Grób Nieznanego Żołnierza: wycieczki i atrakcje

Grób Nieznanego Żołnierza – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

1. Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

Odkryj kolebkę cywilizacji, miejsce narodzin demokracji i dom filozofii podczas prywatnej, półdniowej wycieczki po Atenach. Zobaczysz jedne z największych zabytków, jakie kiedykolwiek zbudowano, z wizytą we wszystkich głównych atrakcjach, od miejsca pierwszej nowoczesnej olimpiady po dawny Pałac Królewski. 5-godzinna wycieczka obejmuje Stadion Panathenaic, jedyny marmurowy stadion na świecie. Zbudowany na ruinach starożytnego rzymskiego stadionu w Atenach, był miejscem pierwszych nowoczesnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Przejdź do słynnego Łuku Cesarza Hadriana i Świątyni Zeusa Olimpijskiego, poświęconej królowi bogów olimpijskich, oraz największej świątyni starożytnego świata. Udaj się na Akropol, uważany za dzieło architektonicznej doskonałości. Podziwiaj Teatr Dionizosa, pierwszy teatr, jaki kiedykolwiek zbudowano na świecie. Zobaczysz także Odeon Heroda Attyka, udasz się na Wzgórze Pnyx, odwiedzisz Propyleje, Świątynię Apteros Nike, Erechtejon i Nowe Muzeum Akropolu. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki na miasto ze wzgórza Lykabettus i odwiedź budynki Parlamentu, aby zobaczyć zmianę Gwardii Królewskiej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jedź dalej na Plac Omonia i na pchli targ na świeżym powietrzu w tętniącej życiem dzielnicy Plaka. Na koniec zobacz XIX-wieczny anglikański kościół św. Pawła, dawny Pałac Królewski, Muzeum Numizmatyczne, Akademię Sztuki i Nauki, Bibliotekę Narodową, Muzeum Benaki, Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie oraz Muzeum Sztuki Cykladzkiej.

Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

2. Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

Ciesz się odbiorem z hotelu lub spotkaj się ze swoim kierowcą w centralnie zlokalizowanym miejscu spotkania. Wskocz do swojego uroczego elektrycznego tuk-tuka, który jest idealnym rozmiarem do poruszania się po wąskich drogach miasta, a następnie wyrusz na wieczór eksploracji. Zacznij od zwiedzania najbardziej charakterystycznych budynków i zabytków Aten, w tym greckiego parlamentu, Grobu Nieznanego Żołnierza, Akademii Ateńskiej i kościoła Agios Dionysios Areopagitis. Kontynuuj wycieczkę na górę Lycabettus i podziwiaj niezapomniane widoki na miasto i Akropol. Następnie przejedź przez dzielnicę Kolonaki, a następnie przejedź obok starożytnego stadionu olimpijskiego, świątyni Zeusa i łuku Hadriana. Tuk-tuk następnie wije się wąskimi uliczkami dzielnicy Plaka, zanim uda się do Romain Agora i Biblioteki Hadriana. Przejdź obok Thiseio, aby podziwiać rozległe widoki na Partenon, a następnie odwiedź obszary Monastiraki i Psiri. Podczas całej wycieczki rozkoszuj się romantyczną atmosferą Aten, gdy słońce zachodzi, a dzień zamienia się w noc. Pod koniec niezapomnianej wieczornej wycieczki kierowca wysadzi Cię w punkcie początkowym lub w innym wybranym przez Ciebie miejscu.

Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

3. Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

Przeglądaj Ateny na ekologicznym, w 100% elektrycznym tuk-tuku, który idealnie nadaje się do poruszania się po wąskich drogach miasta. Pozwól swojemu prywatnemu kierowcy zabrać Cię do najważniejszych miejsc w mieście podczas tej 3-godzinnej wycieczki. Zacznij od odwiedzenia najbardziej charakterystycznych zabytków w centrum miasta: zobacz grecki parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, Akademię Ateńską i kościół Agios Dionysios Areopagitis. Następnie wejdź na górę Lycabettus, wzgórze położone w mieście, i podziwiaj wspaniałe 360-stopniowe widoki na Ateny. Śledź to, odwiedzając starożytny Stadion Olimpijski, Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana. Kontynuuj podróż do dzielnicy Plaka z jej uroczymi uliczkami, restauracjami, barami i sklepami. Zobacz Romain Agorę, Bibliotekę Hadriana i Starożytną Agorę. Na koniec odwiedź Akropol, widok, którego po prostu nie możesz przegapić. Twój kierowca zakończy wycieczkę, przechodząc przez pchli targ Thissio i Monastiraki.

Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

4. Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

Ateny bez wątpienia są pełne niekończącym się zbiorem zabytkowych i nowoczesnych atrakcji oraz dzielnic, które zadziwią nawet najwspanialszego poetę. Wycieczka ta jest przeznaczona dla osób, które chcą zrobić zdjęcia najbardziej kultowych i malowniczych miejsc w jednym z najstarszych miast w Europie. Podczas robienia zdjęć na Instagrama zobaczysz jak mieszkańcy spędzają swój dzień i posłuchasz historii o lokalnej kulturze. Twój miejscowy rezydent spotka się z Tobą przy fontannie na placu Sindagma. Tutaj po raz pierwszy zobaczysz tętniące życiem centrum stolicy Grecji. Pierwszym przystankiem będzie grecki parlament, gdzie możesz z bliska zobaczyć i zrobić zdjęcia boskim gigantom. Słynni ewzoni są jedną z najbardziej popularnych atrakcji Aten. To także miejsce, w którym koniecznie musisz zrobić zdjęcia na Instagrama. Rezydent może zrobić dla Ciebie zdjęcia. Następnie odwiedź ogród narodowy, zieloną oazę w samym centrum miasta. Jest to miejsce, w którym rośnie 700 drzew, znajdują się jeziora i kilka zwierząt. W ogrodzie Amalia znajduje się także Muzeum Botaniczne, oranżeria i różne starożytne ruiny. Jest to idealne i malownicze miejsce, w którym znajdziesz odpowiednią inspirację do robienia zdjęć. Następnym przystankiem będzie stadion Kallimarmaro, gdzie Twój lokalny przewodnik pomoże Ci zrobić zdjęcia i znaleźć odpowiednią perspektywę. Jest to jedna z najbardziej kultowych atrakcji Aten. Ma ona bogatą historię związaną z nowoczesnymi igrzyskami olimpijskimi. Następnie udaj się na spacer do Plaki, dzielnicy Bogów i jednego z najbardziej malowniczych obszarów Aten. Plaka jest jednym z najlepszych miejsc do robienia idealnych zdjęć. Znajdują się tutaj małe kolorowe domki, wąskie alejki, urocze kawiarnie i wiele miejsc z widokami na miasto, które stworzą idealne tło dla Twoich zdjęć. Kolejne miejsce znajduje się na wzgórzu, z którego możesz podziwiać zapierające w piersiach widoki na Akropol i miasto. Podążaj śladami starożytnych Greków. Jest to zdecydowanie miejsce, w którym musisz zrobić sobie zdjęcia na Instagrama. Oprócz wyżej wymienionych miejsc skorzystaj także z możliwości odkrycia najlepszych miejsc w miejsce, w których poćwiczysz swoje zdolności artystyczne, robiąc zdjęcia i wstawiając je na Instagrama. W tym samym czasie poznaj historię miasta i poczuj się jak Ateńczyk, mieszając się z lokalną ludnością. Po drodze będziesz mieć mnóstwo okazji do robienia zdjęć, dlatego weź ze sobą aparat.

Ateny: Piesza wycieczka po historii buntu

5. Ateny: Piesza wycieczka po historii buntu

Rozpocznij wycieczkę w Monastiraki i przenieś się do czasów, gdy Ateny wciąż znajdowały się pod panowaniem osmańskim. Odkryj urzekające historie oporu, które zapoczątkowały grecką rewolucję zaledwie 200 lat temu. Spacerując w kierunku Syntagmy, serca współczesnych protestów, poznaj bohaterskie czyny jednostek, które stały się legendami, oraz masowe ruchy ludowe Ateńczyków mających nadzieję na wolność w obliczu faszyzmu, przemocy i ucisku. Następnie poznaj tętniącą życiem dzielnicę Exarchia, obecne siedlisko oporu i aktywizmu, które gości anarchistów, uchodźców, społeczność LGBT+ i artystów. Zanurz się w kreatywnej energii społeczności i dowiedz się o jej ważnej roli w walce Aten o sprawiedliwość społeczną. Z każdym krokiem odkrywaj, jak historia oporu Aten ukształtowała miasto, które widzimy dzisiaj i nadal inspiruje jego przyszłość.

