Dodaj daty

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

1. Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

2. Warszawa: grupowa wycieczka historyczna z odbiorem i dowozem

Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu i podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego w Warszawie, aby zobaczyć arystokratyczne rezydencje i słynne zabytki. Odwiedź letnią rezydencję ostatniego króla Polski w Łazienkach Królewskich. Następnie zobacz zabytki znajdujące się na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, w tym Zamek Królewski oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której pochowani zostali przedstawiciele dynastii Jagiellonów i Wazów. Wejdź na teren dawnego getta warszawskiego, aby podziwiać gmach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i pomnik Bohaterów Getta. Zobacz okryty złą sławą Umschlagplatz – miejsce koncentracji Żydów przed wywiezieniem ich do obozów zagłady. Następnie udaj się autobusem w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika Powstania Warszawskiego oraz pomnika Katyńskiego. W zależności od natężenia ruchu drogowego autobus przejedzie przez dzielnicę Praga, gdzie zobaczysz pomnik Braterstwa Broni. Zachwyć się niepowtarzalnym widokiem z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, po czym kierowca odwiezie Cię do Twojego hotelu. 

Warszawa: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym i Nowym Mieście

3. Warszawa: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym i Nowym Mieście

Poznaj fakty i legendy stolicy Warszawy podczas prywatnej pieszej wycieczki po najważniejszych i głównych atrakcjach. Niewiele osób wie, że Warszawa była najważniejszym miastem dla gospodarki Polski w czasach nowożytnych, a my szczerze wierzymy, że jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. To coś, co przychodzi ze zrozumieniem kultury, historii i codziennego życia mieszkańców. Odkryj urok warszawskiej Starówki, zniszczonej w czasie wojny, ale odbudowanej w pięknym barokowym stylu architektonicznym. Podążaj za przyjaznym przewodnikiem po ładnym Rynku Głównym, przejdź przez Plac Zamkowy i wreszcie dotrzyj do wspaniałego Zamku Królewskiego, w którym polscy monarchowie mieszkali od 1596 do 1795 roku. Podziwiaj pomnik Mikołaja Kopernika i kościół Świętego Krzyża, zanim udasz się na Uniwersytet Warszawski. Ciesz się nieco dłuższym postojem na Placu Piłsudskiego, wcześniej Placu Zwycięstwa, gdzie możesz poświęcić czas na refleksję nad wyjątkowym Grobem Nieznanego Żołnierza. Poczuj atmosferę współczesnej Warszawy i obserwuj życie codzienne. Znajdź najlepiej ukryte lokalizacje w mieście z pomocą doświadczonego lokalnego przewodnika. W wersji 6-godzinnej wejdziesz także do Zamku Królewskiego i wspaniałych apartamentów dawnych królów. To najlepszy sposób na porównanie, jak zmieniały się czasy w stolicy Polski od późnego średniowiecza do współczesności, jako centrum gospodarczego, naukowego, biznesowego i rozwojowego.

Prywatna piesza wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Warszawie

4. Prywatna piesza wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Warszawie

Odkryj stolicę i największe miasto Polski ze swoim przewodnikiem. Pełne kontrastów i wspomnień urocze Stare Miasto i dynamiczne Nowe Miasto oferują spojrzenie na długą i pełną historii przeszłość miasta podczas tej prywatnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Kolumnie Zygmunta, pomniku polskiego króla, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Spójrz na Zamek Królewski – dawną siedzibę polskich władców, miejsce uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Czy masz więcej czasu? Odbierz bilet i zajrzyj do wnętrza zamku. Zobacz apartamenty królewskie, obrazy Rembrandta i płótna Bernarda Bellotto, znanego również jako Canaletto. Wybierz się na spacer urokliwymi wąskimi uliczkami prowadzącymi na Rynek Starego Miasta, gdzie urządzano Festyny i targi, ale także rozstrzeliwano skazańców. Podziwiaj kolorowe kamienice. Zrób sobie selfie z pomnikiem Syrenki Warszawskiej, godłem i opiekunem miasta. Zobacz też barbakan i dzwon na ulicy Kanonia. Przejdź się wzdłuż starych murów miejskich i zrób zdjęcie Wisły z punktu widokowego na Gnojnej Górze. Wejdź do katedry, w której znajdują się groby średniowiecznych książąt mazowieckich, ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz wybitnego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego. Kontynuuj do Pałacu Krasińskich, budynku Sądu Najwyższego i pomnika Powstania Warszawskiego. Dowiedz się o zniszczeniach miasta podczas II wojny światowej i jego odbudowie po zakończeniu wojny. Zobacz ważne zabytki miasta, takie jak Teatr Wielki, Opera Narodowa i Grób Nieznanego Żołnierza. Zakończ krótki spacer Traktem Królewskim, który łączył trzy dawne rezydencje polskich władców: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie. Zatrzymaj się przed Pałacem Prezydenckim, kampusem Uniwersytetu Warszawskiego, a także pięknymi kościołami i kamienicami, zanim rozstaniesz się z przewodnikiem, aby zwiedzić miasto na własną rękę.

Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

5. Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Stare Miasto w Warszawie z czasów II wojny światowej, piesza wycieczka po Cmentarzu Wojskowym

6. Stare Miasto w Warszawie z czasów II wojny światowej, piesza wycieczka po Cmentarzu Wojskowym

Czy wiesz, co doprowadziło do Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku? Podczas tej prywatnej wycieczki odtworzymy wydarzenia II wojny światowej, podążając za historią okupacji, zniszczenia i wyzwolenia Warszawy oraz jej bohaterów. Pokażemy Ci, co kryje się za pięknie odrestaurowanym Starym Miastem. Zanurz się w prawdziwej i nieocenzurowanej historii II wojny światowej w Warszawie! Odkryj miejsca II wojny światowej na Starym Mieście w Warszawie podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem historycznym. Swoją podróż w czasie rozpoczniesz na Rynku, który został doszczętnie zniszczony podczas walk o wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej. Żywa historia opowiedziana przez Twojego pełnego pasji prywatnego przewodnika pomoże Ci właściwie zrozumieć wydarzenia, które doprowadziły do okupacji niemieckiej w Polsce oraz przebieg i skutki II wojny światowej w Warszawie i poza nią. Podczas tej wycieczki będziesz podążać szlakiem II wojny światowej na Starym Mieście i zobaczyć miejsca pamięci, takie jak Pomnik Powstania Warszawskiego, który upamiętnia poświęcenie antyhitlerowskich bojowników ruchu oporu, takich jak generał Tadeusz Komorowski. Dowiesz się o ruchu podziemnym, szpiegach i bohaterach życia codziennego. Dowiesz się także o największym z nazistowskich gett podczas II wojny światowej i jego powstaniu, mijając dawne znaki graniczne getta warszawskiego. Na koniec wycieczki będziesz miał okazję złożyć hołd w symbolicznym miejscu Grobu Nieznanego Żołnierza. Zarezerwuj 4-godzinną wycieczkę po II wojnie światowej, aby dowiedzieć się więcej o wojnie na warszawskiej Starówce i Cmentarzu Wojskowym. Zapewniamy bilety komunikacji miejskiej w obie strony na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, dzięki czemu nie będziesz musiał chodzić całą drogę! Odwiedź nekropolię ku czci żołnierzy polskiego wojska, gdzie pochowanych jest wielu bohaterów II wojny światowej. Razem ze swoim Prywatnym Przewodnikiem odkryjesz prawdziwe koszty niemieckiej okupacji Polski.

Warszawa: Gra ucieczki na smartfony i wycieczka

7. Warszawa: Gra ucieczki na smartfony i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Warszawie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę w kościele Nawiedzenia NMP z piękną architekturą! Odwiedź Rynek Nowego Miasta, który został zbudowany dzięki zwycięstwu nad Turkami i poznaj imponujący Pałac Krasińskich. Sfotografuj Barbakan w jego pięknym czerwonym kolorze i podziwiaj Stare Miasto, gdzie napisano tak wiele historii. Następnie Zamek Królewski czeka na Ciebie na królewską wycieczkę. Teatr Wielki zaniemówi, bo wspaniała rzeźba na jego fasadzie jest jak z bajki. Podziwiaj Grób Nieznanego Żołnierza z jego ciężką historią! Wielka Fontanna zachwyci Cię w bajkowym ogrodzie, a Pałac Kultury i Nauki ze swoimi wyjątkowymi eksponatami będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

8. Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Ruszaj w drogę, zwiedzaj Warszawę i ciesz się czymś więcej, niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym przewodnikiem, wspaniałą lekcją historii i kultury oraz transferami samochodowymi między zabytkami w Warszawie. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Gdańsk jest dobrze skomunikowany z Warszawą pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań odebrany samochodem przez lokalnego przewodnika po Warszawie. Poprowadzi Cię przez Nowe Miasto, gdzie zobaczysz Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Powoli zmieniaj klimat miasta, aby dotrzeć do fantastycznego Starego Miasta. Zobaczysz tam wspaniały Zamek Królewski! Poznaj fascynującą historię polskich królów. Spaceruj po dużym Rynku i zobacz warszawski Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. Odkryj wszystkie ukryte skarby! W Warszawie oprócz nowoczesnego budynku i tętniącej życiem atmosfery zobaczysz również bardzo relaksujące miejsce. Park Wilanowski to kompleks pałacowo-kolorowych ogrodów. Poznaj wyjątkowe wnętrza oraz bogato zdobione i zdobione pomieszczenia, takie jak Sala Biała, Apartamenty Króla Jana III Sobieskiego. W końcu przewodnik zawiezie Cię na dworzec kolejowy na pociąg z powrotem do Gdańska. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Warszawie, aby pokazać Ci najlepsze atrakcje Warszawy.

Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

9. Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie i wyrusz na ekscytujące przeżycie. Podróżuj luksusowym mercedesem z dedykowanym kierowcą. Ciesz się wspaniałymi ośmioma godzinami z prywatnym przewodnikiem po mieście, odwiedzając miejsca niedostępne pieszo. Twój przewodnik utworzy Twoją trasę na podstawie Twoich próśb; niektóre przykładowe elementy planu podróży są następujące: • Przejazd Traktem Królewskim wzdłuż najbardziej reprezentacyjnej arterii Warszawy • Łazienki Królewskie do zwiedzania unikalnego europejskiego parku z pomnikiem Fryderyka Chopina • Praga, aby zobaczyć tajemnicze kamienice przy ul. Ząbkowskiej i Targowej, Katedrę Floriańską i Stadion Narodowy • Dawne getto żydowskie na Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Pomnik Ofiar Katynia • Warszawskie Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Warszawską Syrenką, kolorowymi fasadami kamienic i Katedrą św. Jana Oprócz całodniowej wycieczki możesz skorzystać z wliczonego wstępu do dwóch muzeów z następujących czterech: • Zamek Królewski w Warszawie to rezydencja zamkowa, która przez wieki służyła jako oficjalna rezydencja polskich monarchów. Znajduje się na Placu Zamkowym, przy wejściu na warszawską Starówkę. Od XVI wieku aż do rozbiorów mieściły się tu gabinety osobiste króla i administracyjne dworu królewskiego. • Pałac Kultury i Nauki to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Z całkowitą wysokością 237 metrów (778 stóp) jest najwyższym budynkiem w Polsce, piątym co do wysokości budynkiem w Unii Europejskiej (łącznie z iglicą) i jednym z najwyższych na kontynencie europejskim. Zbudowany w 1955 roku, mieści różne instytucje publiczne i kulturalne, takie jak kina, teatry, biblioteki, kluby sportowe, wydziały uczelni i władze Polskiej Akademii Nauk. • Muzeum Powstania Warszawskiego na warszawskiej Woli poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu 1944 r. Instytucja muzeum powstała w 1983 r., ale przez wiele lat nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Został otwarty 31 lipca 2004 roku, w 60. rocznicę powstania. • Muzeum „Życie w komunizmie” przypomina kapsułę czasu komunistycznej Polski. Ma dać młodszym pokoleniom poczucie, jak wyglądało życie ich starszych w PRL-u. Wiele materiałów zostało przekazanych przez członków społeczeństwa, a kolekcja wciąż rośnie w miarę napływu kolejnych darowizn.

Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

10. Warszawska wycieczka piesza Must See | mała grupa

Wybierz się na niezapomnianą pieszą wycieczkę, aby odkryć trzy najważniejsze atrakcje Warszawy, idealne dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy. Atrakcja nr 1 - Pałac Kultury: Nasza podróż zaczyna się od wspaniałego Pałacu Kultury, prawdziwej atrakcji Warszawy. Nasz kompetentny przewodnik podzieli się intrygującymi faktami i tajemnicami dotyczącymi tego imponującego budynku. Nie przegap okazji, aby odwiedzić taras widokowy na 130. metrze, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Najważniejsze atrakcje Traktu Królewskiego: Kościół Świętego Krzyża, miejsce spoczynku serca Fryderyka Chopina Kampus Uniwersytetu Warszawskiego Barokowy Kościół Wizytek Grób Nieznanego Żołnierza Pałac Prezydencki Kościół św. Anny, w którym znajdują się najpiękniejsze organy w Polsce Najciekawsze miejsca na Starym Mieście - Gdzie kończy się nasza wycieczka: Zanurz się w uroku Starego Miasta z jego urzekającymi zabytkami: Plac Zamkowy Zamek Królewski i Ogrody Królewskie Bazar Mur miejski i Barbakan Warszawska Syrenka Rozumiemy, jak ważne jest przedstawianie dat i faktów historycznych w odpowiednim kontekście. Nasi przewodnicy dbają o to, aby informacje były przekazywane w przyjazny dla turystów i łatwo zrozumiały sposób. Małe grupy: Aby zapewnić przytulne i spersonalizowane wrażenia, ograniczamy wielkość grupy do maksymalnie 15 osób, nawet w przypadku publicznych wycieczek pieszych. Rozpoznawanie miejsca spotkania i przewodnika: Wystarczy przybyć na miejsce spotkania 5–10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. Szukaj naszego przewodnika trzymającego biały parasol, dzięki czemu będzie łatwo rozpoznawalny w tłumie. Podsumowanie wycieczki: Nasza wycieczka kończy się na tętniącym życiem Rynku Starego Miasta w Warszawie. W pobliżu znajdziesz wiele kawiarni, restauracji i barów. Możesz liczyć na to, że nasz przewodnik po mieście poleci odpowiednie opcje, w tym lokale przyjazne wegetarianom i weganom. Zrób pierwszy krok do czarującego świata Warszawy dzięki naszej wciągającej wycieczce pieszej. Pozwól nam sprawić, aby Twoja wizyta była naprawdę niezapomniana.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie? Kliknij tutaj.