Dodaj daty

Gric Tunnel, Zagreb

Gric Tunnel, Zagreb – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

1. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

2. Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

Rozpocznij wycieczkę od placu Ban Jelačić i podróżuj przez przeszłość i teraźniejszość Zagrzebia. Najpierw zatrzymaj się przy historycznym wejściu do Starego Miasta, XIII-wiecznej Kamiennej Bramie. Odwiedź plac św. Marka i zobacz kultowy kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny z różowym sufitem. Przejdź przed wieżę Lotrščak i zobacz słynny wystrzał armatni w południe! Przejedź się jedną z najkrótszych kolejek linowych na świecie - słynną zagrzebską kolejką linową ze spektakularnymi widokami. Przejdź się tunelami zbudowanymi przez faszystów podczas II wojny światowej i odwiedź Krwawy Most, miejsce wielu konfliktów na przestrzeni wieków burzliwej przeszłości Zagrzebia. Zatrzymaj się na Dolac, największym zielonym targu w mieście i rozkoszuj się kolorami i aromatami tego tętniącego życiem targu. Zobacz wielką katedrę w Zagrzebiu w pobliżu, największy kościół w Chorwacji. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

3. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

Czy jest coś lepszego niż wygodne siedzenie i jazda przez Zagrzeb na rowerze z lekkim powiewem w twarz? Poznaj chorwackie miasto w najbardziej ekscytujący sposób, z bliska i poczuj się jak miejscowy. Odkryj zabytki zarówno blisko, jak i daleko, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do najpiękniejszych i najbardziej historycznych zabytków Zagrzebia. Odbywają się częste przystanki, każdy tak długo, jak chcesz. Poznaj historię tego historycznego miasta, przelatując obok budynków i ulicami, które istnieją od wieków. Ta trasa obejmuje zarówno śródmieście, jak i przedmieścia. Poznaj Plac Marszałka Tito, jeden z największych i najpiękniejszych placów w Chorwacji, w którym mieści się Chorwacki Teatr Narodowy i Uniwersytet w Zagrzebiu. Zajrzyj do Studni Życia i odkryj Zieloną Podkowę. Przejdź się ulicą Tkalčićeva i przejdź przez Krwawy Most wraz z wieloma innymi podczas tej wycieczki rowerowej po Zagrzebiu.

Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

4. Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

Kuchnia chorwacka jest różnorodna, reprezentując każdy region, jego tradycję i korzenie od starożytności do współczesności. Różnice w doborze żywności i jej przygotowaniu są najbardziej zauważalne między kontynentem a wybrzeżem. Dołącz do wycieczki kulinarnej, aby mieć wyjątkową okazję skosztowania ich wszystkich za jednym razem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pomnikiem Bana Jelačicia na głównym placu miasta i upewnij się, że rozpoczniesz wycieczkę z pustym żołądkiem. Dowiedz się o chorwackiej tradycji i historii Zagrzebia od swojego przewodnika, spacerując od restauracji do restauracji. Podczas wycieczki skosztuj do sześciu tradycyjnych chorwackich potraw i wypij do czterech win. Zapoznaj się z charakterystycznymi smakami każdego z pięciu regionów, delektuj się najbardziej typowymi próbkami wina, które najlepiej pasują do tradycyjnych chorwackich potraw i poznaj znaczną część lokalnej historii i kultury.

Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

5. Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

Poznaj Zagrzeb we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki w poszukiwaniu skarbów, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystana jako świetna aktywność integracyjna. Aby rozpocząć, pobierz aplikację na swoje urządzenie, a następnie skorzystaj z aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w Londynie. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejne miejsce docelowe w grze o zwiedzaniu miasta. Rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Pracuj jako zespół i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze możesz zatrzymać się na kawę, zjeść lunch lub zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

6. Zagrzeb: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj kilka informacji dotyczących atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Gra i wycieczka po mieście

7. Zagrzeb: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Zagrzebiu. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, udając się do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. Rozpocznij zwiedzanie od Ogrodu Botanicznego Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Prywatna wycieczka kulinarna z degustacjami