Wycieczka "The Best of Athens Tour": Najważniejsze zabytki i atrakcje

6. Wycieczka "The Best of Athens Tour": Najważniejsze zabytki i atrakcje

Odwiedź najlepsze miejsca w Atenach, spaceruj po najbardziej malowniczych obszarach i poznaj ciekawe fakty dotyczące jednego z najbardziej historycznych miast na całym świecie. Podczas tej 3-godzinnej pieszej wycieczki zobaczysz najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, odwiedzisz jedne z najbardziej malowniczych dzielnic miasta i odkryjesz ukryte skarby miasta, które znają tylko miejscowi. Odwiedź grecki parlament i gwardię prezydencką, zobacz zieloną oazę w centrum miasta, rezydencję greckiego premiera i stadion Panatenajski, idąc jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic Aten. Poznaj miejsce, w którym powstała pierwsza wioska olimpijska, podziwiaj jej architekturę i piękne freski. Spaceruj po małych uliczkach dzielnicy Plaka, podziwiaj żywe kolory domów, zobacz mieszkańców grających w tradycyjne buzuki i podziwiaj jedne z najpiękniejszych widoków na Ateny. Zakończ tę piękną pieszą wycieczkę w jednym z najbardziej uderzających budynków architektonicznych i kulturalnych Aten, muzeum Akropolu.

Prywatna wycieczka z przewodnikiem: Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu

7. Prywatna wycieczka z przewodnikiem: Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym prywatnym przewodnikiem w sercu Aten, na placu Syntagma, i zacznij od krótkiego spojrzenia na piękną kolekcję znalezisk archeologicznych pochodząca z czasów klasycznych i odkryta podczas wykopalisk na tym terenie. Przejdź do eleganckiego budynku parlamentu, aby obejrzeć zmianę warty przy słynnych Evzones, przed Grobowcem Nieznany żołnierz. Spaceruj po chłodnym i zacienionym Ogrodzie Narodowym, dawnym Ogrodzie Królowej Amalii i podziwiaj neoklasycystyczną architekturę Zappeion Hall. Dowiedz się więcej o pierwszych nowożytnych igrzyskach olimpijskich oraz o wybitnych postaciach z najnowszej historii Aten. Odwiedź Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana z czasów rzymskich. Idź wzdłuż pięknego chodnika Dionysiou Areopagitou, aż dotrzesz do bocznego wejścia na Akropol. Kontynuuj podróż na Akropol, wchodząc na teren od południowego zbocza, aby odwiedzić pierwszy starożytny teatr, Teatr Dionizosa i aby uniknąć tłumów. W drodze do wpisanych na listę UNESCO godnych podziwu zabytków Akropolu, zobacz pomnik na wzgórzu Philopappos i Odeon Heroda Attyka. Podziwiaj starożytne, piękne budowle Akropolu: Świątynię Ateny Nike, bramę Propyleje, Erechtejon i skup się na zadziwiający Partenon. Posłuchaj, jak Twój kompetentny przewodnik dostarczy Ci wielu informacji i odkryje fascynujące fakty dotyczące budowy i historii pomników. Wyjątkowy, piękny widok na Ateny, w tym wzgórze Marsa, starożytną agorę i świątynię Hefajstosa, podbije twoje serce i umysł. Ciesz się czasem na zwiedzanie i robienie zdjęć na Akropolu po wycieczce po Akropolu, zanim zrobisz sobie krótką przerwę na przekąskę lub kolację drink. Po podziwianiu jednego z najbardziej znanych miejsc na świecie, kontynuuj wycieczkę do Muzeum Akropolu. Nowe Muzeum Akropolu zostało zaprojektowane przez szwajcarskiego architekta Bernarda Tschumi we współpracy z greckim architektem Michalisem Photiadisem. Jego unikalny projekt obejmuje wykopaliska, które są widoczne pod oszałamiającymi szklanymi podłogami. Arcydzieła Akropolu zostały wyeksponowane i wyeksponowane, na jakie zasługują, dzięki idealnej atmosferze wnętrza, naturalnemu oświetleniu, a także jak łatwy dostęp dla zwiedzających, panoramiczne widoki i doskonałe rozplanowanie powierzchni wystawienniczych. Eksponuje około 4000 artefaktów.

Ateny: Wycieczka krajoznawcza z wejściem na Akropol bez kolejki

8. Ateny: Wycieczka krajoznawcza z wejściem na Akropol bez kolejki

Przeżyj to, co najlepsze w Atenach podczas półdniowej wycieczki, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, takie jak Akropol, Stadion Panathenaic i budynek parlamentu. Odwiedź stadion Panathenaic, budynek parlamentu i ceremonię zmiany warty z komentarzem eksperta. Poznaj Trylogię Ateńską i poznaj jej fascynującą historię i piękno architektury. Poznaj urocze dzielnice Plaka i Monastiraki. Zatrzymaj się w starożytnej Agorze, aby szybko zrobić zdjęcie imponującej świątyni Hefajstosa, a następnie rozkoszuj się tętniącą życiem ateńską starówką. Zakończ swoją wycieczkę wizytą na wspaniałym Akropolu, gdzie ominiesz kolejkę i odkryjesz jego kultowe miejsca, takie jak brama Propyleje, Świątynia Ateny Nike, Partenon i Erechtejon z Werandą Dziewic, bez czekania w dużych kolejkach.

Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta i prywatna wycieczka panoramiczna

9. Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta i prywatna wycieczka panoramiczna

Ta 4-godzinna wycieczka daje możliwość zaobserwowania uderzających kontrastów, które sprawiają, że Ateny są tak fascynującym miastem. Starożytne Ateny to jedno z najstarszych miast Europy, o nieprzerwanej historii, której początki sięgają około 5000 lat temu. Stolica Grecji znana jest jako kolebka demokracji. Eksploracja imponującej Skały Akropolu, kolebki zachodniej cywilizacji. Dowiedz się więcej o Propyleje, świątyni Ateny Nike, Partenonie, Erechtejonie, Odeonie Heroda Attyka, starożytnym teatrze Dionizosa, pierwszym w historii ludzkości. Odkryj niektóre z najważniejszych miejsc do zwiedzania miasta, takie jak Stadion Panathenaic, stadion, na którym odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 roku. Kontynuujemy na Placu Syntagma, gdzie znajduje się grecki parlament, z Grobem Nieznanego Żołnierz na jego czele, a my będziemy obserwować zmianę Gwardii, dwaj Evzones - członkowie Gwardii Prezydenckiej (wybrany korpus wojskowy) - stoją po obu jego stronach, w tradycyjnych strojach. Spacer do Ogrodu Narodowego, w którym znajduje się Zappeion, charakterystyczny XIX-wieczny budynek. zabytkowy gmach, w którym odbywają się dziś oficjalne uroczystości i spotkania, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa i budynek Starego Parlamentu. Wejdź na wzgórze Lycabettus, zielone miejsce, na szczycie którego będziesz cieszyć się pięknym widokiem na całe miasto i jedź wzdłuż alei Vasilissis Sofia, wzdłuż której znajdują się neoklasyczne budynki, ambasady i muzea. Przed powrotem warto zwiedzić Plakę i Monastiraki, najstarsze dzielnice miasta z licznymi barami i tawernami. Skosztuj regionalnych wspaniałości kulinarnych, degustując tradycyjne greckie potrawy souvlaki. Pod koniec dnia Twój prywatny transfer odprowadzi Cię do portu lub hotelu.

Ateny: prywatna wycieczka z odbiorem i opcjonalnym przewodnikiem

10. Ateny: prywatna wycieczka z odbiorem i opcjonalnym przewodnikiem

Zaczynając od statku wycieczkowego w Pireusie, pierwszym przystankiem Twojej wycieczki jest słynny symbol naszej cywilizacji Akropol. Odwiedzisz Partenon, Propyleje, Świątynię Ateny Nike, Erechtejon, Kariatydy, teatr Herodion, ruiny Teatru Dionizosa i Areopag (Wzgórze Marsowe). Następnie odwiedzisz Świątynię Zeusa Olimpijskiego i Stadion Panathenaic, znany jako Stadion Kallimarmaro; oryginalny stadion został zbudowany w 1863 roku na pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku w Atenach. Następnie będziesz miał okazję zrobić niesamowite zdjęcia ze wzgórza Lycabettus, skąd widok na Ateny zapiera dech w piersiach. Będziesz także miał okazję zobaczyć Trylogię Ateńską, Akademię, Bibliotekę Narodową i Pierwszy Uniwersytet Ateński. Następny cel: Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza oraz oglądanie i fotografowanie zmiany warty. Będziesz mieć czas wolny w malowniczej dzielnicy Plaka. Będziesz miał czas na zakupy, a także będziesz miał okazję skosztować pysznego tradycyjnego greckiego jedzenia (opcjonalnie).

Liczba znalezionych atrakcji: 82
Sortuj wg::

