z przewodnikiem, aby zwiedzić miasto na własną rękę.

Warszawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

7. Warszawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z piękną architekturą! Odwiedź Rynek Nowego Miasta, który powstał po zwycięstwie nad Turkami i poznaj imponujący Pałac Krasińskich. Sfotografuj Barbakan w jego pięknej czerwonej barwie i podziwiaj Stare Miasto, w którym napisano tak wiele historii. Następnie Zamek Królewski czeka na królewskie zwiedzanie. Teatr Wielki zaniemówi, bo wspaniała rzeźba na jego fasadzie jest rodem z bajki. Podziwiaj Grób Nieznanego Żołnierza z jego ciężką historią! Wielka Fontanna zachwyci Państwa w wymarzonym ogrodzie, a Pałac Kultury i Nauki z wyjątkowymi eksponatami będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

8. Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie i wyrusz na ekscytujące przeżycie. Podróżuj luksusowym mercedesem z dedykowanym kierowcą. Ciesz się wspaniałymi ośmioma godzinami z prywatnym przewodnikiem po mieście, odwiedzając miejsca niedostępne pieszo. Twój przewodnik utworzy Twoją trasę na podstawie Twoich próśb; niektóre przykładowe elementy planu podróży są następujące: • Przejazd Traktem Królewskim wzdłuż najbardziej reprezentacyjnej arterii Warszawy • Łazienki Królewskie do zwiedzania unikalnego europejskiego parku z pomnikiem Fryderyka Chopina • Praga, aby zobaczyć tajemnicze kamienice przy ul. Ząbkowskiej i Targowej, Katedrę Floriańską i Stadion Narodowy • Dawne getto żydowskie na Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Pomnik Ofiar Katynia • Warszawskie Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Warszawską Syrenką, kolorowymi fasadami kamienic i Katedrą św. Jana Oprócz całodniowej wycieczki możesz skorzystać z wliczonego wstępu do dwóch muzeów z następujących czterech: • Zamek Królewski w Warszawie to rezydencja zamkowa, która przez wieki służyła jako oficjalna rezydencja polskich monarchów. Znajduje się na Placu Zamkowym, przy wejściu na warszawską Starówkę. Od XVI wieku aż do rozbiorów mieściły się tu gabinety osobiste króla i administracyjne dworu królewskiego. • Pałac Kultury i Nauki to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Z całkowitą wysokością 237 metrów (778 stóp) jest najwyższym budynkiem w Polsce, piątym co do wysokości budynkiem w Unii Europejskiej (łącznie z iglicą) i jednym z najwyższych na kontynencie europejskim. Zbudowany w 1955 roku, mieści różne instytucje publiczne i kulturalne, takie jak kina, teatry, biblioteki, kluby sportowe, wydziały uczelni i władze Polskiej Akademii Nauk. • Muzeum Powstania Warszawskiego na warszawskiej Woli poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu 1944 r. Instytucja muzeum powstała w 1983 r., ale przez wiele lat nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Został otwarty 31 lipca 2004 roku, w 60. rocznicę powstania. • Muzeum „Życie w komunizmie” przypomina kapsułę czasu komunistycznej Polski. Ma dać młodszym pokoleniom poczucie, jak wyglądało życie ich starszych w PRL-u. Wiele materiałów zostało przekazanych przez członków społeczeństwa, a kolekcja wciąż rośnie w miarę napływu kolejnych darowizn.

Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

9. Warszawa - całodniowa prywatna wycieczka samochodowa i piesza z panoramą miasta

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

10. Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka - 3 godziny magii!

Poznaj Warszawę i baw się na hulajnodze elektrycznej. Uzyskaj najlepsze rekomendacje od lokalnego przewodnika. Ekologiczne hulajnogi elektryczne pozwalają uniknąć długich i męczących spacerów. Zamiast tego wskocz na pokład i jedź na własnej hulajnodze z miejsca na miejsce. Zwiedzanie potrwa 3 godziny, podczas których poznasz esencję Warszawy. To jest nasza pełna wycieczka pakietowa. Po krótkiej sesji szkoleniowej wycieczka przebiega obok najważniejszych budynków i zabytków miasta. Twój przewodnik opowie ich historię i poleci inne miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie. Podczas wycieczki zobaczysz miejsca: Plac Zamkowy | Kolumna Zygmunta | Zamek Królewski | Gąsienica Goliata w katedrze | Plac Kanoniczy z Pomnikiem Dzwonu | Najwęższy dom na Starym Mieście | Rynek Starego Miasta | Syrenka Warszawska | Barbakan | Muzeum Marii Skłodowskiej Curie | Rynek Nowego Miasta | Multimedialny Park Fontann | Stary Dom Prochowy | Pomnik Powstania Warszawskiego | Plac Krasińskich | Ogród Krasińskich | Stare Getto | Pomnik Bohaterów Getta | Muzeum Polina | Bunkier Anielewicza | Umschlagplatz | Kładka Pamięci | Plac Grzybowski | 4 Kamienice przy ulicy Próżnej | Pałac Kultury i Nauki | Ogród Saski | Grób Nieznanego Żołnierza | Hotel Bristol i Europejski | Pałac Prezydencki Życzymy wspaniałej wycieczki. Punkt Segwaya.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie? Kliknij tutaj.

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(156 recenzji)

Przewodnik, Georges, był bardzo przyjazny (podobnie jak kierowca) i nauczył nas wielu rzeczy! Zwiedzanie odbywa się transportem minibusem i pieszo. Pojazd jest bardzo wygodny. Są nawet napoje i lokalne czekoladki na przekąskę!

Bardzo dobra wycieczka. W 3 godziny odkrywamy najważniejsze rzeczy w Warszawie. Nasz przewodnik Michał był bardzo pouczający i przyjazny. Ukazywała historię miasta poprzez ciekawe i zapadające w pamięć wydarzenia.

Nasza wycieczka była bardzo przyjemna, przewodnik Albert odpowiedział na wszystkie nasze pytania i przekazał mnóstwo ciekawych faktów. Rowery były w dobrym stanie. Polecam tę wycieczkę w 100% :)

jestem pozytywnie zaskoczona! Pani Magda wspaniała! wszystko bardzo interesujaco i ekspresyjnie przedstawione. Godne polecenia 😊

Bardzo interesujące. W ciągu trzech godzin wiele zobaczyliśmy, a przewodnik wiele wyjaśnił w doskonałym języku angielskim