8. Zagrzeb: Prywatna wycieczka kulinarna z degustacjami

Zakochaj się w aromatycznej kuchni chorwackiej podczas tej pysznej wycieczki kulinarnej po Zagrzebiu! Ciesz się wyborem 10 degustacji jedzenia i napojów wybranych przez lokalnego gospodarza dla smakoszy, specjalnie dla Ciebie. Od pysznych dań obowiązkowych, takich jak Sarma, po wyjątkowe dania typowe dla miasta, takie jak Zagórski Strukli; masz ochotę na ucztę, więc zabierz ze sobą apetyt. Ta kulinarna wycieczka po Zagrzebiu to kulturowa podróż, która zabierze Cię dalej niż jedzenie, które zjesz. Ciesząc się autentycznymi lokalnymi przekąskami, od pikantnych, słodkich po napoje, odkryjesz także miasto i jego atrakcje. Zatrzymaj się, aby podziwiać plac Ban Jelačić, Gric Tunnel i targ Dolac i dowiedz się od swojego gospodarza o ich lokalnym znaczeniu, przeskakując z jednego gorącego miejsca do drugiego - co może być lepszego niż to? Chcesz wiedzieć, co ta wycieczka kulinarna ma dla Ciebie w zanadrzu? Twój lokalny smakosz cię obejmuje! A ponieważ dzielenie się jest troskliwe, będziesz mógł spróbować kęsów słynnych potraw. Każdy z gospodarzy starannie wybrał degustacje, którymi będziesz się cieszyć podczas tej wycieczki kulinarnej. Wszyscy pasjonaci jedzenia i swojego miasta znają najlepsze miejsca na najbardziej autentyczne i typowe dania. Szukasz wegetariańskiej alternatywy? To jest możliwe! Wycieczka została stworzona z alternatywnymi degustacjami, aby dopasować się do twoich preferencji. Po prostu daj znać gospodarzowi! Miejscowi smakosze są gotowi zabrać Cię na najlepszą wycieczkę kulinarną w Zagrzebiu. Ta wycieczka kulinarna po Zagrzebiu może być w 100% spersonalizowana, aby pasowała do Twojej diety i alergii.

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

9. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

Spotkasz swojego przyjaznego przewodnika w centrum miasta. Na początku wycieczki miniesz katedrę, najwyższy budynek sakralny w mieście i być może najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich. Po dokładnym zwiedzeniu wnętrza katedry przejdź do tętniącego życiem otwartego targu Dolac. Twój przewodnik zapewni ci wgląd w lokalną kuchnię, ponieważ wszystkie świeże lub domowe składniki są sprzedawane na tym rynku każdego dnia, więc nie wahaj się poprosić o wskazówki, jaki byłby najlepszy prezent dla twoich bliskich w domu. Następny przystanek to ulica Tkalčićeva, najbardziej ruchliwa ulica w centrum miasta i centralny punkt jego nocnego życia. Ta wąska ulica jest dziś wypełniona modnymi barami, klubami i restauracjami, ale w przeszłości w jej miejscu płynął potok, dzielący bliźniacze miasta Kaptol i Gradec, poprzedników Zagrzebia. Wycieczka piesza prowadzi następnie przez Most Splamiony Krwią, ulicę Radićeva i Kamienną Bramę, wspinając się na Górne Miasto - Gradec. Wśród interesujących miejsc znajduje się jezuicki barokowy kościół św. Katarzyny, kościół św. Marka z charakterystycznym kolorowym dachem, siedziby chorwackiego parlamentu i rządu, ratusz i różne muzea. Następnie następnym przystankiem jest Wieża Lotrščak, znana z armaty, która codziennie w południe wystrzeliwuje dokładny czas. Jest to również świetne miejsce na panoramę Zagrzebia i następne selfie. Stamtąd wybierz się na spacer po pięknej promenadzie Strossmayer, ulubionym miejscu miejscowych na romantyczne spacery, a następnie udaj się na przyjemną przejażdżkę kolejką linową Zagrzeb, znaną jako najkrótsza na świecie (tylko 66 m długości) w kierunku Dolnego Miasta . Ostatnimi przystankami prywatnej wycieczki po Zagrzebiu są Plac Kwiatowy i Plac Jelačicia, nazwany na cześć bana Josipa Jelačicia, najwybitniejszej postaci w historii Chorwacji. Twoja trasa zakończy się kilkoma ciekawszymi historiami i ciekawymi faktami z twojego wnikliwego przewodnika

Zagrzeb: obowiązkowe atrakcje - wycieczka piesza z przewodnikiem

10. Zagrzeb: obowiązkowe atrakcje - wycieczka piesza z przewodnikiem

Z Placu Bana Josipa Jelačicia przemierzaj średniowieczne dzielnice Kaptol i Gradec, zagłębiając się w kulturalne gobeliny Zagrzebia i lokalne życie. Zobacz majestatyczną katedrę w Zagrzebiu, świadectwo architektonicznej sprawności Chorwacji, a następnie zanurz się w tętniącym życiem targu Dolac. Wędruj przez park Opatovina, śledząc starożytne mury Kaptol, aby dotrzeć do ulicy Tkalciceva, tętniącej życiem barów i restauracji. Odkryj tajne głębiny Tunel Grič, relikt II wojny światowej, zanim wjedziesz najkrótszą na świecie kolejką linową na wieżę Lotrščak, gdzie codzienny huk armat zwiastuje południe. Spaceruj wzdłuż promenady Strossmayer, rozkoszując się jej romantycznym urokiem i złóż hołd historii w barokowym przepychu kościoła św.

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Gric Tunnel, Zagreb: najlepsze atrakcje w pobliżu

Gric Tunnel, Zagreb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gric Tunnel, Zagreb? Kliknij tutaj.