Grób Nieznanego Żołnierza: najlepsze atrakcje w pobliżu

Grób Nieznanego Żołnierza – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

Półdniowa prywatna wycieczka po mieście w Atenach

Odkryj kolebkę cywilizacji, miejsce narodzin demokracji i dom filozofii podczas prywatnej, półdniowej wycieczki po Atenach. Zobaczysz jedne z największych zabytków, jakie kiedykolwiek zbudowano, z wizytą we wszystkich głównych atrakcjach, od miejsca pierwszej nowoczesnej olimpiady po dawny Pałac Królewski. 5-godzinna wycieczka obejmuje Stadion Panathenaic, jedyny marmurowy stadion na świecie. Zbudowany na ruinach starożytnego rzymskiego stadionu w Atenach, był miejscem pierwszych nowoczesnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Przejdź do słynnego Łuku Cesarza Hadriana i Świątyni Zeusa Olimpijskiego, poświęconej królowi bogów olimpijskich, oraz największej świątyni starożytnego świata. Udaj się na Akropol, uważany za dzieło architektonicznej doskonałości. Podziwiaj Teatr Dionizosa, pierwszy teatr, jaki kiedykolwiek zbudowano na świecie. Zobaczysz także Odeon Heroda Attyka, udasz się na Wzgórze Pnyx, odwiedzisz Propyleje, Świątynię Apteros Nike, Erechtejon i Nowe Muzeum Akropolu. Podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki na miasto ze wzgórza Lykabettus i odwiedź budynki Parlamentu, aby zobaczyć zmianę Gwardii Królewskiej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jedź dalej na Plac Omonia i na pchli targ na świeżym powietrzu w tętniącej życiem dzielnicy Plaka. Na koniec zobacz XIX-wieczny anglikański kościół św. Pawła, dawny Pałac Królewski, Muzeum Numizmatyczne, Akademię Sztuki i Nauki, Bibliotekę Narodową, Muzeum Benaki, Muzeum Bizantyjskie i Chrześcijańskie oraz Muzeum Sztuki Cykladzkiej.

Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

Ateny: Prywatna wieczorna wycieczka krajoznawcza przez Electric Tuk-Tuk

Ciesz się odbiorem z hotelu lub spotkaj się ze swoim kierowcą w centralnie zlokalizowanym miejscu spotkania. Wskocz do swojego uroczego elektrycznego tuk-tuka, który jest idealnym rozmiarem do poruszania się po wąskich drogach miasta, a następnie wyrusz na wieczór eksploracji. Zacznij od zwiedzania najbardziej charakterystycznych budynków i zabytków Aten, w tym greckiego parlamentu, Grobu Nieznanego Żołnierza, Akademii Ateńskiej i kościoła Agios Dionysios Areopagitis. Kontynuuj wycieczkę na górę Lycabettus i podziwiaj niezapomniane widoki na miasto i Akropol. Następnie przejedź przez dzielnicę Kolonaki, a następnie przejedź obok starożytnego stadionu olimpijskiego, świątyni Zeusa i łuku Hadriana. Tuk-tuk następnie wije się wąskimi uliczkami dzielnicy Plaka, zanim uda się do Romain Agora i Biblioteki Hadriana. Przejdź obok Thiseio, aby podziwiać rozległe widoki na Partenon, a następnie odwiedź obszary Monastiraki i Psiri. Podczas całej wycieczki rozkoszuj się romantyczną atmosferą Aten, gdy słońce zachodzi, a dzień zamienia się w noc. Pod koniec niezapomnianej wieczornej wycieczki kierowca wysadzi Cię w punkcie początkowym lub w innym wybranym przez Ciebie miejscu.

Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

Ateny: Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście na ekologicznym Tuk Tuk

Przeglądaj Ateny na ekologicznym, w 100% elektrycznym tuk-tuku, który idealnie nadaje się do poruszania się po wąskich drogach miasta. Pozwól swojemu prywatnemu kierowcy zabrać Cię do najważniejszych miejsc w mieście podczas tej 3-godzinnej wycieczki. Zacznij od odwiedzenia najbardziej charakterystycznych zabytków w centrum miasta: zobacz grecki parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, Akademię Ateńską i kościół Agios Dionysios Areopagitis. Następnie wejdź na górę Lycabettus, wzgórze położone w mieście, i podziwiaj wspaniałe 360-stopniowe widoki na Ateny. Śledź to, odwiedzając starożytny Stadion Olimpijski, Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana. Kontynuuj podróż do dzielnicy Plaka z jej uroczymi uliczkami, restauracjami, barami i sklepami. Zobacz Romain Agorę, Bibliotekę Hadriana i Starożytną Agorę. Na koniec odwiedź Akropol, widok, którego po prostu nie możesz przegapić. Twój kierowca zakończy wycieczkę, przechodząc przez pchli targ Thissio i Monastiraki.

Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

Ateny bez wątpienia są pełne niekończącym się zbiorem zabytkowych i nowoczesnych atrakcji oraz dzielnic, które zadziwią nawet najwspanialszego poetę. Wycieczka ta jest przeznaczona dla osób, które chcą zrobić zdjęcia najbardziej kultowych i malowniczych miejsc w jednym z najstarszych miast w Europie. Podczas robienia zdjęć na Instagrama zobaczysz jak mieszkańcy spędzają swój dzień i posłuchasz historii o lokalnej kulturze. Twój miejscowy rezydent spotka się z Tobą przy fontannie na placu Sindagma. Tutaj po raz pierwszy zobaczysz tętniące życiem centrum stolicy Grecji. Pierwszym przystankiem będzie grecki parlament, gdzie możesz z bliska zobaczyć i zrobić zdjęcia boskim gigantom. Słynni ewzoni są jedną z najbardziej popularnych atrakcji Aten. To także miejsce, w którym koniecznie musisz zrobić zdjęcia na Instagrama. Rezydent może zrobić dla Ciebie zdjęcia. Następnie odwiedź ogród narodowy, zieloną oazę w samym centrum miasta. Jest to miejsce, w którym rośnie 700 drzew, znajdują się jeziora i kilka zwierząt. W ogrodzie Amalia znajduje się także Muzeum Botaniczne, oranżeria i różne starożytne ruiny. Jest to idealne i malownicze miejsce, w którym znajdziesz odpowiednią inspirację do robienia zdjęć. Następnym przystankiem będzie stadion Kallimarmaro, gdzie Twój lokalny przewodnik pomoże Ci zrobić zdjęcia i znaleźć odpowiednią perspektywę. Jest to jedna z najbardziej kultowych atrakcji Aten. Ma ona bogatą historię związaną z nowoczesnymi igrzyskami olimpijskimi. Następnie udaj się na spacer do Plaki, dzielnicy Bogów i jednego z najbardziej malowniczych obszarów Aten. Plaka jest jednym z najlepszych miejsc do robienia idealnych zdjęć. Znajdują się tutaj małe kolorowe domki, wąskie alejki, urocze kawiarnie i wiele miejsc z widokami na miasto, które stworzą idealne tło dla Twoich zdjęć. Kolejne miejsce znajduje się na wzgórzu, z którego możesz podziwiać zapierające w piersiach widoki na Akropol i miasto. Podążaj śladami starożytnych Greków. Jest to zdecydowanie miejsce, w którym musisz zrobić sobie zdjęcia na Instagrama. Oprócz wyżej wymienionych miejsc skorzystaj także z możliwości odkrycia najlepszych miejsc w miejsce, w których poćwiczysz swoje zdolności artystyczne, robiąc zdjęcia i wstawiając je na Instagrama. W tym samym czasie poznaj historię miasta i poczuj się jak Ateńczyk, mieszając się z lokalną ludnością. Po drodze będziesz mieć mnóstwo okazji do robienia zdjęć, dlatego weź ze sobą aparat.

Ateny: Piesza wycieczka po historii buntu

Ateny: Piesza wycieczka po historii buntu

Rozpocznij wycieczkę w Monastiraki i przenieś się do czasów, gdy Ateny wciąż znajdowały się pod panowaniem osmańskim. Odkryj urzekające historie oporu, które zapoczątkowały grecką rewolucję zaledwie 200 lat temu. Spacerując w kierunku Syntagmy, serca współczesnych protestów, poznaj bohaterskie czyny jednostek, które stały się legendami, oraz masowe ruchy ludowe Ateńczyków mających nadzieję na wolność w obliczu faszyzmu, przemocy i ucisku. Następnie poznaj tętniącą życiem dzielnicę Exarchia, obecne siedlisko oporu i aktywizmu, które gości anarchistów, uchodźców, społeczność LGBT+ i artystów. Zanurz się w kreatywnej energii społeczności i dowiedz się o jej ważnej roli w walce Aten o sprawiedliwość społeczną. Z każdym krokiem odkrywaj, jak historia oporu Aten ukształtowała miasto, które widzimy dzisiaj i nadal inspiruje jego przyszłość.

Wycieczka "The Best of Athens Tour": Najważniejsze zabytki i atrakcje

Wycieczka "The Best of Athens Tour": Najważniejsze zabytki i atrakcje

Odwiedź najlepsze miejsca w Atenach, spaceruj po najbardziej malowniczych obszarach i poznaj ciekawe fakty dotyczące jednego z najbardziej historycznych miast na całym świecie. Podczas tej 3-godzinnej pieszej wycieczki zobaczysz najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, odwiedzisz jedne z najbardziej malowniczych dzielnic miasta i odkryjesz ukryte skarby miasta, które znają tylko miejscowi. Odwiedź grecki parlament i gwardię prezydencką, zobacz zieloną oazę w centrum miasta, rezydencję greckiego premiera i stadion Panatenajski, idąc jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic Aten. Poznaj miejsce, w którym powstała pierwsza wioska olimpijska, podziwiaj jej architekturę i piękne freski. Spaceruj po małych uliczkach dzielnicy Plaka, podziwiaj żywe kolory domów, zobacz mieszkańców grających w tradycyjne buzuki i podziwiaj jedne z najpiękniejszych widoków na Ateny. Zakończ tę piękną pieszą wycieczkę w jednym z najbardziej uderzających budynków architektonicznych i kulturalnych Aten, muzeum Akropolu.

Prywatna wycieczka z przewodnikiem: Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu

Prywatna wycieczka z przewodnikiem: Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym prywatnym przewodnikiem w sercu Aten, na placu Syntagma, i zacznij od krótkiego spojrzenia na piękną kolekcję znalezisk archeologicznych pochodząca z czasów klasycznych i odkryta podczas wykopalisk na tym terenie. Przejdź do eleganckiego budynku parlamentu, aby obejrzeć zmianę warty przy słynnych Evzones, przed Grobowcem Nieznany żołnierz. Spaceruj po chłodnym i zacienionym Ogrodzie Narodowym, dawnym Ogrodzie Królowej Amalii i podziwiaj neoklasycystyczną architekturę Zappeion Hall. Dowiedz się więcej o pierwszych nowożytnych igrzyskach olimpijskich oraz o wybitnych postaciach z najnowszej historii Aten. Odwiedź Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana z czasów rzymskich. Idź wzdłuż pięknego chodnika Dionysiou Areopagitou, aż dotrzesz do bocznego wejścia na Akropol. Kontynuuj podróż na Akropol, wchodząc na teren od południowego zbocza, aby odwiedzić pierwszy starożytny teatr, Teatr Dionizosa i aby uniknąć tłumów. W drodze do wpisanych na listę UNESCO godnych podziwu zabytków Akropolu, zobacz pomnik na wzgórzu Philopappos i Odeon Heroda Attyka. Podziwiaj starożytne, piękne budowle Akropolu: Świątynię Ateny Nike, bramę Propyleje, Erechtejon i skup się na zadziwiający Partenon. Posłuchaj, jak Twój kompetentny przewodnik dostarczy Ci wielu informacji i odkryje fascynujące fakty dotyczące budowy i historii pomników. Wyjątkowy, piękny widok na Ateny, w tym wzgórze Marsa, starożytną agorę i świątynię Hefajstosa, podbije twoje serce i umysł. Ciesz się czasem na zwiedzanie i robienie zdjęć na Akropolu po wycieczce po Akropolu, zanim zrobisz sobie krótką przerwę na przekąskę lub kolację drink. Po podziwianiu jednego z najbardziej znanych miejsc na świecie, kontynuuj wycieczkę do Muzeum Akropolu. Nowe Muzeum Akropolu zostało zaprojektowane przez szwajcarskiego architekta Bernarda Tschumi we współpracy z greckim architektem Michalisem Photiadisem. Jego unikalny projekt obejmuje wykopaliska, które są widoczne pod oszałamiającymi szklanymi podłogami. Arcydzieła Akropolu zostały wyeksponowane i wyeksponowane, na jakie zasługują, dzięki idealnej atmosferze wnętrza, naturalnemu oświetleniu, a także jak łatwy dostęp dla zwiedzających, panoramiczne widoki i doskonałe rozplanowanie powierzchni wystawienniczych. Eksponuje około 4000 artefaktów.

Ateny: Wycieczka krajoznawcza z wejściem na Akropol bez kolejki

Ateny: Wycieczka krajoznawcza z wejściem na Akropol bez kolejki

Przeżyj to, co najlepsze w Atenach podczas półdniowej wycieczki, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, takie jak Akropol, Stadion Panathenaic i budynek parlamentu. Odwiedź stadion Panathenaic, budynek parlamentu i ceremonię zmiany warty z komentarzem eksperta. Poznaj Trylogię Ateńską i poznaj jej fascynującą historię i piękno architektury. Poznaj urocze dzielnice Plaka i Monastiraki. Zatrzymaj się w starożytnej Agorze, aby szybko zrobić zdjęcie imponującej świątyni Hefajstosa, a następnie rozkoszuj się tętniącą życiem ateńską starówką. Zakończ swoją wycieczkę wizytą na wspaniałym Akropolu, gdzie ominiesz kolejkę i odkryjesz jego kultowe miejsca, takie jak brama Propyleje, Świątynia Ateny Nike, Partenon i Erechtejon z Werandą Dziewic, bez czekania w dużych kolejkach.

Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta i prywatna wycieczka panoramiczna

Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta i prywatna wycieczka panoramiczna

Ta 4-godzinna wycieczka daje możliwość zaobserwowania uderzających kontrastów, które sprawiają, że Ateny są tak fascynującym miastem. Starożytne Ateny to jedno z najstarszych miast Europy, o nieprzerwanej historii, której początki sięgają około 5000 lat temu. Stolica Grecji znana jest jako kolebka demokracji. Eksploracja imponującej Skały Akropolu, kolebki zachodniej cywilizacji. Dowiedz się więcej o Propyleje, świątyni Ateny Nike, Partenonie, Erechtejonie, Odeonie Heroda Attyka, starożytnym teatrze Dionizosa, pierwszym w historii ludzkości. Odkryj niektóre z najważniejszych miejsc do zwiedzania miasta, takie jak Stadion Panathenaic, stadion, na którym odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 roku. Kontynuujemy na Placu Syntagma, gdzie znajduje się grecki parlament, z Grobem Nieznanego Żołnierz na jego czele, a my będziemy obserwować zmianę Gwardii, dwaj Evzones - członkowie Gwardii Prezydenckiej (wybrany korpus wojskowy) - stoją po obu jego stronach, w tradycyjnych strojach. Spacer do Ogrodu Narodowego, w którym znajduje się Zappeion, charakterystyczny XIX-wieczny budynek. zabytkowy gmach, w którym odbywają się dziś oficjalne uroczystości i spotkania, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa i budynek Starego Parlamentu. Wejdź na wzgórze Lycabettus, zielone miejsce, na szczycie którego będziesz cieszyć się pięknym widokiem na całe miasto i jedź wzdłuż alei Vasilissis Sofia, wzdłuż której znajdują się neoklasyczne budynki, ambasady i muzea. Przed powrotem warto zwiedzić Plakę i Monastiraki, najstarsze dzielnice miasta z licznymi barami i tawernami. Skosztuj regionalnych wspaniałości kulinarnych, degustując tradycyjne greckie potrawy souvlaki. Pod koniec dnia Twój prywatny transfer odprowadzi Cię do portu lub hotelu.

Ateny: prywatna wycieczka z odbiorem i opcjonalnym przewodnikiem

Ateny: prywatna wycieczka z odbiorem i opcjonalnym przewodnikiem

Zaczynając od statku wycieczkowego w Pireusie, pierwszym przystankiem Twojej wycieczki jest słynny symbol naszej cywilizacji Akropol. Odwiedzisz Partenon, Propyleje, Świątynię Ateny Nike, Erechtejon, Kariatydy, teatr Herodion, ruiny Teatru Dionizosa i Areopag (Wzgórze Marsowe). Następnie odwiedzisz Świątynię Zeusa Olimpijskiego i Stadion Panathenaic, znany jako Stadion Kallimarmaro; oryginalny stadion został zbudowany w 1863 roku na pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku w Atenach. Następnie będziesz miał okazję zrobić niesamowite zdjęcia ze wzgórza Lycabettus, skąd widok na Ateny zapiera dech w piersiach. Będziesz także miał okazję zobaczyć Trylogię Ateńską, Akademię, Bibliotekę Narodową i Pierwszy Uniwersytet Ateński. Następny cel: Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza oraz oglądanie i fotografowanie zmiany warty. Będziesz mieć czas wolny w malowniczej dzielnicy Plaka. Będziesz miał czas na zakupy, a także będziesz miał okazję skosztować pysznego tradycyjnego greckiego jedzenia (opcjonalnie).

Ateny: Najciekawsze atrakcje

Grób Nieznanego Żołnierza: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Grób Nieznanego Żołnierza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grób Nieznanego Żołnierza? Kliknij tutaj.

Grób Nieznanego Żołnierza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(322 recenzji)

Pascal to bardzo miła, zorganizowana i kompetentna guia! ! ! ! Zabierz nas na spacer po słynnych zakątkach Aten, ALE zawsze z innym typem widoku, wskazówkami dotyczącymi lepszych zdjęć i zawsze uzupełnionym lokalną historią! Miałem takie niesamowite zdjęcia, a także poznałem historię Grecji! ! ! Gratulacje Pascal, życzę Ci wszystkiego najlepszego. Wszyscy Twoi klienci będą szczęśliwi, mając Ciebie…. NAJLEPSZA AKTYWNOŚĆ W ATENACH EVER!

Ta wycieczka była doskonała, a nasz przewodnik był świetny. Naprawdę znała miasto, jechała w naszym tempie i dała nam naprawdę świetny przegląd miasta. Zrobiliśmy to pierwszego dnia w Atenach i był to dla nas świetny punkt wyjścia, aby naprawdę zrozumieć, gdzie wszystko się znajdowało i jaka była historia. Wysoce zalecane.

Wizyta jest bardzo dobra, wycieczka autobusowa naprawdę nie jest konieczna. Poza tym wizyta z przewodnikiem, który mówi po angielsku, a potem po francusku jest zdecydowanie za długa, tym bardziej, że były dwie grupy z dwoma dwujęzycznymi przewodnikami. Wolelibyśmy całą wizytę tylko po francusku.